Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:06 29.09.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Какво празнувате днес?нови  
Авторпak cъм aз (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 09:20



На 08.03.1908г. в Ню Йорк се провежда демонстрация, на която жените искат по-високо заплащане и право на глас.

През 2006г. жените в Европа продължават да получават по-ниско възнаграждение от мъжете при по-дълъг работен ден и по-висок образователен ценз. Справка - "Първа на Дир".

Е?



Тема Re: Какво празнувате днес?нови [re: пak cъм aз]  
Авторжeнa (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 09:43



Абе, тук важното е днес да се подаряват цветя и да се вика "Наздраве". На по-ниското заплащане и по-дългия работен ден - майната им. И без това се прецакахме с еманипацията... Купон да става и приказката да върви. Правата има кой да ги бори и да ги воюва. Ей ги американките, те ще свършат работата.



Тема Re: Какво празнувате днес?нови [re: пak cъм aз]  
Авторo (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 09:45



Това са евтини сензациики. По скоро в САЩ би могло да има дескриминация, отколкото в която и да е европейска държава, освен Турция ( по религиозни причини).

Честит празник на Всички Жени.

Не се поддавайте на еманципацията!



Тема Re: Какво празнувате днес?нови [re: o]  
Автор dma (irq)
Публикувано08.03.06 10:19



Кое е евтина сензацийка? Във Франция жените получават 25% по-ниско заплащане от мъжете, а работят по-дълго всеки ден (имайки предвид не само официалната работа, ами и децата и къщата).



Тема Re:Във всеки случай,не и празника на Клара Цедкин!нови [re: пak cъм aз]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 10:27







Тема "Празник на Лоло Ферари" повече ли ти харесва?нови [re: LlRA]  
Авторжeнa (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 10:35







Тема Re: Какво празнувате днес?нови [re: пak cъм aз]  
Автор мaлko мишлeнцe (минаващ)
Публикувано08.03.06 10:51



Аз си празнувам женския празник.
Еманципация, по-ниско заплащане, човешки права...
Защо пък точно днес трябва да мисля за това? И без това всеки ден си носим болките и проблемите. Затова има празници, да разпускаме малко и да не мислим за злободневните теми.





Тема Re: Какво празнувате днес?нови [re: мaлko мишлeнцe]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 11:00



...е от такова мислене сме я докарали до тук, че и по - лошо ще става!



Тема Re: Какво празнувате днес?нови [re: LlRA]  
Автор мaлko мишлeнцe (минаващ)
Публикувано08.03.06 11:05



Защо? Празниците са за празнуване Лира, ежедневието е за решаване на проблеми. А кой докъде го е докарал... Аз не се оплаквам нито от по-ниско заплащане, нито от дискриминация. Но това е друга тема.

Радвай се на празника. И без това е пълно с озлобели жени, които се правят, че празника не ги интересува, защото няма кой едно цвете да им подари. Усмихвай се, пък за ниското заплащане мисли утре.





Тема Re: Какво празнувате днес?нови [re: пak cъм aз]  
Автор Чepнokoca ()
Публикувано08.03.06 11:08



От една седмица дъщеря ми се крие в стаята си и "тайно" ми майстори подарък ... виждам и себе си... преди мноооого години... и моите тайни подаръци за мама ...

Това празнувам ! За мен не е малко!

Честит празник!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.