Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:22 02.07.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Струва ли си да си продължавам образованието...нови  
Автор Aurora! (Borealis)
Публикувано28.12.07 13:13



Весела Коледа на всички


Седя тук и си мисля - бях решила през следващата година да си продължа образованието - тоест да запиша магистратура. Обаче дори да взема още една диплома - май вече никой работодател не се впечатлява от това... А аз работя в много добра компания, където съм се доказала и за момента дали съм магистър или бакалавър никой не го интересува. По - скоро е важно това , което правя, а не дипломите окачени на стената . В същото време на този етап май ще ми е по-полезно да науча още един език.
Та седя и си мисля - да си късам нервите с някой от българските университети и да ставам магистър, или да взема да се запиша на езиков курс ( освен всичко друго второто е доста по-евтино ). Вие какво бихте ме посъветвали?




Тема Re: Струва ли си да си продължавам образованието..нови [re: Aurora!]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано28.12.07 13:19



Аз съм за езиковия курс. В момента ходя на такъв курс и ми е адски приятно.
Щом засега по-високата образователна степен не ти е необходима, не я започвай.
Ей ме на - мен: с две магистърски степени и нито съм цъфнала, нито съм вързала.
Щом имаш добра работа - продължавай да работиш, а когато почувстваш нужда да се дообразоваш - тогава и ще запишеш магистратурата.



Тема Re: Струва ли си да си продължавам образованието...нови [re: Aurora!]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано28.12.07 13:43



Присъединявам се към Брезичката. Заеби магистратурата ..... само губене на време и пари. Запиши езиков курс и гледай да вземеш сертификат.



Тема Re:нови [re: Aurora!]  
Автор Hungry eyes (almost unreal)
Публикувано28.12.07 14:40



И двете - и езици (не един!), и магистратура, а защо не и магистратури. Всичко ще ти е от полза.



Тема Re: Струва ли си да си продължавам образованието...нови [re: Aurora!]  
Автор no_bs (Best-of-Breed)
Публикувано28.12.07 15:49



Честно казано магистратура в България май почти няма смисъл на този етап. Особено щом не ти е необходимо условие за растеж в работата.

Езиков курс - винаги е добра идея, ако имаш времето и наистина положиш усилия да научиш новия език добре.



Тема Дипломите,нови [re: Aurora!]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано28.12.07 16:05



окачени на стената могат да ти помогнат, ако решиш да търсиш работа. Езиците - също.
Ако започваш език от началото - ще ти трябват поне две години за да го сложиш като "плюс" в автобиографията си. Магистратурата е година и половина...
А защо не и двете?



Тема Re:нови [re: Hungry eyes]  
Автор Aurora! (Borealis)
Публикувано28.12.07 16:17



Да, и двете би било най- добре.
Съмнявам се обаче , че ще успея да се справя едновременно. Та може би едно след друго. Колкото и да не ми се иска трябва да си призная , че времето не ми достига.




Тема Re:нови [re: Aurora!]  
Автор livewire (жена)
Публикувано28.12.07 16:39



има дистанционни форми на магистърско обучение - например в Свищов, В. Търново и други, които не отнемат много време, но пък и не са особено много ефективни. За сметка на това, издават легитимен документ.



Тема Re: Струва ли си да си продължавам образованието..нови [re: Aurora!]  
Автор turseshtaO1 (намираща)
Публикувано28.12.07 18:22



Аз съм за езиковия курс, но ако е класен, а не тия дето са ниво за месец.
Аз с нетърпение чакам да ми се поразреди програмата, та да се върна и аз на курс. Хем ми харесваше, хем научаваш и затвърдяваш-половин ниво за 3 месеца.
Стискам си палци!




Не вчера. Не утре. Днес!

Тема Re:нови [re: livewire]  
Автор SoulMate (фанта геройче)
Публикувано28.12.07 18:54



Дистанционната магистратура отнема дори повече време от друга такава. Всъщност... отнема цялото свободно време. А ефективността зависи от студента.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.