Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:28 08.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: АбитЮрЕнт е по-дразнещо!нови [re: SoulMate]  
Автор monetka (знак на съдбата)
Публикувано29.05.08 21:18



мен пък през май ме втриса като ме заатакуват: абитЮрЕнти, та абитЮрЕнти!

Аман бе, хора! АБИТУРИЕНТИ, НЕ абитЮрЕнти! Чак и в телевизиите абитЮрЕнтясаха... не че там работят най-грамотните...





Тема Re: АбитЮрЕнт е по-дразнещо!нови [re: monetka]  
Автор SoulMate (фанта геройче)
Публикувано30.05.08 12:05



Абитюрен, абитюренка... хората се основават на слуха си, не четат





Тема Re: АбитЮрЕнт е по-дразнещо!нови [re: SoulMate]  
Автор iva_nova (nova)
Публикувано30.05.08 12:39




четене....подробности сега



Тема Re: Реших да споделя малко размисли за овцитенови [re: SoulMate]  
Автор Jolee (Съсел Заимова)
Публикувано30.05.08 13:43



....аз пък нарочно говоря ...пиша и употребявам 'секви такивамити думички ....

...обичам да възмущавам образи като тебИ



...писнало ми е да спазвам правилата ....

...и знаиш ли що ...щот ощи кат' детЕ невръстно ...ми наблъскаха главата с още три езика....

....накрая ...се оказа, че до ден днешен...най-зле ми е писменният български...

.....говоримо нивгаж няма да ме хванеш....а главата щи пламни от всите видове диалекти ...наречия и прочия, които умея да използвам...

..попивателна съм.... гат иде реч за запомняне и възпроизвеждане на речта ...

...ти това го наречи както си искаш...неграмотност...овчеизъм и тинтири минтири ...ама аз си знам, че това ми е вроден талант...

...дойде ми до гуша да ми тежи факта, че от пренатоварване ... не съумявам да спазвам разните разнообразни ...правила ...форми и тям подобни...

Инак кат се понапъна го правя ....ама само когато ми плащат да съм грамотна ...в свободното си време ...си правя нещата ...както ми уйдисват....

..."Бебка" не ми допада ...някой ден ако имам щерка ще и викам "Келешче" ....пък ти не пущай твойта да си играйка с мойта овсъ....да не я научи на лоши приказки ....



Тема Re: Реших да споделя малко размисли за овцитенови [re: palatka]  
Автор SoulMate (фанта геройче)
Публикувано30.05.08 14:18



(Надявам се, че съм се отървала от проклятието на ДИРА и най-накрая ще успея да дочакам да публикувам повече от един отговор на ден

, не че е смешно)

Такаа. И аз съм си мислила "Бе как може бе, такова красиво момиче (момче), а пък пише толкова трагично и приказва като последния простак". Учителите са различни, децата са различни, общо е. Едните нямат мотивация да се напрягат и да изискват, другите са нахранени с мисълта, че "къф е тоа цАрвул, та ше ми се отваря тука с некфа граматика".

А пък за жаргона - по мое време беше много модно да се казва: "жестокооо!!", "супееер!", имаше и още, ах, как съм ги забравила...



Тема Re: Реших да споделя малко размисли за овцитенови [re: HAДEЖДA®]  
Автор SoulMate (фанта геройче)
Публикувано30.05.08 14:21



Класната на Бебка много плоско е оправдала лошата политика на МОН.



Тема Е какво е пък това?нови [re: HAДEЖДA®]  
Автор SoulMate (фанта геройче)
Публикувано30.05.08 14:25



Как сме го учили? Преразказ-разсъждение? Ето за такава ЛОША политика на тъпото МОН говоря. Все се намира някой идиот да промени нещо, за да остави светла диря след себе си.





Тема Re: Профанизация иде от.. "профан".нови [re: Heли.]  
Автор SoulMate (фанта геройче)
Публикувано30.05.08 14:35



Уааа! "Мъжове" и ром" са много точни попадения в галерията. Но докато първото се използва в лигав контекст, то "ром" върви едва ли не с трепет в гласа и метан. Как се получи така, че "циганин" пак се смята за обида?

А вестници отдавна не чета. Имах една учителка по литература, която казваше "Не чета вестници, защото не желая да ме лъжат и манипулират". А сега добавям "И не желая да чета неграмотности".



Тема Re: Какво ти става бе момиче хубавонови [re: Xoлдън]  
Автор SoulMate (фанта геройче)
Публикувано30.05.08 14:43



Тия дни гледах някакво предаване (или може би репортаж...) за диалектите в България и възможно ли е човек да заговори от какъвто-и-да-е-български на книжовен български. Изказваха се преподаватели по български от университета, един учен от БАН (който водеше рубрика по радио Хоризонт или Ботев, не помня). Обясниха хората, че който желае, с известно количество упражнения, оставя диалекта си вкъщи и проговаря на книжовен език. Показваха депутати, които очевидно не желаят да се мъчат с такива работи. Трудно е да, трудно е да проявиш уважение към народа, на който обясняваш, че служиш, и да си счупиш езика да заприказваш правилно.



Тема Re: Реших да споделя малко размисли за овцитенови [re: PreslySt]  
Автор SoulMate (фанта геройче)
Публикувано30.05.08 14:49



А, не знаех, че се пише овцЕ


Брейй, какви работи научава човек оттук-оттам.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.