Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:03 20.09.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Какво четете - в момента и по принцип?нови [re: Bambi*]  
Автор _Meдeя_ (тъмна)
Публикувано31.01.08 13:31



"Смърт край Нил", на Агата Кристи, обожавам старата дама заради елегантността й, препрочитала съм я многократно и изобщо не ми пречи, че знам кой е убиецът


Отдавна не се опитвам да чета тежка мъдра литература, това го правех в ученическа възраст, сега не'ам нерви. Предпочитам текстове, на които им разбирам значението още при първия прочит. Е, може и да си поразмисля после върху тях, но не и да съм принудена да си блъскам главата.
Харесвам криминалета с повече логика и по-малко екшън, Хари Бош на Майкъл Конъли ми е любимец. Серийните убийци са ми слабост, не знам що. Също харесвам художествена литература с повечко медицина вътре, Робин Кук например.
Тук-таме малко фентъзи, Хари Потър съм го изяла с кориците, четирилогията на Лукьяненко за патрулите я изчетох на един дъх. Стивън Кинг, той напоследък взе да се олива май, но по-старите му книги ги обожавам. Тази, която ме зариби - "Очите на дракона", най-страшната - "Гробище за домашни любимци", най-любимата ми - "Прокълнатият Сейлъм'с лот", тази, която не ми издържаха нервите да дочета - "Куджо".
Едно време и арлекини съм чела, като бяха новост, сега понякога обичам да чета т.нар. исторически романси, това са едни тухли с шарена корица, в които обикновено има банална любовна история, много приключения и добре направено проучване от автора за всякакви битови подробности от съответния исторически период.
А, като казах, обичам и исторически, ама за по-диви времена, примерно цикълът Деца на земята на Дж. Оел. Абе, интересно ми е, докато действието се развива в племе, образуват ли държава, вече не ме привличат.
Леле, какъв пост, оляла съм се, млъквам



Тема Да.нови [re: sweety!]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано31.01.08 13:51



Именно Сидни Шелдън. Просто се пошегувах с името му.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Re: Какво четете - в момента и по принцип?нови [re: _Meдeя_]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано31.01.08 14:15



Аз продължавам да го чета тоз Стивън!

Е, "Клетка" не ми беше интересна( а и винаги се страхувам,че такива книги са пророчески), но последното, което си купих и оня ден довърших -"Романът на Лизи", ми хареса.Вярно е, че никога не гледам екранизации по негови книги, но пък едни от любимите ми филми, са по негови сценарии- "Зеления път"(Зелената миля") и "Изкуплението Шоушенк", никога не съм ги виждала на книга.
В последно време следя изданията на български на Джоан Харис ("Петата четвъртина на портокала" е великолепен разказ за отношенията майка-дъщеря!!), на Лаура Ескавел -"Като гореща вода за шоколад", която е повече за Клуб Готварски рецепти и която освен дъха на латино-любовта,може да те накара да опретнеш ръкави в кухнята
Изабел Айенде, известна тук като Алиенде - от "Къщата на духовете"(филмирана с любимите ми Мерил Стрийп и Джеръми Айрънс), до ...юношеските(ще ги нарека) романи, за мен е една приказна авторка.
Благодаря и преводачите, които са представили един хубав език

Хубав е и този ден, в който нищо не се случва...

Тема Шеклинови [re: ABe]  
Автор Heли. (Lady with doggy)
Публикувано31.01.08 14:27



Разказите на Шекли са много добри.Особено последните им две изречения, които винаги обръщат сюжета надолу с главата.

Това със Зелазни са някакви фентъзи, синът ми много ги харесваше, преди да прочете Толкин, но за мен това не са истинкски Шекли-та, дето са им заедно писани.



Тема Да, права си.нови [re: Heли.]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано31.01.08 16:48



Шекли е силен в краткия разказ. Има и повескти разни, накои от които хубави.
Отдавна му изпокрадоха идеите, изпонафилмираха ги.

А нещата, които писа заедно със Зелазни... кефят ме. Те и авторите са се кефели, докато са ги писали.
Чувството за хумор с нищо не можеш да го замениш.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Редактирано от ABe на 31.01.08 16:49.



Тема И аз страшно уважавамнови [re: _Meдeя_]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано31.01.08 17:49



Агата Кристи, на Стивън Кинг любимата ми е "Тъмната кула".



Тема Re: Какво четете - в момента и по принцип?нови [re: _Meдeя_]  
Автор тpънчeтo (член)
Публикувано01.02.08 00:01



ах, лелеее, една съмишленичка относно Агата Кристи
мен от години ме ядат в къщи заради тази моя любов. аз казвам, че ми е адски разтушаващо да я чета, а те ми обясняват, че трябвало да обърна внимание на по-новите методи за убийство. били по-трудно разкриваеми. аз обяснявам съответно, че ако реша да убия някого или ще е пред много хора или никой няма да разбере, че някой си бил убит, а не умрял от естествена смърт.

виж...забелязва се даже, че употребявам много думи от нейния речник


горката стара дама...някои може да ходят сами в тоалетната, аз ходя с нея



Тема в момента четанови [re: Bambi*]  
Автор Cтaниcлaв! (Ачмонек)
Публикувано01.02.08 21:39



вестник ТРУД



Не бях си купувал преса месеци наред. Реших, че е време да дам 1 лев за вестник (всъщност, колко точно струва не обърнах внимание... някъде там) и да си спомня добре забравеното минало, в което всеки ден взимах по 2-3 ежедневника и обезателно 1-2 седмичника (в края на седмицата) и за всичко ми стигаше времето да го прочета.

А книгите съм ги зарязал. Последното нещо, което съм чел беше през 2007-ма година - Catch me if you can Но за литература се иска време и неангажирана мисъл - нямам нито едното, нито другото.



Тема Ни тъйнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано02.02.08 11:04



срам, уааааааа!!





Тема аз съмнови [re: Bambi*]  
Автор Cтaниcлaв! (Ачмонек)
Публикувано02.02.08 14:42



безсрамник, не знаеш ли?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.