Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:01 02.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Злопаментни ли сте?  
Автор fidgety (fury)
Публикувано21.11.06 11:47



Как се държите с хората, които са ви наранили? Преглътвате ли събитието или то оставя у вас лош вкус? За прощаването - то ясно, че според зависи от ситуацията, участниците, събитията... Ама самото отношение променя ли се към този човек, дори и да сте преглътнали драмата, помните ли лошото? Много се отплеснах в обяснения, ама надявам се да става ясно какво имам предвид.



La donna e mobile

Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: fidgety]  
Автор VirgoМодератор (кобра)
Публикувано21.11.06 11:52



Помня да и ми се променя отношението. Понякога се старая да не е така, но всъщност това е едно от нещата, по които работя над себе си в момента....



Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: Virgo]  
Автор fidgety (fury)
Публикувано21.11.06 11:57



Еее, ако си и от зодията, дето ти е ника, нищо чудно да си като мен...И аз работя, ама пуста му памет - също...Че съм и по-зле даже - мога да кажа кой на коя дата ме е нагрубил и наранил, ужасно просто.....



La donna e mobile

Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: fidgety]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано21.11.06 11:59



Да, умея да прощавам. Случвало ми се е на няколко пъти. Да простиш искрено означава точно това - да запазиш доброто отношение към човека, който те е наранил. Ако когато си спомняш повода за обидата това вече не предизвиква болка, значи си го преодоляла.



Тема Същата съмнови [re: fidgety]  
Автор VirgoМодератор (кобра)
Публикувано21.11.06 12:00



и зодията и характера....



За сега се старая да измислям оправдания, за да ги оправдая пред собствената си съвест и да мога отново да ги приема, но пустата обида все изплува като масло над вода



Тема Re: Същата съмнови [re: Virgo]  
Автор fidgety (fury)
Публикувано21.11.06 12:02



Еее, успокои ме, таман се бях притеснила, че само аз съм такава патология...



La donna e mobile

Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: fidgety]  
Автор HAДEЖДA™ (dum spiro spero)
Публикувано21.11.06 12:06



Ако смятам, че човека си струва, опитвам се да преглътна първия път. Появи ли се рецидив - Ауфвидерзеен. Драмата, или в повечето случаи - фарса не го преглъщам, а се старая да го метна зад себе си и да забравя.
А самото ми отношение към въпросния/та естествено, че се променя - престава да съществува, в смисъл става един/а от многото в масовката. Доволна съм, че не ме избива на реваншизъм де, и то не от някаква любов към ближния, а с егоистична цел - да не хабя собствен ресурс в борба с вятърни мелници.



Този Свят и Прекрасен, и Грозен е МОЙ !
Той е Капка от МОЕТО СЪРЦЕ !!



Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Jolee ()
Публикувано21.11.06 12:11



Аз пък като от приказките ... Три пъти мери един път режи. Прощавам и забравям по два пъти. На третият просто вътрешно го "отсичам" човека. Обикновенно могат да ме наранят само много близки на сърцето ми хора. И ми е мъчно, когато се наложи да се стигне до отсичане.
Но : горчилка никога не пазя. Просто ги изтривам и забравям все едно никога не са били там.



Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: Jolee]  
Автор HAДEЖДA™ (dum spiro spero)
Публикувано21.11.06 12:22



Е то и аз на времето давах повече от един шанс, ама...с годинките станах по-нетолерантна. Иначе да, естествено, че именно от близки хора боли. Ти да не си мислиш, че мен ми е кеф ако съм стигнала до отсичане, напротив, аз си знам какво ми е, ама все пак в един момент аз съм си по-ценна и от най-безценния приятел/ка.

Този Свят и Прекрасен, и Грозен е МОЙ !
Той е Капка от МОЕТО СЪРЦЕ !!



Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор fidgety (fury)
Публикувано21.11.06 12:25



Е хубаво де, ама ако този човек потърси контак с вас? Какво го правите тогава? Държите се малко по-лицемерно и сякаш нищо не се е случило, ама вътрешно вие си знаете, че всичко е финализирано или просто по-хладно, да не кажа изобщо не говорите, отявлено се сърдите?

La donna e mobile


Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: fidgety]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано21.11.06 12:33



Или ги изключвам от живота си завинаги, или забравям. В смисъл, не че забравям събитието, но го приемам някак по-лежерно, като нещо от живота, което просто се е случило.



Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...

Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: fidgety]  
Автор Jolee ()
Публикувано21.11.06 12:45



Те винаги се обаждат рано или късно

Изслушвам ги, отделям им човешката доза уважение и внимание и ги информирам, че съм адски ангажирана и при първа възможност ще им се обадя Никога не повдигам темата за миналото. Ако те я повдигнат директно казвам, че не си спомням. С усмивка се разделяме и това е.



Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: fidgety]  
Автор HAДEЖДA™ (dum spiro spero)
Публикувано21.11.06 13:02



Държа се нормално. Обикновенно такива срещи се случват, или защото има все още нещо неизяснено помежду ви, което искате да си изясните (абсолютно безсмислено занимание, ако ме питаш мен, ама....), или заради обща компания, или заради негови угризения. Хаха, сега се сетих за един лаф на майка ми - държа се хладно-учтиво.

Не бих могла да се държа сърдито, все пак предимно на себе си трябва да се сърдя, че съм имала погрешна преценка за тоя човек, предоверила съм му се, а той бил обикновено ................ Уффф и аз доста объркано ти отговарям, ама един-два случая са ми още доста пресни, та се опитвам да синтезирам личен пресен опит.

Този Свят и Прекрасен, и Грозен е МОЙ !
Той е Капка от МОЕТО СЪРЦЕ !!

Редактирано от HAДEЖДA™ на 21.11.06 13:04.



Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор fidgety (fury)
Публикувано21.11.06 13:14



Аз имах един такъв случай с приятелка... Еййй, преди няколко години ужасно ме разочарова... Ама дотолкова, че просто престанах да й се обаждам. Бяхме много близки приятелки. Сега горе-долу сме възстановили отношенията си, но никога няма да са същите. Не й звъня всеки ден, както преди - ако се случи веднъж на два-три месеца, пак е чудо...И когато седнем, за да се видим и да си говорим нещо, никога не обсъждам лични теми, някак си нещо в мен се пречупи.... Та заради това и попитах дали само аз съм така или има и други като мен...Аналогично е и с гаджета - опитвам се да не изтиквам на преден план обидата, но вътрешно си я спомням прекалено добре, за да я забравя...Сигурно съм прекалено зла, знам ли....

La donna e mobile


Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: fidgety]  
АвторЖeня (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 13:18



Не помня лошото за дълго време, то избледнява бързо в паметта ми. Остава спомена за добрите неща, свързани с хората, които са ме наранили. Боли ме когато обидата дойде от близък човек, но след известно време я преглъщам и забравям, като времето за забравяне е различно и зависи от ситуацията, но засега няма човек, на който да не съм простила. Понякога ми се иска да е обратното, а и много пъти близки хора са ме упреквали, че това се тълкува като слабост, от която другите се възползват, но опитите да се променя засега са неуспешни.



Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: fidgety]  
Автор NikiFin (член)
Публикувано21.11.06 13:21



Зависи колко са ми близки и как са ме обидили. Има неща, които не забравям и не прощавам. Има неща, които прощавам. Но рядко забравям, негативизмът към дадения човек си остава. Не отмъщавам, но определено ми става приятно, когато животът обиди по същия или подобен начин въпросния индивид. Възможно е да запазя същото отношение към човек, който ме е засегнал, ако се извини и покаже че съжалява и разбира се не си повтаря грешката. Но не се сещам в мом за такива случаи.
П.П. Всъщност защо трябва да прощавам на човек, ако той самият не иска да му простя?

Редактирано от NikiFin на 21.11.06 13:23.



Тема Re: Ненови [re: fidgety]  
Автор sweety! (Тя!)
Публикувано21.11.06 13:27



Не съм злопаметна...когато някой важен за мен човек ме обиди или нарани по някакъв начин ме заболява...но болката минава бързо...обикновено след това обаче..избягвам контактите с него...просто вече съм го отписала...не конкретно заради обидата тогава..а просто защото вече е показал че неможе да се разчита на него...
за прошката..всъщност незная...немога да отговоря на този етап тъй като досега неми се е случвало да простя на някого за нещо важно...

Всичко е суета!



Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: fidgety]  
Автор HAДEЖДA™ (dum spiro spero)
Публикувано21.11.06 13:40



Говорим за абсолютно едно и също нещо. Аз казвам, че се опитвам да хвърля зад гърба си по-скоро емоцията, болката , иначе стореното като факт няма начин да бъде забравено. Тоя човек никога няма да бъде същия за мен, но мога де се държа човешки с него. И мисля, че точно това е нормалната и цивилизована реакция. Ненормалното е, подтикнат от собственото си наранено его да се впуснеш в излишни войни и отмъщения. Но това според мойте скромни наблюдения, обикновенно го прави "отрязания/та"

Този Свят и Прекрасен, и Грозен е МОЙ !
Той е Капка от МОЕТО СЪРЦЕ !!



Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: fidgety]  
Автор Shokou_io_kurayami (НейноВисочество)
Публикувано21.11.06 13:48



не съм злопаметна и не ме бива в прощаването


тия хора престават да съществуват в момента в които си позволят подобно нещо съответнио не ми се налага да ги помня за каквото и да е също така не ми се налага да им прощавам

тази тактика е много ефективна за отсяване на приятелите от плявата

DON’T GET ANGRY … GET EVEN

Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: fidgety]  
Автор escapade (непознат)
Публикувано21.11.06 14:06



;) любезно хладно безразличие - това е правилния подход..
а времето, както знаеш, всичко лекува.. рано или късно започваш да се смееш над нещата, които днес ти потапят гемиите... пък и живеем в интересни времена - всеки рано или късно си получава заслуженото от живота :)
дерзай и не отпускай каишката





Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: escapade]  
Автор fidgety (fury)
Публикувано21.11.06 14:11



Мдам, първите 100 години са най-трудни, както се казваше в една китайска мъдрост...



La donna e mobile

Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: fidgety]  
Автор escapade (непознат)
Публикувано21.11.06 14:14



виж как добре знаеш :)
не ти ли е забавно накрая като гледаш този, който е престанал да съществува за теб, как се мъчи да направи нещо за да промени ситуацията, в която сам се е озовал.. да не говорим как си посипва главата с пепел заради това, че нещата са необратими :)



Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: escapade]  
Автор fidgety (fury)
Публикувано21.11.06 14:23



Ееее, една от любимите ми поговорки неслучайно е - Който каквото сам си направи и цяло село не може да му го сътвори...



La donna e mobile

Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: fidgety]  
Автор escapade (непознат)
Публикувано21.11.06 14:36



Тогава защо се вълнуваш за неща, които утре ще бъдат несъществени





Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: fidgety]  
АвторPaл (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 15:02



Великодушна съм. Загърбвам грозните неща. Е, не ми е много приятно да срещна някой, който дълбоко ме е наранил но рядко ми пречи да изпием по едно кафе.



Тема Злопаметна - ненови [re: fidgety]  
Автор Jitterbug (глезла :-))
Публикувано21.11.06 21:18



но съм паметлива - понякога избирателно. Добре да помниш усещането от кофтия вкус, за да си наясно какво те връхлита, когато си на път да го изпиташ наново.

Wake me up, before you go go...


Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: fidgety]  
Автормerc (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 22:20



прощавам, но помня и не забравям... ако някой ме е наранил много, може и да не простя... всичко е много отностелно, зависи от ситуацията и от човекът, който е направил грешката и от грешката.
въпреки всичко бих предпочела да не помнех толкова много какво са ми направили хората.



Тема Re:аз пъкнови [re: Virgo]  
Автор ostapbertamariqbenderbei (непознат )
Публикувано21.11.06 22:28



къф човек съм на, всичко забравям и за това си записвам



Тема Re: Злопаметна - ненови [re: Jitterbug]  
Автор HAДEЖДA™ (dum spiro spero)
Публикувано21.11.06 22:54



Добре да помниш усещането от кофтия вкус,

Е това не е ли по-кофтия вариант? Аз именно усещането от кофтия вкус се мъча да забравя, без да забравям самата постъпка. Дори ме е яд, като продължавам да се вързвам на простотиите на някой/я, които отдавна съм отрязала.



Този Свят и Прекрасен, и Грозен е МОЙ !
Той е Капка от МОЕТО СЪРЦЕ !!



Тема Re: Злопаметна - ненови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Jitterbug (глезла :-))
Публикувано21.11.06 23:33



Това ми помага да различавам и оценявам вкусовете.
А щом се връзваш на идиотии, значи не си отрязала



Wake me up, before you go go...

Тема Re: цитатнови [re: fidgety]  
АвторMaxaтмa Гaнди (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 12:20



''Умението да се прощава е присъщо на силните.
Слабите никога не прощават''.



Тема Re: цитатнови [re: Maxaтмa Гaнди]  
Автор HAДEЖДA™ (dum spiro spero)
Публикувано22.11.06 12:22



Да де, ама едно е да простиш, съвсем друго - да забравиш.



Този Свят и Прекрасен, и Грозен е МОЙ !
Той е Капка от МОЕТО СЪРЦЕ !!



Тема Re: цитатнови [re: HAДEЖДA™]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 12:31



еее, това да не е амнезия





Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: fidgety]  
Автория (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 12:38



не се държа никак. Престават да са част от живота ми. За едно изречение съм прекъсвала приятелства от по 6-7 години. Е, разбира се, след като съм се опитвала да изясня нещата с още едно изречение. Не се ли побира в толкова - метлата!



Тема Re: цитатнови [re: MГ]  
Автор HAДEЖДA™ (dum spiro spero)
Публикувано22.11.06 12:48



Не имах по-скоро предвид, че дори и да простиш, дори да не таиш злоба или желание за отмъщение към тоя човек, винаги имаш едно наум как е постъпил спрямо теб, как те е наранил, и отношенията ви никога няма да са предишните.

Този Свят и Прекрасен, и Грозен е МОЙ !
Той е Капка от МОЕТО СЪРЦЕ !!



Тема Re: цитатнови [re: HAДEЖДA™]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 12:54



Ох, чудя се дали ''винаги да имаш едно на ум'' е
прошка или компромис и здрав разум.
Това ме изпълва със съмнения, че може би прощават само родителите

.



Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: ия]  
Авторпpяkop (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 12:56



ия, защо си избра този ник?



Тема Re: цитатнови [re: MГ]  
Автор HAДEЖДA™ (dum spiro spero)
Публикувано22.11.06 13:22



Да, може би нещо средно между здрав разум, и инстинкт за самосъхранение. То от единия шамар ме е заболяло, а няма нужда и заради амнезията и другата буза да си подлагам.
За родителската обич вече съм силно разколебана в мнението си, четейки поредната крими хроника

.

Този Свят и Прекрасен, и Грозен е МОЙ !
Той е Капка от МОЕТО СЪРЦЕ !!



Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: fidgety]  
Автор БAPATOЧKA (непознат)
Публикувано22.11.06 14:51



Аз по принцип съм паметен - и зло~ и добро~
Имам фнапредвид, че помня и заобикалям тия дето са ми направили гадост, но пък за сметка на това помня много добре и кой ми е направил хубост - а не забравям както доста народ праи



Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: fidgety]  
Автор no_bs (член)
Публикувано22.11.06 19:33



Май никак. Много бързо ми минава. Затова и ми е малко трудничко да се справям с хора, които се сърдят дълго време или, недай си Боже, са в състояние да кроят планове за отмъщение с години. Това лято имах пререкание с близки хора и направо се шашнах като ми заприпомняха какво съм била казала или направила в хиляда деветстотин и не знам си коя година.... Твърдо вярвам в максимата, че отмъщението ни нанася по-голяма вреда отколкото самата обида.



Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: fidgety]  
Автор Prionsa (Fairy)
Публикувано24.11.06 01:28



Никак не съм злопаметна ...
И съм много вярна към приятелите си , това може и да идва от зодията - скорпион .
Трудно допускам някой до мен , но стигне ли , мога да прощавам многооо пъти , защото няма идеални хора и щом си приел човека си го приел с всичките му положителни и отрицателни негови качества .
Не говорим за някакви ексцесии естествено в поведението , но такива хора не биха били така ли иначе мои приятели .
Имам случка с дългогодишна приятелка ... познаваме се от 13 годишни , минали сме заедно през какво ли не и изведнъж след толкова години , тя просто престана да ме търси без никаква видима причина ... опитите да разбера какво става , бяха посрещани с обеснения от сорта на това , че съм я подразнила с някакви мои постъпки , но така и не ми даде обяснение .
Все пак колкото и да обичаш някого ти писва да търсиш обяснение и с времето ( близо година и нещо ) престанах да се занимавам , но в един момент тя ми се обади и обяви , че й е минало и много й липсвам ... ако беше някой друг щеше да й тегли една и да си продължи по - пътя ... но аз си припомних всички хубави моменти , всичките пъти когато сме си помагали и с усмивка без да търся повече обяснения приех нещата да си тръгнат по старому .
Да видим докога ...
Жалко е когато запазваш нещата си за теб и таиш лоши чуства , затова сме хора , комуникацията винаги води до по - добро !!!




Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: fidgety]  
Автор Bluebell (diamond)
Публикувано24.11.06 18:50



Аз не съм злопаметна, уча се от грешките си и от чуждите също.



Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: Prionsa]  
Автор NikiFin (член)
Публикувано25.11.06 12:46



Всъщност чувала съм, че водят скорпионите за злопаметни. Но лично аз имам много добри впечатления от тях. Имат доста недостатъци, но някак си успяват да не ме дразнят много с тях. Сигурно защото съм риби и се разбирам с водни зодии. Та скорпиончетата много си ги бичкам като цяло





Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: NikiFin]  
Автор HAДEЖДA™ (jedem das seine)
Публикувано25.11.06 14:22



Aбе и аз съм Рак, и би трябвало да се разбирам със скорпита, ама..... май единственото скорпи с което ме кефи е ПОЛУидиотката. Другите определено си отговарят на зодията - и злопаметни, мнителни, обидчиви, абе....да не ти е на главата. От мъжете специално има 2-3 изключения, ама те по-скоро са в края на зодията, и не са типични скорпита



Този Свят и Прекрасен, и Грозен е МОЙ !
Той е Капка от МОЕТО СЪРЦЕ !!



Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: fidgety]  
АвторCинди (Нерегистриран)
Публикувано25.11.06 14:32



Един ден брои ли се за злопаметност?!?
Ако мнооого дълго време нещата се повтарят, просто изстивам към човека без значение колко ми е близък, откъм всякакви чувства - спирам да се сърдя, защото всичко губи значение.



Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: escapade]  
Автор npocmak (по действ. слух)
Публикувано25.11.06 17:55



tova ne se li nari4a zloradstvo!
eiii, golemi zmii ste jenite





Тема Принципно........нови [re: fidgety]  
Автор morska~valna (морско чедо)
Публикувано25.11.06 18:10



..........не съм злопаметна,но всеки я знае приказката за стомничката










Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: Jolee]  
Автор Day (or Night?)
Публикувано25.11.06 20:04



Изтриването (уж) от съзнанието всъщност е добре складирана горчилка. Ако не можеш да помислиш с добро за някого, значи не си простил. Няма ли прошка - има горчилка.



Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: fidgety]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано25.11.06 20:22



обикновено се правя, че съм го преглътнала и чакам момента, когато ще се разсее, та да му излея отрова в ухото на който ме е наранил!


абе според зависи - гледам да не пазя гарес не за друго, а щото така се чувствам по - добре...Омразата само изяжда мразещия. По принцип мразя да се държа кофти с хората. Правя го само в най - краен случай - като много ме предизвикат...така че, ако продължавам да контактувам с тоя човек, гледам да е по цивилизован начин, най - малкото...и все пак, според зависи какво ми е направил...



Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: Markizata]  
Автор npocmak (по действ. слух)
Публикувано25.11.06 20:40



auuu
o6te edna tlysta zmiq!
vie 6te da ste rodnina na nqkoq kralska cobra



Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: fidgety]  
Автор 7karina ()
Публикувано26.11.06 11:20



наистина зависи от ситуацията, ама като се замисля, по-скоро съм злопаметна...

Не се обръщай назад, може би нещо те настига!



Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: npocmak]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано28.11.06 02:41



Точно така! Простаците ги консумираме с апетит на закуска!





Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: Markizata]  
Авторnpocmak (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 13:50



да Ви предложа и чай към закуската

не че нещо, ама да не Ви приседне



Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: fidgety]  
Автор тpънчeтo (more B than U;))
Публикувано28.11.06 14:05



оставя лош вкус
след време забравям какво и що е било, не набирам злоба, но помня вкуса
и нищо вече не е същото

макар да съм имала случай толкова много да забравя, че да се налага друг да ми припомня какво ми бил казал или направил този човек и да ме пита защо съм толкова благоразположена, според него - неоснователно.
в този случай сигурно се разминават разбиранията за нараняване между мен и опитващия се да ме върне 'на земята'





Тема Re: Злопаментни ли сте?нови [re: fidgety]  
Автор golden_dawn (непознат )
Публикувано28.11.06 23:06



Злопаметна съм и много трудно прощавам, даже почти никога. Помня неща още от най-ранна детска възраст :) Знам, че не е правилно така, но просто съм си такава и честно си признавам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.