Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:07 18.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Маршрутките трябва да ги забранят със закон!!!нови  
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано17.05.07 23:40



Сигурно не казвам нищо ново,но според мен маршрутките трябва да ги забранят със закон.Движат се на зиг заг из цялото платно,престрояват се как има падне,мигача ,а какво е това???Вчера като карах детето на училище,една маршрутка изневиделица изкочи с мръсна газ пред мен из зад един тролей.Добре че не карах бързо,та успях да спра.Капака беше,както бяхме спрели на пешеходната зона при народното събрание и чакахме да пресечем(там е с полицай,знаете),една маршрутка спря на сантиметри от детето,за да свали една жена.Ей откачих.Чудя се какви шофьори ги карат,нали уж професионални наемат,такива от градския транспорт.Или и там има измекяри като при такситата.





Тема абсолютно съм съгласен с тебнови [re: esprit]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано18.05.07 00:34



Аз ползвам маршрутки още от самото им начало в София през края на 90те и от тогава нещата изключително много се промениха в негативен смисъл. Отначало бяха комфортни, удобни и с много малко хора в тях но впоследствие през 2003та година главно поради изискванията на Европейският съюз нещата коренно се промениха като свободните места намалява наполовина, напълниха се с бедни и нахални пенсионери и започнаха да карат като в Междузведни войни. Според мен правилният изход съвсем не е да се забранят със специален закон така както ти предлагаш, а просто да се оскъпят на 3 лева за да не се налага да карат бързо в определени отрязъци от време гонейки клиенти, които ще бъдат значително разредени. Не е редно пенсионерите например да имат възможността да си позволят да се качат на маршуртка и това, че те са там е най-сигурната индикация, че цената на услугата е твърде ниска. Иначе аз предпочитам да слизам до центъра с тях отколкото с колата ми, която трябва да я паркирам на специален платен паркинг за 2 лева на час и после да ходя километри до целта си, да не мога да пия абсолютно нищо и да се пазя навсякъде от внезапно изкачащи от третокласни улици неопитни шофьори-авантюристи. И в общи линии застъпвам твърдото мнение, че не е редно всеки българин да може да си позволи автомобил и данъците за коли трябва да се вдигнат няколко пъти, за да се върне простолюдието в градският транспорт там където му е мястото в крайна сметка. Искаш да караш кола - плащаш 1000 евро данък, 1000 евро ЗГО и нямаш проблем. Така да се внасят евтини разнебитени брички и сульо и пульо да ми лети по улиците няма да се разберем. Колата е признак на класов ценз и само от средната класа нагоре може да си я позволят.





Тема аз пък предлагам другонови [re: esprit]  
АвторTpyбaдyp (Нерегистриран)
Публикувано18.05.07 00:41



Шофьорският курс за коята да е категория да стане минимум 3-4 месеца при ежедневни занимания от минимум 2 астрономически часа. Курсът при това положение да стане 1.800 лева.
БЧК да се взима практически пред медицинска комисия, а не да бъде само слушане на лекция.
Задължителен психотест за всички категории.
Също така предлагам мито от 400% за автомобили над 5 г. възраст и 100% възстановяване на ДДС при покупка на нов автомобил.

И повярвай ми - много неща по българските пътища ще се оправят.



Тема Re: аз пък предлагам другонови [re: Tpyбaдyp]  
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано18.05.07 00:54



И аз съм "за".Някога шофьорските курсове бяха 3 месеца.



Тема Re: абсолютно съм съгласен с тебнови [re: FileO99]  
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано18.05.07 01:02



цената от 1.50 ме е по джоба на пенсионера.Пенсионерите поллзват предимно градкси транспорт.
на много маршрутки линийте съвпадат и конкуренцията за пътник е голяма.Затова се движат на зиг заг по платното.Освен се тъпчат до дупка(правостоящи в маршрутка,само тук го има).не знам каква видимост има шофьора изобщо.
Аз също съм ги ползвала много преди,но сега не рискувам да се кача вече.Оказа се че до близки дестинации ми е по изгодно с такси,отколкото с маршрутка.Цената е същата,а в таксито съм само аз и ми спира пред входа.Но не това имах в предвид.Ядосвам се,че изобщо не се съобразяват ,че не са сами на пътя.



Тема проблемнови [re: esprit]  
АвторTpyбaдyp (Нерегистриран)
Публикувано18.05.07 01:04



не е само шофьорският курс, въпреки че и това е важно.
Проблем е безкрайното количество автомобили на преклонна възраст, които никой не инспектира както трябва. Като резултат от това идват катастрофите, много от които се дължат на "внезапно" счупване на нещо по ходовата част. Ако някой поне малко е учил Металознание със сигурност знае за какво говоря, а именно, че всеки метален елемент има определен ресурс.
После пушилките по улиците, също следствие на безразборния внос.
Не на последно място и корупцията сред полицията.

В САЩ никой не спира на пътя. Полицаите са в движение. Снабдени са с автомобили, които вътре приличат на Боинг 777. Пускат ти лампите зад тебе и трябва задължително да спреш. Пазарлъци и уговорки не минават. Пише ти глобата. После обезателно отиваш на съд и съдбата е в ръцете на съдията

Но за това вече съм писал мисля.

Дано ЕС допринесе нещо да се подобри в България. И не само по пътищата.



Тема Re: абсолютно съм съгласен с тебнови [re: esprit]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано18.05.07 01:43



Преди няколко години карам от СУ в посока Попа съвсем нормално нито бързо, нито бавно и отзад една маршрутка ми свири ли свири непрекъснато(бях в лявото платно). По-бързо от това просто не можех да карам, защото пресичаха пешеходци и изкачаха непрекъснато коли от третостепенни улици и даже скоростта ми беше твърде опасна. И маршрутката като ме подмина и шофьорът и един от пътниците ме гледат ли гледат враждебно. Мислих да хвана да завия рязко в маршрутката удряйки я и после като сляза първо да удрям наред, после да говоря. А на нещастникът взема ли му документите просто е дотам.



Тема Re: Маршрутките трябва да ги забранят със закон!!!нови [re: esprit]  
Автор himka (добре познат)
Публикувано18.05.07 04:13



Мила, не се ядосвай, ела в Америка да видиш как по магистралите се изпреварват, не дават мигачи, бутат се между остналите коли на пътя и лудницата е налице. Дават им книжки, без да могат да карат. Теста целия е 52 въпроса от който ти се падат 26, оба4е нали са мързеливи да не кажа нещо друго и ги късат. И аз се нервирам и ако не си нахален с колата няма да стигнеш до никъде :)



Тема ..нови [re: himka]  
АвторTpyбaдyp (Нерегистриран)
Публикувано18.05.07 04:56



мигач верно е мръсна дума


Ама аз не ги жаля - бибиткам като за атомна атака Едни така се блъснаха заради мен Паникьосаха се от тромбата



Тема Re: Маршрутките трябва да ги забранят със закон!!!нови [re: himka]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано18.05.07 06:29



Охо вкусила си от нещата на местна почва.



Пази се от реднеци с пикапи (опасно за живота) и мексиканци с тюн-ъпнати Хонди (това не е опасно защот хондите са пучи въшки)

По-добре 2 литра пепси отколкото 1.5 литра хонда хехехе.



All sarcasm and humor intentional. If you don't see any, you aren't looking hard enough


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.