Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:22 26.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Абортнови [re: Бapбapeлa]  
Авторбpи (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 13:21



Пак съм аз-за това дали има такъв случай в действителност-има и то в България-не е слух просто ти го казвам от първа ръка,повярвай ми,не искам да навлизам в подробности-за донорство на костен мозък става дума.Не съм псевдоморалистка нито съдя някого просто искам чужди мнения-какво мислите за това?



Тема Re: Абортнови [re: Бapби]  
Автор билянa (непознат)
Публикувано12.09.06 13:24



мислещите хора не говорят и като върли марксистко-ленински пропагандатори, но нейсе.



Ясно е, че няма да дадеш толерантен отговор, само и само да не излезе, че се отмяташ то думата си, тъй че разговорът е безпредметен.
Да си жива и здрава и все така "напред с материала".
Апропо, пожеланието да си жива и здрава е съвсем искрено. Колкото до напредъка с материала...

Редактирано от билянa на 12.09.06 13:28.



Тема Re: Абортнови [re: билянa]  
АвторБapби (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 13:46



къде видя марксистко-ленинска пропаганда в случая. такава - няма.

изтълкувала си ме мисля като атеист отричащ иституцията църква и то то ония дето разрушаваха църкви.

грешка уважаема.

правиш ли разлика между вяра, религия и институции използващи религията .

не се отмятам от думите си....религията унищожава вярата . свободният човек е този, който се води от собствения си ИЗБОР/ а той зависи от вярата му / , без да влиза в рамките на нито една религия.

ако не разбираш какво съм написала - това е друг въпрос.

айде кажи ги кои са религиите, даващи свобода на избора.

дай определение какво е според теб толерантност. усежам жлъчни нотки в края на постинга ти..... те това е толерантност и то във висша форма .



Тема Re: Аборт,мило Барби..нови [re: Бapби]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 13:51



може ли,една съвсем приятелска забележчицъъъ,сори,ама не е по темата : ЗЛЪЧНИ от "злъч",а не от органа Жлъчка.прости ми,чао.често срещана грешка.нали ни съ сърдиш,мольъ!





Тема бринови [re: бpи]  
Автор Jolee ()
Публикувано12.09.06 14:10



За този случай, който описваш.... Много е сложен казуса. Какво бихме направили за човек който обичаме? Знам ли ? Щом са го направили, хората явно много са държали първото им дете да не си отиде. И не са намерили друг донор. Незнам дали детето донор ще пострада от това ? Все пак /незнам не съм лекар/, но може да стане донор без да има трайни последствия ? Т.е. ако са създали живот да спасят първият и след това да отгледат и второто дете не виждам нищо лошо.

Просто не ми стана ясно - дали второто дете е подложено на риск с това донорство ?



Тема Re: Абортнови [re: бpи]  
АвторБapби (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 14:12



мога само да поздравя семейството за решението. намерили са начин как да спасят живота на детето си и едновременно с това са създали още един живот.

след като не е имало риск за живота на бебето - няма за какво да бъдат съдени. лекар, който да изложи на риск живота на бебе - няма. да не говорим че транспантации на костен мозък не се правят къде да е и от кого да е.

само че ей тия лекари не знам с какво ще се измъкнат.





Тема Re: Аборт,мило Барби..нови [re: didi]  
АвторБapби (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 14:13



редовно правя грешчици от този род.





Тема Re: Аборт,мило Барби..нови [re: Бapби]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 14:26



споко,голям праз.споделих го,щото е просто интересна грешка,като се замислиш.все гледам да я избегна тая тема/за аборта/и все насам идвам.че ми иде да се разкрещя по темата.запазвам си по-горното мнение/първото,по темата/.мнението за аборта много зависи от : имане/нямане/на живи деца,правен ли е/или неправен/ е аборт от човека,изразяващ мнението и КОГА е правен-преди или след раждане,КАКВА е причината/по желание,по принуда,спонтанен?/.....мн.ми е тежко,махам се от тази тема



Тема Re: Абортнови [re: Jolee]  
АвторЖeня (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 02:26



Jolee, не зная мотивите и да има деца, зная само, че сега се чувства много самотна и изоставена. Разбира се, че и седемте и деца (броя петте абортирани) можеха да бъдат в чужбина и тя пак да е сама, но все пак вероятността от седем деца поне едно да живее наблизо и да я навестява малко по-начесто е по-голяма, отколкото в случая- само две деца. Хората се променят с годините, съгласи се, че начина на мислене на една вдовица на 65, живееща абсолютно сама, е съвсем различен от времето, когато е била на 35 и децата и съпруга и са били покрай нея. А и тя не обвинява децата си, а се чувства виновна, че е извършила грях като е направила пет аборта. Аз лично се стремя да не съдя хората, защото никой не знае как животът му би се променил в бъдеще. Но темата беше за абортите и продължавам да твърдя, че на абортите не бива да се гледа с лека ръка.



Тема Re: Абортнови [re: Пpилeпчe]  
Автор Julie ()
Публикувано13.09.06 10:17



Абортът със сигурност не е нещо много хубаво, а още по-малко трябва да се ползва като контрацепция. Съгласна съм и че често той е резулат от ниска сексуална култура.... Но се чудя - по-добре ли е някой да роди нежелано дете и да го изостави (в България е пълно с такива)?! Или другият вариант, за който често чуваме - да остави детето при себе си, но да не полага елементарни грижи за него? Не казвам че всички тези дечица не са имали право на живот, но въпреки това мисля, че абортът трябва да е разрешен и всяка жена да има право на избор дали да роди детето което носи. Да не говорим за това, че при официална забрана на абортите те продължават да се правят, само че нелегално с доста по-голям риск за жените.

Колкото до това как се чувства една жена след аборт, нямам какво друго да кажа освен - всеки носи последствията от собствените си действия!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.