Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:04 18.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Да си кажа болката и да потърся съветнови  
Автор actinia (momiche)
Публикувано09.06.07 23:37



Здравейте,
Ще се опитам да бъда кратка и ясна. Някои може да ми се изсмеят, някои ще ме разберат - приемам всичко, само и само да ми помогне да се окопитя.
Живея в Западна Европа. Положението е такова, че вече трябва да започна работа. Е, първият ми опит беше успешен и след десетина дни започвам на нелоша позиция в световноизвестна фирма. Дотук добре. Обаче детенцето ми е на 2г и 9 месеца ( лентичката не е актуализирана), а аз се късам от угризения и мъка как ще изкарвам бе знея цял ден и как тя ще издържа без мен. Досега сме били плътно нон стоп една с друга. Реве ми се, аз си и рева, де. От друга страна, зная, че тя трябва да свиква да бъде с други деца, да се социализира, а аз да поема отново професионалния си живот в ръце, за да мога да допринасям за доброто на детето ми. Но защо е толкова трудно и толкова ме боли сърцето? Представям си я как ще плаче за мен и ще се чуди защо мама изчезна така изведнъж? Иска ми се да зная, че тя е добре, че е всигурни ръце, за да мога аз да се съсредоточа върху работата си, но излиза, че май само за детенце ще мисля....
Иска ми се да уточня, че може би през лятото ще я гледа мъжа ми, понеже той като учител е във ваканция, но аз въпреки всичко на никого нямам вяра ( въпреки че е добър баща).
Страдам от постоянен страх, че нещо може да и се случи, това не се издържа...Как да се справя със себе си в тази ситуация? Помогнете ми!
Благодаря ви.



Тема Re: Да си кажа болката и да потърся съветнови [re: actinia]  
Автор чepтa (бЕла)
Публикувано10.06.07 02:54



майната й на работата. гледай си детето.. бъди с нея.. гоеори й.. бъди с нея навсякъде.. споделяй си с нея.. тя постепенно ше се настройва на тази честота.. Отново с Респект към Майка ми

сега ти си всичко за нея, не позволявай друг да й 'отваря очите' , майната й на работата .. толкова хора работят в този свят .. и ти ли?:)



Тема Re: Да си кажа болката и да потърся съветнови [re: actinia]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано10.06.07 03:15



Така, както го описваш, е добре да потърсиш професионална помощ

не искам да те обидя или нещо такова (то, в България звучи като обида, затова всичките си прекаме безнадеждно, но никой не се лекува...на запад има култура и добри психолози...поговори с някого, потърси помощ! това не е добро нито за теб, нито за детето! не е добре то да расте нон - стоп с теб - рано или късно ще трябва да се разделяте. Тогава то ще плаче и ще страда, докато свикне.... Но това е нормално...ако и ти се разкапваш, няма да му помогнеш!
Хубаво е, че си грижовна майка, но чак да нямаш вяра и на бащата на детето си да му го повериш...



Тема Re: Да си кажа болката и да потърся съветнови [re: Markizata]  
Автор чepтa (бЕла)
Публикувано10.06.07 03:51



yo..





Тема Re: Да си кажа болката и да потърся съветнови [re: чepтa]  
Автор чepтa (бЕла)
Публикувано10.06.07 03:53



че пък кое му е лошото да си глезлата на мама и тате .. не разбирам





Тема Re: Да си кажа болката и да потърся съветнови [re: чepтa]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано10.06.07 10:49



Лошото му е това, че един ден все ще се откъснеш от полата на мама и от крилото на тате и ще се бухнеш челно в суровия свят. И повярвай ми, сълзите на 25 са много по-горчиви и се помнят много по-дълго /да не кажа завинаги/ от сълзите на 2.5.

Мило майче, наистина потърси професионална помощ. От една страна, всяка майка страда когато се разделя с детето си за пръв път. Но от друга, при теб май има нещо по-сложно и трудно решимо.
А детето ще е дъбре, повярвай ми. Сигурно не съм първата която ти го казва, и то от опита на майка плакала неведнъж пред детската градина. Ако попиташ учителките там, ще ти кажат, че рядко децата плачат повече от десетина минути. Но чули първите сърцераздирателни писъци, ние цял ден чуваме само тях. И понякога с изненада откриваме вечер едно усмихнато дребосъче, което понякога дори не иска да си тръгва, защото не си е довършило играта.

Не знам кои са думите, които ще те успокоят, не ги разбирам тези неща. Просто потърси помощ, това е! А на таткото - повечко вяра. Ако не друго, детето е и негово, има същите права и задължения като теб. Да не вземеш пък да ревнеш един ден, той нищо не помага, това дете не е ли и негово.

Успех и бъдете здрави!



Тема Re: Да си кажа болката и да потърся съветнови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор чepтa (бЕла)
Публикувано10.06.07 12:40



ми аз съм на 24 ..

виж за 25 незная, предполагам ше е същото.. абе нема лошо, тва изобщо не ти пречи да си индивидуална личност със собствено мнение:))



Тема Re: Да си кажа болката и да потърся съветнови [re: actinia]  
Автор Pisunqk ()
Публикувано10.06.07 13:56



имаше преди време една тема, в която една мама с малко момченце споделяше подобен проблем
тя сънувала някакви катаклизми и как все се случвало нещо лошо с малкия...
имаше хубави съвети там
потърси темата
аз самата не мога да те посъветвам, но ти желая успех и здравичка и щастлива бебка





Тема Re: Да си кажа болката и да потърся съветнови [re: actinia]  
Автор palatka (ентусиаст)
Публикувано10.06.07 15:03



Спокойно, мамче! Не можеш да контролираш всичко. И аз пробвах - не става!

Децата имат нужда от детска компания. И от спокойни и уравновесени родители. Обяснявай винаги на детето без да го лъжеш. Така няма да се стресира много. То усеща когато си несигурна. Горе главата! Няма нищо страшно.



Тема Re: Да си кажа болката и да потърся съветнови [re: actinia]  
Автор яфв ()
Публикувано10.06.07 15:35



e добре де, все някога ще трябва да се откъсне това дете от теб. на 2.5 наистина е мъничко, но пък много деца ходят на ясла на тази възраст. мога да ти кажа за моето далечно детство. майка ми си е кариеристка , но същевременно и много съвестна и грижовна и страхлива и не ме пусна нито мен нито естра ми на ясли и детски градини. в някакъв момент се наемаше жена да ни гледа. обикновено с големи препоръки бивши мед сестри и тн. аз много много ясно си спомням как ужасно завиждах на приятелчетата си, че ходят на деткса градина . не си понасяхме гледачките- не че бяха лоши жен- много добри бяха, но много искахме с други деца. накрая когато бях на 5 а сестра ми на 2.5 ни юрнаха и двете на детска/след мноого врънкане колко искаме/ аз последна група, а систера беше най малкото дете в детската . и двете се влюбихме в детската и бяхме много щастливи. при мен имаше проблем, защото ме биеха другите деца, тъй като нямах социалните скилс, които те си бяха изградили. въпреки това бързо се научих, ясно си спомням как майка ми ми каза, че ако не се защитавам тя ще ме набие. вече съм на възраст, на кояот мога да имам свои деца и определено знам, че няма да ги откъсвам от нормалната социална среда. няма нищо хубаво в това да растеш в стерилна обстановка. колкото и да се обичате, повярвай ми не можеш да заместиш общуването с други дечица. казвам ти го като човек, който до ден днешен обожава майка си и сме си най най добри приятелки. и двете сигурно ще ви е стресирано в началото, но след една две седмици добр прекарване, ще се отпуснеш и ще видиш , че няма нищо страшно!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.