Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:18 09.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема още малко за Дарвин...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Heли. (Lady with doggy)
Публикувано27.01.08 18:33



Всъщност, нормален човек в дарвиновите простотии не вярва.

Да кажем, че това също е твърде крайно твърдение, а?



Ти що мислиш, че са гледали само муцунката на шебечето, май ръчичката и устройството на мозъка са най-силните "козове" на тая теория.

п.п. Произхода от маймуна е твърде смешно да се приема лично.Разделящи ни стъпалца, и то много, е имало-там как бяха-астралопитек, питекантроп и другите красавци с високо чело, преди милиони години.И ако за тези милиони години не сме се превърнали в хора, не всички поне, ами ни Дарвин, ни лемурът имат вина. Нито имат вина за гледките и случките в българското "обще-житие".

...Но млъкни, сърце,темата е за съседите, не за маймуните, мдаа.



Тема съседи - маймунинови [re: Heли.]  
Автор Cтaниcлaв! (Ачмонек)
Публикувано27.01.08 18:53





Знаеш ли, бях се зачел в един научен труд за различни психични заболявания. И попаднах на един много интересен пасаж за налудностите. За не правя copy - paste, ще кажа само с няколко думи - авторът съвсем спокойно си заявява, че общоприети неща, колкото и да са абсурдни, се приемат за истина и следователно те не са иррационални твърдения, и още един път "следователно" не могат да се третират като психични разстройства..

Като пример е дадена вярата на милиони християни, че светът е сътворен за 7 дни от едно единствено божествено тяло... Разбира се, няма преки доказателства за това, но за сметка пък има неуспорими доказателства за това, че космическо тяло не се сформира за такъв кратък период.

Т.е. следвайки логиката на този труд излиза, че всеки, който вярва в неща, които са извън матрицата, своего рода страда от психично разстройство И след като дарвиновата теория е общоприета (въпреки, че има няколко много по-достоверни такива) - излиза, че тия дето не вярваме в подобен род тези, сме лекинка така.... мръднали

И пак да се върна на любимия ми лаф за вярата:

Когато ти говориш на БОГ е вяра.
Когато БОГ ти говори - шизофрения





Тема Re: съседи - маймунинови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Heли. (Lady with doggy)
Публикувано27.01.08 19:15



Малко задълбаваме оффтопично, но радостната новина е, че за неверие и отричане на Дарвиновата теория не е изгорял на кладата нито един човек и нито един кръстонсен поход или война не са се водили в нейно име ...и слава Богу.(Ако не се лъжа самият Дарвин е бил заплашван от църквата....защото е "мръднал" и е "извън матрицата"-така, като ерес, тръгва всяка нова теория, в това си прав.)



Редактирано от Heли. на 27.01.08 19:25.



Тема Re: 33 мнениенови [re: мeчичe]  
Автор Muлa (Спаски)
Публикувано29.01.08 02:46



Никой не е длъжен да търпи хора, които не са му приятни около себе си. Продаваш си апартамента и се местиш в хубав блок с приятни комшии. Ако уважаваш себе си, децата си, ще го направиш! Колкото и да ти коства (не казвам струва!)

Аз пък живея в блок на 3 етажа, с по два апартамента на етаж. Минах през 15 интервюта за да се нанеса там. Не знам какви документи не им предоставих и какви ли не препоръки занесох. Чаках към половин година да ме одобрят. Без малко да ме отхвърлят щото съм млада (средната възраст на блока е 45-50 г.). Беше по-ужасно отколкото всяко едно интервю което съм имала за работа. Подписала съм договор с 'сет клаузи най-малко. Но си заслужава. Имаме правила и те се спазват... Понякога това ме дразни - примерно, че ако на приятел му хрумне да намине без да се обади предварително, трябва да се разправям с портиера 10 часа и да давам дори отпечатъци от зъби (е не чак толкова, но...). Особено ако се случи неделя по обед е много мъчително да се облечеш за да слезеш до портиера (не може по пижама :))). Но от друга страна съм много, много спокойна и щастлива у дома. Това, че нищо не може да ме изненада по стълбища и асансьор - че то ако падне листче някой ще получи инфаркт, представям си какво ще е ако се намери фас или пък торбичка с боклук :)))). Чистота, тишина и уют... просто си е райско.



Тема това ми звучинови [re: Muлa]  
Автор Cтaниcлaв! (Ачмонек)
Публикувано29.01.08 07:19



като сценарий за българска психологическа драма със заглавие:

"Пречувпаването на един народ"..



Тема А пък на мен ми звучинови [re: Muлa]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано29.01.08 11:24



като "Не можеш да имаш никакви тайни посещения".
Личният живот - на показ! Така де, трябва да се знае що за субекти ще посещават зоната с ограничен достъп.



Напомни ми за пропусквателния режим на едновремешните общежития.

Редактирано от Бepeзka! на 29.01.08 11:24.



Тема Re: А пък на мен ми звучинови [re: Бepeзka!]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано29.01.08 11:38



Е Берьозке, то дефакто какви "тайни посещения" и в един блок или кооперация може да имаш? Вечно има някой "дежурен наблюдател", и после редовни "оперативки" за запознаване с клюките.



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Re: Послание във входа на един блокнови [re: мeчичe]  
Автор neverojatna (Sonnenschein)
Публикувано30.01.08 10:35



Все мислех, че нашите са простаци, ама тия надминават и най-лошите ми представи. При нас нещата назряват на съд - оказва се, че само живеещите на последния етаж имат покрив, а надолу - не

. И за това не искат да съберем пари за ремонт на покрива. Като че ли селяндурските им кратуни проумяха да не си изхвърлят боклука през терасите. Но по време на поледиците никой не се сети да почисти, а имаше само мрънкане - ее, тъй ли никой не се сети да почисти, ами сега ще си трошим ръцете и краката

съвестта е като женската девственост - пречи

Тема Една случканови [re: мeчичe]  
Автор ASSASSlN (специалист)
Публикувано30.01.08 11:23



Нощ. Тъмно като в негърски задник в тъмен влак в тунел. Пуша си аз на терасата, тръскам си в пепелника. Никога не съм изхвърлял нищо през тераса или прозорец. Дори и фас.

По едно време изтропа вратата на комшиите. Погледнах - комшийката се оглежда. Да, да, ама аз я виждам, а тя мен - не.

Шааат, изсипа си кофата с боклук. Саркастично казах:

- Браво, комшийке!

Оная се стресна и измърмори:

- Еее, комшу, и без това си е толкова мръсно.

И гузно се прибра. А, сега ВНИМАНИЕ !

Същата тази комшийка беше УЧИТЕЛКА на сина ми в детската градина!



Вече не използвам пълен член и винаги ще изписвам "във" и "със".

Тема Чудесна тема за телевизионно предаване! Можеш инови [re: мeчичe]  
Автор ASSASSlN (специалист)
Публикувано30.01.08 11:43



телевизионна звезда да станеш. Ето ти един бърз Асасинов сценарий.

Избираш си един блок. Гледай да е по-малък, че иначе ще те заболят краката. Тръгваш с твой приятел, съпруг, колега - няма значение. Той ще записва разговорите. Тръгваш от врата на врата, звъниш и ще стане нещо такова:

- Прощавайте, аз съм журналистка на свободна практика. Може ли да ви попитам нещо?
- Дааа.
- Във вашето семейство има ли човек, който да изхвърля боклук през терасата или прозореца?
- Ааа, няма такова нещо!
- А знаете ли кой изхвърля, навън е ужасно мръсно?!

Ще следват разни варианти на отговор, но какъвто и да е отговора - все тая, целта е постигната - от ТОЗИ апартамент НЕ изхвърлят!

Продължаваш смело. Резултатът е ясен предварително.

НИКОЙ НИКОГА НИЩО НЕ е изхвърлял!

Обаждаш се в някоя телевизия, уреждаш си среща, показваш им записа и като нищо ще те поканят да участваш в предаване. Успех!

Вече не използвам пълен член и винаги ще изписвам "във" и "със".



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.