Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 12.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Сезонните намаления  
Автор Dark(Cat) (минаващ)
Публикувано09.01.07 11:27



щъках из центъра днес и такава страст ме обзе да си купя нещо /щъках преди 10 сутринта/ от многобройните намаления

така де, последната мода отдавна не ми е приоритет

само време да намеря, ех......



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: Dark(Cat)]  
Автор himka (познат)
Публикувано09.01.07 11:30



Ако знаеш в СФ какви намаления има ще паднеш :) по 70 % на витошка и моловете, пример дънки (забравих марката) от 100лв. намалени на 27:)) и все едни такива интересни неща, човек да се зачуди ако е оригинално дали ще го смъкнат на толкова ниска цена... ма както и да е, да се радват хората, като чета имало километрични опашки в повечето магазини там



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: himka]  
Автор Dark(Cat) (минаващ)
Публикувано09.01.07 11:34



тъй де, аз по Витошка минах рано-рано и едвам се удържах да не влезна в някои витрини





Тема Re: Сезонните намалениянови [re: himka]  
АвторЛизa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 11:37



В кои магазина са намалени на 27 лв? Кажи да отида





Тема Re: Сезонните намалениянови [re: himka]  
Автор neverojatna (малко вероятна)
Публикувано09.01.07 11:57



абе тия намаления малко бош лаф - аавгуст месец си купих от ТЕРА НОВА едно потниче оригинално - намалено от 29 лв. на 6 лв. Не че е нещо особено, просто цветът ми хареса. В къщи го разгледах и се оказа, че е произведено в Бангладеш, иначе девойчето ми се кълнеше, че е супероригинално. А доколкото знам ТЕРА НОВА е италианска фирма...



като няма хляб яжте пасти

Тема Re: Сезонните намалениянови [re: neverojatna]  
АвторJolee (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 12:04



О мила въобще не се чуди... Вече нищо не се произвежда там където е основана фирмата. Дори "италианското" луксозно дамско бельо се шие в наш роден Плевен. Не че това го прави по лошо - дори напротив.



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: Jolee]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано09.01.07 12:10



Следствие на глобализацията на икономиката



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: neverojatna]  
Автор himka (познат)
Публикувано09.01.07 12:12



това имам предвид:)
В Англияо ригинални D&G (дънки) бяха блозо 200 лири, а тук ги продават за 170лв пак оригинални как става тази работа, недоумявам



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: Dark(Cat)]  
Автор himka (познат)
Публикувано09.01.07 12:13



Бе ти във витрините не влизай, влез да си почешеш крастата с някоя дрешка :)



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: Лизa]  
Автор himka (познат)
Публикувано09.01.07 12:15



Ще ти кажа, но след обедната почивка, за да намеря линка към тези намаления



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: Jolee]  
Автор neverojatna (малко вероятна)
Публикувано09.01.07 12:16



Лошо няма, аз съм фенка на българското бельо и само такова си купувам, но ме подразни фактът, че девойчето в магазина ми се кълнеше като циганка.

Пак от Витошка си купих дреха от ДИКА, произведена в БГ... Не че не си я нося с кеф де

като няма хляб яжте пасти

Тема Re: Сезонните намалениянови [re: himka]  
Автор neverojatna (малко вероятна)
Публикувано09.01.07 12:19



нИвИруятну, но факт


колегите ми германци си купуват от тук "маркови" дрехи, защото една тениска на БЕНЕТОН тук е от порядъка на 30 лв., при тях около 40 ЕВРО...
даже един от тях ми разправяше, че дрехи на ЛАКОСТА, продавани в Германия на луди цени са шити в Турция

като няма хляб яжте пасти

Тема Re: Сезонните намалениянови [re: neverojatna]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано09.01.07 12:25



Eми нормално, всички производства се изнасят при евтината работна ръка. Това не означава, че стоката е менте, тя пак минава фирмения качествен контрол.

Този Свят и Прекрасен, и Грозен е МОЙ !
Той е Капка от МОЕТО СЪРЦЕ !!



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: himka]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано09.01.07 12:25



Възможно е. Ако фирмата има различна ценова политика за различните пазари.



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: neverojatna]  
АвторJolee (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 12:27



Оооооо ДИКА се шият само тук. НИНКА също. Battibale e българска марка / за който не е обърнал внимание /

По този повод вчера четох, че Burberry's местят производството в Китай. Англичаните ореваха орталъка. Това е положението





Тема Re: Сезонните намалениянови [re: neverojatna]  
Автор himka (познат)
Публикувано09.01.07 12:28



и защо така се получава? Специално за БЕНЕТОН знам, че тук са оригинални, защото дизайнерът беше идвал в София да открие магазина.но за другите не знам
Освен да си лансират дрехите от минали колекции и затова тук им излиза изгодно да ги продават иначе как да си го обясня да е оригинал, а пък да са по-евтини?
Ето например модата в Северна Америка е с 2г пред нас.
Там също съм забелязала, че много от марките се шият в узбекистан и прочие:), и това е така защото там работната ръка е по-евтина. Пример спортно яко на КОЛУМБИЯ струва 300 долара произведно в Ню Йорк , а същото, но произведено в някоя от бедните държави е към 50 долара. Това ми направи впечетление и затова погледнах етикетите.
И много дрехи на Том Халфигър се шият в БГ



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: neverojatna]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 12:29



Ама има ли още някой, дето да се връзва че нещо се шие в Италия/Германия/Франция и т.н. Че от елементарна култура вече е ясно, че цената на работната ръка там е в пъти по-скъпа. Вече дори България не е атрактивна дестинация. Конкуренцията на Китай е жестока.
А иначе, в България се шие за доста марки. Което е добре, значи още сме на картата на тоя бизнес. Говоря за истински поръчки, не за гаражните фалшименти с етикети дето се нищят още преди да го разопаковаш.
А доколко от маса на улицата може да си купиш маркова дрешка за 5 кинта, всеки трябва да си прецени. Не че има лошо, аз имам 2-3 такива /без претенции за марка де/ и засега траят



Та къде викате са големите намаления? В Манго опашките били страховити дочувам. Тера Нова аз не я долюбвам, не ми допада да нося полиестер. Но ако споделите някъде за топли пуловерчета, с вълничка ако може ...



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: Jolee]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 12:31



Нинка е марка на Яна, Плевен. ЕХХО също.



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор Dark(Cat) (минаващ)
Публикувано09.01.07 12:34



в топло вълнено пуловерче се чувствам премного пухкава





Тема Re: Сезонните намалениянови [re: himka]  
Автор neverojatna (малко вероятна)
Публикувано09.01.07 12:46



може отначало да са били наистина ОРИГИНАЛНИ, а после да са вкарали и по-евтина продукция



като няма хляб яжте пасти

Тема Re: Сезонните намалениянови [re: himka]  
Автор Dark(Cat) (минаващ)
Публикувано09.01.07 12:46



довечера ще пробвам да се класирам преди да им свърши работното време





Тема Re: Сезонните намалениянови [re: Dark(Cat)]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 12:50



А аз без - премного замръзнала


Нещо ми се е сбъркал топлообмена, все ми е студено. Посред лято голи крака и ръце няма за мен. Та все са ми тънки дрешките и ми хладнее някак. А съм още само на 31 Ми като се сбабичкосам, кво ще правя

Това встрани от темата де.
Чета я с интерес



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор Dark(Cat) (минаващ)
Публикувано09.01.07 12:55



като се движиш активно стопляш ли се? имам предвид спорт, разходки и др.



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: Лизa]  
Автор himka (познат)
Публикувано09.01.07 14:31



ето ме , копирам ти мнение на една форумка:
" Не сум сигурна дали това намаление е актуално то4но в този момент,но знам че в MANGO често правят намаление до -75%
и то точно в този сезон-декември,януари...аз не съм се възползвала,но са ми разказвали!Така моя позната си е купила оригинални дънки за 27лв,които преди били към 100 лв някъде "



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: Dark(Cat)]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 14:42



Да. Често ми стига и една разходка в обедната почивка. Но на работа повечето време съм закована пред компа

Отделно имам разногласия с колегите относно работата на отоплителните уреди, та в офиса почва да се трае към 1-2 следобяд . Прибави северен офис и ...



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: himka]  
АвторЛизa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 14:52



В момента в Манго има намаления наистина, но за съжаление няма дънки по 27 лв, аз съм редовна клиентка там, дори вчера си купих най-страшния потник на света от там. Но има и боклуци.



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: Лизa]  
Автор himka (познат)
Публикувано09.01.07 15:04



Мисляче след 15 -и ще има намаления: )
То ако стоката е качествена и не от минали сезони няма да я намалят това е ясно, но аз преди 2 седмици някъде ходих до София -мол - какво да кажа обиколих всички магазини (добре че отидох та да гледам един филм) и нищо ама нищо не можах да си харесам, много от дрехите бяха развлечени на някои от тах им се подавах кончета от вътрешните ръбове, дрехи по земята от време на време мадамите се бият за потници, супер грозни, но по-важното е, че като излезе и ще каже потника ми е на сислей или есприт или манго или др:) Лудницата е пълна и ще е така до края на януари:)
Аз не смятам, че трябва да си купя нещо, което е марково, но боклук.



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: himka]  
АвторJolee (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 15:22



Ми за дамски дрехи правя следното : избирам си някоя никому неизвестна българска фирма, която сега стартира.Пазарувам само от нея. Така навремето много си обичах "Ерида" Шиеха за дребни мацки като мене костюми трепач.Цените им бяха нормални а качеството безупречно. Сега съм минала на някаква малка шиваика фирма "Краси-63" и си ходя на майната си в техният магазин, но дрехите им са си точно за мене. Много съм доволна и от една фирма "Пикси" не помня от кой град - панталоните им са страхотни.
Молове, Mangota и тем подобни масови продажби не ги уважавам.



Тема още от социализЪМЪТнови [re: Dark(Cat)]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано09.01.07 15:31



Глемите намаления са след 20ти януари. Когато потребителят вече съвсем се е ошушкал след коледно-новодогишно-януарските празници и няма да купи нищо, освен ако не му е на далавера.
А аз днес се сдобих със слънчеви очила с тридесет % намаление. Щото нямах търпение да чакам повече :-)



Тема Re: още от социализЪМЪТнови [re: Karinka]  
АвторЛизa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 15:34



Какви и колко пари с намалението?



Тема Re: още от социализЪМЪТнови [re: Лизa]  
Автор himka (познат)
Публикувано09.01.07 15:36



ама ти ще изкупиш всички намаления :)



Тема много простонови [re: himka]  
Автор (непознат )
Публикувано09.01.07 15:49



Поиръчват се в Китай ментета с каквито си искаш етикети.



Тема Re: много простонови [re: №]  
Автор himka (познат)
Публикувано09.01.07 15:52



За БГ или за САЩ ми говориш?



Тема Re: още от социализЪМЪТнови [re: Лизa]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано09.01.07 15:52



на Karolina Herrera едни сини, като без рамки, 122 кинта с намалението
тва ми е коледно-новогодишния подарък от кръстницата, не ми завиждайте много.



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: neverojatna]  
Автор (непознат )
Публикувано09.01.07 15:54



Проблема не е Тера Нова - това е фирма в най-ниския ценови сегмент. Лошото е, че след като почти всички марки от средния ценови сегмент се изнесоха на ишлеме в 3-я свят, в последните 7-8 години започнаха да се изнасят и фирми от високия ценови сегмент - емблематични за италианската мода - изреваха почитателите им.



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: himka]  
Автор (непознат )
Публикувано09.01.07 15:56



Северна америка нито някога е била фактор в модата, нито някога ще наваска светлинната си изостаналост от континента. Въпроса е на манталитет и традиции.



Тема Re: много простонови [re: himka]  
Автор (непознат )
Публикувано09.01.07 16:00



Без значение. Спор може д аима само кой първи го е измислил, но не и че всички го правят. Погледни цената ....... и ако не ти стане ясно за какво става дума ще бъдеш още по-доволен от покупката!





Тема Re: Сезонните намалениянови [re: №]  
Автор himka (познат)
Публикувано09.01.07 16:24



Е тук малко ме позастреля :)
В САЩ модата е с две годни преди нас. нали гледам как се движи и там и тук. Всичко, което е по-модерно или по-масово го пускат в БГ след около 2г. Така беше и при последното ми идване.
Американците имат супер дрехи, но повечето са свикнали да пазаруват спортни стоки, аз не ги нося и знам къде какво има. Ню Йорк си е модна столица все пак. Като тук така и там има супер боклуци. Но на мен лично Италия като модна столица най ми допада.



Тема Re: много простонови [re: №]  
Автор himka (познат)
Публикувано09.01.07 16:26



аз гледам и етикиетите затова казах, че има разлика къде е шито - интересно ми беше, че еднаквите якета, но поизведени в различни държави бяха едно до друго



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: Dark(Cat)]  
АвторKaлинa (Нерегистриран)
Публикувано10.01.07 00:25



Възможно е наистина в различните държави да се води различна ценова политика. България е малък пазар и някои марки могат да си позволят на местна почва да са дори на загуба, само и само да присъстват - ако щете за престиж. Що се отнася до намаленията - пак не съм сигурна, че ако едни маркови дънки струват 27лв, значи когато са стрували 100лв са били с ужасно голяма печалба. Просто когато излезе нова колекция, старата вече е излязла достатъчно на печалба, че да искат да поразчистят от нея на цени, които може да са дори под себестойността на самата бройка - никой не разчита да спечели конкретно от чифт дънки, гледа се по-мащабно.



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: №]  
Автор neverojatna (почти вероятна)
Публикувано10.01.07 09:57



аз не казвам, че проблемът е в ТЕРА НОВА, просто ги дадох като пример, защото наскоро пазарувах от тях.

като няма хляб яжте пасти


Тема Re: Сезонните намалениянови [re: Dark(Cat)]  
Авторmimi (Нерегистриран)
Публикувано10.01.07 10:33



днес запо4ват и в Париж





Тема Re: Сезонните намалениянови [re: mimi]  
Автор Dark(Cat) (минаващ)
Публикувано10.01.07 10:42



аз съм доволна, вчера успях да си купя някои неща от Капаска



сега ми трябва черна тясна пола - някой да е виждал някъде из центъра на София??

като цяло разочарование гранде - чудесни неща, но не и от моя размер



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: mimi]  
Автор himka (познат)
Публикувано10.01.07 11:57



ам докарай ни нещо оттам, ще получиш някакъв комисион



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: himka]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано10.01.07 17:31



Химке ти не беше ли в Америка ма ???не караше ли джиппп ??как може богаташка като тебе да пада толкоз ниско да обикаля намаленията по софия ммммммммммммммм?????????????????????????



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: himka]  
Авторmimi (Нерегистриран)
Публикувано10.01.07 19:24



Добре





Тема Re: Сезонните намалениянови [re: eй]  
Автор himka (познат)
Публикувано10.01.07 20:11



малииииииииииииииииииииииии аз когато бях в Мола, за да гледам филма нямаше намаление и никога не бих си купила стока от БГ както от там мога да си я взема по -евтина на парите, които получавам и оригинална, така че не се притеснявай за мен :) даже ще ти кажа и датата сега се сетих понеже имах важна среща там и не е точно две седмици, а повече - 9.12.2006, после бяях на 18 на още по-важната ми среща и така :)
айде със здраве

Редактирано от himka на 10.01.07 21:14.



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: himka]  
Автор cina2 ()
Публикувано10.01.07 20:51



Химче, не че се заяждам, ама ти да не прескачаш напред-назад във времето?!

. Радвай се - имаш си клубен фен, който ти следи изявите в нета.



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: cina2]  
Автор himka (познат)
Публикувано10.01.07 21:10



е нали за тва е форума всеки да си чеше проблемите :) нека си пиша аз не се дразня
не знам за какво време ми говориш, сигурно как може да съм и тук и там:)
ами сега съм тук и след няколко месеца пак заминавам :) не може ли да си идвам от време на време?



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: himka]  
Авторxaxa (Нерегистриран)
Публикувано10.01.07 21:28



амчи ти преди една седмица пишеше ут САщ и разправяше кви скъпи са ти бутушкити пък сега пазаруваш от НАМАЛЕНИ ЦЕНИ хахахаааааааааааа



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: xaxa]  
Автор himka (познат)
Публикувано10.01.07 21:41



а хаха ако не знаеш със самолет се пристига за 15 грубо :)
намери къде съм написла преди две седмици че съм там
ама защо ли се занимавам с теб
айде пий упокоителни :)



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: himka]  
Автор cina2 ()
Публикувано10.01.07 21:55



Не, не това имах предвид - щах да копирам за какво става въпрос, но видях, че си поправила написаното





Тема Re: Сезонните намалениянови [re: himka]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано10.01.07 22:10



химке,много си зле моето момиче....модата не се диктува отсеверна Америка ,ами от Европа...



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: cina2]  
Автор himka (познат)
Публикувано10.01.07 22:42



м да забелязах, сега пиша много документи и съм на вълна 2007 :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.