Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:51 05.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Направи си сам:)))нови  
Автор Jolee ()
Публикувано30.10.07 13:06



Сега четох Березка .... Стана ми малко мъчно :((((
Затова реших да изпляскам една тема



Как се отнасяте към идеята интериора и подобренията вкъщи да си ги правите сами....ето така ...заради идеята....

Нито е по-лесно, нито по-евтино...за бързина хептен...но някакси много зареждащо


Някой да сподели идеи и опит...

Само ще подскажа, че даже си взех глина ...да си направя и вазичка на финала



Тема Re: Направи си сам:)))нови [re: Jolee]  
Автор Уeнди (rif)
Публикувано30.10.07 14:47



Хехе, няма да забравя един ремонт, който се проточи около месец - 40 градуса жега, не може да се диша, мирише на блажна боя и за капак - моя милост с цигара в устата - да не би случайно да е останал някакъв кислород в наличност...





Тема Re: Направи си сам:)))нови [re: Jolee]  
Автор cina2 ()
Публикувано30.10.07 14:49



Зависи от подобрението. Боядисване на стени - става. Даже и паркета в едната стая изциклихме /т.е. мъжът ми я свърши тази работа/ с машина под наем. Идеята беше, че ни излезе по-евтино. Зареждащо... с нерви?

.
За плочки - майстор. Миналата седмица дойде и ги налепи на балкона - за един следобед ряза, лепи... На другия ден трябваше да дойде да направи фугите. Оттогава вали, днес също.
Това за хобито е супер. И аз си имам. Изрисувах, е, тази дума е пресилена, разни стари керамични саксии в каквото ми падне. Станаха по-весели. Харесва ми как стоят на перваза. В тях има посадени подправки. От време на време правя и някоя кутия с "декупаж" - ако е картонена, само изрязвам изображенията, които съм избрала и лепя. Ако е дървена - първо я боядисвам в някакъв цвят. Не че са кой знае колко - две картонени и една дървена.

Ти какво си замислила да подобряваш?



Тема Re: Направи си сам:)))нови [re: Jolee]  
Автор ariel$$ (старо куче)
Публикувано30.10.07 15:19



Недей, че се разправям с майстори, дизайнери и тем подобни от април месец насам и няма никакъв шанс да приключа ремонта на две стаи и половина.
Това са вторите дизайнери, които идват. Много държат да се знае, че не правят шкафчета, а мебели. Променяхме проекта няколко пъти и се чудя защо спорят с мене. Това е жилището, в което аз живея. То трябва да е комфортно за мене, а не за тях.
В момента имам плочкаджия! Доживях! Чакам го вече цял месец. Иначе е пъргав. Нямам търпение да приключи и да започна подреждането. Снощи се изплаших дали изравняването на пода не е вдигнало прекалено много нивото, та ходих да правя замервания.
За останалата част от апартамента смятам да впрегна баща ми. С него се разбирам без много обяснения, старае се и знам, че всичко ще е наред.



Тема Re: Направи си сам:)))нови [re: Jolee]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано30.10.07 15:50



Идеята ти е хубава, но за това се изисква добър вкус, сръчност и умения. Скоро и аз ще обзавеждам нов апартамент, но ме мога да си представя какво бих могла да направя сама.
Не мога да рисувам, не мога да шия добре, не мога да правя фигури от глина... Е, мога да бродирам, но нямам никакво време за това.
За това пък мога да гледам списания за интериор и да оставям идеите ми за жилището да се избистрят.



Тема Re: Направи си сам:)))нови [re: Jolee]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано30.10.07 17:36



аз съм голяма любителка на "направи си сам" каквото можеш


особенно пердета и възглавници .... и каквото друго падне

ама за тая вазичка ..... ще ти трябва пещ и глазура после от де ще ги намериш бре Джолка



Тема Re: Направи си сам:)))нови [re: Jolee]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано30.10.07 20:15



Много положително се отнасям към идеята, от подобренията единствено окачени тавани, ламиниран паркет и плочки на пода в банята(заради характерния наклон към подовия сифон) не мога сама да си правя. Ама време пусто нямааааа

. От лятото ми се въртят едни идеи за кухненския балкон, ама почна - спра. Хаха, идеята за тавана ми е като в оная метъл-кръчма в "Младост", дето се разминахме.
Иначе за перденца, шевички, плетки и бродерии - хич не ме търси, кука и игла за шиене не хващам в ръка.



Тема Re: Направи си сам:)))нови [re: Jolee]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано30.10.07 20:50



Въобще не се отнасям хубаво към направи си сам


Мен специално не ми се отдава - има си майстори за това, кой каквото си е учил това да прави, виж в менажирането ме бива - и в поставяне на изисквания. Умирам си да купувам обзавеждания и мебели а в момента ми е такъв периода тези 5-6 месеца напред.



Тема Re: Направи си сам:)))нови [re: Jolee]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано30.10.07 21:00



Баш си падам по подобни нещица.Мебелите ми са украсени с плетени от мен на една кука каренца,а преди години много изработвах(плетях пак на една кука) разни животинчета,много модни бяха и едни малки пластмасови куклички и тоалета изплетен на -една кука.На дъщеря ми барбитата вечно бяха "модерно" облечени(пак на една кука).Имам си и нещо като мини битов кът.Обичам да изработвам и пана от различни материали.Ползвам предимно сухи клони,корени,мъх,раковини,шишарки,пясък.Преди да се омъжа се занимавах известно време и с дърворезба,но после се отказах,поради липса на време и материали.Любимите ми тонове са пастелните.Особенно си падам пък по обзавеждане в стил барок

.



Тема Re: Направи си сам:)))нови [re: morska valna]  
Автор Jolee ()
Публикувано31.10.07 12:17



Еха мацки

Голям кеф е Значи аз се хванах с тия текстилно, бродиращите елементи ...хем, че те са за след "мъжката" работа

Мацам по някоя и друга стена с латекс ...ама пусто съм ниска и не стигам до тавана....

Установих, че това освен фитнес ми идва и като голямо психическо разтоварване Сутрин докато си пия кафето върху найлони и разбишкан паркет ми става едно токова ...готино

Представям си как ще е на финала .....и така има за какво да мечтая целодневно

Пиковата идея е спалнята да бъде саморъчно скована...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.