Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:59 23.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Паулу Коелю...нови  
Автор Гидиlongurмpъceн! (cancerogen)
Публикувано28.06.07 15:30



Не съм го чел,ама кво толко бе да еба е написал тоя пич,че книжките са му като пътеводител за разни менекенки,миски,подрастващи пичета и префърцунени диарии?


3 автора не могат да изброят обаче почват и свършват с Коелю.
Ти мани, че не е чела Достоевски или Пипи дългото чорапче като малка примерно,ти мани че не е чела даже нищо друго,освен етикета на лаковете...ами ревнали- Коелю та Коелю!
Сигурно да му бях чел цялата библиография вече ако не бяха изкуфелниците му правт лоша реклама на човека,та чак си викам "Ебах,щом на тия фондютенени мастии им е любим,аз за кво да го чета тоя "?..и разлиствам си "Записки по бълг.въстания".
Предубеден съм!
Как ще ме разубедите?

По-добре на хората в устата отколкото на баба ти в гъза!

Тема Re: Паулу Коелю...нови [re: Гидиlongurмpъceн!]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано28.06.07 15:37



Никак.



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Re: Паулу Коелю... [re: Гидиlongurмpъceн!]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано28.06.07 15:37



Изобщо няма да те разубеждавам - чети си "Записките".
Този е поредния религиозно-философски ненормалник, самомобявил се (с помощта на подобни кухи лейки) и самовярващ си, че е месия.
А защо го четат баш тези - ми тя религията винаги си е била за нискоинтелигентната част от населението и лумпенпролетариата. А на последните 2 определения отговарят не само русите манекенки, но и 99% от населението.



Тема ...модааа....модааа...нови [re: Гидиlongurмpъceн!]  
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано28.06.07 15:53



... и робуване на общественото мнение :)
Тоест когато в модните среди нещо стане модерно всички пачи почват да го носят масово... и така и за тоя Коелю... Една позната (от тези дето се ебат само с известни).. като гледа мис Бла...Бла...Бла.. и като види че повече от две кажат че са чели еди какво си и веднага тръгва да се мъчи да го чете... защото било шикозно...
Същата преди време беше викнала един приятел да види някакъв лаптоп дето и продавали на старо... Та за въпросната машина мнението му на специалист беше че е на предела на възраста си (тоест вече и ъпгрейт не става)... че батерията му е за смяна (тя е доста скъпа)... и че не си заслужава парите...
Тя обаче си го купи... като се аргументите и бяха железни...
- Бил много шикозен цвят
- Имал страхотна чанта (с изписаната марка... тоест оригинална)
- Изглеждал... респектиращ (как ли би респектирал някой... лаптопа не знам)

Тук вече като не издържах та аз се намесих и я питах... за какво и е като батерията и не държи... а ако ще го ползва като настолен... защо не си купи настолен?
Отговора ме застреля... Защото първо бил ефтин... второ всички елитни били носели лаптопи... и трето все и било колко работа вършел... защото тя в същност не можела да работи и само пощата да си проверявала... а и батерията и трябвала просто колкото да го пусне в някое тъпо заведение... да покаже някоя смотана снимка и за нищо друго...
Ами аз нямаше какво да кажа...
Та така и с твоя въпрос... к`ъв бил този Коелю ? Ми и тя не знае какъв е... важното е че е модерно да му казваш името... звучи като че не си простакеса а елитна манекенка...



...същия като преди... с тунинг и доживотна гаранция...

Тема Няма да те разубеждавам..нови [re: Гидиlongurмpъceн!]  
Автор Jill (на война)
Публикувано28.06.07 15:54



.. излъгах се и четох една на морето преди н на брой години (лелее как лети времето) - елементарна история с елементи на мистицизъм. Не препоръчвам..

Wealth is the product of man's capacity to think.


Тема ...със същия успех може да се попита...нови [re: Apxaнreл]  
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано28.06.07 15:58



... "с какъв птичи акъл тази пичка кара джип"
Ето с какво е характерно возилото.
Минуси:
- Скъпо струва
- Скъпа му е поддръжката
- Мощен и харчи много
- Слабо маневрен
- Големи габарити
- Отвратителна возия

Плюсове:
- Създаден е да минава там където автомобила не може...

Та за какво и е на някаква патица да кара подобна кола... след като тя не е виждала черен път през живота си... а туризма за нея е организирано посещение на Лувъра... и отговора пак е същия... Защото е модерно !



...същия като преди... с тунинг и доживотна гаранция...

Тема Re: Паулу Коелю...нови [re: Гидиlongurмpъceн!]  
Автор galileja ()
Публикувано28.06.07 16:03



Преди време така беше и с Малкият принц. На всяка манекенка това и беше любимата книга, но причината според мен беше, че е тъничка


Те дебели книжки не четат



Тема Re: Паулу Коелю...нови [re: Гидиlongurмpъceн!]  
Автор Уeнди (ами...)
Публикувано28.06.07 16:25



Четенето трябва да е за удоволствие, когато не е по задължение => четеш каквото те кефи. Всичко останало е снобизъм.
Имах една преподавателка по западноевропейска - веднъж ни разказва за своя колежка, която се прехласвала колко приятно било да четеш Кафка. На това въпросната ми преподавателка реагира с: "Какво удоволствие може да ти носи четенето на Кафка? Та това си е чист тормоз!" Ей тва е то отявлен снобизъм! Бозицко, колко съм интеуигентна, аз чета Кафка!!!
Та ако ги кефи Коелю, какъв точно е проблемът? И какво те засяга кой го чете или не?
Не подхождай предубено, седни и прочети, пък тогава прецени сам. Защото в момента (може би не се усещаш), но също се поддаваш на рекламите, макар поддаването ти да е с отрицателен знак отпред... Което не е целта на занятието, нали?





Тема Re: Паулу Коелю...нови [re: Гидиlongurмpъceн!]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано28.06.07 17:24



Ми, аз съм чела две книги на Паоло Куелю (така ли се пишеше), но не мога да кажа, че е тъп. По-скоро книгите му са като приказки. Има малко мистицизъм, но за мен това не е мистицизъм, а нещата от живота. Абе, що не вземеш да прочетеш една книга, вместо да се чудиш. Тези поне са тънички. Мен ме убеждават Пори Хатър и Властелинът на задръстените да чета, щото и аз така предубедено не ща да чета нещо толкова популярно, ама те са тухли...

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.



Тема Re: Паулу Коелю...нови [re: Гидиlongurмpъceн!]  
Автор tilia_cordata (новак)
Публикувано28.06.07 17:43



Аз лично не се наемам да те разубеждавам по простата причина, че не ми харесва нито един от романите му, които съм чела- и си признавам чистосърдечно че не ги добутах до края. Това масово залитване и истерясване покрай книгите му, си е жива мода. Убедена съм, че разните там манекенки, които във всичките си "медийни изяви" го посочват като любим автор, дори не са го чели.

Но аз лично имам много приятели, които го харесват адски, в което не намирам нищо лошо, въпрос на вкус, на настройка...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.