Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:46 29.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Насилието  
Автор Жeняя ((Женя))
Публикувано27.11.06 00:04



Прочетох нещо, с което изобщо не съм съгласна, но ми се иска да узная какво другите мислят. В "Стандарт" има интервю с Николай Волев, когото винаги съм уважавала като режисьор. Като цяло интервюто не ми беше интересно, но това, което истински ме учуди е отговорът на въпроса "Откъде идва коренът на злото в нашата нация?". Волев започва отговора си с:
"- Насилието е вродено в човека, във всеки един от нас."
Съгласни ли сте, че насилието е вродено във всеки един от нас.?
Аз лично смятам, че ако насилието е вродено, тогава става въпрос за болна психика, така както съществуват още много душевни болести. Според мен насилието може да е в резултат на семейната атмосфера, може да е в отговор на преживяно разочарование, стрес и т.н. Но всички да сме родени насилници? Не мога да се съглася. Какво мислите вие?

Не жалею, не зову, не плачу,
Все пройдет, как с белых яблонь дым.


Тема Re: Насилиетонови [re: Жeняя]  
Автор Jolee ()
Публикувано27.11.06 07:51



Човека е прав. То е вродено и си го носим. Това дали нещо ще го отключи вече е друг въпрос. Както раковите клетки. Всички ги носим, но не е задължително те да се развият.Ако някой застраши живота на теб или твоите близки няма ли да те избие на насилие?



Тема Естествено!!!нови [re: Жeняя]  
АвторKънчo (Нерегистриран)
Публикувано27.11.06 09:04



Естествено, че е вродено. В едни повече, в други по-малко.



Тема Re: Насилиетонови [re: Жeняя]  
АвторPaл (Нерегистриран)
Публикувано27.11.06 09:39



Не, не мисля, че е вродено. Насилието е признак на слабост или на глупост. На всеки могат да му избият чивиите. Когато се чувства застрашен, когато е пострадало егото му... Агресията е по-бързият начин. Хората се страхуват да се обичат и да бъдат търпеливи.



Тема Re: Насилиетонови [re: Жeняя]  
Автор fidgety (fury)
Публикувано27.11.06 12:16



Да, у всеки има доза агресия и склонност към насилие. Все пак човекът е хищник, а дори и при тревопасните го има, ако се почувстват застрашени. Разликата между хората идва в това при кой как се провокира и вследствие на какво.

La donna e mobile


Тема Re: Насилиетонови [re: Жeняя]  
Автор HAДEЖДA™ (jedem das seine)
Публикувано27.11.06 12:21



Прав е. Генетично ни е заложено. Но не е задължително да го "отключим".
Именно, отключването му се дължи на изложените от теб причини.

Този Свят и Прекрасен, и Грозен е МОЙ !
Той е Капка от МОЕТО СЪРЦЕ !!



Тема Re: Насилиетонови [re: Жeняя]  
Автор Poзoвa (моногамна)
Публикувано27.11.06 12:24



Да, съгласна съм. Вродено е. Но вече е въпрос на самоконтрол и интелект да го овладяваме...



"Ако няма къде да отидеш, ела на себе си"

Тема Re: Насилиетонови [re: Жeняя]  
Автор chocho_be (Познаваме ли се)
Публикувано27.11.06 12:26



Естествено,че е вродено! Отключването му зави си от много неща.



Тема Re: Насилиетонови [re: Жeняя]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано28.11.06 02:30



Тези думи могат да се тълкуват по много начини!


Според мен, във всеки е вродена агресията. Тя е едно от най основните средства за оцеляване - агресията в най - широк смисъл - като хъс, желание за живот, борбеност, самодоказване...
Само че, при различните хора се прилага по различни неща. Както, като дадеш на Михаел Шумахер едно ферари, и той прави от него изкуство, пък ако ми го дадеш на мене, ехейййй...
Та така...агресията, поместена в един човек, служи за греоизъм рицарство и езда на бял кон, при други се изражда в насилие...В повечето случаи това става, понеже човекът е неспособен да управлява и ръководи естествената си агресия по адекватен начин...и става...се едно аз съм фанала ферерито и съм натиснала педала за газта на макс, щот' не се сещам, че не тоя педал беше спирачката



Тема Re: Насилиетонови [re: Markizata]  
АвторPaл (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 09:44



Шумахер е номер едно. Но ако трябва да закара детето си на детска градина едва ли ще вдигне над 60. За сивото вещество става въпрос, нали уж превъзхожаме животните. В дивата природа май се бият само за територия и през размножителните периоди. Ние си го можем обаче по всяко време. Хомо сапиенс по-тъп ли е?



Тема Re: Насилиетонови [re: Жeняя]  
Автор SoulMate (претрепище)
Публикувано28.11.06 11:47



На така малоумно зададен въпрос, човекът е отговорил много съобразително.
И е прав.
Не разглеждай насилието само като физическо такова. У всеки от нас има и тъмна страна, която се изразява чрез слабостите ни и така наречените грехове, които ужким се стремим да не вършим. Насилие е всяка злостна мисъл, която минава през главите ни, насилие е всяко мислено споменаване на майки и роднини, дори да не кажем думичка.

Физическото проявление (боят и психическият тормоз) е, нека да го наречем, материализация на насилието, но то е нещо, което се вижда и усеща. А онова, което не се вижда, нито усеща ни е дадено, за да ни възпитава. Помниш ли Апокрифите? Дори Исус е бил насилник и е трябвало да бъде, за да знае.

Перата в задника не те правят пиле


Тема Re: Насилиетонови [re: Жeняя]  
Автор VirgoМодератор (кобра)
Публикувано28.11.06 12:25



Да вярно е - това просто е начин да оцелееш и го има постоянно в природата....



Тема хората трябва да се бият непрекъснатонови [re: Жeняя]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано28.11.06 15:34



Не може аз да шофирам внимателно по правилник и някаква 40 годишна мръсна свиня да ми светка отзад, че искала да бърза и аз заради нея да вдигам скорост и да създавам предпоставка за катастрофа. И после да ме задминава и да ме псува пред гаджето ми затова, че строго спазвам правилникът и съм примерен шофьор. Значи няма никакво значение дали е жена или мъж - слизам и го смазвам от бой, вземам му документите и после му искам пари за причиненото притеснение. А ако не плати и извика ченгета е пътник за оня свят.





Тема И с боя каквонови [re: FileO99]  
Автор VirgoМодератор (кобра)
Публикувано28.11.06 15:48



ще постигнеш, ако не е тайна?



Тема Re: превъзпитаниенови [re: Virgo]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано28.11.06 15:53



Превъзпитание на индивидът и предупредително въздействие върху обществото. Няма аз да карам като съзтезател заради някакъв 40 годишен сопол. После и ще плаща 10 000 лева неимуществени вреди, а ако се опита да ме съди ще го погребат жив.





Тема Ти така ли си билнови [re: FileO99]  
Автор VirgoМодератор (кобра)
Публикувано28.11.06 15:56



възпитан





Тема Re: май ти не си възпитананови [re: Virgo]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано28.11.06 16:01



Що за провокативен въпрос от ваша страна? Какво да правя според вас когато някои ми светка на дълги и ме псува? Да се правя, че нищо няма като последната путка или да сляза с боен пистолет и да му пръсна главата насред центъра на София. После роднините му да плащат луди пари, за да не ги сподели същата съдба. Май вие хората не сте възпитани както трябва но не се притеснявайте, има кой да ви научи на възпитание и като не разбирате от дума ще има много насилие.





Тема Драги ми файл099,нови [re: FileO99]  
Автор VirgoМодератор (кобра)
Публикувано28.11.06 16:14



възпитание с боен пистолет звучи ужасно. Историята го е доказала....

Опитай се малко да се поуспокоиш на първо време. Когато някой ти святка с фаровете отзад - просто му показваш среден пръст и с това приключва сценката...

Какви роднини, какви плащания, какви пистолети....

А теб те съветвам вместо американски екшъни да вземеш една раничка и да се поразходиш из гората - страхотно е усещането и ти вкарва по-свежи мисли между ушите





Тема Re: хората трябва да се бият непрекъснатонови [re: FileO99]  
Автор SoulMate (претрепище)
Публикувано28.11.06 16:15



Ще се застрелям после заради това, което ще напиша.

При така поднесения пример за внимателно шофиране по правилник и мазния въшльо, който присветква и псува в лъскавата си кола, подкрепям пребиването му.


Иначе, Файле, не споделям крайните ти възгледи за живота, още повече, че като тръгнеш да мелиш някого от бой, не се знае дали ти него или той тебе.

Перата в задника не те правят пиле

Тема Re: Драги ми файл099,нови [re: Virgo]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано28.11.06 16:26



Аз едно нещо не мога да разбера вече 29 години време - защо когато стане някъде конфликт в България вие хората скачате срещу провокаторът и нападателят, но и срещу изправният човек, който търпи някакво противоправно въздействие срещу себе си и близките си. Никакъв среден пръст не показвам, а направо пред децата му очите ще му извадя с тсуки-кобра и изобщо не ме интересува кой и защо ще ме съди после. Хората някои трябва да ги възпитава със сила, аз много съжалявам че навремето не е имало достатъчно лагери в България и че след 10 ноември десните не откриха лагери за комунисти и не забраниха БКП като партия, защото всеки втори сополанко стана бизнесмен и ако това продължава в България ще има истински те1о1изъм. Колкото до разходката в гората аз имам толкова много енергия в себе си, че изобщо такива глупости не могат да ме задоволят.





Тема Re: благодаря тинови [re: SoulMate]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано28.11.06 16:30



Знаеш ли какъв фрапиращ случаи имах наскоро - някакъв идиот с ново ауди ми навлезе в моето платно и ми светка на дълги да се махна. Аз не се махнах и тръгнах директно на челен удар и той едва едва успя да го избегне в последният мовент. Ако беше ме ударил жив нямаше да го оставя от бой и после щях АЗ да го съдя за опит за убийство и 100 000 лева нямаше да го спасят. Имаше да плаща, да плаща, ама да плаща...





Тема Re: Насилиетонови [re: Жeняя]  
Автор npocmak (по действ. слух)
Публикувано29.11.06 10:13



може пък болната психика да идва от вродените инстинкти.

защото "болна психика" е оценка, която една група дава на друга група индивиди с опредлен тип поведение.

ти как си с емпатията, за да възприемеш света на 'болния' и да вникнеш в инстинктите и подбудите му?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.