Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:37 29.09.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Абортнови [re: Жeня]  
Автор Jolee ()
Публикувано12.09.06 07:43



Женя, от твоя постинг само за едно нещо се замислих. Тази жена, която е останала сама нима е имала деца единствено и само, зада не е сама на стари години? То това не е за тази тема - но винаги съм недоумявала защо хората си мислят, че децата им са средство за задоволяване на техните нужди и его. Няма нищо по хубаво от това, че децата си гонят техният си живот и си го живеят както на тях им е добре. И седем да бяха те пак същото щяха да правят. Недоумявам как има хора, които държат децата да са им да са им до задника цял живот. Близостта и гордостта от децата не е въпрос на разстояние. Това, че си го родил и отгледал не бива да се превръща в техен дълг. Децата се гледат и обичат безусловно .Съжалявам ако не съм била достатъчно ясна, но още спя....



Тема Re: Абортнови [re: пpилeпчe]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано12.09.06 10:53



Ами ако е застрашен животът на майката , това не значи ли, че тя спасява собствения си живот с цената на убийството на детето си? Кой може да каже чий живот е по - ценен?

По-ценен е животът на една вече сформирана личност. Загубата на нейния живот ще донесе страдание на много повече хора. Когато лекарите избират чий живот да се спаси: на майката или на плода - как мислиш, че действат?

А, в края на крайщата, не са ли и контрацептивите също вид убийство?

Това вече е пълна глупост.





Тема Re: Абортнови [re: Пpилeпчe]  
Автор билянa (непознат)
Публикувано12.09.06 11:22



та, казваш, всичките религии така правели и подклаждали агресия и невежество. Я да ни разкажеш малко повече за "всичките" религии, да се ограмотим. Както виждаш, нямам намерение да обиждам. Само да се осведомя за "всичките" религии, да не изпадам в заблуда поради незнание и квадратни представи.
ПС. Ако отговорът ще се състои от общи приказки или увъртания, по-добре да не си губим взаимно времето. И не ми казвай, че не е по темата горе. Е.

Големите хора, независимо от възрастта, не правят обобщения, освен ако не ги подкрепят със солидни аргументи.



Тема Re: Абортнови [re: _-bri-_]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано12.09.06 11:41



дали е морално - съдник човек трудно може да бъде. съдникът е 'горе'. ние сме само човеци / субективни, егоисти , егоцентрици и т.н. / - експеримент на сила, която не можем да видим .

мисля че помня този филм. не помня дали беше реален случай или художествена измислица. едва ли има лекар, който ще разреши да се използва донорство на костен мозък от бебе, ако това застрашава живота му. получило се е създай живот , за да спасиш още един живот.

имаше друг филм, в който едно момче даде бъбрек на баба си за да може да живее . не беше във възраст, да решава само. родителите му трябваше да се съгласят. младеж да остане с един бъбрек само не е кой знае каква привилегия. слага си сам ограничения за цял живот.



Тема Re: Абортнови [re: Пpилeпчe]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано12.09.06 11:53



права си....религиите убиват вярата . убие ли се на човек вярата или вкара ли се тя в някакви рамки- той става по-лесен за манипулиране.

не знам на колко години си, но ако си млада ще ти е доста трудно с това мислене / въпреки че е правилно/ да вирееш . светът като цяло и обществото ни в частност са такива че замерват с камъни и заклеймяват различните .



Тема Re: Абортнови [re: Бapбapeлa]  
Автор билянa (непознат)
Публикувано12.09.06 12:28



ето още една дама, за която "религиите" са само християнството и евентуално исляма... за ваше учудване съществуват религии, в които е заложен постулата, че човек сам и еднолично прави своя избор как да живее живота си и е отговорен за него. Без понятия за "добро" и "лошо" и без простотиите на папите за презервативите, аборта и пр. Има и религии за мислещи хора. Сигурно няма да ви е угодно да го чуете, но хората от тези религии са най-трудно манипулируемите, защото са отраснали с мисълта, че само те могат да определят своя избор и никой външен няма право на това.
В страните с тези религии абортът се разрешава и забранява по чисто демографски, а не по морални причини. И на тях не им е по-леко, но поне не са им тъпкали главите с простотии като грях и пр.
Тъй че, скъпи дами, пак повтарям - възрастният човек не прави обобщения, ако не е сигурен, че познава нещата, за които говори.



Тема Re: Абортнови [re: Jolee]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 12:35



И аз съм на това мнение, но са наистина много хората, на които тази мисъл за старините е мотивация номер едно да имат деца.
И после, разбира се, децата им са неблагодарни, защото са дръзнали да живеят собствения си живот.


Тези дни една позната така разсъждаваше - как ще си роди дете, да има кой да я гледа на старини... Същевременно ми обясняваше как нямало да си кърми бебето... Повдига ми се от такива изказвания...



Тема Re: Абортнови [re: Ecтpeлa]  
Авторжeнa (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 12:38



ти имаш ли деца?



Тема Re: Абортнови [re: билянa]  
АвторБapби (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 12:41



достатъчно напред съм с материала и като възраст и духовно и мисливно и.... в какъвто смисъл си избереш за да НЕ правя обобщения .


не съм привърженик на нито една религия . моят живот се води от моят ИЗБОР .

религиите са за да вкарат разума на човека и от там самия човек в РАМКИ.

мислещият човек и този който е осъзнал че ИЗБОЪТ е негов си има СВОЯ религия

ти на коя религия се явяваш глашатай. прочети се какво си написала

Има и религии за мислещи хора..... Сигурно няма да ви е угодно да го чуете, но хората от тези религии са най-трудно манипулируемите, защото са отраснали с мисълта, че само те могат да определят своя избор и никой външен няма право на това.

хората трудно поддаващи се на манипулации и имащи избор не влизат в рамките на НИТО ЕДНА религия.

помисли отново какво точно съм написала по-горе.



Тема Re: Абортнови [re: жeнa]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 12:47



Да






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.