Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:24 23.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Любима домакинска работанови [re: джoбчe]  
Автор Heли. (Lady with doggy)
Публикувано13.06.08 10:30



Обичам да размествам мЬОбелите...



Не понасям гладенето и миенето на прозорци.Понеже е три-четири пъти в годината(не гладенето, а прозорците), викаме една жена.Срещу заплащане, разбира се.От гладенето отървия няма, обаче, но щерката, поне докато си е все още в България- помага.После, шъ видим, ще гладя сама и ще си пея тъжни жетварски песни....


Балконът ни е малък, пък и фризерът се нанесе да живее там и простирането е неприятно, защото е в голямата си част на сушилки.Така и не си купихме пералня със сушене...не знам защо, ама не ме тегли нещо.Много измачкани ги сушИ !


Другото се търпява.А готвенето се е направо приятно.



Тема Re: Любима домакинска работанови [re: джoбчe]  
Автор *W* (диво и бодливо)
Публикувано13.06.08 10:30



Готвенето към домакинската работа ли спада...'щото според мен си е въпрос на вдъхновние, апетит или глад...и не бих го квалифицирала като домакинско задължение



За жалост не се хващам често да готвя по една единствена причина...когато го правя, обикновено съм супер гладна...но докато "манджата" стане - апетитът ми се е изпарил...така си развалям цялото удоволстие от хапването...Виж ако е за някоя бърза глезотийка като пловода салата с много сметана, ядки и течен шоколад..или някоя бърза и вкусна манджичка - с радост се завихрям ...

Затова пък с кеф се оставям да ме глезят с вкусни манджи

Относно другата домакинска работа...има случаи, когато действа разтоварващо, като всяка физичекска работа, която не изисква мозъчна дейност...просто мозъка ти си почива, докато гладиш примерно..

Но има къде по-добри начини за разтоварване... спорт, разходка с кучето, кръгче с колелцето, да си пиеш сутрешното съботно кафе в съседското кафене...забил зареян поглед в някое глупаво клюкарско списание..или да събираш слънчеви лъчи в шезлонга на терасата, попийвайки цитронада..

Тъй че, домакинстването си е едно необходимо зло, което просто сме възпитани да го правим...или пък не сме ( за жалост има и такива хора, благодаря се на родителите си, че не съм от тях!)






Тема Re: Любима домакинска работанови [re: джoбчe]  
Автор palatka (ветеран)
Публикувано13.06.08 11:33



Аз съм на моменти. Като ме хване музата действам за трима. По принцип не харесвам нищо в домакинската работа. Но това не ми пречи да я върша.
Винаги с удоволствие се грижа за цветята си.



Тема Re: Любима домакинска работанови [re: джoбчe]  
Автор бяcнa_cъм (сърцАта)
Публикувано13.06.08 12:30



Обожавам да простирам

..мога цял ден да пререждам и подреждам прането ..После, но не знам на кое място- да гладя. Обикновено го правя 1 път в седмицата, за да е по- голяма купчината и не признавам " изглади ми това, че ми трябва сега"..Обичам и да готвя, особено ако имам повече време, мога да сътворя цяло меню, все още домашните ме карат да им правя торти, но гледам да не прекалявам, а само за празници...Не обичам да бърша прах и да мия тенджери и тигани - не всички стават в миялната, уви..



Тема Re: Срам не срамнови [re: jamie]  
Автор джoбчe (пълно е)
Публикувано13.06.08 14:11



Мъжът ми явно дотолкова се успокоява като мие чинии, че не се задълбочава много-много...Току като някоя свекърва подире му оглеждам чашите и чиниите една по една...


С едно изречение: не ги измива добре.
Затова трябва да съм каталясала, за да позволя да ги измие той.
Тъй че само добрата воля не е достатъчна...



Тема Re: Любима домакинска работанови [re: *Плaмeн*]  
Автор джoбчe (пълно е)
Публикувано13.06.08 14:14



Само с пиене не става, трябва и мезе.
"Любимата ми домакинска работа е да пия, ЯМ и после да лежа".





Тема Re: Любима домакинска работанови [re: HAДEЖДA®]  
Автор джoбчe (пълно е)
Публикувано13.06.08 14:17



Евала на такива като тебе, дето скриват в малкото си джобче някои мъже калпазани...

Тях едно гвоздейче не мож ги накара да пипнат!



Тема Re: Любима домакинска работанови [re: *W*]  
Автор джoбчe (пълно е)
Публикувано13.06.08 14:28



Не знам дали готвенето спада към домакинската работа, още по-малко към задълженията. При толкова много полуфабрикати и готови храни, за какво задължение става дума?!

А изразът "домакински задължения" ми изглежда дотолкова архаично-допотопен, че се чудя защо още не е запратен в небитието, където му е мястото...Нарочно го използвам, за да го иронизирам.



Тема Re: Любима домакинска работанови [re: бяcнa_cъм]  
Автор джoбчe (пълно е)
Публикувано13.06.08 14:34



Все едно аз съм го писала! Същата работа съм. Бих добавила към изреждането само "и тави".
Докато гладя, пускам да се рее мисълта ми. Прехвърлям какво ми се е случило, какво ми се случва днес и какво имам за вършене утре... Така неудоволствието от гладенето на купчината се стопява.



Тема Re: Любима домашна работанови [re: джoбчe]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано14.06.08 07:57



обичам да домакинствам, но мразя това да ми е задължение.

И най-обичам да си почистя/и поддържам чиста къщата, да си наготвя нещо 'за душичката' и така да си усещам цялата енергия и светлина на мястото, което обитавам (дори и с цената на това да си мия сама прозорците). Но това го правя с удоволствие или като съм сама със сина си, или навремето като си живеех сама.

А е хубаво тези домакински неща да ти носят също удоволствие




Major e longinquo reverentia


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.