Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:10 28.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Спите ли в отделни стаи?  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано08.08.07 17:07



Може и да ви се стори тъпо,странно или т.п.,но от няколко години ние със съпруга ми спим в отделни стаи.Причината е там,че почнахме да си "пречим"

.Той хърка силничко,меко казано,докато аз спя като заек и често осъмвах без да съм мигнала цяла нощ.Сега си ходим на "гости"..............

Та да питам:

Само ние ли сме от лудите,дето за едното хъркане спим в отделни стаи?Щото като сме разговаряли с приятели и познати за "проблема" ни и всички казват,че си спинкат заедно,въпреки нощния "концерт"



Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: morska valna]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано08.08.07 17:15



Не сте само вие,спокси.


"концерта" е най малката грижа,мисля.

като ми се доработи,сядам и чакам да ми мине

Тема Море, зависи от способностите на концерт-майсторанови [re: morska valna]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано08.08.07 17:29



Имам едни познати, при които мъжът е командирован на тавана, а не в друга стая, заради хъркането.

Така че не гледай познатите, ами щом си имате стаи и щом не можеш да спиш...

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: morska valna]  
Автор Grok (минаващ)
Публикувано08.08.07 18:12



Няма лошо, след като го мразиш толкова, че не искаш да се лекува, а си го наритала в другата стая.



Сега сериозно. Това е здравен проблем. Може да си живеете така колкото си искате, но той най-вероятно ще живее десетина-двадесет години по-малко от колкото "му се полага". На мен ми намериха сериозен проблем в носа, а още не съм минал пълния "спящ" тест, та не се знае дали и нещо друго няма да излезе (УНГ-то каза, че май и сливиците ми са за вадене, но да видел теста преди да се вземе решение), но докторите ми казват, че е "смъртоносно". Пречи на дишането, което означава и на всичко останало.

Имай предвид, че в България това е почти непознат на медиците ни проблем - проблемът с дишането, а не хъркането като симптом. Тук в Германия се гледа много сериозно на него. Чакам почти половин година за спящия тест, и ще чакам после към 2 месеца за операцията на носа, но няма оттърване. Социалния ефект на хъркането - че на теб ти пречи е малката болка.

Има вероятност, но ти нямаше да се оплакваш, че хърка силно, и да няма оправяне - т.е. да няма конкретно причина, но най-вероятно ще му намерят нещо в цялостния дихателен път.

Изритай го на доктор, за да си спите в една или отделни стаи повече години.



Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: morska valna]  
Автор steinbock (рогата)
Публикувано08.08.07 19:14



Не сте само вие


Аз обикновено го изтрайвам и успявам да заспя, но преди 2-3 вечери се изнесох да си доспивам на дивана

Freiheit ist die Freiheit der Andersdenkenden.

Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: morska valna]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано08.08.07 20:18



Да. И е съвсем нормално. Това да си слушаме похъркването, или да си душим пръдните не е признак на любов, а на робуване на някакво схващане на някой си, че трябва да се бутаме в едно легло, "щото така правели двойките". Е, нека сме си партньори в останалото време, а иначе да се наспиваме. Като се поискаме, няма начин да не се намерим.



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: morska valna]  
Автор NikiFin (пристрастен)
Публикувано08.08.07 23:14



Мъжът ми не хърка, ама бебока реве като мечка. Не може да се мигне. Мислех по едно време да го екстрадирам, ама ме е страх да не спре да диша и да не го усетим. Та за сега си го държим. Но изселихме сестра му, щото чак на нея пречи






Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: morska valna]  
Автор тpънчeтo (минаващ)
Публикувано09.08.07 01:04



според мен излишно се притесняваш и излишно сравняваш несравними неща:)
Пешо може само да си 'подсвирква' нощем или да похърква тихичко, а Иван да реже като дъскорезница /нали най-често с такова ги сравняват

/...

не всички жени спят като зайци като теб...

да не се наспиваш...само за да можеш да кажеш пред познатите си после, че спите в едно легло ...

абе знам, че не е така баш , ама погледни и от тази гледна точка


пп. сега видях, че го смяташ за ваш "проблем". ако е така - май трябва да посетите някой чичко доктор...

Редактирано от тpънчeтo на 09.08.07 01:14.



Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: morska valna]  
Автор вeчнo_лятo ((Женя))
Публикувано09.08.07 05:01



Не, макар че и аз спя като заек и затова винаги съм с тапи за уши. Мъжът ми не хърка силно, но мен ме събужда и най-малкия шум. С тапите се шумоизолирам и заспивам, но само след като благоверният се е нагледал на телевизия, защото мразя да има пуснат телевизор в спалнята, а и по принцип не гледам много телевизия. Ако не се преборя да махна телевизора може и аз да се преселя в друга стая, колкото и да ми е тъжно за удобната спалня



Опитът не ни пречи да правим глупости, но ни пречи да ги правим удоволствие.
Франсис Дьо Кроасе

Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: morska valna]  
Автор palatka (пристрастен)
Публикувано09.08.07 09:32



Спинкаме си заедно, но не си пречим. Когато е в командировка ми е много трудно да заспя без него. Може и да е детинско, но присъствието му ме успокоява.



Тема Скоро беше коментирана подобна тема,нови [re: morska valna]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано09.08.07 09:50



и авторката бе определила спането в различни стаи като едва ли не обидно.
Ако сте се разбрали, че това ще допринесе за взаимния ви комфорт /на твое място, бих постъпила по същия начин, при положение, че партньорът ми хърка така ужасно/, какво по-хубаво.
Освен това, така чудесно би могъл да се разнообрази и сексуалният ви живот, зависи от двойката.



Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: morska valna]  
Автор bambu4a (Keti)
Публикувано09.08.07 12:34



В началото /преди две години/, когато започнах да се дразня ужасно от хъркането му лягахме заедно...По някое време, се събуждах от "биченето" му и се местех на един крайно неудобен диван в хола. Той мислеше , че бягам от него и се сърдеше и си измисляше какви ли не работи

Явно бе възпитан с идеята, че сем-вата спат на едно легло "докато смъртта ги раздели" Не ми вярваше, че хърка...Нерви се...Записвала съм го...Когато сме на гости у техните, те твърдят, че не хърка...Децата го убеждаваха, само съседи дето не съм викала...
После започнах да лягам директно на дивана...
Купихме по-удобен диван...
Когато ходим някъде с нощуване, пия Лексотан, за да изкарам нощта по -леко, защото преди на почивки съм изкарвала безсънни нощи, които са ме докарвали до лудост...
И аз като теб съм се замисляла така ли ще е занапред живота и дали не е началото на края, но вече не виждам нищо лошо...



Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: morska valna]  
Автор Enduring_Knight (Всичко е любов)
Публикувано09.08.07 13:33



Нормално е да се осигури почивка. На мен хъркането не ми пречи. В казармата от 30 легла поне 5-10 изнасят "концерт". Че и други щуротии се случват...

Аз лично си спя нормално. Нито като зайче-байче, нито като клан-недоклан. Усещам (обикновено) кога до мен човека не спи защото нещо го тормози и тогава и аз бодърствам. Иначе - ноща е за спане.

Така, че който може в отделни спални да се спасява - да дерзае и да не се самотормози.

Айде, споко!



Време е за мечти! :)

Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: Enduring_Knight]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано09.08.07 14:01



Мани майтапа, аз без да хъркам съм 3 пъти по-голям кошмар за спящия до мен. Аз се въртя, ритам, разпервам ръце, абе сън та знае ли се...

. Сутрин чаршафът ми е набран на топка.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: morska valna]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано09.08.07 14:55



Ние си спим заедно. Ама аз и да искам няма къде да се изнеса... освен при някой комшия

. Като почне да похърква, просто го сритвам и той се обръща и млъква. За мен това е по-малкия проблем. Аз пък не мога да спя като го няма - празно ли е леглото до мен и сън не ме хваща.

Но може би твоят мъж хърка по-силно. Не виждам нищо лошо в това да спите в отделни стаи щом иначе си пречите. Важното е на вас двамата да ви е комфортно.
Може пък и наистина да има медицински проблем. И на това си струва да се обърне внимание.

DONKEY: Because that's what friends do! They forgive each other!

Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: morska valna]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано09.08.07 15:15



ами НЕ
защото и да хърка нищо не чувам

аз будилника не мога да си чуя та хъркане
леглото ни е 2 на 2 и ми топли завивките но гаранция, че аз ако захъркам той ще се изнесе веднага на него птичките му пречат като чуроликат сутрин

I don’t need no good advice I’m already wasted

Редактирано от Kyмиko Янaka на 09.08.07 15:16.



Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: morska valna]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано10.08.07 00:35



Благодаря на всички отговорили ми!Бях абсолютно сигурна,че на голяма част от двойките им се налага като на нас да спят в отделни стаи,само не разбирам(или почти не разбирам),защо един вид послъгват,че при тях няма такова нещо





Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Enduring_Knight (Всичко е любов)
Публикувано10.08.07 18:59



Това ме развесели.


Минаха ми през главицата и хубави мисли и не толкова хубави.

На какво според теб се дължи твоето "спортуване" по време на сън?

Време е за мечти! :)

Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: morska valna]  
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано10.08.07 19:17



Спим в една стая.И да хърка,аз не чувам,спя дълбоко.И с топ не можеш да ме събудиш.Бебето обаче ,чувам,майчин инстинкт.





Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: Enduring_Knight]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано10.08.07 21:58



Емиии..на какво.. кажи ми да ти кажа. Аз лично не се усещам, спя си здраво. Може би избивам всичките сдържани реакции през деня, знам ли...



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: morska valna]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано11.08.07 01:59



И ние вече сме така.


Да си призная честно в началото въобще не ми се вярваше на приказките на половинката...мислих си,че преувеличава,докато не ме записа на телефона една вечер...бе,то наистина си било шумничко около мен...
Попрочетох за хъркането в нета-ми то положението съвсем не ми било розово,защото спирам да дишам по някое време и след това трудно си поемам въздух(всичко това насън и по информация на съпругата).
Та съм се зарекъл да ида на доктор...само че се чувствам леко неловко-е.ати оплакването-"докторе хъркам"...
Пък сега както съм се наканил и на море да ходя-ако не ни изгонят от хотела ще е добре

...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...



Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: morska valna]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано11.08.07 02:40



за хъркането няма ли някакви лекарства или специални възглавници или нещо от сорта?

То, на всеки може да се случи да похъркне малко от време на време, ама, ако е някакво... като дъскорезница...що не го събуждаш, когато те буди с хъркането си?Така, само ти да не спиш, и то заради него, е адски тъпо! А, да спите в отделни стаи само заради това - е пак тъпо. Според мен, той трябва да си реши проблема. Нали заради това живеят хората заедно - за да се нагаждат един към друг, а не да бягат от проблемите в другата стая
Така поне аз си мисля...искам да кажа - ти нищо не можеш да направиш - освен да го будиш или да отидеш в другата стая. Обаче той може...Странно, че е приел този вариант, вместо да направи нещо...



Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: morska valna]  
Автор Ocoгoвeц (~*~)
Публикувано11.08.07 09:10



'Щото няма такова нещо вероятно.




-
In Neci Renascor Integer

Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: Markizata]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано11.08.07 13:37



за хъркането няма ли някакви лекарства или специални възглавници или нещо от сорта?

Има много неща,ама "пациента" не се взема на сериозно

.Отиде два пъти на лекар и се отказа.Предпочита да си хърка.Като е почерпен пък,концерта се превръща в концертище.Опитвала съм да го будя,но той си се върти насън и след малко пак се обръща на любимата си страна.За емоциите думи нямам.И той като Надежда ги избива явно,като сме имали случаи да се събуди обърнат обратно-възглавницата на пода.Рядко говори на сън и то в повечето случаи неразбрано.Една нощ дори карти "играх" с него.Докато разбера,че говори насън и той ми каза,че трябва да цакам

Иначе ми беше много трудно когато се преместих в другата стая,защото си бях свикнала да заспивам до него



Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Enduring_Knight (Всичко е любов)
Публикувано11.08.07 15:05



И аз така си мисля - натрупаните емоции през деня ги "изхвърляш" през ноща. А това означава че спиш с 30-50 минути в повече отколкото в действително имаш нужда.

Време е за мечти! :)


Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: morska valna]  
Автор enerdji_67 ()
Публикувано12.08.07 11:37



Ох , Вълничке , напълно те разбирам , аз съм на същия хал мила . Като го реших това за отделните стаи се родих . Мъжа ми хърка кат змей-горянин . Много си го обичам , да ми е жив и здрав ,но цяла нощ да го побутваш , да поспре за минута - две и като се унесеш тъкмо да почне да бичи не си е работа ! А пък като е почерпен , дет викаш и през две врати го чувам . Хич не ме е еня кой кво ще казва , аз здравето на улицата не съм си го намерила - ходех като призрак преди бе ! А и си ходим на гости ту в едните , ту в другите покои . Даже се питаме у нас или у вас .



Жалиш някой,който няма обувки докато не срещнеш друг,който няма крака.

Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: bambu4a]  
Автор NikiFin (пристрастен)
Публикувано12.08.07 11:44



плозвай тапи за уши - по-безвредно е




Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: morska valna]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано12.08.07 13:50



Не знам

Така, както чета, не ми харесва, никак не ми харесва!
Човек, който държи на теб, ще направи необходимото, за да си реши проблема. А, ако му е по - лесно ти да отидеш в другата стая или, да не те остави да мигнеш по цяла нощ...не си ли се замисляла, до колко може да държи на теб такъв човек?
Са, аз моя човек не го оставям да спи, щото, като го гушкам, го изтиквам от леглото все повече и повече...докато накрая се озове на ръба (или на пода) - но - той си знае - качва се на борда от другата страна и - така. Другото е, че крада завивката...и, отвреме на време, фърлям къчове и лакти...ама иначе спя като ангелче



Тема чудех сенови [re: morska valna]  
Автор NikiFin (пристрастен)
Публикувано12.08.07 14:36



ако човек сам хърка, дали чуждото хъркане му пречи.




Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: Markizata]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано12.08.07 17:17







Тема Re: чудех сенови [re: NikiFin]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано12.08.07 17:20



Предполагам,че това е твърде индивидуално.



Тема Re: чудех сенови [re: morska valna]  
Автор TE_DDA (Семейство Адамс)
Публикувано13.08.07 17:39



спим отделно . засега. скоро се надявам да спим пак заедно. спим отделно заради една скапана спалня. неудобен матрак,който изхвърлихме преди година вече,но купихме едни надуваемо легла, тесе спукаха, аз спя сеха на единственото останало,той на диван в хола от 2 години вече, сега обзавеждаме спалня и се надявма да си спим пакз заедно. пък и той някакси обича да заспива в хола на дивана. после спи като пън и не му се мести. боли го ръката и си я подпира на облегалката на дивана. с времето свикнах да спя без него,макар и трудно.
липсва ми. не знам дали аз му липсвам, казва,че да, но кой знае.ще видим с новото легло как ще е. матрака ще го карам лич`но да пробва и да си го избира.

за мен по време на съм гушкането е много важно нещо. сякаш нещо винаги ми липсва като не спиме заедно. обичам да му се метна на гърба отгоре и така да спиме.
колкото до мнението на бамби,че с отделното спане се разнообразява и сексуалния живот - глупости, изобщо не е вярно, напротив, някаква част близост вече липсва. секса в двойката или е хубав, или не. независими къде се спи. според мен обаче спането заедно предразполага към по-чести сексуални срещи. но това е при двойките,които си лягат заедно. по едно и също време.

но хъркането е голям проблем. мисля, че ако ти липсва до теб човека и ти е криво да спиш сама, инвестирай малко във възглавници. аз ще инвестирам и във възглавници, и в матрак.:)( в предвид мойта заплата той ще инвестира,де)




Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки

Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: morska valna]  
Автор Paзkoшчe (гушкаво)
Публикувано13.08.07 17:41



Моя е като дъскорезница, но не мога да си представя да спинкам отделно! Много ми е гушкав, нищо че ми изнася странни концерти на ушето! То и аз съм като пън заспя ли един път, хич не го и чувам!




Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: Paзkoшчe]  
Автор *FireLips* (огнена)
Публикувано13.08.07 17:53



Пупупупу!!! Моя не хърка /за сега де/ Дано като остарее пак да не го прави!!

Случва се от време на време 1 път на 2-3 месеца като е застанал на криво, но като го побутна и спира.

ВИНАГИ ОЧАКВАЙ НЕОЧАКВАНОТО !!!

Тема Re: чудех сенови [re: TE_DDA]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано13.08.07 21:00



Офффффффф,доста ще е дълъг списъка с всичко,което съм предприела

.Крайния резултат обаче никак не ми харесва



Тема Re: чудех сенови [re: morska valna]  
Автор TE_DDA (Семейство Адамс)
Публикувано14.08.07 16:11



то , ти защо си мислиш, че тва не е някоя от поредните ми надежди?



Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки

Тема Re: Спите ли в отделни стаи?нови [re: Markizata]  
Автор Dilithium (непознат)
Публикувано15.08.07 19:31



Хм, не мислиш ли че, бягането в другата стая може и да не е "бягане" от проблема.
Аз също спя отделно от жената и почти не хъркам, хъркам когато съм болен най-често или поне така ми е казвала половинката. Ние спим разделени с жената, защото тя спи в спалнята с друг мъж

. Обаче аз не ревнувам, хехехе този друг мъж е нашето хлапе, което още не сме научили да спи само. Понякога спя при тях, но ми е тясно, когато тя е на работа докъсно или когато иска да се наспи аз спя при него, а тя сама в другата спалня.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.