Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:49 24.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема За мацките и...годините  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано23.10.07 21:17



Уф...дали и мен ме удря хормона, или изпадам в сатурнова дупка 4 месеца преди датата, ама....
Току - що си говорих с една приятелка и, най - ненадейно изтърсих;" догодина е последният юбилей, който е за празунване. След това ще трябва да почна да лъжа на колко съм години".
Не мога да повярвам, че го казах! още повече не мога да повярвам, че го мисля! Винаги ми е било странно и смешно, как жените си крият възрастта! Нали, в края на краищата, не е важо, на колко години си, а как изглеждаш и, на колко се чувстваш!
И все пак...като си спомня, като дете, как чаках всеки рожден ден, как се радвах, как цифричката, от едноцифрена, става двуцифрена...ама...това, май, беше до 15.
После....де да знам. Сякаш времето минава толкова бързо, макар в него да се случват толкова много неща и да протича толкова динамично, но, в един момент, рожденият ден чука на вратата...и той вече не носи онова приятно усещане, че те чакат много нови изненади, подаръци и, радостта, че ставаш "по - голяма"...А просто те изтласква с една година напред във възрастта, завявайки непрекъснатата потребност от равносметка - какво сме постигнали за периода до тук.
Питането ми към дамите е, вие как посрещате въпросната дата? как се чувствате? Криете ли възрастта си? Чувствате ли се добре в кожата си? Чувствате ли се млади? и, какво, в крайна сметка, означава "да си млад"?
Защо се наслагва този предразсъдък, че "жената е млада" , едва ли не, само, докато е на 20. След 30 вече е...все по "best before" и...защо на жените се гледа като на стока със срок на годност, докато мъжете...мъжете се възприемат като вечни или, като вино - "колкото по - остаряват, толкова повече подобряват вкусовите си качества"?
извинявам се предварително, ако темата е твърде деликатна...





Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: Markizata]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано23.10.07 21:26



Да бе даа, продължавам кат детенце да си се радвам на рожденните дни. Единствения извод, до който стигнах, че и на 146 години да стана, акълът ми няма да дойде.





Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: Markizata]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано23.10.07 22:16



Много си обичам рождените дни, защото винаги събирам приятели. Гледам да съм все сред хора, които обичам. Не съм пропуснала да празнувам. Малко ми е тъжно, че остарявам, но това няма как да го променя. Не си крия годините. Ако остаряваш заедно с любим човек - това облегчава стреса от остаряването. Ако си сама и си прехвърлила 30те и трябва тепърва да се харесаш на някого... точно в такава ситуация съм виждала жени на възраст, които се правят на карикатури: тийнеджърски дрехи и сребро в косите... ужасно!
Абе остаряването с достойнство си е за уважение.



Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: Markizata]  
Автор Sometimess ()
Публикувано23.10.07 22:28



Виж сега аз каквото и да ти говоря по темата няма да го разбереш, ако съдя по-другите ти мнения, ти просто си ограничена.



Но ако трябва да не ми прави впечатление автора на темата - аз като мъж, за мен няма значение възраста ако сте разликата да е плюс минус 100години, има ли споделеност, желание, привличане, обич.......възрастта не е от значение.



Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: Бepeзka!]  
Автор фифилoтa ()
Публикувано23.10.07 23:00



сребро в косите на 30???????
ако след 30 сме стари........не знам как ще доживеем до 50
не, че и аз не се депресирам понякога, ама това, че остаряваме значи ,че сме живи

"Мисълта убива действието"

Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: фифилoтa]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано23.10.07 23:08



Нямах предвид "сребро в косите" на 30. Тук си мислех за една конкретна жена, много над 30, но абсолютно обзета от манията да има млади любовници, защото това подмладявало. Та за да ги привлече тези млади любовници се прави на маймуна - облича се като тийнейджърка, а това е смешно. Къса пола кройка кръг и сива коса - това са си направо несъвместими неща.



Тема С това мнениенови [re: Sometimess]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано23.10.07 23:10



спечели овациите.





Тема Простонови [re: Markizata]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано24.10.07 00:08



да не очакваш жените да разбирате от жени ???





Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: Markizata]  
Автор Hungry eyes (разгонена)
Публикувано24.10.07 01:06



Обичам рождените дни, защото това е възможност да си поръчам я торта-таралеж, я торта-Йори, я някоя подобна, ще видим каква...

Ти на колко ставаш? На 25 ли?



Тема Re: хей Маркизооонови [re: Markizata]  
Автор sweety! (naughty girl)
Публикувано24.10.07 09:38



въобще не очаквах от теб такива размисли и страсти:)явно е моментно...останала съм с впечатлението,че си толкова силна:)я се стегни и стига мисли глупости:)
като детенце умирах от кеф че ще имам РД, щото много подаръци, парти вкъщи и ей такива..като поотраснах малко сякаш еуфорията ми се изпари...неизпитвам прилив на щастие, че видиш ли днес съм се родила:)
не крия годините си...а и немисля, че това е нещо от което да се срамуваме:)какво означава да си млад...много добре знаеш, че млад и стар не се определя от възрастта:)
я се усмихни и по ведро:)

Всичко е суета!



Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: Markizata]  
Автор tausendwasser (непознат )
Публикувано24.10.07 09:50



30-40-50-60-vse hubavi godini( nadjavam se),stiga da si saobikolen ot lubimi hora i da ne sagubi6 detskoto v sebe si!
Nadjavam se na 70-80 godi6ninite mi da vdigna lud kupon s lubimija,s vnuzi,pra-vnuzi i prijateli,da se vihrim do sori i posle da otida na rabota!





Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: Markizata]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано24.10.07 10:30



Маркизич)), ти явно си била в нЕкво си там настроение, когато си пускала темта))...ама нищо, случва се!))
Няма страшно бре, е станах на 44, 45-та карам....още тормозя света, всъщност ВЕЧЕ АЗ тормозя....и по - малко мен другите...))
До 40-тата , като че ли бях по-лабилна и задаваща си тъпи въпроси, сега повече сеир гледам и блажено си паля цигарката/колкото и да е вредна))/, пия си кафенцето, щракам си в нета, върша си работата /често пъти и нямам много работа, ама се правя на супер заета))...през това време съм с книжката, плетката или гобленчето))/ С една дума гледам да не се "абя" напразно!
А най-голямата ми занимавка е малката ми дъщеря, която родих на 39 и всичко започна отначало))
И от мъже не се оплаквам, упс...сори...от мъжа си /настоящия/ не се оплаквам, лъвче с 10г. по-младо, ама какво да правя бре, след 30-те, най-вече след 35годишна възраст ти се лепят като ....мани-мани, как да откажеш на такава оферта))


с най-голямо удоволствие казвам на колко лета съм и всяка година предизвиквам следващо да му покажа какви ги знае и прави кака)))

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Редактирано от makeover на 24.10.07 10:33.



Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: Markizata]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано24.10.07 10:58



Изпитала съм всичко,което описваш,а също и това ,което все още не знаеш,защото предполагам,че годините ми са повече.Измъчвах се много от 35 до 40-тогава най-осезателно се чувства как лудата младостстава нещо друго. Три сезона подред вадих и прибирах късите роклета, докато приема ,че това са дрехи които никога вече няма да облека ...


и не защото краката ми междувременно са станали криви или съм напълняла драстично,а защото такова е вътрешното ми усещане и то не включва повече визия на пеперудка
после
просто приех,че всяка възраст си има своя красота и че трябва да съм благодарна на съдбата,че изглеждам добре...
мъчно ми е понякога за нещата,които никога няма да се повторят...
сигурна съм,че повечето от жените които казват,че не им пука ,всъщност искат да убедят най-вече себе си...
ноо животът продължава и най-погрешното решение е да се хванем като удавници за отминаващата младост...



Тема Re: Да,бенови [re: Бepeзka!]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано24.10.07 11:06



ей сега повярвах,ч е има много мъже по света,които не ги интерсува външния вид и годинките ...хе-хе-хе,айде моля ви се





Тема Re: За къситенови [re: ДPaka]  
Автор AтинянkaтaTaйcън (воин)
Публикувано24.10.07 11:34



полички и роклета си права. Много ми е мъчно за тях, защото наистина ми стоят добре. Ако имам нещо все още младо и хубаво - това са краката ми. Затова взех компромисно решение - имам за коктейли някой друг къс парцал. В ежедневието обаче вече - не


Иначе винаги има една тиха жалба за младост, ама нали всичко е преходно. В мир съм със себе си отдавна. Не мисля да правя нищо против бръчките си, бял косъм нямам , а циците ми са вирнати. Талията ми замина обаче.

Годините си ги казвам винаги. Това го правя, защото някои могат да се заблудят за възрастта ми. Не заради визията, а заради купищата щуротии и простотии, които мога да спретна за единица време.
Абе всяка възраст си има предимства. Наслаждавайте се на годините си, защото по-малко няма да станат.
Баща ми като направеше някоя снимка на майка ми и тя не се харесаше, прилагаше един безотказен трик. Просто скриваше снимката за 5-6-7 години. После като й я покажеше, тя се харесваше.

На върха на копието!

Тема Силна е тя силнанови [re: sweety!]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано24.10.07 11:55



когато не трябва да се доказва


Сега е в периода когато открива че не всичко летящо става за ядене, ще посъзрее



Тема Re: За къситенови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано24.10.07 12:11



това със снимката верно много готино


а и това,че по-малко няма да станат си е самата истина и вече се наслаждавам на всеки миг и малко съжелявам, че е можело по-добре да уплътня времето си на 25 примерно,ама...миналото-минало,гледам напред и се усмихвам



Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: Markizata]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано24.10.07 12:15



брех каква драма



аз си мислих, че жена почва да се притеснява когато .... мъжете не я заглеждат вече, няма кой да подсвирне дори от някой строеж а то от някаква кръгла годишнина хехе

Това, че жената е млада само на двайсе не е предрасъдък а нещастната действителност за повечето жени ... или тея с кратък "срок на годност" тези които на 13г. изглеждат като на 20.
А това, че мъжете се мислят за божии дар на земята независимо на каква възраст са е дело на жените които ги третират така

Редактирано от Kyмиko Янaka на 24.10.07 12:17.



Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: Markizata]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано24.10.07 13:04



Датата я посрещам с облекчение, щото вярвам в това за Сатурновата дупка. Повечето гадости в живота ми досега, са се случвали точно по това време.

Иначе, за възрастта...хич не ме тормози самото число. Тормози ме това, че с годинките става все по-трудно да се поддържам във физическа форма, каквато аз искам, но напоследък и с това взех да свиквам. И изобщо не възприемам мъжете като вечни. Кекави са, сдухват се много по-бързо от нас, стават лениви с годините. След малко дни ставам на 38, но се чувствам супер. Кеф ми е като се изправя до децата и и двете вече са по-високи от мен, а аз съм си още млада. Та, след коя възраст се крият, че нещо не ми е ясно?

щото аз няма да понеса ако другия ме обича повече мене...

Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор чepтa (бЕла)
Публикувано24.10.07 15:27



ето това мнение е за пример !



Hello bitchesss!!:P I'm Paris Hilton and I'm goin' in da jaaaiill :D

Тема Re: Нещо май развивашнови [re: Markizata]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано24.10.07 15:29



старата класика, че пред броя на годините на мъжете се казва "само на", а на тези на жените "Вече на"?
И все пак не мислиш ли, че всеки смислено проживян миг в този живот си заслужава, независимо колко години са ти трябвали, за да разбереш какво е смислено и какво - не. Това рядко се случва до 25 години. Въпроса е какво можеш да си позволиш от нещата, които наистина си струват.



Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: Markizata]  
Автор ariel$$ (старо куче)
Публикувано24.10.07 15:54



Скъпи, аз не остарявам, аз просто ставам друга. Остарява твоята представа за мене.



Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: ariel$$]  
Автор Baлeнтиция (наминаваща)
Публикувано24.10.07 16:10



Най-драматичния ми юбилей беше 30-тия!! Чувствах се ужасно - остаряваща, безработна, с мъж който не обичам и поотраснали деца.
Обаче не щеш ли - оттам нататък всичко взе че потръгна - намерих си добре платена работа, разведох се, децата пораснаха и са вече студентки. Сега съм на 42 - не ги крия, защото не изглеждам на толкова

Преди две години срещнах чудесен мъж с когото вече живеем заедно.....Чувствам се страхотно.....Пожелавам го на всички....и вярвам че имам още много хубави неща пред себе си......



Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: Markizata]  
Автор palatka (старо куче)
Публикувано24.10.07 17:28



Признавам, че на 30-я ми рожден ден ми бяха потънали гемиите. Бях в отвратително настроение и не исках никакви гости. Мъжа ми ми се присмива половин - един час и накрая ми се ядоса. Хвана ме за ръцете и започна да ми обяснява колко ме обича, колко съм прекрасна и каква съм патица.

Нареди масата и покани наши приятели от горния етаж. Прекарахме страхотно. Рожденните ми дни вече не ме притесняват.



Тема Лошото самонови [re: ariel$$]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано24.10.07 17:44



че не само за мъжа си остаряваш - а и за всички наоколо


Една жена на 42 не изглежда на 30 - колкото и да и се ще и на Валентиция Не че не може някой да я цени и на 50.... но хайде да не пресилваме нещата че по сбирките става доста смешно понякога



Тема Re: Лошото самонови [re: jamie]  
Автор AтинянkaтaTaйcън (воин)
Публикувано24.10.07 17:56



И кво?
Никой не е останал вечно млад, освен умрелите без време.
Много от жените тук ще ти споделят, че макар и повехнали на външен вид се чувстват по-добре, отколкото като са били хубавки млади момиченца. Компенсация винаги има.
Да не говорим, че голяма част от девойчетата с часове си търсят дефектите пред огледалото, изучавайки всеки квадратен милиметър от физиономиите си. И това го правят и манекенките.
И още. Красотата не се измерва по това, колко мъже има в краката ти. Суперкрасавици си стоят неебани месеци наред, а грозноватички жени на попрезряла възраст не си го вадят.

На върха на копието!



Тема Re: хей Маркизооонови [re: sweety!]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано24.10.07 17:58



Благодаря ти за хубавите думи! Високо ценя казаното от теб и ще си го запиша някъде, да не го забравям, като ме налегнат мислите за глупости:)
Иначе...какво да ти кажа, то, това не е въпрос на сила. Силата, когато и където е трябвало, съм я доказвала (това, по повод злобните коментари към постинга ти) и, силата въобще не е въпрос на възраст.
Нещо повече - и съзряването не е въпрос на възраст. Познавам хора, които...и на 24, и на 30, и на 40 са си все същите...сладури (или дебили, според с каква нагласа ги гледаш

)
има жени, които на 40 - 45 - 50 слагат в малкото си джобче 20 - годишните (справка - сигнатурата ми).
Само че при мен...как да го кажа, имайки пред вид, какви хора и с какви очи го четат...прекалено рано трябваше да порастна. Прекалено рано се сблъсках с много неща. Винаги съм била "преждевременно съзряла" - в очите на връстниците си, в очите на по - възрастните...и, сега, като че ли...идва моментът, в който си казваш:"а, защо трябваше да бързам толкова?!"...Не знам дали разбираш, просто...
От друга страна, аз съм си аз. Никога не съм била нещо друго, нещо, което да отговаря на нечии очаквания и критерии. И, ако съм била такава, значи друга просто не съм можела да бъда. И нямам за какво да съжалявам. И нямам за какво да си крия годините - нито има за какво да се бия в гърдите - нито е заслуга, нито е провал това, каква цифра стои в ЕГН - то ти, нали така?



Тема Тъй тъйнови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано24.10.07 18:00



"Много от жените тук ще ти споделят, че макар и повехнали на външен вид се чувстват по-добре, отколкото като са били хубавки млади момиченца. "
Ама повечето не го правят. Точно обратното.
Инак и аз за това говоря - да ти е добре в кожата си, компания ще се намери





Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: makeover]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано24.10.07 18:01



Евалата!





Тема Re: РД?нови [re: Markizata]  
Автор Hungry eyes (разгонена)
Публикувано24.10.07 18:04



И все пак не написа на колко години ставаш. Както и кога ти е рожденият ден? Все пак немалко хора искат да пуснат в онзи клуб поздравителна тема в този ден по случая.



Май беше Риби? Кой ден от месеца? Аз съм на девети март.



Тема Re: РД?нови [re: Hungry eyes]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано24.10.07 18:09



Риби? Аз?! Да - да! (както се казваше в керкламата на Постбанк

)
Аз съм от онея гадове, преди рибите, дето не са си работа!
Датата...не си я казвам, но ще ти я напиша на бележка:)
Иначе, годините, правилно се досети - 25 (ако доживея, естествено...).



Тема Re: 10х.нови [re: Markizata]  
Автор Hungry eyes (разгонена)
Публикувано24.10.07 18:10



Добре, благодаря.

О! Тихите води са най-дълбоки и опасни...





Тема 25....нови [re: Markizata]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано24.10.07 18:28



зеленко та чак тъмно зеленко !
Докажи се и извън ДИР-а някой ден, пък и 25 са една крехка неориентирана възраст - недей гледа чак каката на подписа си. Като нея са единици в цял свят - ти няма да си същата не бой се

Нито някоя тук ще е.



Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: Markizata]  
Автор cranberrie (tart)
Публикувано24.10.07 18:41



Това е писано от доста по-възрастна жена, но ми харесва как възприема нещата. Ще ме извиняват незнаещите английски, но нямам време да го превеждам.



Old Age, I decided, is a gift.

I am now, probably for the first time in my life, the person I
have always wanted to be. Oh, not my body! I sometime despair over
my body, the wrinkles, the baggy eyes, and the sagging butt.? And
often I am taken aback by that old person that lives in my mirror
(who looks like my father or mother), but I don't agonize over
those things for long.

I would never trade my amazing friends, my wonderful life, my
loving family for less gray hair or a flatter belly. As I've aged,
I've become more kind to myself, and less
critical of myself. I've
become my own friend.


I don't chide myself for eating that extra cookie, or for not
making my bed, or for buying that silly cement gecko that I didn't
need, but looks so avant garde on my patio. I am entitled to a
treat, to be messy, to be extravagant.
I have seen too many dear friends leave this world too soon;
before they understood the great freedom that comes with aging.

Whose business is it if I choose to read or play on the computer
until 4 AM and sleep until noon I will dance with myself to those
wonderful tunes of the 60 & 70's, and if I, at the same time, wish
to weep over a lost love ... I will.


I will walk the beach in a swim suit that is stretched over
a bulging body, and will dive into the waves with abandon if I
choose to, despite the pitying glances from the jet set.

They, too,
will get old.

I know I am sometimes forgetful. But there again, some of life is
just as well forgotten. And I eventually remember the important
things.

Sure, over the years my heart has been broken. How can your heart
not break when you lose a loved one, or when a child suffers, or
even when somebody's beloved pet gets hit by a car. But broken
hearts are what give us strength and understanding and compassion.
A heart never broken is pristine and sterile and will never know
the joy of being imperfect.


I am so blessed to have lived long enough to have my hair turning
gray, and to have my youthful laughs be forever etched into deep
grooves on my face. So many have never laughed, and so many have
died before their hair could turn silver.

As you get older, it is easier to be positive. You care less about
what other people think.
I don't question myself anymore. I've
even earned the right to be wrong.

So, to answer your question, I like being old. It has set me free.
I like the person I have become. I am not going to live forever,
but while I am still here, I will not waste time lamenting what
could have been, or worrying about what will be. And I shall eat
dessert every single day. (If I feel like it)



Тема Re: 25....нови [re: jamie]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано24.10.07 19:06



недей гледа чак каката на подписа си. Като нея са единици в цял свят - ти няма да си същата не бой се
Не се притеснявай, и ти няма да изглеждаш като този мъж

- нито на неговите години, нито преди тях, нито след тях
И, не, защото такива като него са единици (лично аз съм срещала мъже и по - хубави от него на възраст над 50, че съм и ги отрязвала най - безкомпромисно) а, защото това, как изглеждаш и, какво излъчваш, е в пряка връзка с емоциите и личността ти.
Иначе казано, чарът е състояние на духа, а не на лицевата мускулатура



Тема Re: Лошото самонови [re: jamie]  
Автор ariel$$ (старо куче)
Публикувано24.10.07 20:13



Честно да ти кажа, възрастта не ми е проблем, а аз нямам навика да си създавам изкуствени проблеми. Ще рече човек, че мъжът ми се подмладява!



Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: Baлeнтиция]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано24.10.07 22:10



Браво за куража да промениш живота си. Много щастие ти желая!



Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: Бepeзka!]  
Автор amiga_mia (непознат )
Публикувано24.10.07 23:14



Ако си сама и си прехвърлила 30те и трябва тепърва да се харесаш на някого...

извиняваи, но това типично източноевропейско мислене ме хвърля за пореден път в дълбоко недоумение. и какво, ако сам на 50 и тепърва искам да се харесам на някого?!?а на 60?!?или харесвани могат да бъдат само жени под 30?!?а кои пък казва, че точно до 30 непременно трябва да се харесаш някому?!?хората се развиват, растат и променят. този на които съм се харесвала на 20 и които аз съм харесвала, може далеч да не е същия, които ще харесвам и ще ме харесва на 38 да речем.
с тази си реплика абсолютно отписа жените над 30 и жалко...за теб. тези архаични възприятия за жената...брр втриса ме





Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: Markizata]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано24.10.07 23:34



Нали, в края на краищата, не е важо, на колко години си, а как изглеждаш и, на колко се чувстваш! не знам кое е важно, но по-добре да се чувстваш на толкова на колкото си, иначе ще станеш като лили иванова за смях.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: amiga_mia]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано25.10.07 00:23



Да, изказвания като това и мен ме хвърлят в...учудване ( да кажем ) и...защо да не кажем, че темата ми, донякъде, беше именно целена в насоката, да видя колко хора ще споделят това мнение, колко хора, ще са на обратното и...къде съм аз, какво ме очаква...
Да ти кажа ли нещо, честно?...


Въпреки всичко, "най - доброто предстои"!



Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: zaphod]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано25.10.07 00:31



Мен, ако питаш, Лили Иванова на всяка възраст си е била за смях, което не й пречи да има зад гърба си една от най - успешните кариери в България, изклчително разнообразен и динамичен живот, да изглежда на 70+ като на 40 и...да има достатъчно пари, да ни купи и продаде.
Повечето хора на нейната възраст, живеещи с възрастта си, за съжаление, живеят със 120 лв. пенсия. И това никак не е смешно.
А, може би, едното е доста пряко свързано с другото!



Тема Че мен Делончонови [re: Markizata]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано25.10.07 01:57



на тая снимка хич не ме кефи


Тебе ако те - може би страдаш от подобие на Едипов комплекс



Тема Лилинови [re: Markizata]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано25.10.07 02:00



изглежда като шимпанзе на 70 - а ще мисля за това колко пари има като вземат да не ми стигат моите доходи





Тема Re: хей Маркизооонови [re: Markizata]  
Автор sweety! (naughty girl)
Публикувано25.10.07 10:53



прочети си отговора, който си ми написала и по точно последния абзац....там ти е отговора на въпроса:)
защо питаш, като сама знаеш кое, какво и как...
с една година си по малка от мен...но от това което съм прочела от теб по много неща водиш...както и сигурно в друга част аз те водя...искам да ти кажа, че всички сме различни, защото имаме различен живот...на теб ти се е наложило да порастнеш по бързо, което само те е научило да бъдеш по силна, борбена и мотивирана....което е огромен плюс...минуса е ..ти сама го каза...закъде бързаш...време е да спреш и да направиш всичко онова, което смяташ, че си пропуснала в бързането.....заслужаваш да спреш, и да поглезиш себе си:)
усмивки:)

Всичко е суета!



Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: cranberrie]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано25.10.07 11:10



Наистина е много хубаво.



Тема А за мъжете не важи ли?нови [re: jamie]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано25.10.07 13:40



Или те са вечно млади? И преди съм го казвала- косата ми е по-черна от тази на мъжете ми на същата възраст, индексът на телесното ми тегло е много по-нисък от техния, ама въпреки това някой още си живее с убеждението, че мъжете по-бавно стареели. То, убеждението е добре, но трябва и на някакви факти да почива, нали...

И преди съм го казвала- на срещата на класа по случай 20-годишнината един единствен мъж изглеждаше по-млад от възрастта си. Останалите се бяха вдедили отвсякъде. Докато женките си бяха свежарки.

щото аз няма да понеса ако другия ме обича повече мене...

Тема Фактитенови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано25.10.07 15:18



са ясни - жените остарявате постепенно, мъжете - изведнъж.
ПП: Ти наистина си добре запазена, дано не те обижда израза


Моя индекс на телесна маса е 21.4, косата ми си е черна и отдавна не съм подрастващ - съмнявам се твоите данни да са по-добри. Коментар на факта ?



Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: Markizata]  
Автор Lalara (точна)
Публикувано25.10.07 16:43



Всичко си зависи от визията и самочувствиетона човека! Той може и на 20 да не изглежда добре и да не се чувства добре в кожата си! Лично аз винаги съм се харесвала, не са ми липсвали нито мъже, нито обожатели! И психически на 50 съм по-уравновесена и знаеща какво искам от живота отколкото на 30! Но може би това е ,защото децата са отраснали, кариерата направена и животът е чудесен, когато си здрав и имаш свободно време за себе си!
Просто , минавай през годините и благодари на Господ, че те е създал! В живота има много радости и удоволствия, стига да протегнеш само ръка....



Тема Re: Фактитенови [re: jamie]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано25.10.07 19:08



Индекс 21,13. Сори, ама са по-добри.

Викаш, стара чанта, ама лачена... Иначе, за косата, като станеш на моите години ще си говорим, щото аз до 35 почти нямах бял косъм.

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 25.10.07 19:10.



Тема Че си лаченанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано25.10.07 21:55



спор няма - обаче ти водя 1:0 понеже съм достатъчно тактичен да не посочвам годините ти



ПП: Вече знам и как да ти взема мерките !

Редактирано от jamie на 25.10.07 21:55.



Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: Markizata]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано25.10.07 22:40



Мисля, че трябва да доуточня. Виждам, че не съм се изразила добре и не сте ме разбрали.
Ако жената отчаяно се стреми да си намери парньор и не е успяла да го стори, изпитва голям стрес от остаряването. Подчертавам, че това се отнася точно за жените, които се стремят към това - да си намерят партньор. Казвам го, защото познавам такива жени.
Но познавам и друг тип жена - съзнателно избрала да няма семейство. Това си е нейният избор и на нея й е добре така. Но не е сама по принуда. Това е разликата.



Тема Re: Фактитенови [re: jamie]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано26.10.07 03:21



В отговор на:

Коментар на факта ?




Веднага ти давам коментар. Ти конкретно си такъв печален пример на потресаващо посредствен киселяк, че дори и да изглеждаш като гениална компилация между Клайв Оуен, Паоло Малдини и Брад Пит (или каквато и да било друга комбинация) и да си намерил нек'ва магия да останеш на 25 (или избрана от теб възраст) во веки веков, пак ще бъде възможно всяка жена да те опише с точно две думи:

Не ставаш.



===============
Sheer obstinacy is far more durable than courage, though it's not as pretty.

Тема Аз нетактично съм си посочила годинитенови [re: jamie]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано26.10.07 08:08



няколко постинга нагоре, така че несе брои. Не водиш. Още повече, че не си посочил своите. Абе, това мъжете много се страхувате от остаряването!



щото аз няма да понеса ако другия ме обича повече мене...

Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: Markizata]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано26.10.07 11:15



Преди да съм изчела всичко останало ще кажа, че съм на 43, не крия възрастта си, чувствам се съвсем нормално, определено не като сдухана бабки, чувствам се и секси, все още ме заглеждат понякога по улицата ... така че какъв е проблемът. Еее, не ми се ходи по цели нощи на дискотека като на 20, предпочитам да си легна с книжка или да погледам телевизия, или да се видя с приятели на кръчма, ама пак не виждам проблем. Може би единственият проблем е, че се уморявам по-бързо отколкото до преди десетина години, но пък работата ми е доста интензивна, така че може и нормално да е.
Освен това ми харесва да се залавям с нови неща, това някак поддържа във форма. Ето сега например отново се уча да карам кола (ако помните темата за паркирането), никой да не казва, че след 40 това е невъзможно. Аааа...чувствам, че се справям по-добре, с колата, де, да чукна на дърво.





Тема Именно,нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано26.10.07 11:44



ти си ги посочила - не съм те издавал аз


Лафа за мъжете го знаеш - като виното сме



Тема Хахаха,нови [re: no_bs]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано26.10.07 11:46



Но Булшит ?



Намерил съм друга магия аз и не ми трябва да приличам на идол



Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: Бepeзka!]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано26.10.07 12:03



Да, разбрах те още от първия път и това не беше критика, по - скоро...Отиваме в другата плоскост (която , сигурно, е много пряко свързана) - за най - изконно присъщата и женска суета

Както и, желанието "да се харесаме".
Сега, тука съм забелязала едно разделение в жените, най - грубо казано, на такива, които искат да са красиви, за да се харесат на някого (по - скоро, конкретен човек, олицетворение на "бъдещият съпруг" и, като че ли, като го намерят тоя бъдещ съпруг...вече не е толкова важно това...или пък се измества от нови приоритети) И другите, които го правят за собствено самочувствие и имидж, независимо какво се случва около тях в живота им.
Или, да го кажа така - за едните, красотата (и самоусъвършенстването) е цел. За други е по - скоро средство.
Но, което е най - важното, което казах и по - долу, красотата и, особено, чарът, не е въпрос на възраст, а на душевно състояние.
Не знам дали си забелязала, как животът , преживяванията, стресът и всякакви други емоции, се изписват на лицето (и на цялата физика и здраве) - те са теи, които държат човека млад и "консервират" времето за него или го състаряват за месеци...
Колкото до мен, проблеми с външността и самочувствието нямам засега (освен, че не си харевам прическата
) но...някак...дискомфортно ми е от това, че трябва да започна да гледам на себе си подруг начин. Досега бях...едно порастнало дете с живот на възрастен...сега трябва...да бъда възрастен.



Тема Ей!нови [re: Markizata]  
Автор Endlessly ()
Публикувано26.10.07 13:03



Я горе носа! Виж какво си написала:
...дискомфортно ми е от това, че трябва да започна да гледам на себе си подруг начин.
Какво значи "трябва да започна"? Просто не започвай. А, ако ще си слагаш рамки сама, си сложи позитивни и започни да гледаш по-ведро. Много хора са го написали - всяка възраст има своето очарование и след 5 г. ще се смееш как 25 са ти се стрували преломно много. Ако знаеш само колко неща чакат да минеш тази възраст, за да ти се случат... Така де, не мисли за броя на годините, а изживявай всяка една пълноценно.

Така че, не се коси, а си направи един готин купон. Покани си приятелите на някоя самостоятелна вила извън града, веселете се цяла нощ, пък като станеш на другата сутрин, ще видиш, че си си същата.

И това съпоставяне мъже-жени... Всички сме хора. И имаме различни гени. Вярно, че понякога трудният живот се изписва на лицето или се отразява на тялото, но и това не е задължително. Тъжно е, когато умственият багаж е в обратнопропорционална зависимост с годините.




Тема Не бой се,нови [re: Markizata]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано26.10.07 13:26



аз като възрастен се наслаждавам на това да съм дете


Нищо че някога като дете се държах като възрастен. Пожелавам ти го

ПП: Стремежа да се харесваме го има и при мъжете но в много малка степен. Ние не разчитаме на друг да ни оправя в живота



Тема Re: За мацките и...годинитенови [re: Markizata]  
Автор тpънчeтo (член)
Публикувано28.10.07 00:51



бе не си още възрастна



щом пишеш такава тема, а си само на 25... типична за тинейджър наглост



Тема ...бла-бла... годините ... дрън-дрън....нови [re: Markizata]  
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано28.10.07 22:48



.. ти изглеждай като Мадона на нейните години... пък нека си на толкова...


Мисълта ми е че от годините се притесняват най-вече тези дето са ги пролежали и са се отпуснали... и съответно не приличат на нищо...
Ако се чувстваш чобре с тялото си... на колкото и да си все ще ти е добре...
Погрешно е схващането че мъжете искали млади жени... Искаме хубави с хубави тела...

...същия като преди... с тунинг и доживотна гаранция... ®


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.