Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:33 26.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: И аз да си кажа..нови [re: Pisunqk]  
Автор..... (Нерегистриран)
Публикувано10.10.06 14:48



Ми ти очевидно не правиш секс,
иначе би знаела, че няма нито един 100%- сигурен метод





Тема Re: Нелегални абортинови [re: Лyцифep]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано11.10.06 04:23



A zenite pod 18?



Тема Re: Нелегални абортинови [re: jaime14]  
Автор Лyцифep (~*~)
Публикувано11.10.06 07:47



За тях се сещаш, че трябва съгласие на родителите.
И по принцип за всякакви прегледи акушеро-гинекологични и процедури на лица под 18 присъства някои от родителите.

~*~
Капли на лице - это просто дождь, а может плачу это я...


Тема Re: И аз да си кажа..нови [re: .....]  
Автор Pisunqk ()
Публикувано11.10.06 08:37



ако имаше чалъм грам нямаше да се сетя да правя секс
ама не мое
няма 100% сигурност
утре може да решиш да си имаш бебе и да се окаже, че не можеш
нищо не е сигурно





Тема Re: И аз да си кажа..нови [re: Pisunqk]  
Автор Jill (на война)
Публикувано11.10.06 10:51



Виж, ако утре се окаже, че не можеш да имаш бебе в следствие на аборт по желание, това ще си бъде изцяло твоя вина и няма да имаш моралното право да обвиняваш никого освен себе си. Всеки живее с последствията от решенията си.

Колкото до въпроса с границата. Ти я поставяш в момента на зачеването, но знаеш ли колко оплодени яйцеклетки са си отишли без дори да разберем за тях, които вероятно е било възможно да се спасят с модерни средства? Трябва ли да плачем и наричаме загубата на всяка от тях убийство?!

После, ако отречеш правото на жената да разполага с тялото си, кое ще е следващото естествено човешко право, което ще отнемем с лека ръка. Смятам, че до момента, до който ембриона е жизнено зависим от тялото на майката, то той трябва да се счита за възможност за дете, а не за дете и съответно да се третира като собствена част от тялото на жената, с която тя може да разполага както иска. Съжалявам, че звучи толкова грубо.

Мен много повече ме боли за дечицата, които са родени и захвърлени от родителите си, търпят побоища и тормоз.

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.


Тема Re: И аз да си кажа..нови [re: Jill]  
Автор Pisunqk ()
Публикувано11.10.06 11:33



започвам от края на постинга ти -> посмесват се нещата относно аборта (с повод и без повод) и това как и от кой ще бъде отгледано въпросното "бъдещо" бебе.
че не сме общество, което да може да се грижи за децата си е едно, но да оправдаваме абортите с безотговорността си ...малко не ми се вижда сериозно

момента с правата е деликатен. затова в предния си постинг наблегнах, че вероятно е по-добре да са легални абортите - да не реши някоя жена, че няма право да си контролира телото

. но тоя телесен фашизъм е едно доста ограбващо право....

не говоря за случаите на зачеване след насилие или ако има диагноза на бебето или нещо такова, не говоря и за жените от ромски произход, които едното раждат, другото го абортират, др пак го раждат и така през едно...

просто като прочетох темата и реших, че става въпрос за хора като нас, за някаква по-обикновена ситуация (иначе ситуации разни). при всички случаи си мисля, че ако една нормална жена, без здравословни проблеми и в прилична възраст (над 18 год)и с нормален начин на живот ...ако си е позволила да забременее, каквито и да са обстоятелствата в живота й, може да ги пребори за да си има бебчето

като цяло съм склонна да приема мнението ти и това на жени, които са се решили на аборт, но не мисля, че аз съм способна
дано на по-малко жени им се налага да правят такъв избор



Тема Re: Нелегални абортинови [re: Лyцифep]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано11.10.06 13:33



Kakvo stava ako roditelite niamat razbirane po vuprosa?



Тема Re: Нелегални абортинови [re: jaime14]  
Автор Лyцифep (~*~)
Публикувано11.10.06 13:36



Не можеш ли да се сетиш?



~*~
Капли на лице - это просто дождь, а может плачу это я...

Тема Re: И аз да си кажа..нови [re: Pisunqk]  
Автор Jill (на война)
Публикувано11.10.06 14:21



Мдам, и аз те разбирам. Гадно е от всякъде да те нападат за това или онова решение. Точно в това е смисъла и на моя постинг, абсолютно никой няма правото да ти каже да не абортираш, ако ти си преценила така. Обрантното важи с още по-голяма сила - особено, когато мъжете бягайки от отговорност натискат майката да се откаже от детето - няма по-гадно от това.

И само да поясня, не ставаше дума да се сравнява аборта с гледането на децата по принцип. Исках да ти кажа само моето лично мнение кое ме тревожи повече.

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.


Тема Re: И аз да си кажа..нови [re: Pisunqk]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 15:08



"...ако си е позволила да забременее, каквито и да са обстоятелствата в живота й, може да ги пребори, за да си има бебчето ..."

И докато майката се бори с обстоятелствата, бебето ще страда. Ако бременна вследствие криминален аборт не може да забременее в по-късен и желан етап от живота си, тогава няма да страда невинно същество. Така че, абортът причинява много по-малко страдания и то, само на бременната най-вече, отколкото невъзможността да забременява. В последния случай винаги има решение - осиновяване.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.