Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:11 03.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Училище за самочувствиенови  
Автор Джaя (самобитна)
Публикувано10.09.07 09:31



Оглеждам витрината с вкусни сладкиши в магазина, избирам си и заявявам любезно на продавачката, че искам 4 еклера и 2 толумбички. Докато тя ги реди в чинийки, аз се зазяпвам във витрината със салати. Чувам я да пита: "Нали от големите еклери?" Аз- "Не, не, от тези"-и с пръстче посочвам от кои точно искам.
Че като се разбесня онова ми ти девойче. Защо не съм казала по-рано. Разбира се това да ми говори на Вие хич й не й е минало през главата. И че това не били еклери, а ЕКЛЕРЧЕТА...



Идваше ми да и зашлевя шамар и да си изляза. И без еклери, и без толумбички. А вместо това, просто си седях пред витрината, гледах я как бесне и демонстративно блъска вратичките и не казах и дума.
Незнам дали бях повече ядосана на нея или на себе си.

Та въпросът ми е-някакво училище за самочувствие да знаете? Защото тази явно го е посещавала. И явно аз също имам нужда да го посетя.

Мълчите ли си при явна несправедливост, само за да мине по-бързо или каквото ви е на сърцето, това ви е на езика?



Тема Re: Училище за самочувствие [re: Джaя]  
Автор Уeнди (nestea)
Публикувано10.09.07 09:36



За такова поведение по-правилната дума е "наглост".





Тема Редовен номернови [re: Джaя]  
Автор Oпиyм (глезла :-))
Публикувано10.09.07 09:42



но от едно известно време не позволявам, а ако си позволят - не търпя подобно поведение.
Това не е самочувствие, ами си е чиста проба наглост, липса на възпитание, обноски и т.н.
Има случаи в които съм вдигала безумни скандали, когато насреща ми изнаглеят прекалено. Има случаи, в които просто повече не стъпвам там.
И туй е и поради причина, че аз имам самочувствие и не позволявам на някой насреща ми да се държи с мен като с подметка...
Да, на оназ девойка може да не й е било детска мечта да продава еклери, но ти не си длъжна да се съобразяваш с това.



Тема Re: Училище за самочувствиенови [re: Джaя]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано10.09.07 09:51



Ми то момичето , като е видяло с какъв апетит гледаш витрината, си е помислило, че няма как да са от малките

, просто си "изяла" точното определение или в случая наставка.
Бива ли да се ядосва човек на такива работи , пък и според мен това няма нищо общо със самочувствието.



Тема Re: Училище за самочувствиенови [re: Джaя]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано10.09.07 10:02



Веднъж през лятото кисна на спирката сутринта в чакане на рейса за работа и решавам да си взема някаква закуска. Лепвам се на първата будка със закуски и питам любезно "Може ли една милинка?" На което продавачът ме изглежда мазно (аз бях с пола и някакво деколте) и ми заявява с възможно най-коцкарски тон "Ммм, не, не може една милинка" и ми се хили едно такова гнусно. При което аз казам "Ами ок тогава" и отивам на съседната будка

. Той крещи след мен: "Ама аз се шегувах бе, ето я милинката", аз се подхилквам самодоволно и си купувам кифла от съседа му. Намерил на кого да се прави на мъж

Струва ми се,чеДжорджОруел е схванал всичко погрешно.НеГолемия брат наблюдава нас.Ние го наблюдаваме

Редактирано от ladyMarian на 10.09.07 10:02.



Тема В такива случаи псувам или ругая, излизам синови [re: Джaя]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано10.09.07 11:58



и повече в този магазин не влизам.



Тема Re: Училище за самочувствиенови [re: Джaя]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано10.09.07 12:11



аз пък бих си ги купила и бих и ги захлупила на главата после
като същевтременно и благодаря за обслужването

говорейки и на вие

I don’t need no good advice I’m already wasted

Тема Разказвал съм го този случай вече, но нищонови [re: Джaя]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано10.09.07 12:59



Уточнявам се, че съм доста дърт - наближавам 50. Казвам го това за да е ясно че имам доста житейски опит и съм видял какво ли не.

Още утачнявам, че мога да бъда кавалер, но мога и да НЕ бъда. Преди две години беше.

Писнало ми е от блеещи жени по тротоарите. Доста жени като си отворят устите - губят ориентация във времето и пространството.

Тааа, вървят две жени и дете. Заели целия тротоар. Жените плямпат нещо разпалено, ръкомахат като вятърни мелници, нищо друго, освен себе си не чуват и не виждат. Е, хубаво, де. Тяхна си работа, ама едната върви право срещу мен. Рекох си:

"Този път, Асасине, недей да отстъпваш. Тротоарът е обществено място и всеки е длъжен да знае правилата на движение. Баста! Но пасаран този път! Тая какво иска??? Да хвръкна, да мина между краката й или да прескоча решетките и да ме блъсне нещо???"

Свих си лявото рамо, усилих крачка, дадох си допълнително ускорение и последва страхотен удар между две леви рамена. Завъртя се въпросната жена наопаки. Чувам зад гърба си:

- Господине, защо не внимавате?

Обърнах се и нежно обясних:

- Госпожо, в България има дясно движение. И по улиците и по тротоарите.

Редактирано от ASSASSlN на 10.09.07 13:18.



Тема Re: Училище за самочувствиенови [re: Джaя]  
Автор valenta ()
Публикувано10.09.07 13:32



Девойчето просто явно е от тия малки душици, на които, като дадеш малко власт (смешно за случая - еклерчета, разбираш ли, ама нейсе...) и само им гледай сеира - как си могла да не знаеш разликата м/у еклери и еклерчета, защо си зяпала по салатите ами не си внимавала какво ти слага, и изобщо защо не си подминала, ами си я затруднила, като си влязла да я тормозиш с претенциите си... За говоренето на ти - липса на първите седем години.
Не знам, и аз съм се ядосвала така, често не съм намирала начин и време да отреагирам, а то си трябва - щото мацката се чувства ненаказана и след теб сигурно ще навика някоя баба че не си брои стотинките достатъчно бързо или нещо такова...





Тема Re: Училище за самочувствиенови [re: Джaя]  
Автор QueenOfRain (****)
Публикувано10.09.07 14:37



На девойчето по-скоро му липсват първите седем години. Наскоро ми се наложи да помогна на една продавачка в Студентски град да намери верния път за обслужване на клиенти. Учтиво я бях помолила да ми покаже тестер на парфюм. Тя обаче ми обърна гръб и отиде да обслужи друга клиентка, а на мен изфуча, че не можела да се занимава с двама души едновременно. Накарах я да се извини и излязох от магазина, където повече няма да стъпя.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.