Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:00 29.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Финансовата неравнопоставеност във връзките..нови  
Автор chiaroscuro (непознат)
Публикувано28.06.07 21:01



... или могат ли различията в доходите между теб и партньора ти да убият желанието за близост.

При мен - да. И въпреки опитите ми да разсъждавам трезво, все ми се премрежва съзнанието от някаква крива (или не?) гордост. Не мога да го моля за пари. А той има толкова много, че дори не мисли, че страхотната вечеря, която му направих, ми е коствала последното от заплата; и че не желая да го каня вкъщи отново тази седмица, не защото ще каня друг, а защото не мога да си го позволя...



Тема Re: Финансовата неравнопоставеност във връзките..нови [re: chiaroscuro]  
Автор Pisunqk ()
Публикувано28.06.07 21:44



хмммммм
неприятно
сигурно е излишно да питам, но...
говорили ли сте за това?



Тема Re: Финансовата неравнопоставеност във връзките..нови [re: Pisunqk]  
Автор chiaroscuro (непознат)
Публикувано28.06.07 21:56



Не, разбира се. Та какво да кажа - "сори"
Срамът и гордостта ще ме смачкат понякога.





Тема Re: Финансовата неравнопоставеност във връзките..нови [re: chiaroscuro]  
Автор Pisunqk ()
Публикувано28.06.07 22:02



как какво да кажеш. кажи му истината.
може би просто не се е замислял над това
ама не допускай да не сте заедно заради парите
наистина ли има нужда от грандиозни вечери
за да ти гостува и да си изкарате добре
ти не му ли гостуваш
и как така си мисли, че ще каниш друг


пък парите днес ги има
утре ги няма
не са повод да се чувстваш зле



Тема Re: Финансовата неравнопоставеност във връзките..нови [re: chiaroscuro]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано28.06.07 22:28



Не, че няма изключения, но голяма част от по-фрапантно неравнопоставените връзки за съжаление са обречени на неуспех.



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Re: Финансовата неравнопоставеност във връзките..нови [re: chiaroscuro]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано29.06.07 08:39



Могат, да. Затова трябва всички да се стремим да не живеем с минимума, за да няма драстични разлики.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.



Тема Re: Финансовата неравнопоставеност във връзките..нови [re: chiaroscuro]  
Автор ariel$$ (старо куче)
Публикувано29.06.07 11:08



Не позволявай на финансите да се превръщат във фикс идея. И при мене има неравнопоставеност. Аз съм добре платена, но доходът ми едва е 1/4 от този на мъжа ми. Мъжът ми е поел всички основни разходи, но ако го питаш дали това му тежи, ще ти каже, че това си е мъжко задължение и идеята да си намери по-добре платена жена ще го хвърли в ужас. Просто друга не му трябва.
А когато нямам - просто казвам, че нямам и не мога да си позволя определен разход. Не виждам нищо срамно в истината.



Тема Re: Финансовата неравнопоставеност във връзките..нови [re: chiaroscuro]  
Автор fidgety (fury)
Публикувано29.06.07 11:17



Виж, някак тази конфигурация е по-стандартна и не е нещо, което да ти навлича комплекси или притеснения на главата...Виж, ако беше обратното, тогава може би щеше да има повечко търкания и то най-вече, защото мъжът не би се чувствал добре...
На мен ми се е случвала подобна ситуация - аз да нямам пари, а мъжът, с когото се срещам да има. Имала съм случаи да се жаля, че съм болна, да ми е лошо, а той да настоява да идем на лекар. Тогава ми се наложи да си призная, че причината да се запъвам за лекаря е, че всъщност нямам пари да си платя прегледа и лекарствата. Чувствах се супер унизително, беше ми много гадно, даже почти се разплаках. И тогава си дадох сметката, че това, че човек няма пари, не го прави по-малко стойностен или нещо подобно.
Поговори с него, обясни му, че нямаш неговите материални възможности и всъщност много би искала да се виждате и по-често, но в крайна сметка това, което си била подготвила, не е нормалният ти стандарт на живот. Говори! Няма нищо срамно в това да обясниш, вместо да си влошавате отношенията заради такива неща...

La donna e mobile


Тема Re: Финансовата неравнопоставеност във връзките..нови [re: ariel$$]  
Автор Vici! (the black sheep)
Публикувано29.06.07 11:21



По-често май се среща случаят, в който връзката се разпада, защото мъжът не може да понесе, че жената е по-добре платена от него.

Смени си малко мисленето - Мъжът си е мъж и от както свят светува си е негово задължение да храни семейството, в случая да го осигурява финансово.

Няма лошо, когато и жената може да си го позволи - в днешно време толкова се еманципирахме, че мъжете се разглезиха



Предлагам ти следващия път той да купи продуктите за вечеря, а ти - да сготвиш!

Танто за танто

Veni Vidi Vici!

Тема Re: Финансовата неравнопоставеност във връзките.. [re: Vici!]  
Автор Pisunqk ()
Публикувано29.06.07 11:35



а може и той да купи и да сготви и да подготви обстановката с разни романтични работи... да идат на ресторант и да завършат в неговото жилище... има 1001 варианта за действие, но само ако той знае за опасенията й. тя не споделя да се е държал зле и с превъзходство към нея. сигурно даже не се е замислял...
но се си мисля, че тва с вечерята е само семпъл пример. утре тоя юнак като се затръшка да одат на море или другаде... аз се поразмислих малко и се опитах да се поставя на нейно място. еми не е приятно като се замислиш


а как мразя Надежда да излиза праваааааа !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.