Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:38 03.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Абортнови  
Автор Пpилeпчe (,!?)
Публикувано10.09.06 17:11



здравейте! Надявам се с тази тема да не накърнявам нечия нерна ситема и, ако е така, моля, не я четете!

Искам да ви попитам, какво е вашето мнение относно абортите? удобрявате ли ги извън медицински съображения и стечения на обстоятелствата? Смятате ли, че правото да избира дали и кога да има дете, е основно човешко право за една жена, отличаващо я от другите биологични видове, или смятате, че абортът е равнозначен на убийство , трябва да бъде забранен и прилагането му да бъде приравнено към престъпленията? Има ли, все пак ситуация, в която бихте удобрили / не бихте удобрили (взависимост от позицията си) извършването на аборт?
Удобрявате ли това, че абортите са разрешени у нас?
Смятате ли, че трябва да се разрешат в глобален мащаб или смятате, че навсякъде трябва да се води борба за забраняването им?

Ще се радвам да отговорите на някой от тези въпроси и да споделите , защо смятате така:))))))
Благодаря предварително и се извинявам, ако темата е прекалено деликатна за тук!

...никой не е по - голям от сърцето си...<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Пpилeпчe на 10.09.06 17:23.</EM></FONT></P>

Редактирано от Пpилeпчe на 10.09.06 17:25.



Тема Re: Абортнови [re: Пpилeпчe]  
АвторPeни (Нерегистриран)
Публикувано10.09.06 17:22



Абортът е убийство. ТОЛКОВА.



Тема Re: Абортнови [re: Пpилeпчe]  
Автор turseshtaO1 (новобранец)
Публикувано10.09.06 17:25



Аз не съм против абортите и съм твърдо против да се забраняват!Всеки трябва да има право на избор!Не мисля, че абортите са убииство!
Право за такова решение трябва да се даде и на мъжката част, но пък съм на мнение, че има случаи в който не е нужно да се информират даже.
Твърдо съм на позицията, че всеки трябва да има правото да решава какво да прави!

В търсене на истината, откриваме и себе си
може би
НАДЯВАМ СЕ!!!


Тема Re: Абортнови [re: Пpилeпчe]  
Автор Shokou_io_kurayami (НейноВисочество)
Публикувано10.09.06 17:32



аз съм ЗА абортите

който мисли, че е убийство .... да осигури на майката жилище, детска градина и средна за страната заплата за 18г. напред ако и тогава продължава да иска аборт да го смятаме за "убийство"



Men will sooner forget the death of their fathers than the loss of their property

Тема Re: Абортнови [re: Пpилeпчe]  
Автор Xoлдън (уморен)
Публикувано10.09.06 17:34



Като се абстрахираме от крайните мнения,че е убийство,защото може да се спори по въпроса.Това,което като мъж знам е ,че аборта е рискован за нераждала жена.Т.е. по-вече никога да не може да роди.
Иначе другото са религиозни предразсъдъци.Всеки месец в цикъл жената изхвърля една(поне) яйцеклетка.Всеки мъж при секс изхвърля милиони сперматозоиди.Всичко отива навън и никой не казва,че е убийство.
Естественно е ,че всеки има право на избор особенно една жена ,която дава живота в крайна сметка.
Става дума само за медицинските евентуални проблеми.
Това в никакъв случай не оправдава мъжете,които не пазят жените.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат

Тема Re: Абортнови [re: Peни]  
Автор turseshtaO1 (новобранец)
Публикувано10.09.06 17:40



Тесногръдо!
Дали зад тази крайна позиция не се крие страх от евентуални бъдещи "провали"

В търсене на истината, откриваме и себе си
може би
НАДЯВАМ СЕ!!!


Тема Re: Абортнови [re: turseshtaO1]  
АвторPeни (Нерегистриран)
Публикувано10.09.06 18:10



Просташко!
Как смееш да съдиш личното ми мнение?
И то за нещо като детеубийството.
Искаш да намериш лек за гузната си съвест ли?



Тема Re: Абортнови [re: turseshtaO1]  
АвторPeни (Нерегистриран)
Публикувано10.09.06 18:12



Да, всеки има право да решава какво да прави, вкл и неродените.

Кои сме ние та ще отнемаме нечие право на живот?



Тема Re: Абортнови [re: Xoлдън]  
АвторPeни (Нерегистриран)
Публикувано10.09.06 18:14



Само ще те светна Холдъм, че на 5-6 та седмица сърцето почва да бие...така че сравнението с неоплодената яйцеклетка и неуспелите сперматозоиди е неправилно.
Нищо лично, просто те информирам



Тема Re: Абортнови [re: Пpилeпчe]  
Автор AюмиAши (ронин)
Публикувано10.09.06 18:24



Мислех да се въздържа, но това "удобрение" направо ме разби.



Одобрение.

На въпроса - не одобрявам аборта, особено при положение, че някои пикли направо го имат за вид козметична процедура.

Но съм далеч от идеята за забрана. Понякога се налага.

За съжаление никой закон и никоя забрана не могат да принудят никого да бъде отговорен и мислещ индивид.

Ветрилото, върху което пишех стихове,
се прокъса
в залеза на лятото.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.