Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:32 21.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ваксина срещу рак дойде и у нас..нови  
Автор sweety! (Mercan)
Публикувано13.02.07 11:33



срещу 840 лв.!"Единствената ваксина в света за профилактика на рак на шийката на матката е вече на пазара в България", съобщи проф. Богдан Петрунов, шеф на Националния център по заразни и паразитни болести. Той поясни, че ваксината не лекува, а предпазва, заради което е предназначена за млади момичета между 9 и 26 години.
За да се предотврати заболяването, са нужни три дози, едната от които струва 280 лв. Цялата профилактика излиза 840 лв. Втората и третата ваксина се поставят на втория и шестия месец след първата..
Копнах и пейстнах от днешния брой на в. "Сега"
Мацки какво мислите за това!ако разполагате с парите бихте ли се ваксинирали..или сте скептични...

Всичко е суета!



Тема Re: Ваксина срещу рак дойде и у нас..нови [re: sweety!]  
Автор Pisunqk ()
Публикувано13.02.07 11:38



първите 840 лв. които ми попаднат за тва ще ги дам
само дано дотогава да не съм навършила 26 г.



честно да си кажа не знам подробности
аз лично бих се доверила на препоръката на гинеколожката си (ако тя ми предложи)
но още не съм ходила тая година

на теб как ти се видя?



Тема Re: Ваксина срещу рак дойде и у нас..нови [re: Pisunqk]  
Автор sweety! (Mercan)
Публикувано13.02.07 11:49



значи като цяло сумата не е голяма, ако наистина има действие като познатите ни ваксини....но съм скептична..за това реших да питам тук...мда както казваш бих се доверила на гинеколога...но нали знаеш и там какви врътки има та несе знае дали ще ти я препоръча защото наистина има смисъл или защото и той е вътре!



Всичко е суета!

Тема Re: Ваксина срещу рак дойде и у нас..нови [re: sweety!]  
Автор Soul Mate (Cherry Pie)
Публикувано13.02.07 12:31



Единствена. И първа?
Това ми е достатъчно да поизчакам, хем да й се докажат качествата на ваксинката, хем да я подобрят, хем цената й да намалят. А и конкуренция да й се появи. Че такива монополни фармацевтични чудеса не ми се нравят.

Друг е въпросът, че всички жени, които имат в семейството си случаи на рак на шийката, трябва да бъдат включени в програма по ваксиниране, която да се финансира от държавата. Ще почакаме за това до някой друг живот :))))))))))

И цената на ваксината за пореден път показва колко е скъпо здравето и че ако имаш пари можеш да си купиш малко. Ама не съм чула някой учен да е забогатял драстично от откритията си, та много ме чуди каква печалба планира фармацевтичната комания-производител...щото много скъпо бе.

Хйеви мйетъл форйевър!


Тема Re: Ваксина срещу рак дойде и у нас..нови [re: sweety!]  
Автор neverojatna (анаконда)
Публикувано13.02.07 14:10



абе като че ли съм малко скептична


като гледам противогрипните ваксини каква глупост са...
ама както казват братята руси поживем - увидим

съвестта е като женската девственост - пречи

Тема Re: Ваксина срещу рак дойде и у нас..нови [re: sweety!]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано13.02.07 14:27



Не вярвам много на ваксини. Едно оправят, друго развалят. Мисля, че най-добрата ваксина е доколкото може да живеем природосъобразно. Другото са дивотии.

Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...


Тема Re: Ваксина срещу рак дойде и у нас..нови [re: sweety!]  
Автор palatka (член)
Публикувано13.02.07 15:11



Нещо ми е трудно да вярвам на такива работи...



Тема Re: Ваксина срещу рак дойде и у нас..нови [re: sweety!]  
Автор kalinka72 (ex Oriente )
Публикувано13.02.07 15:41



Ваксина срещу рак? Това журналистите са голяма работа. Ама нали трябва да е по-сензационно заглевието та да се продава вестникът.



Ето я същата информация от друг източник:

Ваксината Gardasil е предназначена за защита срещу папиломния вирус, който в 70 процента от случаите е причина за появата на рак на шийката на матката. Анализаторите прогнозират, че годишният обем на продажбите на ваксината може да достигне няколко милиарда долара.

Та това е ваксина срещу един вирус. А връзката между този вирус и рака не е толкова пряка и толкова добре доказана, колкото би им се искало на желаещите да спечелят няколко милиарда долара.

Редактирано от kalinka72 на 13.02.07 15:42.



Тема Re: Ваксина срещу рак дойде и у нас..нови [re: sweety!]  
Автор Markizata (лошо момиче)
Публикувано13.02.07 19:22



Мисля, че това са пълни глупости! поредната ПР стратегия на медицински продукти.
Който открие ваксина срещу рака, ще получи всички Нобелови награди на света и ще спаси 2/3 от човечеството. Само дето рака не е вирус. Все още никой не е открил категорично истинският причинител на рака. А вирусната теория е от най - ексцентричните.
Рака на матката е също рак, така че не може за него да важат други правила.Теорията, че предаван по полов път вирус го предизвиква е...меко казано странна

по полов път се предават какви ли не заболявания и инфекции, но не и раничка на шийката (която най - често мутира в рак) и каквито и да е карценомни образувания(питайте когото искате гиеколог по въпроса!)
Ако беше така, то онези, които си отиват девствени от този свят, следва да не ги лови такъв рак. Което не е така. даже се твърди, че нераждалите жени били по - застрашени... Което не значи, че раждалите не са

Абе - Божа работа! Мен ако питате, не вярвайте на тези глупости. освен парите, не се знае какви допълнителни странични ефекти и последствия може да предизвика тази ваксина. Трябва да минат десетилетия, за да се разбере.
Ако някой се страхува от полово предаван вирус, решението е просто и се нарича презерватив.
иначе, ракът на матката съвсем не е от най - опасните. Матката изолира раковите образования и препятства бързото разпространение на разсейки. Много по - опасни са раковете на яйчника (които не дават никакви симпоми, докато не стане твърде късно) и всички останали видове по вътрешни органи и кости, които не могат да се отстранят заедно с рака.
така че, давайки 800 лв. за този вид рак, не значи, че сте застраховани от него, да не говорим за другите видове рак и цялата азбука от болести въобще.
да стискаме палци да сме здрави и каквото Господ е рекъл. Ако можем с нещо наистина да си помогнем, това са редовните изследвания на цито и кръвни изследвания с туморен маркер. И по - малко негативни емоции



Тема Re: Ваксина срещу рак дойде и у нас..нови [re: sweety!]  
АвторЛopa (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 20:15



Има една такава практика във фармацевтичния бизнес:

Нови ваксини се изпробват в страни с не особенно добра икономика, където законите не са добре подредени и една заможна фармацевтична компания е способна да изкара иновативния си продукта на пазара, проверявайки как ще подейства при масова употреба - вярно все някога лекарството трябва да се пусне масово на хора, ама начинът по който се избира кои ще са първи не е много чист.

Не знам дали сте следили и други подобни новини, но за България до преди 1-2 години се казваше, че се изпробват доста нови лекарства за борба с рак. В такова изпробване няма нищо нередно според действащите закони в страната, но нещата си имат и морална страна.

Само за пример - в Германия има закон който доста строго регламентира използването на всякаки чудеса на медицината. В България си нямаме такъв, дори сега когато сме част от Европейския съюз, но хайде да не разпъваме здравеопазването ни, че то и без това е на системи.

Ех, кога и България ще е като страните в белия свят?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.