Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:07 26.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Похвално е!нови [re: Pisunqk]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано15.01.08 19:17



Ако си загрижена за здравето на майка си! Щом майка ти е пушачът в семейството, значи ти си отрасла в една опушена среда и най - добре можеш да ни споделиш:1. страдаш ли от алергии, причинени от цигарен дим? 2. страдаш ли от сърдечно - съдови заболявания, причинени от цигарен дим; 3. страдаш ли от белодробни или злокачествени заболявания причинени от цигарен дим?
Защото, че не си станала пушач вследствие цигарения дим, се вижда явно от постингите ти, което е чудесно за теб!


Та - ако наистина си загрижена за здравето на майка си и искаш да й помогнеш да откаже цигарите, да ти кажа, това няма да стане с войни и упреци, с набиване на канчета и извадки от медицински статистики.
При всички пушачи това има единствено и само обратен ефект.
Ако помислиш за момент малко повече за майка си и за това, как тя се чувства и по - малко за себе си, решението как да действаш, ще си дойде от самосебе си



Тема приказки наизустнови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано15.01.08 19:21



в един нормален дом - пушилисти имаме "вентилация" за обмяна на въздух в рамките на 4ри бона...
за заведения е около 20 - но тези мънги дори и за БГ смешка...
та
не ми процентвай небивалици,,,



Тема Re: За пушенетонови [re: Markizata]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано15.01.08 19:34



Че никой не пита е така,но пък аз няма да се оставя да прибеля очи и да колабирам само защото някой около мен пуши.Най-малкото учтиво ще помоля пушача да не пуши в мое присъствие.Ако не-сама ще си изляза.Все пак не мога да си позволя да ми е зле и да драйфам с дни заради цигари.Или не съм права?



Ако си на мое място как би постъпила в ситуацията,в която се намирам аз?



Тема Интересна теза!нови [re: Bambi*]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано15.01.08 19:48




всеки трябва да бъде свободен да купува каквото пожелае, и да има свободата да решава ДАЛИ да го купува и употребява. Тъпо би било да се забрани продажбата на цигари. ТРЯБВА да се забрани, обаче, пушенето там, където има и НЕПУШАЧИ. И това ще стане, колкото и да ви е жално и болно.

Защо, обаче???
Нали цигарите са толкова вредни и смъртоносни - ЗАЩО да не ги забранят? Защо да са под ръка на всяко дете, което се подхлъзне по всички пушещи?
Или, може би, по същия начин трябва да процедираме и с леката дрога? И, защо да се ограничаваме само до леката - защо спринцовки хероин да не се продават като кенчета бира по гаражчетата - с надпис "ХЕРОИНЪТ ВИ УБИВА!" ? Та, нали всеки трябва да има своя свободен избор?!
Защото, така, както са нещата в момента, много деца се зарибяват с дрога. но те са хиляди пъти по - малко от тези, които се зарибяват с цигари.
Поради простата причина, че дрогата е криминална. И, за да си имаш вземане - даване с нея, трябва да си имаш вземане - даване с наркомански среди и наркопласьори, което пък, от където и да го погледнеш, си е измета на обществото. И, все пак, не всяко дете се събира с такива.
Докато цигарите са навсякъде. Пушат какви ли не хора - включително и такива, които могат да бъдат идоли и примери в живота на един подрастващ човек. И той им подражава. И може да си набави смъртоносната стока, напълно законно и безнаказано, от всяка бакалия.
След години, обаче, се оказва, че, същата тази държава, която с охота му е позволявала да се зариби в пушенето (печелейки добре от което!), сега когато той вече се е пристрастил, го третира като престъпник и измет, едва ли не, която трябва да бъде държана далеч, изолирана навън, на студа, да не пуши, да не пречи, да не диша, ако може - за да не се нарушава комфорта на английските "лейдита" по кафетата, които отиват да пият чай с бисквити :)
Е, справедливо ли е това, приемливо ли е за евро - демократичните ви и социални мозъци?
Понеже ти имаш категоричното, безпогрешно и единствено справедливо становище по въпроса, убедена съм, че и това питане няма да те затрудни!





Тема Re: пушачи - sorryнови [re: the_baobab]  
Автор snowdrop (дете на студа)
Публикувано15.01.08 19:49



Оф, далеч съм от мисълта, че америка е пример за социална политика или че се грижи най-добре за гражданите си... НО.. факт е, че правата на човека се пазят по-добре там, отколокто в БГ.

Като не ти харесва/отърва примера с Америка, погледни Европа

, тя е още по-ярък пример.



Тема Re: За пушенетонови [re: morska valna]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано15.01.08 20:06



Как бих постъпила, ако съм на твое място ли?...
Хм, труден въпрос ми задаваш!


Понеже казваш "непоносимост6", а, не, "алергия", е знам какво точно значи това в твоя случай - дали е чисто физиологично състояние или силен психологически момент...Но, ако имаш проблем с тях, при всички случаи трябва да страниш, то е ясно.
Но, да ти кажа, понеже (така си мисля) твоят проблем с цигарите е по - скоро психологиечски (което не го омаловажава!) аз пък имам също психологическа фобия - нарича се педофобия. Фобия от деца, казано с една дума. (ето сега си сечелих окончателно всички топли чувства на всички майки и жени в тоз форум!) Не, не всички деца - всмисъл, никога не съм се умилявала и разлигавяла при вида на някое дете или бебе. Откровено казано, най - често ме дразни. Но, ако е добре възпитано и не се натрапва на очи, не ми пречи и съм ок.
От ония, нахалните, лигавите, дето крещят, реват, викат - от тях имам истинска фобия с всичко, което можеш да си представиш като последици. Искам да ти кажа и, че, като съм си говорила с хора по други форуми - хич не съм единствената с такъв проблем!
Та - децата са навсякъде - точно така, както и цигарите. Седнеш в заведение да си приказваш нещо откровено и някое почне да търчи и квичи като ненормкално наоколо - просто полудявам! А, родителите му гледат ли гледат с умиление и гордост... В автобуса 6 часа се лашкаш и едно такова и нахалната му майка и т.н. и т.н. и аз полудявам, просто! Ама, какво да правя? Да седна да го набия?...Не, седя си кротко и се старая да се абстрахирам психически...
На мен ми пречат децата в затворени помещения. Невъзпитаните, нахални, противни дечица. на теб ти пречат цигарите в затворени помещения.
Не знам твоят проблем дали ще се реши, но за моя никой няма да въведе забрана....нито ще забрани на малоумни хора да стават родители и възпитават поколение...
Няма идеално положение, както виждаш - всички страдаме по един или друг начин!



Тема Виж сега....нови [re: Markizata]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано15.01.08 20:29



......все пак не можеш да сравниш едно дете с една цигара,пък и аз ясно написах в първия си пост,че не понасям цигарения дим вследствие заболяване.И аз съм била върл пушач,но преди цели 14 години.Моите родители не бяха пушачи,но аз ги пропуших още на 15 години в гимназията

.Захвърлях ги през двете си бременостти,защото пак повръщах от тях и после отново ги пропушвах.Захвърлих ги окончателно,защото искам да живея,а не да вегетирам с цигара в уста.

Ето я разликата между физически и психологически момент!



Тема Re: Похвално е!нови [re: Markizata]  
Автор Pisunqk ()
Публикувано15.01.08 20:43



явно си мсислиш, че знаеш всичко. това, разбира се, не е вярно! аз съм опитвала мн повече начини и средства да откажа майка си от цигарите, отколкото може да ти побере главата. та е съвършено неуместно да ми даваш съвети по тоя повод (или по който и да е друг). що се отнася до феноменално глупавите ти въпроси... вредата идва с времето. тя се трупа и се проявява след известно време. ако се появяваше мигнивено щеше лесно да се реши проблемът "пушачи".аз не пуша, но брат ми пуши. при това от 7-ми клас, а може би и от по рано. и не знам, наистина не знам, колко ината трябва да си за да не приемаш вековния факт, че цигареният дим вреди на здравето и да си позволяваш да ме питаш неща като 1. страдаш ли от алергии, причинени от цигарен дим? 2. страдаш ли от сърдечно - съдови заболявания, причинени от цигарен дим; 3. страдаш ли от белодробни или злокачествени заболявания причинени от цигарен дим?

наистина не разбирам позицията ти? твърдиш ли, че цигарите са безопасни? това ли казваш? щото след хилядата поста, които написа не се разбра какво защитаваш? себе си? навика си? свободата си? 5 пари не давам дали ще се тровиш. ако щеш се наври в миша дупка и изпуши 5 кутии цигари. но на публични места, в административни сгради, на работното място и т.н. трябва д ае забранено да се пуши. а хората трябва да са по съвестни, когато опира до собствените им деца и близкихора; и там където забраните не могат да достигнат самите хора да се съобразяват с другите. в случая е редно вредият (пушачът) да се събрази с неутралния (непушачът) фактор.

има мн неща над които си личи, че не си се замисляла, но аз се отказвам от този спор и няма да отговарям повече. в крайна сметка пуши си, то си е за теб



айде лека



Тема Re: За пушенетонови [re: Markizata]  
Автор Cтaниcлaв! (Ачмонек)
Публикувано15.01.08 21:04



хаха, пушат щастливо по две кутии цигари в продължение на 20 години и после умират в страшни мъки. Красива гледка, няма що..

Не осъзнаваш ли колко повърхностно разсъждаваш. Мислиш като наркоман, защото тютюнопушенето си е наркомания като всяка друга. Много лекари и психолози дори твърдят, че тютюнопушенето е много по-пристрастяващо от алкохола и наркотиците. Тук вече особено не мога да се съглася, но все пак аз не съм специалист и няма как да споря по материи, за които нямам съответните знания.

Знам само че е адски тъпо да твръдиш, че си пафкаш и нищо ти няма

Държиш да се изкараш умна и начетена, но с подобни писания доказваш колко неграмотна си по въпроса. Искам само да те попитам дали си виждала човек умиращ от рак на белите дробове след повече от 30 години пушене? А виждала ли си ампутации на крайници също в следствие на тютюнопушене? А виждала ли си органи на пушач в стъкленици до органи на непушач.. също в стъкленици? Разбира се, че не си. Нормален човек не може да твърди всичките тия глупости, които пишеш. Арогантността и иронията в теб нямат край, но е добре да се опомниш и да престанеш да отричаш очевидни неща, които науката е доказала много преди да се родиш. Или имаш амбициите да обориш доказани неща? Бих казал, че начинанието ти е глуповато и обречено...

Пък и както се убедихме вече (повечето) примерите ти с проценти и социлогически изследвания се оказаха сол ташак ДимЯк, не струват.

П.С. Щастлив съм, че нямам много поводи вече да ходя до София. За твое голямо разочарование дори смея да твърдя, че я познавам повече от самата тебе и познавам много улици, за чието съществуване дори и не подозираш...

Редактирано от Cтaниcлaв! на 15.01.08 21:05.



Тема Re: За пушенетонови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано15.01.08 22:20




Не осъзнаваш ли колко повърхностно разсъждаваш. Мислиш като наркоман, защото тютюнопушенето си е наркомания като всяка друга.
вЕрно ли, бе?

аз, пък, без да отричам нищо от казаното, продължавам да си задавам един и същи въпрос, на който никой от ВАС, просветените и премъдру умове, не ми отговаря - защо дрогата е забранена, а цигарите - не? Защо се смята за естествено и шик, да седнеш в кафе и да си запалиш едно Боро или Давидоф - че, но никой няма да те гледа нормално, ако извадиш спринцовката да си боцнеш хероинец, нали? Дори марихуаната доста малко хора я приемат като нещо "не - криминално" и "не чак ПЪК толкова опасно" - в това число и аз!
Искам само да те попитам дали си виждала човек умиращ от рак на белите дробове след повече от 30 години пушене? Да, виждала съм. двама такива - пушачи от не 30, а 45 - 50 години. Всеки от тях умря мъчително. На възраст около 70. Отгледа децата си и видя внуците си. И - умряха, да - каквото очаква всички ни, незяависимо, че може би пушачите си мислите, че ще живеете вечно!
Видях и друго нещо - човек, млад, здрав, прав, силен, жизнен, не - пушча, не - пияч и не - преяждащ, да умира на 50. Не доживя дори да види детето си студент. Не доживя да види внуци. Знаеш ли от какво умря? От рак. Точно така, както милиони други хора по света! (непушачи, щото пушачите не са хора, то е ясно!)
И, както ми каза един доста по - мъдър и доста по - толерантен човек от всички писали по тази тема (в това число и аз!) - какъв е смисълът от тази дискусия - нито аз ще успея да убедя някого от вас, че пушенето е право на избор на всеки човек и, че пушачите имат известни права така, както всички друго хора, нито вие ще ме убедите, че причината за всички злини на света, са пушачите и пушенето
Истината е, че и аз, и всички пушачи като мен, ще умрем все някога - и това е сигурно. Точно така, както и вие ще умрете - все някога. А, кой, кога и от какво, мисля, е само Божа работа да го знае!
Това, което мога да кажа със сигурност, обаче, е, че се кефя на живота си, докато го имам. Кефя се на невероятното удоволствие, което една хубаво балансирана и ароматна цигара, ми доставя. Кефя се на каквато храна ми се прияде без да се притеснявам и за момент за това, колко килца ще турНа и как ще изглеждам в новите впити джинси - нещо, с което малцина непушачки и, особено, бивши пушачки, могат да се похвалят. Наслаждавам се на много други неща...най - вече - на невероятния човек, когото имам до себе си, и , който ме търпи, приема и обича такава, каквато съм - с всичките ми недостатъци и кусури!
Ако повече хора могат да изпитат удоволствието от такова щастие в този живот, може би по - малко ще са нещата, свързани с живота на други хора, които ще ги дразнят и ще им пречат. Пожелавам го от сърце на всички - пушачи и непушачи...и се оттеглям да пуша, че ме 'фанаха нервите и тряа да уча!

Редактирано от Markizata на 15.01.08 22:28.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.