Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:00 30.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Абортнови [re: Пpилeпчe]  
Авторshan (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 22:27



Абсолютно съм За абортите. И намирам за отвратително някой да ме насилва да родя и гледам дете, което не желая. Какво ще правя с тялото си и това, което е в него, си е лично моя работа и никой няма право да ми се меси.
Която смята, че абортът е убийство, да не го извършва.
Която няма подобни предразсъдъци, да си прави аборт.
Така е най-справедливо според мен. Правото на избор. И понасяне на последствията от направения съзнателно и по собствено желание избор.



Тема Re: Абортнови [re: _-bri-_]  
Автор Пpилeпчe (,!?)
Публикувано14.09.06 15:00



Това е престъпление. и то тежко. особено ако застрашава живота на детето. И да не го застршава, пак е престъпление, ако е въпреки неговото несъгласие!
Но детето пък няма формирана "воля"...тогава за него отговарят родителите...е, ето ти един омагьосан кръг!
Ако питаш дали е морално...колкото хора, толкова и морални възгледи! За мен това, да спасяваш един човешки живот с цената на друг човешки живот или здраве...е извратено! освен ако това не е изричната воля на човека, който е потърпевш...ако той е в състояние да има такава.

...никой не е по - голям от сърцето си...


Тема Re: Абортнови [re: Пpилeпчe]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано14.09.06 15:13



В целия цивилизован свят
отдавна са разрешени,
не казвам ПРЕПОРЪЧИТЕЛНИ, а
РАЗРЕШЕНИ,
също и не са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ,
така, че за всеки човек
поотделно не виждам какъв е
проблема, намирисва ми на вмешателство в
чуждия живот





Тема Re: Абортнови [re: Пpилeпчe]  
АвторElena (Нерегистриран)
Публикувано10.10.06 05:31



Ot vsi4ki mneniq dotuk nay-dobroto be6e tova na Julie. Abortite trqbva da sa razre6eni, za6toto ina4e 6te se pravqt ot nelegalno ot nekvalificirani "doktori" s mnogo golqm risk. Ottuk natatuk vseki si re6ava dali da pravi ili ne.



Тема Нелегални абортинови [re: Elena]  
Автор Лyцифep (~*~)
Публикувано10.10.06 08:36



се правят, дори когато абортите са разрешени от законодателството. Има причини, които биха накарали една жена да направи нелегален аборт.
И въпросът за нелегалните не се отнася само до квалификацията на лекаря (ако изобщо се прави от лекар) - рискът е голям, защото се прави извън болницата, на сляпо, без да може да се наблюдава жената известно време след това.
Абортите в нашата страна са разрешени от 1956 г. Аборт по желание може да прави всяка жена над 18г., ако бременността й е до 12 гестационна седмица.

~*~
Капли на лице - это просто дождь, а может плачу это я...


Тема Re: Нелегални абортинови [re: Лyцифep]  
АвторEv (Нерегистриран)
Публикувано10.10.06 13:19



А до 3 дни след акта при съмнение за нежелана бременност и невзети други по-подходящи предпазни мерки да пие примерно таблетка ESCAPELLE.



Тема Re: Нелегални абортинови [re: Ev]  
Автор Лyцифep (~*~)
Публикувано10.10.06 13:24



Най-много до 72 часа (3 дни). Силно препоръчително - първите 24.

~*~
Капли на лице - это просто дождь, а может плачу это я...


Тема Re: ЗА!нови [re: Peни]  
Автор Jill (на война)
Публикувано10.10.06 13:41



Да бе, всички сме гадни кучки, които само се чудят как да отнемат нечие право на живот... ей, я се осъзнай.

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.


Тема И аз да си кажа..нови [re: Пpилeпчe]  
Автор Jill (на война)
Публикувано10.10.06 14:00



.. мисля, че за всички първия въпрос, който трябва да си задаем е: "Аборта убийство на дете ли е или не?" и после всеки да поставя границата си.

Според мен аборта до 12-та гестационна седмица, а и известно време след това не може да бъде убийство, защото на практика не съществува жизнеспособно създание, чийто живот да бъде отнет. Т.е. ясно и точно моята граница е способността на плода да оцелее извън тялото на майката. С развитието на технологиите тази граница се скъсява.

После, жената като вече изграден индивид, има право да прави с тялото си какво си пожелае. Мисълта, че по някакъв начин някой може да има права върху мен само защото съм се родила жена, ме тревожи ужасно. Така че, "ДА" на абортите.

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.


Тема Re: И аз да си кажа..нови [re: Jill]  
Автор Pisunqk ()
Публикувано10.10.06 14:42




що така бе хора [плачи]
разбира се, че е убийство. в която и седмица да е... развитието след зачеването е необратим процес. докторът просто го прави на пихтия. не може да върне нещата до една клетка и да убие нея

твърдо съм против да се гледа на аборта като на "право на избор". избор е да правиш секс или да не правиш, да се пазиш или да не се пазиш от бременност. но да абортираш собственото си бебченце не е избор, а е липса на такъв.

юридически може би е по-правилно да е разрешено от закона, но избора да направиш аборт е толкова личен, колкото и осъден

има един филм с Анди Гарсия (малко е стар и не знам дали може да се намери). в превод се казва "Везните на Темида" и е посветен на това как един съдя от върховния съд на сащ има решаващия глас за това да бъдат ли абортите законни или да се считат за престъпление. има и личен момент във филма и като цяло е мн мн добър. не ми се пишат сега всички доводи, които той трябваше да вземе под внимание за да реши (щото темата ми е доста гнусна и болезнена), но филмът свършва зле както и повечето заченати бебчовци




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.