Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:27 28.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема За жените и жените.нови  
Автор ADMlN$ (...реже наред.)
Публикувано02.06.07 14:38



( б.а: Темата е породена от темата на слънцето за Мъжете и майките им )
Та на въпроса. Мислите ли че има жени които не се сравняват непрестанно с други жени? Има ли такива които надживяват този период от живота си?
Въпросите се породиха след като прочетох, че се търсят мъже които не сравняват жените си с майките си. А моето мнение е че няма мъже които сравняват мама със съпрука. Просто жена се сравнява с жена която приема по някакъв начин за своя конкуренция. В двете посоки...

"Няма да я целувам засега" си казал принца и слязал от Спящата Красавица


Тема Re: За жените и жените.нови [re: ADMlN$]  
Автор palatka (ентусиаст)
Публикувано02.06.07 14:50



Единствените жени с които съм се сравнявала са майка ми и баба ми. Но аз съм с малко по-високо самочувствие от нормалното...

Не в лошия смисъл надявам се.



Тема Re: За жените и жените.нови [re: ADMlN$]  
Автор AюмиAши (ронин)
Публикувано02.06.07 14:56



Когато бях малка, родителите ми непрекъснато ми даваха за пример други деца: виж Дани как си изяжда всичко; Пенка колко красиво пише; Ели получи 6, а ти не, с две думи, цялостното послание, което получих беше "Другите са умни, красиви, трудолюбиви, прекрасни, а ти -не." Това по мое време беше доста използван възпитателен метод. Дълго време на младини самата аз се сравнявах - за всичко, и то все с тия, които ме превъзхождат в някакво отношение.
Надявам се да съм го надживяла, поне в подхода си към децата - иначе аз си знам - тези гласове в мен едва ли ще млъкнат, мога само да ги игнорирам...

Иначе да, за свекървите е вярно. Балканските нрави явно не подпомагат надживяването на едиповите комплекси.
По точно то се случва към 30-40 годишна възраст, вместо на 6-8г., както се приема за нормално в психологията.



Тема Re: За жените и жените.нови [re: ADMlN$]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано02.06.07 15:05



"няма мъже които сравняват мама със съпруга"
хехехе то най-вече няма мъже които да си го признават ..... за това се казва "под съзнателно"



и не става въпрос за сравняване с друга жена в оня случай кофти е когато някой жена или мъж ти се меси в живота макар и косвено
Аз ако кажа на мъжо с недоволство:
"Ти не правиш нещо както еди си кой мой предишен любовник"
или "Ти не можеш да правиш еди какво си както тати го може" .... как мислиш ще се почувства ??? едно е ясно едва ли ще пририта от кеф .... та недей ми излиза стия лафове - мъже/жени все е същото няма двоен стандарт

It has yet to be proven that intelligence has any survival value

Редактирано от Kyмиko Янaka на 02.06.07 15:06.



Тема Re: За жените и жените.нови [re: ADMlN$]  
Автор Уeнди (смешла)
Публикувано02.06.07 15:19



Проблемът не е в сравнението май - независимо дали става дума за мъже или за жени. Понякога да се сравняваш с някого/някоя може да е съзидателно, да речем. Проблем може да се породи, ако се стигне до конкуренция. Има си хора, за които да са конкурирани или да конкурират е начин на живот - не могат без това сякаш. Постоянно трябва да излизат победители, може би така си набавят някакви дози самочувствие, понеже не могат по друг начин примерно и непременно трябва да е за нечия чужда сметка... И ако не се усетиш, може да бъдеш въвлечен в състезание, в което, ако трябва да проявиш самоинициатива, никога не би участвал...



Тема Re: За жените и жените.нови [re: ADMlN$]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано02.06.07 15:22



И на ум не ми е идвало да се сравнявам със свекърва ми(може би не е представлявала някакъв интерес за мен като личност).
Но с други жени съм се сравнявала и за съжаление в момент на малодушие или депресия - пак го правя. Смятам, че е присъщо на жените, които имат очи да видят някакви недостатъци в себе си,също както и стремежа да се оттърват от тях.
Да не се сравнявам с друга жена значи или да приемам ,че съм идеална или да приемам,че не съм,но да не ми пука...е, за съжаление на мен понякога ми пука





Тема Re: За жените и жените.нови [re: ADMlN$]  
Автор fidgety (fury)
Публикувано02.06.07 15:28



Да се сравнявам със свекито някак си ми се струва противоестествено - най-малкото заради позицията на години, визия и т.н. Да ме сравняват с мама....това вече е друга тема за разговор

.
Та обикновено се сравняват неща, които са сравними - логично е, ако усещам някоя жена за конкуренция, да анализирам плюсовете и минусите. Не мисля, че мъжете се различават съществено в това отношение

La donna e mobile

Тема Re: За жените и жените.нови [re: ADMlN$]  
Автор fantomche ()
Публикувано02.06.07 16:27



Вероятно съм се възприела някак си, защото не ми се е случвало да се сравнявам с някого.Не знам как се прави,нито пък защо.
Тя е готина-ами супер! А тя е страхотна домакиня-уау!...
Не съм на конкурс. Не съм била "мис", едва ли съм и "перфектната домакиня", но знам, че и аз имам място под небето.



Това,че не изпитвам потребност да бъда някоя друга, трябва ли да ме прави нещастна?



Тема Re: За жените и жените.нови [re: ADMlN$]  
Автор вeчнo_лятo ((Женя))
Публикувано02.06.07 16:34



При първата по-сериозна връзка ми го казаха в прав текст без заобикаляне и в стремеж да ми направят комплимент "донесох снимка на майка ми като много млада, виж колко много приличаш на нея"

. Погледнах и видях - наистина си приличахме неприлично много, ако не приличах и на майка си щях да се притесня коя е майка ми.............. Но се оказа, че само физически си приличаме и в последствие човекът се хвана за мен като удавник за сламка, с надеждата да се отърве от попечителсвото на една доста властна майка. Жената не можа да преодолее загубата на първото място и стана злобна, а аз и до ден днешен смятам за загубено време да се отдава енергия за подобна конкуренция и се оттеглих.
Но в сравняването с други хора няма само отрицателен смисъл, ако не го правим ще загубим връзката си със света. Всички израстваме следвайки някакъв модел, на когото искаме да приличаме. В повечето случаи модел са нашите родители, като ги допълваме с нещо, което сме харесали у други заобикалящи ни, да не споменавам за влиянието на книги, филми и т.н. След като сме се изградили като личности е естествен стремежът за усъвършенстване, а как да се усъвършенстваме ако не знаем къде стоим спрямо другите? Нещата могат да загрубеят когато има конкуренция, а не само сравняване. А конкуренцията е вид състезание, което понякога е излишно.




Тема Re: За жените и жените.нови [re: ADMlN$]  
Автор ariel$$ (старо куче)
Публикувано02.06.07 17:07



Мене не са ме сравнявали с никого. Просто нямаше с кого. Аз винаги бях най-добрата, най-способната, най-добре възпитаната, с най-високите оценки и майките изпращаха децата си да си играят с мене.
Баща ми ме будеше със "Ставайте ваше величество, очакват ви велики дела!" Така свикнах да мисля за себе си като за величество, а за делата си като за велики. Честно казано очакването на околните да си винаги на ниво, винаги успяла, винаги печеливша е доста натоварващо. Свикнала съм да нося отговорност за всичко, да пресмятам действията си с ходове напред, защото куп хора разчитат на мене. Чувствам се като един състезателен кон.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.