Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:55 11.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Сезонните намалениянови [re: Jolee]  
Автор neverojatna (малко вероятна)
Публикувано09.01.07 12:16



Лошо няма, аз съм фенка на българското бельо и само такова си купувам, но ме подразни фактът, че девойчето в магазина ми се кълнеше като циганка.

Пак от Витошка си купих дреха от ДИКА, произведена в БГ... Не че не си я нося с кеф де

като няма хляб яжте пасти

Тема Re: Сезонните намалениянови [re: himka]  
Автор neverojatna (малко вероятна)
Публикувано09.01.07 12:19



нИвИруятну, но факт


колегите ми германци си купуват от тук "маркови" дрехи, защото една тениска на БЕНЕТОН тук е от порядъка на 30 лв., при тях около 40 ЕВРО...
даже един от тях ми разправяше, че дрехи на ЛАКОСТА, продавани в Германия на луди цени са шити в Турция

като няма хляб яжте пасти

Тема Re: Сезонните намалениянови [re: neverojatna]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано09.01.07 12:25



Eми нормално, всички производства се изнасят при евтината работна ръка. Това не означава, че стоката е менте, тя пак минава фирмения качествен контрол.

Този Свят и Прекрасен, и Грозен е МОЙ !
Той е Капка от МОЕТО СЪРЦЕ !!



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: himka]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано09.01.07 12:25



Възможно е. Ако фирмата има различна ценова политика за различните пазари.



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: neverojatna]  
АвторJolee (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 12:27



Оооооо ДИКА се шият само тук. НИНКА също. Battibale e българска марка / за който не е обърнал внимание /

По този повод вчера четох, че Burberry's местят производството в Китай. Англичаните ореваха орталъка. Това е положението





Тема Re: Сезонните намалениянови [re: neverojatna]  
Автор himka (познат)
Публикувано09.01.07 12:28



и защо така се получава? Специално за БЕНЕТОН знам, че тук са оригинални, защото дизайнерът беше идвал в София да открие магазина.но за другите не знам
Освен да си лансират дрехите от минали колекции и затова тук им излиза изгодно да ги продават иначе как да си го обясня да е оригинал, а пък да са по-евтини?
Ето например модата в Северна Америка е с 2г пред нас.
Там също съм забелязала, че много от марките се шият в узбекистан и прочие:), и това е така защото там работната ръка е по-евтина. Пример спортно яко на КОЛУМБИЯ струва 300 долара произведно в Ню Йорк , а същото, но произведено в някоя от бедните държави е към 50 долара. Това ми направи впечетление и затова погледнах етикетите.
И много дрехи на Том Халфигър се шият в БГ



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: neverojatna]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 12:29



Ама има ли още някой, дето да се връзва че нещо се шие в Италия/Германия/Франция и т.н. Че от елементарна култура вече е ясно, че цената на работната ръка там е в пъти по-скъпа. Вече дори България не е атрактивна дестинация. Конкуренцията на Китай е жестока.
А иначе, в България се шие за доста марки. Което е добре, значи още сме на картата на тоя бизнес. Говоря за истински поръчки, не за гаражните фалшименти с етикети дето се нищят още преди да го разопаковаш.
А доколко от маса на улицата може да си купиш маркова дрешка за 5 кинта, всеки трябва да си прецени. Не че има лошо, аз имам 2-3 такива /без претенции за марка де/ и засега траят



Та къде викате са големите намаления? В Манго опашките били страховити дочувам. Тера Нова аз не я долюбвам, не ми допада да нося полиестер. Но ако споделите някъде за топли пуловерчета, с вълничка ако може ...



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: Jolee]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 12:31



Нинка е марка на Яна, Плевен. ЕХХО също.



Тема Re: Сезонните намалениянови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор Dark(Cat) (минаващ)
Публикувано09.01.07 12:34



в топло вълнено пуловерче се чувствам премного пухкава





Тема Re: Сезонните намалениянови [re: himka]  
Автор neverojatna (малко вероятна)
Публикувано09.01.07 12:46



може отначало да са били наистина ОРИГИНАЛНИ, а после да са вкарали и по-евтина продукция



като няма хляб яжте пасти


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.