Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:40 28.09.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Кофти тръпка.нови  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано02.10.07 13:06



Един приятел ми се обади преди малко по скайпа. Снощи в някакъв ресторант му откраднали чантата с лаптопа. СЛУЖЕБНИЯ лаптоп. Двойна мъка има човекът, дабъл трабъл, направо - хем без лаптоп, хем трябва и да го плати откраднатия. А говедото си държал в чантата и флаш паметта с най-новите му разработки, и личните документи.

Та се сетих как преди много години (към средата на 80те м.в.) на мен ми задигнаха чантата с документите в кръчма след един изпит. С паспорт, студ. книжка вътре...

Ако вече съм ви я разказвал тази история, моля да ме извините.

Още на другата сутрин отидох в местната ченгеджийницата да заявя кражбата. Издадоха ми нов паспорт.

След 3-4 месеца ме събуждат две ченгета в 7 ч. и направо ми закопчаха белезниците... Щото, видите ли, бил съм извършил над 15 измами на граждани и стопански предприятия... И ме откарват в районното.

Някой е преправил паспорта ми и с него е направил измамите. Веднага се сетих за какво става дума и им казвам да проверят в другото районно, че съм подал заявление... и т.н. Държаха се много враждебно и много грубо.

Към обяд ме пуснаха. След два дни бях на очна ставка с двама от измамените. Те потвърдиха, че не съм аз измамникът и всичко се размина.

Такива ми ти работи. "Сладки спомени" за реалния социализъм.

Добре, че поне успях да си взема изпитите без студентска книжка - със свидетелски показания на колеги и преподаватели, че аз съм наистина аз, че съм си заверил семестъра и че мога да се явя на изпита, ама са ми задигнали студ. книжка...

Тук вече беше забавно. Явяване на изпити с махленско свидетелство вм. книжка...

Аре, наздраве!

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Редактирано от ABe на 02.10.07 15:33.



Тема Re: Кофти тръпка.нови [re: ABe]  
Автор Джaя (самобитна)
Публикувано02.10.07 14:00



Наистина кофти. Като знам половинката ми как си го кътка лаптопа (често писан във вестниците като лап-топ), ако му се случи такова нещо, сигурно ще се разболее.
А иначе и на мен са ми гепвали документите. Съобщих в РПУ-то. А 2-3 след това, получих на домашния си адрес писъмце, написано на откъснат от календар лист, да отида да ди взема личната карта от еди-къде си. Някакъв дядо, докато ровел в контейнера за боклук, я открил и се свързал с мен.
Добре, че има и добри хора, .....не само полицаи





Тема Да, и аз...нови [re: Джaя]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано02.10.07 14:10



съм намирал откраднати дамски чанти, портфейли с документи в тях близо до офиса си, като бях на "Позитано" при "Св. Неделя".

"Бригадите" джебчийки не спят! И те си имат дневна трудова норма. Но поне хвърляха документите близо до мястото на обира. И винаги съм се обаждал на окрадените.

От тел. 144 ти дават телефона на жертвата, като им обясниш за какво става дума, въпреки че нарушават някои правила на службата си.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ABe на 02.10.07 14:15.</EM></FONT></P>

Редактирано от ABe на 02.10.07 14:16.



Тема Re: Това с лаптопите .....нови [re: ABe]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано02.10.07 18:24



особено служебните е тегава история. Почват разследвания, протоколи, обяснения .... може и парички да отидат по дяволите. А относно носенето, ако си жена и матрицата им е 15'' и тежат над 2 кг просто е сизифовски труд да се влачат, ако не си с кола. И винаги съм се чувствала адски 'уязвима' за кражби така' ...
Затова служебния най-често си стои в службата





Тема Re: Кофти тръпка.нови [re: ABe]  
Автор Zelenikata ()
Публикувано03.10.07 12:23



Уф, че гадно. Толкова разправии го чакат сега. И, ако този, дето го е взел разбира от информацията, която е придобил...

Аз в тази връзка направо съм психясала. Когато пътувам без лаптопа си, го нося в службата и дори си го заключвам в един шкаф, от който само аз имам ключ.

Луда работа, но в офиса има СОТ, а в квартирата - не.



Тема Re: Кофти тръпка.нови [re: ABe]  
Автор Muлa (Спаски)
Публикувано03.10.07 12:25



Ха, точно преди месец от централата на Уницеф в една от африканските държави от главния им офис, на "Биг Боса", който се пази с три охрани поне, задигнали двата основни лаптопа

. На шефа и на първия му секретар. Такава паника настанала - така и нищо не открили. Естествено видеосистемата тогава била нещо "неработеща" . Аз познавам шефа, приятелче ми е от години - милия болен беше, сега всико правено през неговия мандат трябва да се възстанови по документи и на ръка...

Аз винаги имам външно HDD, което на 1 м. си обновявам, всичко се случва, крадливи са хората навсякъде, особено по летищата... мога списък да направя какво са ми крали докато чакам полети, само един портфейл ми върнаха даже с парите вътре. Това беше невероятно, като усещане - все едно детенцето ми се върна от лагер.



Тема Е, на него му е такава работата, че...нови [re: LadyMorgana]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано03.10.07 12:31



винаги трябва да си влачи лаптопа по делови срещи, преговори и пр.

Хак да му е. Тамън ще се научи на това-онова. Например да си съхранява посл. разработки в нета и да обновява файловете. А не на тъпата флашка.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Едва ли.нови [re: Zelenikata]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано03.10.07 12:33



Крадецът е, най-вероятно, просто крадец. Изчиства диска и го продава на някой шибан прекупвач на крадено.

Това е добрият вариант.

Лошият е, ако лаптопът е откраднат от агенти на конкурентна фирма. Става лошо.

Като пътуваме, си оставям лаптопа при съседи, при които има по 24 ч. на ден човек в къщата, или при приятели. Ако няма такива - в офиса. По същата причина: има каса и СОТ.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Редактирано от ABe на 03.10.07 12:36.



Тема Е, че той не...нови [re: Muлa]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано03.10.07 12:39



архивира ли правеното поне веднъж на месец? Нямат ли си администратор, който да се грижи за това?

Баси резила.

Хаха! На мен на летището в Белград ми върнаха откраднатия сак с подаръците и сувенирите. От сака липсваше само алкохола. Ясна ти е картинката.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Редактирано от ABe на 03.10.07 12:51.



Тема Re: Е, че той не...нови [re: ABe]  
Автор Muлa (Спаски)
Публикувано03.10.07 13:03



Африка е жесток континет каквото и да си говорим... Архивира в Лап-а на секретаря си :))))). Също всичко ходи и в централата на ОН в NY, ама това не спасява проектите му и другите му разработки... това, което може да си получи обратно е към 15 % инфо

. Ужас!!!

На мен на Милано индийци пък ми задигнаха 'само' бодисърф-а при условие, че можеха да ми дигнат и ръчния багаж пълен с документите и парите ми... Ама бодисърфа беше готин .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.