Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:02 11.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Военна службанови  
Автор SoulMate (ultimate)
Публикувано14.06.06 15:08



Оф как се ядосах току що.
Значи това е линк за подписка срещу задължителната военна служба, ама не намерих как се гласува, може да е неактивно вече



Подкрепям веднага и ето защо.
За наша радост не сме като в Израел, нито в едно време, когато е имало военно обучение (или някаква подобна простащина) и жените не подлежат на как се казва...казармизиране? И си мислим "айде сега, какво се лигавят момченцата и не искат да ходят в казармата и все търсят как да се измъкнат", позоваваме се на това, че жените имат ангажимент да раждат, а мъжете ако и от казармата кръшнат, значи са егати мекотелите. Е да, ама не.

Ето един "герой" описва картинно какво се случва "уставно" на висшистите в казармата, а на болното ви въображение остава да измислите какво изобщо се случва на по-слабите и физически и психически момчета и какво възпитава казармата, особено по отношение на патриотичния дух.





Тема Re: Военна службанови [re: SoulMate]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано14.06.06 16:44



айде сега, не че съм ЗА казармата (за мен е голяма загуба на време), но кактро се споменава 1-2 постинга по-горе, на ефрейторчето можеш да му стъжниш животеца веднага щом напусне оградката на казармата. Имаш познати и приятели, знаеш кога келеша излиза в отпуска, и му се организира "радушно посрещане"... Ти няма да излизаш, ама няма да излиза и той, щото ще го чакат всеки път...

И аз бях в това заведение след завършването на висшето, и съм нямал грам проблеми - опитаха се да ми се правят на големи некви келеменца, но като ги отминеш 2-3 пъти с безразличие, и им става ясно, че няма да е на тяхното...
Това беше основно в новобранския център. После в "истинското" поделение даже ме толерираха повече отколкото трябва.

Абе както си го направиш...

Just a genius



Тема Re: Военна службанови [re: Blake]  
Автор SoulMate (ultimate)
Публикувано14.06.06 17:00



Приказката ми е, че има хора, които не са като теб. Не виждам смисъл да оставиш няколко месеца от живота си заобиколен от долни и завистливи същества и да се научиш само как да си пазиш гърба или как да надхитриш някакъв смотаняк.





Тема Виж сега,нови [re: SoulMate]  
Автор AюмиAши (ронин)
Публикувано14.06.06 17:25



дискусията дали да има професионална армия или не се води доста отдавна /особено в САЩ/ и аргументите "за" и "против" са почти равностойни.

Въпросът опира до осмислянето на функциите на армията въобще, както и възможностите за гъвкавост при променящи се обстоятелства. Все пак армията не съществува за удоволствие на някого.

Извращенията са друга тема, твърде малко свързана с този въпрос. По-важното е какъв е механизмът да се предотвратяват, и дали въобще го има. Иначе - /май Сталин беше/ - няма човек - няма проблем.



Отронен цвят
завърна се на клона.
Я, гледай - пеперуда!


Тема Re: Военна службанови [re: SoulMate]  
Автор Pyмпeлщилцxeн (екс киликандзер)
Публикувано14.06.06 17:36



Черешке, уважавам те като човек и мисля, че имаш високо IQ, но определено темата която си повдигнала е безмислена, а дори да не беше доводите които видях са доста странни. Безмислена е, защото задължителната военна служба отпада през 2008 г. Това вече е решено и всякакви подписки или гласувания на тази тема са някакви глупости. Няма как да стане (технологично е невъзможно просто) да се премине към професионална армия по- бързо.

Виж сега, едва ли можеш да си представиш действителната ситуация и неприятните изживявания в казармата, макарче то сегашнато едвали може да се сравнява и с това което беше преди 10- 15- 20 и повече години. Да, вярно имаше и има простотии и тъпотии. Има, не отричам. Но задници има във всички сфери на живота. Това че, има такива индивиди не значи, че идеята за армията е пошла. Армията е част от устоите на държавата. Армията е необходимост. Преди известно време някакъв пусна същата подписка в клуб 20-30 и понеже там си изказах доводите, не мисля сега тук пак да се повтарям. Ако те интересва, погледни. Обвиниха ме, че съм бил "харесвал" казармата, щото съм бил тъпак и там съм можел да издевателствам над по- низшите по чин от мен. Което разбира се не отговаря на исгтината, но както и да е. Не съм я харесвал никога, което не ми пречи да твърдя, че трябва да има такава. Надявам се да не ми се обидиш. Поздрави.



Тема Re: Военна службанови [re: Pyмпeлщилцxeн]  
Автор SoulMate (ultimate)
Публикувано14.06.06 18:05



Няма от какво да се обидя. След като не следя новините, е нормално да изостана с материала.



Ама много се ядосах на наглото обещание за висшистите. Усещането за безнаказаност е просто унищожително.





Тема Re: Военна службанови [re: SoulMate]  
АвторKely (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 18:27



1. На моя колежка детето замръзна в снеговете, отивайки към поделението, за да бъде "уволнено".
2. На мой познат синът загина, защото на някакъв пикльо с офицерски пагон му скимнало да си играе с личното оръжие в караулното.
3. На Околовръстното загинаха 11-12 деца, защото наякой си разчиствал сметките, друг си строил в срок.
И не са имали най-свещеното си право - правото на избор.
Държава ли?! Устои ли?! П........им лелина и п.......им майчина.



Тема Re: Военна службанови [re: Kely]  
Автор KMETA HA HETA (Henopo4eH)
Публикувано14.06.06 18:58



3. На Околовръстното загинаха 11-12 деца, защото наякой си разчиствал сметките, друг си строил в срок.


За съжаление, бяха 14. Не че ако бяха по-малко, нямаше да е за съжаление. Аз тогава служих, когато се случи това. Но аз служих на границата и там такива простотии няма.

Да бъдеш като KMETA HA HETA в наши дни е много рентабилно.



Тема Военната служба е за мъже ,а не за пикльовци.нови [re: SoulMate]  
Автор Xoлдън (уморен)
Публикувано14.06.06 19:08



Независимо дали е доброволна или задължителна.
"Тарикат мъж не писка"
Разните му хвалби кой кой как прцакал някого (щото бил вишист) е избиване на комплекси.Срещаме ги всеки ден.С огромните автомобили,със златните ланци и какви ли не простотии.
Знам,че майките дават какво ли не ,само и само да оттърват дечицата от казармата.
За ползата от това спорят няколко института.
Чувам(понеже отдавна сме си отгледали децата-нямаше памперси),че сега в памперсното време децата късно се научават да ползват тоалетна.
Как птиците учат пилетата да летят?Ако не ги изхвърлят от гнездото няма да се научат.Сложна е темата с много ЗА и ПРОТИВ.
Доброто е,че намалиха доста срока на службата.Двете години бяха много.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат

Тема Re: Военна службанови [re: KMETA HA HETA]  
АвторKely (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 11:01



И едно да беше - все тая. Безумието на задължителната военна служба не страда от бройката.
А онова момче, дето замръзна в снеговете, служеше на границата и е вървяло пеша към казармата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.