Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:52 17.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Защо им е на жените да санови  
Автор ancientgod (непознат )
Публикувано11.12.06 17:01



еманципирани?
Този въпрос не спира да ме гложди доста време,поради една единствена причина - несъвместимостта на понятията ДАМА и ЕМАНЦИПИРАНА ЖЕНА.
Съгласете се ,че не може през работно време въпросната жена да е перфектен професионалист , в случаите когато е някакъв ръководител или Управител, а в същото време аз като неин подчинен да гледам на нея като на дама.Просто няма начин тя да ме наказва примерно и аз после да бъда галантен към нея.
Въобще жените както винаги искат от природата ( и мъжете) много повече отколкото може да им се даде, т.е искат да са независими,да бъдат равни в хобитата си,в професията, в печеленето на пари,във възпитанието на децата,в управлението на сем.финанси и отношения,а от друга страна - нямало джентълмени,кавалери и т.н.
ИЗБЕРЕТЕ СИ ЕДНА позиция и я следвайте докра.Мен лично типажът жена -мъж ме отблъсква.



Тема няма лошо....нови [re: ancientgod]  
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано11.12.06 17:05



... в това една жена да иска и да бъде еманципирана особенно ако добре знае къде е границата между женственоста и мъжкаранството.... та те си знаят коя иска и коя не....
п.п... междо другото ми прави впечатление че все повече мъжете се изпедерастяват (най-вече на психична основа) .. Все повече мъже чувам да мрънкат и да плачат вместо да действат... Чак на моменти се чудя да няма някаква епидемия



когато си на земята - небето не те привлича

Тема Re: Независимостнови [re: ancientgod]  
Автор fidgety (fury)
Публикувано11.12.06 17:26



Няма нищо лошо в това жената да продължава да е женствена и да оплюем набързо еманципацията, ама какво става, когато една жена си прибере льольо, дето ще й циври на рамото за това какъв е непрокопсаник и как късметът в живота все му убягва.... ? Харно, да продължаваме да поддържаме патриархалния стил на живот, ама в ония времена все още е имало възможността да прибереш урожая от някоя нивица, или да издоиш някоя овчица, па да я острижеш тази ми ти овчица, да изпредеш вълна, да изтъчеш една антерийка... Пасторална картинка в една патриархална идилия...А в този урбанизиран свят, решиш ли да се правиш просто на жена, означава да седиш и да гладуваш като пес, само защото си зависима от някой типаж, описан по-горе. Мислиш ли, че не е по-гот да си седим вкъщи и да се чудим дали маникюрът не е накривен по-наляво и дали не сме сгрешили при избора на спирала, предпочитайки Ultra Lashes пред Ultra Volume? И ще си живуркаме далеч по-лежерно, вместо да кибичим по нощите, съревновавайки се наравно с мъжете? И да, ей от такива кат теб лъха на сексизъм, защото някоя жена е успяла, та ти е станала шеф... Ама примирете се бре, хората НЕ са равни, независимо от пола...
А накратко да ти отговоря на питането защо им е на жените да са еманципирани: за да не са зависими от разни мамини синковци. Не твърдя, че всички мъже са такива, ама недай си, Боже, да попаднеш на такъв, дупе да ти е яко...

La donna e mobile


Тема Re: Защо им е на жените да санови [re: ancientgod]  
Автор no_bs (ентусиаст)
Публикувано11.12.06 17:30



Еманципацията има негативен ефект, ако жените не се борят да са равни, а да са еднакви с мъжете.



Тема Re: Независимостнови [re: fidgety]  
Автор ancientgod (непознат )
Публикувано11.12.06 17:47



ок,бъдете еманципирани.Аз това никак не го отричам,само че тогава следва да се отнасят с вас като с равни, т.е. като с мъже.Щото не може к**а в оная работа и душата в рая.
Е затова ще си търпите псувните докато шофирате,ще си търпите неджентълменското поведение в офиса,магазина и трамвая,ще си търпите пренебрежението по празници като 8-и март.Защото не виждам смисъл да да се правят жестове на хора ,които са ми равни или конкуренти или ми приписват разни епитети.



Тема Re: Независимостнови [re: ancientgod]  
Автор fidgety (fury)
Публикувано11.12.06 17:53



Ами да, ама не мисля, че и дори да се държим като жената-пухче, пак ще получим нещо по-добро...Пък и то си опира и до жена и обкръжението й... За неджентълменско поведение в офиса нямам проблеми - нали сме равни, не го и усещам като липса. За магазина и трамвая - все ще го преживея някак си, ако не си ти, все някой друг ще се намери. Празници.... , 8-ми март.... На мама може и да й липсва честитката по това време - аз лично държа на 14-ти февруари, то е по-стойностно

.

La donna e mobile

Тема Re: Защо им е на жените да санови [re: no_bs]  
Автор ancientgod (непознат )
Публикувано11.12.06 17:59



Четеш ми мислите


Не лош пътя,грешна е мед тодиката на превъплащението им.



Тема Re: Защо им е на жените да са [re: ancientgod]  
Автор no_bs (ентусиаст)
Публикувано11.12.06 18:13



Интересно. Но пък аз не виждам проблем като този, който си описал:

"Съгласете се ,че не може през работно време въпросната жена да е перфектен професионалист , в случаите когато е някакъв ръководител или Управител, а в същото време аз като неин подчинен да гледам на нея като на дама. Просто няма начин тя да ме наказва примерно и аз после да бъда галантен към нея."

Или най-точно казано, не виждам проблем в принципната ситуация. Възможно е да има частни случаи, в които една жена не успява да бъде професионалист и дама, но не виждам защо това да е правило.



Тема Re: Независимост [re: ancientgod]  
Автор=== (Нерегистриран)
Публикувано11.12.06 21:46



"псувните докато шофирате" - грубото отношение е просто признак на липса на възпитание..независимо дали отправено към мъж, или жена...не виждам общо с еманципацията тука-който си псува по принцип, псува и мъже, и жени и деца, и еманципирани, и неманципирани....с бутането в автобуса- същата работа...
Достатъчно е хората да са възпитани, не е нобходимо никакво "кавалерстване".



Тема Re: Защо им е на жените да са [re: ancientgod]  
Автор SoulMate (претрепище)
Публикувано11.12.06 23:14



"Мен лично типажът жена -мъж ме отблъсква"
Хъм. И мен.
Обаче под жена-мъж визирам нещо средно между щангистка и кранистка, с дебел глас да крещи грозни псувни на одушевени и неодушевени предмети, при това в ограничен формат, понеже не знае повече. А да, и да готви помии, да хърка като спи, да млящи докато се храни и да бърше мазната си уста с ръкав. И да смърди порядъчно на двуседмична пот.
Е, може и по-софт ваирант.

Докато Дамата-професионалист-ръководител изглежда така:
Елегантна от главата до петите, с изискани жестове и премерен език, богат речник, отчетлива тактичност, респект към уменията и знанията на другите и умение да ги поощри, видима интелигентност, преливаща в адекватни управленски решения.

Външният вид и наличието/отсъствието на пишка не правят професионалиста. Упоритият труд, природните дадености и още от упорития труд - го правят. Полът няма значение.
Не бъркай джентълментството и кавалерството с доброто възпитание. Намираш ли педерастко и "немъжко" да отвориш вратата пред мъж? А защо да не го направиш? Нима установените правила в общуването между половете пречи на самочувствието на мъжете? (Да, пречи и причината е в егото)

"Жените искат да са независими" е много общо казано. Някои искат да са зависими, защото не могат да се оправят сами, но това е въпрос на манталитет, на възможности.

Еманципацията е съвсем естествен процес, породен от инстинкта за оцеляване.
Всъщност, за да бъде спорът конструктивен, е хубаво да уточниш какъв смисъл влагаш в понятието "еманципация".

Перата в задника не те правят пиле



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.