Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:41 25.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Еманципация и кавалерство  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано06.06.08 11:06



Една приятелка наскоро ми разказваше как се срещнала с един младеж за първи път, ходили на кино, всичкото много нормално и приятно, после на кръчма с приятели, той много я харесал, (по мнение на компанията), тръгнали да се прибират вечерта и той казал-"а, ти май не си в моята посока, хайде чао, до скоро".
В този момент аз вече почвам леко да се обърквам.

За мен еманципация и кавалерство са две различни неща.
Еманципация-грубо казано-и мъжът, и жената работат по 9-10 часа на ден, парите отиват в общия семеен бюджет, за това и грижата за бита и децата трябва да се поделят между двамата. Кранчето на мивката може И да протече, но това е веднъж годишно, ако приемем, че това е мъжка работа, но чинии се мият всеки ден, прахосмукачка, пералня, сушилня се пускат през ден и това отнема време, както и заниманията с децата. Друг е въпросът, че има татковци, които са много по-добри родители от майките, някои неща са до човек, не до пол.
НО кавалерството го схващам по-различно-да, очаквам да ми отворят вратата като влизам/излизам, да ми подадат ръка, ако слизам от транспорта, да ме изпратят вечер, когато се прибирам или най-малкото да ме заведат до близката спирка или такси, да ми помогнат с торбата, която мъкна, ако сме в една посока, а не да ходят до мен с ръце в джобовете. Въпросът е в жеста, не че мога да направя всичко това сама.
Това е моята гледна точка- опитвам се да видя нещата и от друг ъгъл, расла съм с брат, възпитавали са ни еднакво, до колкото е възможно за момче и момиче, аз самата възпитавам син, но някъде, в хода на годините, моите разбирания явно са станали "демоде".

Подчертавам, че не целя да противопоставям мъже срещу жени, интересно ми е какво мислят мъжете/жените.

Чудех се дали да пусна темата в Мъжкия клуб, но беше доказано, че тук активността е двойно по-голяма, а и мъже не липсват.



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Пъpпъл]  
Автор palatka (ветеран)
Публикувано06.06.08 11:43



Аз пък бих казала *Ще ми е приятно да ме изпратиш*.





Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: palatka]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано06.06.08 11:51



Аз бих очаквала ми кажат:''Ще ми е приятно да те изпратя", но сигурно няма да поискам, защото не желая да затруднявам никого. Още повече като ми е казано "чао, не сме в една посока".

А и това с "некавалерството" не е единичен случай, не си падам по обобщенията, но пък взе да ми прави впечатление напоследък.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Пъpпъл]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано06.06.08 11:51



той много я харесал, (по мнение на компанията), тръгнали да се прибират вечерта и той казал-"а, ти май не си в моята посока, хайде чао, до скоро".

значи не я е бил толкова много харесал и го е показал ясно и сравнително деликатно - доколкото разбирам от текста, не са били само двамата на мероприятието, та той да е бил длъжен да я изпраща

And if the band youre in starts playing different tunes ...


Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: DarkSide]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано06.06.08 12:03



Не, излезли са двамата, тръгнали са си двамата, имали са уговорка двамата, присъединили са се към приятели по някое време.

Според мен харесва/не харесва някак си не ми се вписва в картинката.
Излязъл си с жена, изпрати я, дори да е само позната, колежка, някаква, но да е 23ч и сте в Младост или Люлин, някъде си, между блоковете, в някаква квартална кръчма и да се врътнеш и да си тръгнеш...... Не че и кварталът има значение.

Това за мен не е деликатен начин за показване на отношение, подчертавам- за мен лично, това е липса на възпитание. Без да искам да обидя някого.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Пъpпъл]  
Автор whisky_s_led (отлежало)
Публикувано06.06.08 12:04



Значи не иска секс с теб





Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: whisky_s_led]  
Автор 998 white (presidente)
Публикувано06.06.08 12:06



аз ще я опъна ако е готина



Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: whisky_s_led]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано06.06.08 12:10



Че не иска с мен, не иска със сигурност,

но май иска с нея, пък на девойката и е направило впечатление това неизпращане (също, както и на мен, макар пред нея да си спестих коментара). Та сега младежът ще се бори за вниманието и-разбрах, че я поканил на някакво парти да ходят двамата- със среден брой точки една две по-малко от нормалното за след първа среща.

Но примерът е конкретен, а въпросът ми по-общ.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: 998 white]  
Автор whisky_s_led (отлежало)
Публикувано06.06.08 12:11



Глей сега, моята ит воята гледни точки могат да съвпадат,ама явно са различни от неговата.
Ама, нощно време,на по няколко питиета, да му се чуди човек що не й е пробвал диаметъра





Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Пъpпъл]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано06.06.08 12:21



Не бих искала да засягам някого, но мисля, че кавалерството(както го рабираме двете) е направо увяхнало в София

Въпросът за изпращането стои със страшна сила там- много са малко кавалерите и дори не става въпрос кой ще плати таксито( няма лошо и дамата да го плати).

Както казва дъщеря ми:За съжаление, най-страхотният кавалер в София ми е братовчед!

На чешмата видях едно дете да пие от шепите си ...... захвърлих чашата.

Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Пъpпъл]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано06.06.08 12:23



е, в такъв случай значи е невъзпитан младежът, но от друга страна това е добре, така каката ще си има едно наум ако иска да се впуска в дълготрайна връзка, че отношението към нея ще е студено-делово, тип ракийката, слатката и не ми минавай пред телевизора

And if the band youre in starts playing different tunes ...


Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: DarkSide]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано06.06.08 12:27



Не, младежът е харесал каката, там е работата, звъни, предлага нови срещи, смс-и, хич не е стиден тип и т.н.
Въпросът е, че каката вече е с едно наум.

Сигурно на нас, родителите, които възпитаваме децата си, нещо ни куца, това погледнато в по общ план.



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Пъpпъл]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано06.06.08 12:39



Замислих се дали не познавам двамата участници в разказа?



Да попитам така - защо очакваш да ти отворят вратата, подадат ръка или изпратят?

Крехкостта на кристала не е слабост, а елегантност.

Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Пъpпъл]  
Автор 998 white (presidente)
Публикувано06.06.08 12:41



бре..тя голяма принцеса.



Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Пъpпъл]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано06.06.08 12:48



мда, в такъв случай каките хранят илюзията, че той ще се промени към по-добро под благотворното им влияние, а всъщност той в момента прави усилия да се покаже по-добър отколкото е обикновено за да завоюва каката и като премине първоначалния му интерес ще се върне към обикновеното си поведение

And if the band youre in starts playing different tunes ...


Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Пъpпъл]  
Автор Jolee (Съсел Заимова)
Публикувано06.06.08 13:13



Това ако ми се случи - младежа минава в графа :"Ще се видим...ама друг път"



Но твърдо съм на мнение, че има кавалери....и от младото и от по-старото поколение ...

Този просто си е бил някакъв профан



Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Eva B.]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано06.06.08 13:16



Че е "дежа ву"-си напълно права, но в случая единият участник е друг.


Защото очаквам и това е.
Дори според някои това да е "снобария".

Не мисля, че мъжът ще го заболи ръката да отвори врата, а на една жена определено би и станало приятно. Тогава защо да не се направи.
Колкото до изпращането вечер-понякога слабият пол наистина е по-слаб.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Jolee]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано06.06.08 13:22



Не знам, тя е склонна да се види с него, до колкото разбирам. Но това са си нейни решения.

На картинка ти съселът женски ли е?


Много симпатично лалугерче.
Женският съсел-съселка ли е?

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Пъpпъл]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано06.06.08 13:23



Няма да минеш така тънко


Сериозно, ще ти отговоря, но за целта ти трябва да влезеш в играта - защо, с думи прости, да се правят всичките тези неща?

Крехкостта на кристала не е слабост, а елегантност.

Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Пъpпъл]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано06.06.08 13:40



Останах с впечатление от горенаписаното, че един мъж се прави на кавалер само, когато му се ебе с дадена жена.
Аз ако бях мъж бих изпратил жената до тях с колата или с такси, независимо искам ли, не искам ли да правя нещо с нея. Ей това е.



Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Eva B.]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано06.06.08 13:44



Като навикнеш някой на аргументирани отговори и ти се качва на главата.




Корените на кавалерството са някъде в далечното минало-когато жената е била украшение, а мъжът е бил воин.
Сега, когато и мъжете са украшения, и жените воини, запазваме онази част от кавалерството, която формално би показало на жената, че мъжът е все пак мъж (и е силен-условно), а жената все пак жена(и е слаба-условно), но всичко това бъде демострирано по начин, който нито омаловажава единия, нито затруднява другия.
Накратко етикет, неформални обичайни норми на уважение и поведение, общоприето разбиране и т.н.
Още да се гмуркам?


Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: copadevino]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано06.06.08 13:46



Да, и аз. Най-малкото да ми е чиста съвестта, че се е прибрала по живо и здраво. Която и да е тя.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Пъpпъл]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано06.06.08 13:48



По тази твоя логика, ние жените търпим кавалерството само в името на доброто на кавалерите.

Добре, ама те, след като сами се отказват от тази дейност, която да им помага още да се чувстват войни, а не украшения, кои сме ние да ги наислваме?

Крехкостта на кристала не е слабост, а елегантност.

Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Eva B.]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано06.06.08 13:54



Не търпя-очаквам.


За тяхно добро ли?-не бих казал-за Съвместно добро, показва крайния резултат.
Това и отговорих на palatka-никого не насилвам. Което не и пречи да си правя изводите.

Или си възпитан да го правиш, или ти идва отвътре, или маниерничиш-в крайна сметка подбудите малко ме засягат, приятно ми е да го виждам, че го има, това е. Когато е искрено, е най-хубаво.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Eva B.]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано06.06.08 14:01



Ако някой ме остави да се прибера сама след една приятна среща заедно, много ще се замисля дали този младеж си струва. Та това си е чиста проба егиозъм. Нали той трябва да се замисли за твоята безопасност късно вечер ... Независимо дали ще му станеш гадже или не.
Тоест черна точка от мен за тези, на които не им пука за твоя комфорт по тъмните и пусти улици.





Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: pre.sto]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано06.06.08 14:04



Значи кавалерството като форма на защита следствие на нашата физическа слабост?

Крехкостта на кристала не е слабост, а елегантност.


Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Eva B.]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано06.06.08 14:41



Не,кавалерството като проява на човещина и вникване в положението на другия(вследствие на нашата физическа слабост).



Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Пъpпъл]  
Автор deltongo ()
Публикувано06.06.08 16:50



Този младеж не е имал сериозно отношение към приятелката ти.НО това не го оправдава.
Един мъж,ако е кавалер ще те изпрати независимо от всичко(имам предвид
целия развой на вечерта).
Много мъже,разбират еманципацията погрешно.Еманципацията дава възможност на жената да не се превръща в скучна домакиня,понеже си седи вкъщи и няма социални контакти.Всяка жена която работи е еманципирана.
Това,че много от жените които работят са успели и са напористи,решителни
и тн.,НЕзначи,че:нямат нужда от солидно мъжко рамо,нежност,грижа ,внимание.По необясними за мен причини ,голяма част от
българските мъже не са много радостни от дамските успехи.НО просто така се получава-жената се грижи за къщата,за децата,за съпруга си ,работи и то успешно и всичко с такава лекота,че мъжете (някой) може би неосъзнато се подтискат от това и стават по груби и нетактични.
Жените трябва да изискват от мъжете кавалерско отношение.Мисля,че те разбират за какво става дума.Едно цвете веднъж седмично,романтична вечеря един път месечно,изненада-посещание на ново място,дребен подарък-може веднъж в месеца(магнит за хладилник).Ооооо ...това беше много дребно...............Да ти отворят вратата,да ти дръпнат стола,да ти помогнат за връхната дреха ДРЕБНИ ЖЕСТОВЕ НА ВНИМАНИЕ ,КОИТО НЕ ИЗИСКВАТ МНОГО УСИЛИЯ.



Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Пъpпъл]  
Автор 1919 (Marchela)
Публикувано06.06.08 17:11



Еманципацията в отношенията мъж - жена изисква от дамата да си плаща сметките. Не включва да изпраща мъжа да осветено място пред входа в който живее, да върви от към страната на шосето по тротоара, да му подава ръка и да му носи тежичката чанта....... Младите хора не са наясно, но това е от личния пример в семейството и възпитанието. Всъщност кавалерството е част от поведението мъж. Но не пречи в гореописания случай младежът да е симпатичен, но трябва да извърви пътя до мъж...



Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: 1919]  
Автор deltongo ()
Публикувано06.06.08 17:33



Това за извървяването на пътя до мъж е съвсем точно.



Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: 1919]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано06.06.08 19:51



Не коментирам никъде плащането на сметки.
Девойката достатъчно пари прави, за да си плати и своята сметка, и неговата, ако реши.
Въпросът е в отношението.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Пъpпъл]  
Автор 1919 (Marchela)
Публикувано06.06.08 20:44



Това са теоретични разсъждения Всяка ситуация е различна Съществува вариант тя да го подсети как да се държи, но тя трябва да си прецени



Тема Добре де,нови [re: Пъpпъл]  
Автор jamie (знаеш кой)
Публикувано06.06.08 23:07



получавате и кавалерството (условно)



Чета и все различни мнения - ако един мъж трябваше да се съобрази с всичките, щеше да е слуга. Ето това е и което имате предвид - да ви се слугува. Променете си отношението - ще получите в замяна

Кавалер значи само едно (ако ще търсим корените) - конник. Останалото е "най-голямата обществена поръчка - на жените" - цитат е щото е на Аве, оня пиянка



Тема Безусловнонови [re: jamie]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано07.06.08 09:52



Аз чак толкова различни мнения не видях.
Има една база-основа, която за мен е нормална, от тук насетне всеки се съобразява с жената, с която е. Както и тя с мъжа, с когото е.

Ако един мъж ще се съобразява с всички жена ...щеше да е нещо друго, за което се плаща.

Изместваш темата, става въпрос за нещо съвсем различно.

Не знам дали имаш дъщеря, но сигурно един ден би искал тя да се прибере читава вкъщи, а не да я пратиш на дискотека и да се чудиш онзи дали ще я зареже веднага след като са си тръгнали, защото е пич, а не женчо да изпраща жени и ще си се прибира вкъщи, пък тя ако иска да си лови такси, да звъни на татко или да се оправя както може накратко. Ммм?

Думи, думи и нищо повече

Тема Голямотонови [re: Пъpпъл]  
Автор jamie (не знаеш кой)
Публикувано07.06.08 11:54



ми е щерка. Би ми било драго да попадне на кавалер но пък от друга страна никой не и е длъжен - тя трябва да е достатъчно практична да хване такси и да не се товари излишно с това че мъжа до нея просто не е по нейния калъп. Може човека да е "злато" в нещо друго, хората сме изградени на базата на компромиси.

ПП: В известен смисъл живота е театър - с добри и лоши актьори. Кавалерството е една от най-интересните роли...





Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Пъpпъл]  
Автор Enduring_Knight vs2_OO (Всичко е любов!)
Публикувано07.06.08 14:11



Приятелството е свързано само с приятните моменти. Но не и с трудностите и саможертвата...

Парите и бебетата преди всичко искат сериозно отношение. Иска се да проявиш самоактивност (давайки личен пример) преди да имаш някакви очаквания от другия до себе си. Иска се да познаваш човека до себе си поне 6 месеца преди да го натовариш с изисквания над тези на причтелството.

Мъжете са длъжни да купят едно кафе (на първата среща с една жена) точно толкова колкото и жените са длъжни да се целуват (с мъж още на първата среща).

Лично аз не виждам нищо лошо в това жената да е по-богата от мъжа.
А също така и да покаже елементарна самостоятелност, преди да се е сексила.

Казано по друг начин - Тези двамата са млади и неопитни. И трябва да си поговорят сериозно какви са им вижданията за бъдещето. Кариера, деца, почивка и т.н.

Друго което мога да добавя е, че истинския мъж само и единствено не може да ражда деца и да ги кърми.
Та когато една жена поеме прането, готвенето и т.н. от мъжа, то това е защото той поема също Равна по големина ангажираност към тази жена.

Например:
- Пази я от нежелани грубияни.
- Мъкне всички торби с покупки.
- Има някакъв инвентар за ремонт. И ремонтира.

Но всичко това първо подлежи на обсъждане. И то желателно е с ползването на чужди мнения.



Време е за мечти!

Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: copadevino]  
Автор whisky_s_led (отлежало)
Публикувано07.06.08 15:50



Поддържам Купичката-ако си джентълмен-бъди такъв с всички жени, а не само с тази, с която ти се ебе.
Ама джентълмените останаха в миналото





Тема Измрели са явно.нови [re: whisky_s_led]  
Автор jamie (не знаеш кой)
Публикувано08.06.08 02:33



Естествен подбор му викат.





Тема Re: Голямотонови [re: jamie]  
Автор HAДEЖДA® (Jedem das Seine)
Публикувано08.06.08 09:29



Ама ето ти вид кавалерство - не е задължително пича да ти я достави до входната врата, но поне да изчака с нея, докато си хване тя такси.



Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Пъpпъл]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано08.06.08 09:32



Може пък наистина да е открил, че "не са в една посока" с девойката - във всички смисли. Или може по някаква причина да иска да спазва дистанция "като приятели" за известно по - дълго време...нещо такова
Повечето хора, като си харесват някого, не изпускат сгоден случай да прекарат възможно по - дълго време с него - а изпращането до вкъщи разкрива доста възможности за много неща. И това не е въпрос на кавалерство - в повечето случаи е подплатено и с ...хм...користни намерения


Та - кавалерството аз не го разбирам в това, дали някой някого изпраща или някой на някого плаща сметката - нещата трябва да се правят естествено - като му идва да го направи и му е приятно, ще го направи. Като не му идва, по - добре да си покаже овреме намеренията, от колкото да те залъгва с лицемерни и изкривени представи за възпитание, при които ти разбираш едно, той си мисли друго, хората виждат трето и т.н.
Казано простичко, когато някой прави нещо с мен или за мен, предпочитам да знам, че го прави защото така му е приятно, а не от възпитание.
А, то, възпитанието и "багажа", който си носи, има други далеч по - важни ситуации, в които да се прояви.
Колкото по - малко заблуди, толкоз по - добре



Тема Дресуркатанови [re: HAДEЖДA®]  
Автор jamie (не знаеш кой)
Публикувано08.06.08 13:20



би трябвало да я научи че таксито трябва да я чака ...





Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Markizata]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано08.06.08 14:16



Аз ги разбирам нещата малко по-различно.
Някои неща за мен са база минимум, други са среда, трети човек сам избира, надгражда и т.н. От тук и индивидуалните случаи.
Кавалерството, както аз го схващам за мен е същото, като когато влизаш да поздравяваш с "добър ден", нещо, което се приема за нормално и редно, въпрос на възпитание или самовъзпитание, още повече, когато не затруднява (в повечето случаи никого).
Не, не са били в една посока. Но да, той я харесва, по последващо му поведение става ясно.
Аз бих изпратил(а) жената, за да не се чудя как се е прибрала, или бих изчакала таксито с нея. Бих подала палтото, отворила вратата, дала път и т.н.
За мен това е база минимум.
Не е до харесване/нехаресване/искрено/лично и т.н.



Думи, думи и нищо повече

Тема Много дълга стана темата,нови [re: Пъpпъл]  
Автор jamie (не знаеш кой)
Публикувано08.06.08 15:41



някога като бяха тия неща с такситата - изпращах я и имаше целувка на раздяла. После продължения, дузпи - абе дълга и широка



Ама сега сте еманци-патки, аре няма нужда !



Тема ))нови [re: jamie]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано08.06.08 16:17



Вземете станете и вие едни еманци-патоци, че ми писна от патоци в чист вид.



Думи, думи и нищо повече

Тема ето как ги виждам нещатанови [re: Пъpпъл]  
Автор 998 white (presidente)
Публикувано08.06.08 16:51



някой михлюзин много ти е дигнал акцийте на тебе...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.