Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:24 28.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Какво не бихте простили на децата си?нови  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано04.06.08 18:18



Извинявам се, че пиша тук, но имам нужда от мнението на майките, които са повечето от жените тук. Няма да се задържам, но в момента ми е особено важно да получа отговор на въпроса от заглавието. Какво не бихте простили на детето си? До къде бихте стигнали във вашата непрошка? Къде е границата между неприемливото по принцип, и неприемливото направено от вашето дете?
Въпросите ми са сериозни, ще съм благодарна съответно на такива отговори.

Крехкостта на кристала не е слабост, а елегантност.


Тема Re: Какво не бихте простили на децата си?нови [re: Eva B.]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано04.06.08 19:19



Да не дава Господ, не бих простила убийство (ако не е при самоотбрана или на принципа "око за око, зъб за зъб"), не бих простила да си зарежат децата, защото не им пука ... не се сещам какво друго, макар че сигурно има какво.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Какво не бихте простили на децата си?нови [re: Eva B.]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано04.06.08 19:39



Една позната има дете без брак, мулатче, от повинцията е, каза ми, че майка й не й говорила в продължение на известен брой години и изобщо не искала да знае за нея, обаче сега бабата отглежда внучето и много му се кефи ... с което искам да кажа, че непрощаването днес може да си смени знака с времето

And if the band youre in starts playing different tunes ...


Тема Re: Какво не бихте простили на децата си?нови [re: Eva B.]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано04.06.08 19:44



Сега защо ме караш да напиша това, което направо е Надка да ми скръзне със зъби.

Какво мислиш че няма да простиш на детето си ако го видиш в ковчег.




С огромно голямо неудоволствие и възмущение към себе си ти задавам тоя въпрос.



Съдбата помага на смелите , страхливите ги отказва.

Тема Re: Какво не бихте простили на децата си?нови [re: Бapбapeлa]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано04.06.08 19:54



а за Иван Грозни не си ли учила?

And if the band youre in starts playing different tunes ...


Тема Re: Какво не бихте простили на децата си?нови [re: Eva B.]  
Автор HAДEЖДA® (Jedem das Seine)
Публикувано04.06.08 20:26



Съжелявам Евич, ама децата ми са на тая възраст, дето все още за сериозни прегрешения и прошки е рано, та само бих могла да теоретизирам по въпроса. Иначе съм попадала на доста странни казуси като поводи за непрощаване. Мой колега сигурно над 5-6 години нямаше контакт с техните - не можаха да му простят, че избра неутрално име на сина си, а не го кръсти на баща си. С мои съседи не сме се мяркали повече от три години, защото майката на момчето му беше казала, че ако се отделят да живеят отделно, да забравели за нея. И те забравиха.
Аз, честно, просто не мога да формулирам, кое нещо, ако бъде направено от някое от децата ми, би било непростимо за мен. Дано да не ми се и налага



Тема теоретичнонови [re: Eva B.]  
Автор snowdrop (дете на студа)
Публикувано04.06.08 21:21



По-принцип любовта на майката трябва да е безусловна. Това не означава разбира се, че трябва да ги оставиш да си правят каквото искат, без последствия от действията им. Тоест.. би трябвало всичко да можеш да им простиш (лично за себеси), НО трябва да им покажеш, че действията им имат последствия. Точният отговор на въпроса ти зависи от много неща... на колко години са, какво са направили и т/н.



Тема Re: Какво не бихте простили на децата си?нови [re: Eva B.]  
Автор deltongo ()
Публикувано04.06.08 22:29



Рано или късно всичко се прощава.Зависи от случката.Никой не си избира децата колко добри или лоши да бъдат.Важното е да не ти се налага да прощаваш за едно и също нещо два пъти.Обаче трябва много да си говорите,което е трудно,но ти не се отчайвай.



Тема Re: Какво не бихте простили на децата си?нови [re: Eva B.]  
Автор 1919 (Marchela)
Публикувано04.06.08 22:40



Моят баща имаше принцип, който беше закон в семейството - първо помогни после осъждай На детето всичко бих простила Ако има проблем първо ще търсим заедно решение и после ще дискутираме кой до къде може да стига



Тема Re: Какво не бихте простили на децата си?нови [re: Eva B.]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано05.06.08 10:11



Не се сещам за нещо, за което не бих простила на дъщеря ми. Такива крайни случаи като убийства и зарязване на деца (Полуидиотчето) въобще не ми се въртят из главата като опции. Моето неодобрение за някоя нейна постъпка не означава непрошка. Аз съм й майка и като такава мисля, че трябва да я подкрепям в този живот. Дори да сгреши.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.