Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:14 11.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Еманципация и кавалерствонови  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано06.06.08 11:06



Една приятелка наскоро ми разказваше как се срещнала с един младеж за първи път, ходили на кино, всичкото много нормално и приятно, после на кръчма с приятели, той много я харесал, (по мнение на компанията), тръгнали да се прибират вечерта и той казал-"а, ти май не си в моята посока, хайде чао, до скоро".
В този момент аз вече почвам леко да се обърквам.

За мен еманципация и кавалерство са две различни неща.
Еманципация-грубо казано-и мъжът, и жената работат по 9-10 часа на ден, парите отиват в общия семеен бюджет, за това и грижата за бита и децата трябва да се поделят между двамата. Кранчето на мивката може И да протече, но това е веднъж годишно, ако приемем, че това е мъжка работа, но чинии се мият всеки ден, прахосмукачка, пералня, сушилня се пускат през ден и това отнема време, както и заниманията с децата. Друг е въпросът, че има татковци, които са много по-добри родители от майките, някои неща са до човек, не до пол.
НО кавалерството го схващам по-различно-да, очаквам да ми отворят вратата като влизам/излизам, да ми подадат ръка, ако слизам от транспорта, да ме изпратят вечер, когато се прибирам или най-малкото да ме заведат до близката спирка или такси, да ми помогнат с торбата, която мъкна, ако сме в една посока, а не да ходят до мен с ръце в джобовете. Въпросът е в жеста, не че мога да направя всичко това сама.
Това е моята гледна точка- опитвам се да видя нещата и от друг ъгъл, расла съм с брат, възпитавали са ни еднакво, до колкото е възможно за момче и момиче, аз самата възпитавам син, но някъде, в хода на годините, моите разбирания явно са станали "демоде".

Подчертавам, че не целя да противопоставям мъже срещу жени, интересно ми е какво мислят мъжете/жените.

Чудех се дали да пусна темата в Мъжкия клуб, но беше доказано, че тук активността е двойно по-голяма, а и мъже не липсват.



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Пъpпъл]  
Автор palatka (ветеран)
Публикувано06.06.08 11:43



Аз пък бих казала *Ще ми е приятно да ме изпратиш*.





Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: palatka]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано06.06.08 11:51



Аз бих очаквала ми кажат:''Ще ми е приятно да те изпратя", но сигурно няма да поискам, защото не желая да затруднявам никого. Още повече като ми е казано "чао, не сме в една посока".

А и това с "некавалерството" не е единичен случай, не си падам по обобщенията, но пък взе да ми прави впечатление напоследък.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Пъpпъл]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано06.06.08 11:51



той много я харесал, (по мнение на компанията), тръгнали да се прибират вечерта и той казал-"а, ти май не си в моята посока, хайде чао, до скоро".

значи не я е бил толкова много харесал и го е показал ясно и сравнително деликатно - доколкото разбирам от текста, не са били само двамата на мероприятието, та той да е бил длъжен да я изпраща

And if the band youre in starts playing different tunes ...


Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: DarkSide]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано06.06.08 12:03



Не, излезли са двамата, тръгнали са си двамата, имали са уговорка двамата, присъединили са се към приятели по някое време.

Според мен харесва/не харесва някак си не ми се вписва в картинката.
Излязъл си с жена, изпрати я, дори да е само позната, колежка, някаква, но да е 23ч и сте в Младост или Люлин, някъде си, между блоковете, в някаква квартална кръчма и да се врътнеш и да си тръгнеш...... Не че и кварталът има значение.

Това за мен не е деликатен начин за показване на отношение, подчертавам- за мен лично, това е липса на възпитание. Без да искам да обидя някого.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Пъpпъл]  
Автор whisky_s_led (отлежало)
Публикувано06.06.08 12:04



Значи не иска секс с теб





Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: whisky_s_led]  
Автор 998 white (presidente)
Публикувано06.06.08 12:06



аз ще я опъна ако е готина



Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: whisky_s_led]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано06.06.08 12:10



Че не иска с мен, не иска със сигурност,

но май иска с нея, пък на девойката и е направило впечатление това неизпращане (също, както и на мен, макар пред нея да си спестих коментара). Та сега младежът ще се бори за вниманието и-разбрах, че я поканил на някакво парти да ходят двамата- със среден брой точки една две по-малко от нормалното за след първа среща.

Но примерът е конкретен, а въпросът ми по-общ.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: 998 white]  
Автор whisky_s_led (отлежало)
Публикувано06.06.08 12:11



Глей сега, моята ит воята гледни точки могат да съвпадат,ама явно са различни от неговата.
Ама, нощно време,на по няколко питиета, да му се чуди човек що не й е пробвал диаметъра





Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Пъpпъл]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано06.06.08 12:21



Не бих искала да засягам някого, но мисля, че кавалерството(както го рабираме двете) е направо увяхнало в София

Въпросът за изпращането стои със страшна сила там- много са малко кавалерите и дори не става въпрос кой ще плати таксито( няма лошо и дамата да го плати).

Както казва дъщеря ми:За съжаление, най-страхотният кавалер в София ми е братовчед!

На чешмата видях едно дете да пие от шепите си ...... захвърлих чашата.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.