Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:05 22.09.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема добри актьори ли сте?нови  
Автор Pisunqk ()
Публикувано18.01.07 19:06



днес гледах "Престиж". не мога да кажа далли филмът е добър или лош. изненадаха ме някой работи (откога холивуд ме изненадва

). филмът си е мн типичен за режисьора, но крайно нетипичен за актьорите в него. имам предвид за двамата мъже, играещи главните роли. как може един човек, който толкова добре играе вълк (в ексмен) да играе също толкова убедително коренно противоположен образ? и другият също?
та това вълшебно преобразяване ме зачуди... налагало ли ви се е? да бъдете някой др... да се преструвате. да влагате малко повече изразност и театралност в поведението си, да лъжете, да се преструвате. удава ли ви се? кога си го позволявате? полезно ли е според вас хората да са добри актьори? имаме си тука в клуба някой добри сценаристи това явно е виртуалният израз на питането ми...
споделете



Тема Re: добри актьори ли сте? [re: Pisunqk]  
Автор hendy (holistic)
Публикувано18.01.07 20:00



не съм гледала престиж, но само да отбележа, че джакман не игра вълк, а росомах :)

във ван хелсинг беше за малко върколак :)



Тема Re: добри актьори ли сте?нови [re: Pisunqk]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано18.01.07 20:47



Хехе, ако се налага - все едно НАТФИЗ - АМ с червена диплома съм завършила.
Но предпочитам да бъда себе си де, влизането в и излизането от роля ми тежат. Но се налага де, работя с най-различни хора - клиенти, учреждения и т.н.никой не се интересува от моментното ми състояние, слагам деловата маска, пускам служебния тон и готово.

Същото важи и като по една или друга причина се срещам с познати, с които нямам много допирни точки и нямам намерение да обсъждам какво ме вълнува.

Този Свят и Прекрасен, и Грозен е МОЙ !
Той е Капка от МОЕТО СЪРЦЕ !!



Тема Re: добри актьори ли сте?нови [re: Pisunqk]  
Авторфpaнkи (Нерегистриран)
Публикувано19.01.07 00:23



хахахаа .....готин въпрос



влизането в роля е най-любимото ми нещо.......незнам що ама ми е много забавно....и трябва да знаеш ,че се справям отлично....обичам да наблюдавам различните реакции на хората, провокирам ги малко.......и филма е готов



Тема Re: добри актьори ли сте? [re: фpaнkи]  
Автор Pisunqk ()
Публикувано19.01.07 11:06



е някой хора мн ги бива... имат си талант просто.в киното съм виждала хора, които в един филм са зловещи престъпници, а в др агрономи, в един филм са смели хобити, в друг човекоядци...
аз лично съм виждала доста смайващи изпълнения и в живия живот
аз самата мога да изпълнявам доста оскъден репертоар... примерно умея да си прекривам лошите чувства, но не и положителните. и като цяло не съм мн сдържана...


надежда използва актьорските си умения повече в службата, но се чудя в личния и соц живот как са хората? предполагам че жените малко или мн актьорстват пред мъжете си...
а теб да те питам франки, как се чувстваш като установиш, че сам си обект на актьорска провокация? и някой ти плейва филмче? м?



Тема Re: добри актьори ли сте? [re: Pisunqk]  
Автор тpънчeтo (more B than U;))
Публикувано19.01.07 11:55



ако ми плащаха така, както и на тях, бих се постарала доста и не се съмнявам, че честно щях да си заработя парите



но понеже никой не ми плаща да играя - просто гледкам отстрани как го правят другите





Тема Re: добри актьори ли сте? [re: Pisunqk]  
Автор Jolee ()
Публикувано19.01.07 12:02



Ех, че готина тема ! Поздравления! Та първо за Холивуд : по това се оценяват добрите актьори ...да могат да се прeвъплащават във всяка роля. Но ! Много е важна да го правят убедително.
Това какви са всъщност самите хора е съвсем друг момент. Аз затова много се интересувам от биографии.... Там например откривам, че най-добрите комедийни актьори като Бил Косби, Стийв Мартин, Роан Аткинсон ... всъщност в живота са едни сериозни.....и дори бих казала тъжни хора.

Та за това дали самата аз съм била актриса... Ми да и то мноу добра . В някои случай ми се е налагало да изпълнявам една противоречаща на истинското „мене си” роля в продължение на години.... Но знаеш ли какво установих ? Че това адски много ме измори. Представяш ли си : Да носиш, мислиш и поддържаш двама души в едно тяло ? Баууууу мноу е гадно. Хехе слава богу вече не ми се налага. И това ме кара да се чуствам адски добре. Слезнах от сцената навреме. Малко преди да изгубя мене си.
Защо съм го правила? Може би защото съм мислила, че няма да бъда приета такава каквато съм.
Но...извлекох една голяма полза от целият цирк :
Това бе да разбера, че човек никога не бива да се подтиска и да прави компромис със истинската си същност.



Тема Re: добри актьори ли сте? [re: Pisunqk]  
Авторфpaнkи (Нерегистриран)
Публикувано19.01.07 12:23



абе ти много готини въпросчета питаш

иначе , аз имам някакво много обострено чувство ,кога някой ме играе или се опитва да ме вкара във своя си филм.....и с`а вече зависи от това какво ми казва вътрешното усещане. ако театъра е готин .....пускам се и аз и става ..........някой му викат раздаване на оскар-и , ама ако ме пържиш(не ти конкретно) ......аз вече знам преди да си го помислиш.....и тогава пък подхващам роля подготвена предварително......казвали са ми ,че съм като хамелеоните - настройвам се според всяка ситуация и се измъквам .....оцелявам в най-различни среди и намирам общ език , както с клошари ,така и с костюмарчета , че и с тия по-нагоре....абе в днешно време човек трябва да е гъвкав за да оцелява....животът го налага



Тема Re: добри актьори ли сте? [re: тpънчeтo]  
Авторфpaнkи (Нерегистриран)
Публикувано19.01.07 12:32



....."но понеже никой не ми плаща да играя - просто гледкам отстрани как го правят другите" .....



...да де ,ама то за да гледаш пак се плаща ....ходене на театър му викат.....във Военния е най оферта , имайки предвид съотношението качество-цена

а ,ти кога за последно ходи на театър ,трънче



Тема Re: добри актьори ли сте?нови [re: фpaнkи]  
Автор тpънчeтo (more B than U;))
Публикувано19.01.07 12:53



в ежедневието е безплатно, франки



отвреме навреме се сещам /или ме подсещат/, че трябва маааалко по-обстоятелствено да пиша, че да ме разбират хората...например както го правиш ти:)

този сезон още не съм ходила на театър, нямах възможност, но знам програмата. парите, които давам с удоволствие, са тези - за театър. при това през последните години ходя сама. обожавам атмосферата




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.