Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:48 10.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Джентълменът / Кавалерът..плаща ли сметките?нови  
Автор VAlbert (хаЮван)
Публикувано07.11.07 16:56



да платиш сметката на някоя "мацка", с която се "забиавате" в клуб, ресторант и т.н. е "печеливша стратегия" за доста "господа"
Но какво отличава истинкият джемнтълмен и кавалер от въпросните господа?!
Може би това, че за него 2 мнения по въпроса няма и "дамата си е дама!", ако ще да прилича на Чудовището от "Чудовището и зваря" и умът и да е реципрочен на ума на "Василиса умница".
За него е въпрос на възпитание, на чест и жест на внимание.
Намирам, че в този жест има много романтика и че е съвсем в реда на нещата - мъжът да плаща сметките.
За жалост много хора го тълкуват и изполват грешно.

Какво мислите вие по въпроса за "средновековните романтици" с обноски, наречени "кавалери" или "джентълмени"?

Veni Vidi Vici!



Тема Re: Джентълменът / Кавалерът..плаща ли сметките?нови [re: VAlbert]  
Автор palatka (старо куче)
Публикувано07.11.07 17:01



Никой не разрешавам да ми плаща сметката. Никога.



Тема Re: Джентълменът / Кавалерът..плаща ли сметките?нови [re: VAlbert]  
Автор Jolee ()
Публикувано07.11.07 17:11



Кавалерът отваря врати, пали цигари, съблича и облича палтото....но ако не е съпруг или постоянен партньор на дамата /т.е. имат общ бюджет/ не се натиска да плаща сметката



Имаше един разказ в който възрастен господин разказва следното :

"Когато дъщеря ми навърши 16 години ще започна да я водя по най-скъпите ресторанти и да поръчвам най-изисканите ястия и най-старите вина....

Това ще го направя, зада я науча, че ако някой мухльо я почерпи едно питие в заведение ....не е направил кой знае какво и тя с нищо не му е длъжна...."

Упс това е разказ ...не си го измислих аз ....но много го харесвам

Редактирано от Jolee на 07.11.07 17:12.



Тема Re: Джентълменът / Кавалерът..плаща ли сметките?нови [re: Jolee]  
Автор Xoлдън (нов човек)
Публикувано07.11.07 18:14



Тоя разказ трябва да е от началото на миналия век.Сега по скоро 16 годишната ще разведе тате си по кръчмите.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Джентълменът / Кавалерът..плаща ли сметките?нови [re: VAlbert]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано07.11.07 18:31



Намирам, че в този жест има много романтика и че е съвсем в реда на нещата - мъжът да плаща сметките. И аз така намирам.

Обичам мъже, които отказват да вземат парите, които им предлагам за моята част от сметката. Искам поне като изляза някъде да мога да се почувствам като жена, а не като бизнес-партньор. Може да е старомодно, може да е нееманципирано, ама хич не ми дреме. Това е вид обгрижване. Кой не обича да го обгрижват? Никой мъж досега не ми е показвал да очаква нещо от мен, само защото ми е платил сметката и затова не разбирам жените, които смятат, че по този начин ги купуват.

щото аз няма да понеса ако другия ме обича повече мене...

Тема Re: Джентълменът / Кавалерът..плаща ли сметките?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано07.11.07 18:56



Нека задам въпроса малко преиначен:

Какво е поведението на истинската дама:

1) Предлага да плати своята част от сметката. Тук вече кавалерът ще откаже по подходящ начин, а тя да си прави сметката дали го прави, защото е истинският кавалер, или защото иска да й влезе в гащите. А може и да не откаже - според отношенията, случая и кавалера.

или

2) Приема за абсолютно очевадно, че кавалерът трябва да плати всичко и често даже не носи пари в себе си.

М?



Тема Re: Джентълменът / Кавалерът..плаща ли сметките?нови [re: vens]  
Автор Pisunqk ()
Публикувано07.11.07 19:57



е, ся...
келнера идва и оставя сметката на масата. той се бърка за парите си и тя вади своето портмоне. той вижда, че тя посяга към картата си и я поглежда въпросително. тя се посвива и казва "ами, сметката...". той прави жест с ръка "прибери си парите, аз плащам". тя казва "да делим?!" той само сбръчква вежди в сми "и дума да не става". тя пита "има ли смисъл да настоявам", а той се усмихва "не". тя се привежда напред и казва нещо от рода "благодаря, мн мило"
нещо такова в общи линии. без разни циркове и борба кой да плати. щото и това е мн смешно. ама май се наблюдава по често ако има повече от един мъж на масата

иначе аз си имам правило с близки и приятели - който кани, той черпи



Тема Re: Джентълменът / Кавалерът..плаща ли сметките?нови [re: vens]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано07.11.07 19:58



Определено предлага да плати, но мисълта, че кавалерът отказва, защото иска да и влезе в гащите, изобщо не и минава през ума.

щото аз няма да понеса ако другия ме обича повече мене...



Тема Re: Джентълменът / Кавалерът..плаща ли сметките?нови [re: VAlbert]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано07.11.07 22:33



Знаеш ли каква е разликата според мен?


Разликата е в това дали мъжа е простак или не, аз в мъжки компании и разговори съм чувал неща от сорта на - "Аз тази я черпих, платих сметка, 40 лв(примерно), и после ще я чукам, ако ли не ми пусне ще я изнасиля" или неща от този сорт.
Разликата е в това, в смисъла който влага човека, мъжа......аз лично да ти кажа не мисля, че мога да купя която и да е жена с някакви си 10, 50 или 100лв, направо си е смешно, но нали знаеш, хора разни, интереси разни.



Тема Малка поправканови [re: XищниK]  
Автор koм (пристрастен)
Публикувано07.11.07 23:40



Мъжа не купува жената за сумата, която си споменал, а купува известно време с нея.


С уговорката, че изнасилването е престъпление - откакто е измислена натуралната размяна - отношенията между непознати хора се заключават в простото правило "аз-на теб/ти-на мен". Не разбирам как някоя жена може да е учудена, че мъжа ще поиска нещо в замяна на плащането на сметката. Такива жени живеят със 100 хил. години назад.

Редактирано от koм на 08.11.07 00:47.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.