Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:22 26.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: А защо трябва да ги делим? [re: Kънчo]  
Автор AюмиAши (ронин)
Публикувано06.03.07 22:00



Винаги може да се намери решение - един ден ти храниш детето, един ден тя.

Хем като порастне, ще знае 2 и 200.

Ама ако доразвием идеята - виж какво може да се получи - като седнете на вечеря, например - единият яде боб, другият - задушена сьомга, а на детето - сьомга с гарнитура - боб.

И на мен ми звучи абсурдна тази схема, и друго се сетих - ако единият се разболее и с нуждае от скъпо лечение, без да има шанс някога да възстанови парите?!...Или мре, или остава до гроб собственост на партньора, поел разходите...

Но нищо де, важното е да се обичат младите и да са щастливи.



Тема 2 и 200! [re: AюмиAши]  
АвторKънчo (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 09:07



Така, така ... за да научат децата повече т. е. 4 и 400, по-добре да ги пуснем да просят по кръстовищата - мноУ напрЪдничаво, ша з`наш.



А ако се разболее единият, е хубаво да има златни коронки на зъбите, че иначе за какво да го гледат!?



Тема Re: А защо трябва да ги делим? [re: Kънчo]  
АвторDelichon (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 22:35



Че на кое викаш "постоянни сметки"? да се разделят месечните сметки на две е много просто действие. И се прави се веднъж в месеца.
Ако ти смяташ за нормално единия да плаща сметките, а другият да си харчи цялата заплата както намери за добре... ами нямаш проблем, не съм омъжена за теб:-))
И съм сигурна, че ако си купим кола на лизинг, ще намерим начин да я изплащаме, без постоянно да си правим сметки. За ползването - връчвам я на мъжа ми и толкова. Аз мразя да карам.





Тема Re: А защо трябва да ги делим?нови [re: Jill]  
АвторAZ (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 11:59



Вие изобщо не се обичате и сте пълни олигофрени и селяндури.



Тема Добре, ще ти го кажа по друг начиннови [re: Delichon]  
АвторKънчo (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 14:12



Създаването на семейство е нещо повече от плащането на сметки.

Най-порочното нещо в едно семейство е да се въвеждат стоково-парични отношения!!! Семейството е КОМУНА!!! В семейството има много еднопосочни парични (материални) потоци и те в един момент се оказват едни от най-важните. В него едни само дават (родителите), други само получават (децата). Майката не кърми детето, защото то като порастне ще я храни. Този принцип е валиден и за отношенията м/у родителите в някой случаи (примерно при бременост и раждане, при болест ...). Започне ли да се дали на "мое" и "твое", пиши го бегал семейството. Колко струват безсънните нощи на майката??? (ЧЕСТИТ ОСМИ МАРТ, ЖЕНИ!!!

) А колко струват един литър майчини сълзи?????? А колко струват белите слепоочия на бащите ни????

Послушайте чича си Кънча и няма да сбъркате. В семейството всичко е общо!!! И на децата си не давайте материални награди!!! Защото както вие сте задължени към семейството и те са толкова задължени да дават от себе си!!! Купувайте им защото им трябва, а не за награда!!!



Тема Re: Добре, ще ти го кажа по друг начиннови [re: Kънчo]  
Автор...... (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 14:19



Абе Кънчо,
ще те питам аз
като ти вземат децата
току що взели книжка
лизинговия джип
да ли всичко ще е общо





Тема Re: А защо трябва да ги делим?нови [re: Jill]  
АвторKpacимиpa (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 14:33



кой е заблуден ?При всички случаи ти си заблудена.Но не ми се дрънкат дивотии.
От разни неморални ми е дошло байгън.



Тема Re: Добре, ще ти го кажа по друг начиннови [re: ......]  
АвторKънчo (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 14:45



Да! Общо е!


Точно в такава ситуация съм, само дето джипът ми не е лизингов.
Ето днес синът ми ще дойде да ме вземе от работа с колата , за да ме закара на лекар.
Децата ползват когато имат нужда, но и дават в семейството според възможностите си.



Тема Re: как разделяте парите?нови [re: Maлинa]  
Автор Enduring_Knight ( ;) ;) ;))
Публикувано08.03.07 15:31



Здравей, Малина,

на първо време - подкрепям те.

Някои неща са въпрос на "Майчинство", а други на "Свещеничество".

Минах през "Огън"...

... сега "Плувам" :)


Тема Re: как разделяте парите?нови [re: шoни]  
Авторsyn (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 16:22



Скъпи дами! Първо чести празник и мног усмивки през цялата година. Случайно попаднах на вашата темо, но йа прочетох с нескрит интерес. В общи линии менията ви варират от едната крайност до другата с изклучение н един от вариантите, който така и не го прочетох в менията. т.е когато жената издържа мъжа /било временно или постоянно/ за което съм склоне да мисля, че сте максимум на около 35 г. Аз ви задавам въпроса, не дай боже, мъжът ви да се разболее или вие да се разболеете и се окажете в положение с трайно здравосовно увреждане което не ви позволява по никакъв начин да работите, тога как стои въпроса.
като цяло смея да твърда, на базата на вощите мнения и моя опит, че семейството е чиста проба икономика в реалния сис симисъл. Извеиете, че малко ще теоритизирам. Но това ми беше първото хрумване след като изчетох абсолютно всички постове във тази тема / не съм пропуснал нито един/. Та в икономиката стопанските субекти /в сличая семейството/ се делят на 4 основни вида, охарактеризирани най точно като поведението на животните в социлана среда

1. Хишнически
2. Глутница
3. Крави
4. Лешояди

Смятам, че достатъчно са ясни.

Та сопред икономиката доходният, ефективен и най-стабилен стопански субект е модалът крава. Единствено при този модел в историятая световната икономика се е реализирало печалба и стабилност.
В цялото си словоизливане не искам да ви накарам да хващате калемите, счетоводните таблици и дриги.
Всяко семейство има неприкосновеното право да разпределя финансите си както сметне за добре независимо на мой модел ще подражава. Цитирам една дама от форума " .. ако си делим парите то тогава няма никава връзка между нас"! Да средствата са за положеното благо на семейството, но това не определя жизнената връзка. И пак ви цитирам " няма много значение как ги поделяме или събираме важното е да се обичаме!"
Може би във всичките постове на тази тема е събран немалко материал ЩО Е ТОВА СЕМЕЙСТВО!.


В крайна сметка ви благодаря за страхотната тема! Ще продъжавам да я следя със интерес! И моля ако можете отговорете ми на въпроса какво правите когато единият от партньорите се окаже дълготрайно нетрудоспособен или варианта нереантабилен?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.