Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:32 02.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема ВАЛУТНИЯТ БОРД НА БАТЕ ЕНЧО...нови  
Автор Cтaниcлaв! (шемет)
Публикувано16.07.07 17:57



или за вестникарската пропаганда...


Купувам си тази сутрин вестник и понеже имам навика първо да хвърлям един поглед върху кратките статийки на редакторите...И какво да видя - ВАЛУТНИЯТ БОРД НА БАТЕ ЕНЧО. Зачетох се - не че имаше кой знае какво да се чете, но все пак. И останах шокиран от това, което прочетох.

Ставаше дума за някакъв пловдивски сарафин (простете, че използвам тази дума), който имал 3 обменни бюра в Приморско (ако не се лъжа) и който "мамил" клиентите си, като им изкупувал еврото за 1.59, вместо за 1.95.



Какво мисля аз по въпроса:

1. В случая няма никаква измама. Няма нищо измамно в това да купуваш евро за 30 ст. под официалния курс.

2. Миналата година във Влас и Сл.Бряг масово ставах свидетел на курсове от типа на 1.195 за евро. Т.е. хората разчитат на визуалната измама - не 1.95, а 1.195

3. Защо въпросният младок - автор на кратката статийка, не обърне внимание на обменните бюра на летище София. Поне в старата сграда (защото в новата не съм се заглеждал) курсовете бяха повече от фрапантни - 1.30 лева за долар при официален курс 1.70 лв (тогава... някога) и 1.60 за 1 евро. Сега не знам как е, но едва ли има разлика.

4. И последно - защо 1.59 лева за евро да е измама при положение, че има табели, на които курс "купува" и курс "продава" са ясно изписани. Защо не е виновен този, който купува, а този, който продава.


И най-накрая - ако има работещи в бранша... Кога ще спрете с такива евтини сензации. Намирам го за подло

Редактирано от Cтaниcлaв! на 16.07.07 17:59.



Тема Re: ВАЛУТНИЯТ БОРД НА БАТЕ ЕНЧО...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор maminsladak (дружелюбен)
Публикувано16.07.07 18:13



Приморско пропищя
Сараф ужили стотици
Бодигард подменя цифри на таблото, докато клиентът обменя валутата

Бургас. Чужди и български летовници пропищяха от нагъл сараф измамник в Приморско. Вече втори месец туристите в морския град са подложени на всекидневен валутен терор. Ужилените са стотици, но малцина от тях са подали жалби в полицията. Почти няма ден, в който поредният "изгорял" да не вдигне скандал в центъра на Приморско. Последните жертви в събота станаха 48-годишен словашки турист и негов сънародник на 32 години. Измамите са еднотипни и стават в четирите обменни бюра на 34-годишния пловдивчанин Енчо Енчев. Сарафът работи в комбина с касиера си Десислав Минчев и бодигарда Иван Атанасов. Схемата е измислена перфектно. Летовниците са привлечени от изгодния курс за обмяна на евро, указан на таблото - 1,95 лева за 1 евро. Когато влезе клиентът обаче, докато касиерът обменя парите, бодигардът излиза и ловко подменя цифрите, така че на таблото вече пише, че едно евро се обменя за 1,59 лв. На изумения летовник се посочват новите цифри и му се обяснява, че явно се е заблудил. Една от последните жертви - летовник от Словакия, е обменил преди два дни 600 евро. В резултат на измамата той е бил ужилен с 216 лв. Десет минути по-късно негов сънародник обменя 550 евро и "изгаря" с близо 200 лв. Собственикът на валутните бюра Енчо Енчев, касиерът и бодигардът му вече са задържани няколко пъти в следствения арест за по 24 часа. От полицията в Бургас съобщиха, че при всяка подадена жалба униформените се намесват и анулират сключените сделки. Много от клиентите обаче не посмяват да се оплачат, тъй като са заплашвани от сарафите. След серия документирани измами криминалистите недоумяват защо не е отнет лицензът на Енчев. Правомощията за това са в ръцете на данъчните.
Елена Димитрова

Източник: в. Стандарт

Редактирано от maminsladak на 16.07.07 18:14.



Тема Re: ВАЛУТНИЯТ БОРД НА БАТЕ ЕНЧО...нови [re: maminsladak]  
Автор Cтaниcлaв! (шемет)
Публикувано16.07.07 18:17



Мда, ако наистина е така - това е ужасно.
Четейки обаче коментара на редактора - НЕ ОСТАВАШ С ТАКОВА ВПЕЧАТЛЕНИЕ.
Разбираш само колко виновен е сарафа, който ти купува еврото на 1.59, а не на 1.95. То май всъщност няма място в БГ, където някой да ти купува еврото по този курс. Но това вече е друга работа





Тема Re: ВАЛУТНИЯТ БОРД НА БАТЕ ЕНЧО...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано16.07.07 18:27



До нас на кооперативния е толкова, и мисля, че и на доста места по центъра е такъв курса.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: ВАЛУТНИЯТ БОРД НА БАТЕ ЕНЧО...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Vici! (хаЙван)
Публикувано16.07.07 20:04



ми май не е луд тоз' дето яде баницата, ами тоз' дето му я дава

Veni Vidi Vici!



Тема Re: ВАЛУТНИЯТ БОРД НА БАТЕ ЕНЧО...нови [re: maminsladak]  
Автор Vici! (хаЙван)
Публикувано16.07.07 20:06



а на този "сладур" да му направиш една фотография и да после да му гледаш сеира



Veni Vidi Vici!

Тема Re: ВАЛУТНИЯТ БОРД НА БАТЕ ЕНЧО...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Линдa (разумна)
Публикувано16.07.07 22:57



Е,затова бате,отиваш в банка и там правиш ченча.Няма лъжа, няма измама.
Абе в тази държава всеки иска да печели,ама ко го интересе за другия,че се е прекарал.
Ама такива законите не ги ловят,все се измъкват!!!






Майк е кучето ни!

Тема Аз ли бъркам или...???нови [re: Линдa]  
Автор Paлицa-Ив (непознат)
Публикувано17.07.07 00:09



Сарафът работи в комбина с касиера си Десислав Минчев и бодигарда Иван Атанасов. Схемата е измислена перфектно. Летовниците са привлечени от изгодния курс за обмяна на евро, указан на таблото - 1,95 лева за 1 евро. Когато влезе клиентът обаче, докато касиерът обменя парите, бодигардът излиза и ловко подменя цифрите, така че на таблото вече пише, че едно евро се обменя за 1,59 лв. На изумения летовник се посочват новите цифри и му се обяснява, че явно се е заблудил.


Значи пише 1.95 - влизаш и обменяш и като излизаш пише 1.59
И къде е измамата?

Човека е видял 1.95 и е обменил парите. С каква цел после се подменя с 1.59 не става ясно в статията.
Аз ли се бъркам или статията е сбъркана?



Тема Хехееее, по летищатанови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано17.07.07 00:25



валутните курсове винаги са ужасни! На софийското летище друго е изумително... Как може чаша кафе на Милано-Малпенса да струва 90 цента, а на нашенското - около 3.50 лв. И това са цени на стария терминал... Братовчедка ми ме светна, че на новия, чаша чай струвала 12 лв. ...





Тема Re: Аз ли бъркам или...???нови [re: Paлицa-Ив]  
Автор Bълk (много злобен)
Публикувано17.07.07 01:05



обмяната е по 1.95 в момента на влизане (зарибяване) и в момента в който човек си преброи парите и викне за измама му се посочва новия КУРс. Ако не греша и имам верни спомени за валютни операции, тази сделка може да се развали и парите да се разменят обратно преди клиент да е напуснал бюрото и както ще трябва да предяви обратно касовата бележка в която е посочен курс и парите получени от касиера и да поиска анулиране на сделка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.