Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:41 30.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема работата ме обсебванови  
Автор alex2OO6 (амбициозна)
Публикувано13.01.07 10:50



Здравейте! Това ми е първата сериозна работа и е нормално да влагам емоции, но работата ми за два месеца и половина обсеби живота ми. Работя в офис, върша административна и търговска работа, общо взето предимно разни справки, заявки и прочие гадни екселски файлове. Не излизам от офиса, често обедната ми почивка минава без да я ползвам, защото не е било удобно точно тогава,понякога ходя в и събота на работа. Вечер се прибирам вкъщи и емоциите стоят в главата ми, заспивам и сънувам файловете, работният ден

. Как да се отърся от всичко това???? Напрежението в офиса е огромно, как да го избегна? Преди бях човек, който мечтаеше, рамисляваше, само преди два месеца не минаваше дълго време и намирах някоя книга за четене, сега гледам филми и то заспивам преди края. Преди имах нужда от нещо духовно, а сега само от сън. Не искам да бъда такъв човек, чисто материален.



Тема Re: работата ме обсебванови [re: alex2OO6]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано13.01.07 11:02



Прави си график с нещата, които е възможно да свършиш за деня и точно в 12,30 отивай да обядваш! Това също го сложи в графика си. При мен също беше много натоварено, но от година го правя и ефекта е доста положителен. Половин час по обяд изкаран извън офиса, занимавайки се с нещо друго (в случая хранене) се оказва много разтоварващо. И ако имаш възможност ходи малко пеша след работа. Да речем слизай на предната спирка или се качвай на следващата. Това са съвсем дребнички неща, които може да те разтоварват.



Тема Re: работата ме обсебванови [re: Karinka]  
Автор alex2OO6 (амбициозна)
Публикувано13.01.07 11:59



Шефът ми доста често забравя, за неща като край на работното време и обедна почивка, дава ми някаква задача минутки преди обедната почивка или края на деня. Той не почива, ходи на работа и в събота, доста често дори и е забравил, че хората имат нужда от живот. Освен това ме е страх от него

Уволни вече 4 човека от както аз започнах за два месеца и нещо....надявам се да успея, поне едно време успях да си наложа обедната почивка, но след нова година пак се върна старото положение. А иначе живея на 30 мин пеша от работа, но трябва да минавам покрай едни цигански къщи, затова хващам автобус....иначе като стане по-светло ще се прибирам пеша, от много време го мисля, а също и трябва да минавам покрай Западен парк, който вечер е доста наприветлив...И още един въпрос -колко часа ти е работното време? защото моето е 10часа



Тема Re: работата ме обсебванови [re: alex2OO6]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано13.01.07 12:19



Абе лошо в работохолизма няма, но да е с граници. А при теб за съжаление, не е само тръпката от новата работа, но и страха да не бъдеш уволнена. Ако това положение продължава, не е ли по-добре да се огледаш за друга работа?? Натоварени периоди има във всяка работа, ама периоди а не ежедневие.

Този Свят и Прекрасен, и Грозен е МОЙ !
Той е Капка от МОЕТО СЪРЦЕ !!



Тема ами...нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор alex2OO6 (отегчена)
Публикувано13.01.07 12:33



шефът ми към мен се държи доста добре, проявява толерантност, но към колегите ми крещи и това ме навежда на мисълта,че ще дойде моментът, когато и към мен ще се отнася по-различно. Другото е, че хората, които уволнява са обмислени от дълго време за уволнение и просто съвпадение, че моето назначение идва в такъв момент, всъщност ако трябва да съм съвсем честна, той също така назначи много хора.Обаче на мен ми е кофти. Опитвам се да приема, че работата не е вечна, но мисля че още ми е рано да мисля за нова работа. ще се пробвам още...





Тема Re: работата ме обсебванови [re: alex2OO6]  
Автор himka (познат)
Публикувано13.01.07 13:27



на първо времезапочни да си ползваш почивката, тя ти се полага и вместо да гледаш филм пускай си един душ и нвънка, аз така правя, иначе бях се сдухала, но при мен беше само първите две седмици (аз съм мениджър в една фирма) и тогава давах всичко от себе си като теб, но видях , че и по-леко резултатите са налице



Тема Re: работата ме обсебванови [re: alex2OO6]  
Автор hendy (holistic)
Публикувано13.01.07 13:28



работният ден е 8 часа и за тия 8 часа имаш право на 1 час почивки
всеки час допълнително би трябвало да се плаща по специална тарифа, това важи и за събота

търси си правата, тези неща са уредени от държавата, никой няма право да те експлоатира



Тема Re: работата ме обсебва [re: alex2OO6]  
АвторCъp Baйвъp (Нерегистриран)
Публикувано13.01.07 15:01



Това поведение на шефа ти ми е то-о-олкова познато - имал съм няколко такива вече. Дори и сегашния ми шеф правеше така в началото - точно 2 мин. преди обедната почивка сяда до теб и иска да му се покаже нещо - което отнема често до 1 час. По същия начин и в края на работното време. И почти всички клиенти идват в офиса точно в 12-12:30, да им се не види...



Само че вече го отучихме - става с упоритост и с отстояване на мнението. Просто трябва в един момент да си кажеш "майната му, ако ще да ме уволнява" и да защитаваш правата си. Добре е за твоето душевно равновесие наистина да си готова да бъдеш уволнена, ама ако си ценен кадър, а шефът ти не е кръгъл идиот, няма да те махне.

Шефовете могат да те мачкат точно толкова, колкото позволиш. Ние си го извоювахме. Убеден съм, че и вие можете.
Със заплатите върви малко по-трудно, ама и там имаме прогрес.

Хм, шеф, който крещи на подчинените си? Аз не бих стоял там, колкото и да ми харесва работата - този човек не уважава нито служителите си, нито труда им - аз предпочитам да работя за професионалисти.
Които знаят ефективността на нормалните трудови взаимоотношения и вредата от текучеството или от работа, вършена с нежелание и страх.

И не се страхувай да потърсиш друга работа, ако прецениш, че за теб е по-важно да не си нещастна през работното време (а и след това - както пишеш). Пък и често една молба за напускане върши чудеса за постигане на по-горните условия Особено, когато шефът вече се е убедил колко полезен кадър си...

Айде стига толкова - умна си, ще се справиш. Успех!



Тема Re: работата ме обсебванови [re: himka]  
Авторocтaп (Нерегистриран)
Публикувано13.01.07 15:04



Алекс сериозно. Купи си пушка с къси цеви. За отработване на ситуацията пътьом към рабога гръмни два мангала. В офиса си пипай бавно и следи внимателно шефа, още докато отваря уста да каже нещо насочи чифтето към него, ако замълчи си постигнала своето, ако замели го гръмни.
Аз специално имам защитена техническа разработка на пушка с лаина, много е ефективна. В момента на гърма жертвата изживява ужаса от престоящото, но в последствие като установи це е жив си отдъхва и почти се радва че е целия в лаина.



Тема Re: работата ме обсебванови [re: ocтaп]  
Автор himka (познат)
Публикувано13.01.07 16:12



кое дали е така?
На мен друго ми е средството за масово поразяване, а и той си има пистолет :) не искам да го нервирам, въпреки че на мен не може да ми се сърди, общо взето аз го казах - нямам шеф ... има един мота се ама не мога да кажа, че ми е шеф, всичко си зависи от мен. Ако не съм аз да беше фалирал, горе-долу сме като съдружници :) Но това е докато съм си тука, после... ще си имам шеф на главЪта :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.