Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:58 25.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Eva B.]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано06.06.08 13:44



Като навикнеш някой на аргументирани отговори и ти се качва на главата.




Корените на кавалерството са някъде в далечното минало-когато жената е била украшение, а мъжът е бил воин.
Сега, когато и мъжете са украшения, и жените воини, запазваме онази част от кавалерството, която формално би показало на жената, че мъжът е все пак мъж (и е силен-условно), а жената все пак жена(и е слаба-условно), но всичко това бъде демострирано по начин, който нито омаловажава единия, нито затруднява другия.
Накратко етикет, неформални обичайни норми на уважение и поведение, общоприето разбиране и т.н.
Още да се гмуркам?


Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: copadevino]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано06.06.08 13:46



Да, и аз. Най-малкото да ми е чиста съвестта, че се е прибрала по живо и здраво. Която и да е тя.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Пъpпъл]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано06.06.08 13:48



По тази твоя логика, ние жените търпим кавалерството само в името на доброто на кавалерите.

Добре, ама те, след като сами се отказват от тази дейност, която да им помага още да се чувстват войни, а не украшения, кои сме ние да ги наислваме?

Крехкостта на кристала не е слабост, а елегантност.

Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Eva B.]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано06.06.08 13:54



Не търпя-очаквам.


За тяхно добро ли?-не бих казал-за Съвместно добро, показва крайния резултат.
Това и отговорих на palatka-никого не насилвам. Което не и пречи да си правя изводите.

Или си възпитан да го правиш, или ти идва отвътре, или маниерничиш-в крайна сметка подбудите малко ме засягат, приятно ми е да го виждам, че го има, това е. Когато е искрено, е най-хубаво.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Eva B.]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано06.06.08 14:01



Ако някой ме остави да се прибера сама след една приятна среща заедно, много ще се замисля дали този младеж си струва. Та това си е чиста проба егиозъм. Нали той трябва да се замисли за твоята безопасност късно вечер ... Независимо дали ще му станеш гадже или не.
Тоест черна точка от мен за тези, на които не им пука за твоя комфорт по тъмните и пусти улици.





Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: pre.sto]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано06.06.08 14:04



Значи кавалерството като форма на защита следствие на нашата физическа слабост?

Крехкостта на кристала не е слабост, а елегантност.


Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Eva B.]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано06.06.08 14:41



Не,кавалерството като проява на човещина и вникване в положението на другия(вследствие на нашата физическа слабост).



Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Пъpпъл]  
Автор deltongo ()
Публикувано06.06.08 16:50



Този младеж не е имал сериозно отношение към приятелката ти.НО това не го оправдава.
Един мъж,ако е кавалер ще те изпрати независимо от всичко(имам предвид
целия развой на вечерта).
Много мъже,разбират еманципацията погрешно.Еманципацията дава възможност на жената да не се превръща в скучна домакиня,понеже си седи вкъщи и няма социални контакти.Всяка жена която работи е еманципирана.
Това,че много от жените които работят са успели и са напористи,решителни
и тн.,НЕзначи,че:нямат нужда от солидно мъжко рамо,нежност,грижа ,внимание.По необясними за мен причини ,голяма част от
българските мъже не са много радостни от дамските успехи.НО просто така се получава-жената се грижи за къщата,за децата,за съпруга си ,работи и то успешно и всичко с такава лекота,че мъжете (някой) може би неосъзнато се подтискат от това и стават по груби и нетактични.
Жените трябва да изискват от мъжете кавалерско отношение.Мисля,че те разбират за какво става дума.Едно цвете веднъж седмично,романтична вечеря един път месечно,изненада-посещание на ново място,дребен подарък-може веднъж в месеца(магнит за хладилник).Ооооо ...това беше много дребно...............Да ти отворят вратата,да ти дръпнат стола,да ти помогнат за връхната дреха ДРЕБНИ ЖЕСТОВЕ НА ВНИМАНИЕ ,КОИТО НЕ ИЗИСКВАТ МНОГО УСИЛИЯ.



Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: Пъpпъл]  
Автор 1919 (Marchela)
Публикувано06.06.08 17:11



Еманципацията в отношенията мъж - жена изисква от дамата да си плаща сметките. Не включва да изпраща мъжа да осветено място пред входа в който живее, да върви от към страната на шосето по тротоара, да му подава ръка и да му носи тежичката чанта....... Младите хора не са наясно, но това е от личния пример в семейството и възпитанието. Всъщност кавалерството е част от поведението мъж. Но не пречи в гореописания случай младежът да е симпатичен, но трябва да извърви пътя до мъж...



Тема Re: Еманципация и кавалерствонови [re: 1919]  
Автор deltongo ()
Публикувано06.06.08 17:33



Това за извървяването на пътя до мъж е съвсем точно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.