Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:01 28.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Какво не бихте простили на децата си?нови [re: killah]  
Автор caxep (вкусна)
Публикувано07.06.08 12:07



а останалите тъпи хора съветват........кради, накажи ги, живей в мизерия, бъди жертва на родителите си цял живот, ние ще ти съчувстваме, та ти си толкова нещастна....горкото дете, ах злобни и стиснати гадове......и т.н.
смехотворни неща, ама явно самосъжалението Ви отива и на Вас
не е зле и Вие да се консултирате, явно болката Ви е неудържима.
А сега сериозно, продължителното култивиране на чувства като обида , омраза, ненавист, определено води до нервоза, която променя светогледа на култивиращия......те с това кой да се справи?явно приятелите Ви служат само за запивка, което с годините ще става все по-често , ако не предприемете нещо




Тема Re: Какво не бихте простили на децата си?нови [re: Eva B.]  
Автор moon_flower (поспаланка)
Публикувано07.06.08 12:38



А ти какво не би простила на родителите си?

Нищо не е така, както изглежда на пръв поглед.



Тема Re: Какво не бихте простили на децата си?нови [re: HAДEЖДA®]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано07.06.08 13:15



И ти звучиш нелогично - откъде знаеш кой кого е изгледал? Мен и сестра ми са ни изгледали бабите.



Тема Re: Какво не бихте простили на децата си?нови [re: Бepeзka!]  
Автор moon_flower (поспаланка)
Публикувано07.06.08 13:18



Извини ме, Березка, но не си съвсем права да я съдиш толкова строго. Всяка майка се грижи всеотдайно за децата си, докато порастнат. Ще перифразирам една прекрасна мисъл на Гарсия Маркес " Да дадем на децата си крила, но да ги оставим сами да полетят свободно". В случая бабата може би е планирала своята екскурзия доста отдавна, може би да е била дори мечтата на живота й и изведнъж - учителската стачка. Според тебе трябва да се откаже от мечтата си, за да не бъде упрекната в егоизъм от децата си. Според мен точно в такива трудни ситуации се вижда уважението и зачитането на избора на другия.

Нищо не е така, както изглежда на пръв поглед.



Тема Re: Какво не бихте простили на децата си?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано07.06.08 13:20



И според мен - не. Никога не бих взела нещо, което не искат да ми дадат. Изключително горда съм. Бих прекъснала и бих събирала пари за следващата година.



Тема Re: Какво не бихте простили на децата си?нови [re: moon_flower]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано07.06.08 13:24



Не, изобщо не стоят така нещата. Ама не ми се иска да изнасям тук подробности.
Тя на мен дори не ми каза къде отива, научих го преди около месец случайно.



Тема Re: Какво не бихте простили на децата си?нови [re: Eva B.]  
Автор Enduring_Knight vs2_OO (Всичко е любов!)
Публикувано07.06.08 13:45



Най-напред да кажа, че не съм много запознат с твоята автобиография.
И предпочитам да си говорим на 'ти'.

В моето семейство също имаше 'сбъсъци'.
Благодарение на техническото си образование и Библията, аз успях да влеза в ролята на барон Мюнхаузен и сега компенсирам липсата на бащинска любов.
Променям кардинално живота си.

винаги съм имала някакъв проблем с родителите си
Те са си Те!
Имат право на личен избор и на самотрупане на горчив опит.
В днешно време децата къмто 30 г. възраст изпреварват в развитието си родителите си.
В почти всяко едно отношение.
И често се налага да играят ролята на родител на собствените си родители.
Това е в Бг.
Защото в много други държави мъдростта предавана от баща на син не е погубена.
За това как едно момиче става жена (накратко наричано майчинство) се знае всичко.
Но за процеса момче ---> мъж почти нищо.

Преди два дни срещам приятелка
Пази я.
След 10-15 г. (най-късно) тя ще оцени помоща ти.
Е, тя не е мъж, но сега е модерно да има мъжки момичета.

(Родителите й) били "помолили" да не се мярка повече пред тях
Родителите й имат остаряла (морална) ценностна система. Според която поведението им е правилно.
Но за съжаление не биха могли да сменят начина си на мислене.
Остава да важи принципа на 'завареното положение'.
Иначе в ерата на високите технологии, постъпката на приятелката ти е правилна.
Защото... мдааа... не мога да го обясня с няколко думи.

Учи в щатите
Бравос!
Пожелавам и да си намери истински 'лейтенант'/рицар.
Ще има (в живота си) още изпитания.
Но май е излишно да обяснявам как се кове стоманата...

Толкова ли е ужасно?
Не е болка за умиране.
Но както вече обясних в Бг. е скъсана връзката между поколенията.
И по-конкретно връзката баща-деца.
В нормалните страни родителите отделят средно по 30-50 мин. на ден за разговор с децата си.
А в нашата родина това е максимум 10 мин.

аз не претендирам да имам обективна оценка по родителски дела
Споко.
Ще бъдеш отлична майка.
Въпросите ти са ярък пример на силна и борбена личност.

Крехкостта на кристала не е слабост, а елегантност
Незнам подбудите ти за тази семантика, но от теб ще стане една прекрасна Диамантка.

Сентенция:
Приятелката ти е част от светлото бъдеще на земята.
Аз бих направил същото и не бих се ядосвал за това що не мога да променя.




Време е за мечти!

Тема Re: Какво не бихте простили на децата си?нови [re: HAДEЖДA®]  
Автор SoulMate (фанта геройче)
Публикувано07.06.08 14:48



Не можах да доизясня примера вчера, защото трябваше да бързам.
Ако става въпрос за моята майка, тя никога не би ми казала такова нещо за изгледаните деца и никога не би отказала помощ и подкрепа, да е жива и здрава. Затова ми е трудно да приема майка, която ще откаже помощ на дъщеря си с мотива "Аз съм те гледала когато е трябвало, сега ще си живея живота, а когато дойде време ТИ ще ме гледаш, щото си ми длъжна" (е, извинявай, ако една майка ражда и гледа децата си с тази мисъл, това е толкова жалко и лишено от морал...)
Но да предположим, че говорим за свекърва или свекър (например като онези, които се разсърдили за името на детето). С какво снахата е длъжна да гледа такива хора? Приемаме по подразбиране, че за сина като мъж грижите за възрастни и болни хора са нещо несвойствено.

Съвсем между другото има хора, които осиновяват дете с мисълта като остареят да има кой да ги гледа. И не пропускат да обяснят това на горкото дете, съчетано с натякване за дълбоката благодарност, която им се полага, задето са го взели. Морал и ценности? Боже, къде?!



Тема Re: Какво не бихте простили на децата си?нови [re: caxep]  
Автор SoulMate (фанта геройче)
Публикувано07.06.08 18:37



Ти я изкара тая жена подъл навляк, който се е тупнал на ръцете на родителите и ги е задължил първо да я родят, после да я перат и хранят, пък най-сетне и родителска обич да й дават. Родителската подкрепа е специален бонус, който не се полага всекиму



"а обидите и разочарованията са плод на личните ни очаквания да сме център
на вселената...
" ха-ха-ха (бавно и с горчивина)

ПП Сетих се да те попитам (белким навлезеш в по-дълбоките пластове на подобна проблематика), ако имаш дете (или може би вече имаш) и работиш цял живот и трупаш, трупаш... ще се замислиш ли дали да дадеш на детето си натрупаното или ще си оставиш и варианта да го дадеш на друг? Ще ти мине ли през ума да откажеш помощ на детето си, без значение в кой етап от живота му, с мотива "Да се оправя както знае, вече не е бебе, не съм му длъжна" и допълнителния мотив "Няма да ми отмъщаваш, че не ти давам, а ще се научиш да прощаваш, защото не си център на вселената"?

Редактирано от SoulMate на 07.06.08 18:42.



Тема Re: Какво не бихте простили на децата си?нови [re: SoulMate]  
Автор AюмиAши (ронин)
Публикувано07.06.08 19:02



Напълно си права, в края на краищата е прието ние, хората да си помагаме,
и то не е някакъв каприз, а е нещо, което е необходимо, което ни свързва и прави живота на всички по-хубав, не говоря за използвачество, разбира се.
Връзката трябва да бъде двупосочна, но и на мен това "никой не е длъжен да ти гледа децата" насочено към някой, който и без друго си гледа децата, но в някакъв момент има трудности, ми звучи неморално, като удар през пръстите на човек, който се опитва да се хване за нещо, за да не падне...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.