Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:49 22.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема мода = безумие ?  
Автор**** (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 17:41



забелязали ли сте, че най - модерните дрехи в момента са най-големите парцали, и най-скъпите! и най-много се купуват?!!
така и не можах да се приобщя към тая нова мода, от всевъзможни
безформени, асиметрични, безкрайно кичозни парцалки, с паетки, златисти шарениища и всякакви цигании, включително обърнати ръбове, и крайно неестетични несързмерни кройки и модели. колкто и да се опитвам да убедя себе си, не могат да ми харесат, твърде кичозни и простеещи са за естетическите ми възприятия. не само, че не са елегантни, но няма и нищо женствено и сексапилно в тях. и се чудя се дали момичетата, които ги купуват ги харесват, или ги носят само, защото са модерни. дето се вика- лай** да е, но да е модерно! "не е важно да се чувствам комфортно и да ми харесва, важното е да съм модерна, и да правя впечталение..." ?

какво следва се питам - дрехи с дупки и кръпки?
модата - лесен начин за печелене на пари от промити мозъци и комплексари? или..?
дрехите имат много по-дълъг живот от един сезон, особено, ако са качествени и хубави. но пък другя сезон не можете да ги носите, защото вече няма да са актуални...а кой е казал, че не можете? или ако не смените гардероба с актуалните тенденции, няма да сте готин, няма да сте коол, няма да сте като другите и няма да ви е комфортно от това...? или самочувствието ви не звиси от модата, марката на колата и модела джиесем?
май колкото по-повърхностен и елементарен е един човек, толкова повече самочувствието му зависи от такива неща, толкова повече той им робува. защото той с това се идентифицира. защото това за него е и начин на социализация - да бъде харесан и оценен...

вървя по улицте, гледам целия тоя смехотворен кич и си мисля колко много промити мозъци, комлексари и роби има...........
но както казва една дама - това е просто бизнес - умните винаги печелят от глупостта на другите.
все някой трябва да пасе патките



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: ****]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.01.06 17:48



Слънчице, защо ми се струва, че преди да атакуваш сложни области като това кой от какво и как печели в един бизнес, не е зле първо да наблегнеш на някои прости, но фундаментали понятия в тоз' живот, започвайки да речем с относителността на възприятията, субективността на естетическите норми и хронологическите трансформации, на които те подлежат. После, ако искаш, можем да обезкостим и темата ти.




Редактирано от no_bs на 30.01.06 18:19.



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: ****]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 17:48



То никой не те спира да
ходиш и с кюлотите на
баба ти, обаче очевидно
и ти забелязваш модерното



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: .]  
Автор MYSKYS (????)
Публикувано30.01.06 17:57



и аз мисля като тебе !!!!!!!!!Според мен границата между модерното и кича е много тънка и не всеки може да я усети!Интелигентните жени никога не изглеждат кичозно ,но една проста жена ако ще да сложи най- модерни парцали- лъха на кич ........... темата е интересна и аз много съм размишлявала върху нея-!Аз никога не си купувам дрехи само щото са модерни ако не ми стоят перфектно и не ми допада материята - колкото и продавачките да ме убиждават ,че нещо е ултра модерно - понякога им казвам и какво като е модерно като не ми е удобно или като ми стои смешно - миличките мислят ме за ненормална!Но все пак човек трябва да се съобразява с модата но да избира за себе си това което му допада !Аз например никога не бих си купила маскировъчни дрехи- прсто не бих се чувствала комфортно в тях -но има жени които се чувстват добре като американски рейнджъри - въпрос на усещане и собствен стил .



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: MYSKYS]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.01.06 18:28



Въх, вдъхнови ме! Тъй и тъй сме си захортували тук за мода кат' едни същински героини от "Сексът и градът", та викам да те питам какво мислиш по въпроса за грамотността. Модерна ли е тя или напротив? И как мислиш, интелигентните жени дали могат да усетят тънката разлика между хората, които пишат "обеждавам" и тези, които успяват да я докарат само до "убиждавам"?

П.П. С молба да не размишляваш върху въпроса ми толкова много, колкото си размишлявала върху този за модата, тъй като тръпки ме побиват при мисълта за резултата.






Тема Re: мода = безумие ?нови [re: ****]  
Автор тpънчeтo (ентусиаст)
Публикувано30.01.06 19:18



и не можеш да видиш разнообразието, веселото, закачката???

на мен ми харесват много, много неща, обичам да вървя по улицата и да ми е шарено

голяма скука щеше да се заформи само с елегантни, женствени и сексапилни жени, пфуууу

а по отношение на кръпките и дупките - нямам нищо против даниел дей люис /снощи пак го гледах, та затова/ да ми се яви с две големи дупки - от кръста до раменете и от началото на краката до голямото пръстче

на препаската държа обаче





Тема Re: мода = безумие ?нови [re: no_bs]  
Автормyckyc (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 19:33



на тебе не ти ли се е случвало като пишеш бързо да се получават такива грешки - много си ограничена- да пази господ от такива сухарки като твоя милост



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: мyckyc]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.01.06 19:40



Убеждавам се, че първоначалният ти постинг не е бил плод на бързане, а диагноза.






Тема Re: мода = безумие ?нови [re: no_bs]  
Авторraля (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 19:57



ей ти да не учителка?



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: raля]  
АвторLlLl (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 20:04



оставете я тя просто е злобарка ,която е влязла в клуба да се заяжда с някого-не и се връзвайте!Темата е готина !



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: raля]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.01.06 20:16



Не, защо? Нужно ли е човек да бъде учител, за да може да пише грамотно?








Тема Re: мода = безумие ?нови [re: no_bs]  
АвторLlLl (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 20:21



А ти не може ли да пишеш по темата, а трябва да се ровиш за правописни грешки и да доказваш колко си грамотна ????- аре че от такива като тебе из форумите ми е писнало - и стина е че много често грешките тук са от бързане ,промяна на клавиатури и кирилизатори- това е ясно на всички като бял ден



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: LlLl]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.01.06 20:21



Е, ти пък сега ще се разчекнеш от мултиплициране. По-спокойно. Никой не е казал, че темата е лоша.






Тема Re: мода = безумие ?нови [re: LlLl]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.01.06 20:23



Аз си казах мнението по темата и дори я доразвих. Твоето мнение по същество засега не виждам.






Тема ура,нови [re: LlLl]  
Автор !Блyдницa (омаДьосана)
Публикувано30.01.06 20:24



ще си говорим за парцалки, може ли и за гащички , гримчета, червилца, обувчици
защо ли мъжете ни предпочитат без всичките тези "важни" неща
а и мъжете са най-красиви без дрехи

Любов е всичко от което се нуждаеш ти.
Д.Ленън


Тема Re: мода = безумие ?нови [re: no_bs]  
АвторLlLl (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 20:32



колкото и да са субективни естетическите възприятия -жената е права ,че модата се налага за да съществува целия този моден бранш- иначе за какво да си сменяш дрехите всеки сезон като са здрави и ти вършат работа?Защото модата го налага- щото ако не си купиш нов панталон- дизайнерите и магазините няма да печелят пари - ако си износваш дрехите- затова - айде на 3 месеца нови дрехи- ами толкова хора се изхранват от тая индустрия- списания- манекени -дизайнери- магазинери -гримьори-фризьори-пък ти им се водиш по акъла и си даваш паричките



Тема Ouch! Да започнем от "а" и "б"....нови [re: LlLl]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.01.06 20:40



За търсене и предлагане чувала ли си? Не че при един развит пазар не съществуват възможности за "създаване на търсене", но все пак живеем в 21 век, поне някои от нас.






Тема Re:нови [re: ****]  
Автор Hungry eyes (can't disguise)
Публикувано30.01.06 20:42



В отговор на:

така и не можах да се приобщя към тая нова мода, от всевъзможни
безформени, асиметрични, безкрайно кичозни парцалки, с паетки, златисти шарениища и всякакви цигании,


И на мен не ми допада. Миналата зима така и не си купих нищо в цвят "пепел от рози" - някак жените бяха прекалено еднакви и безлични в дрехи в този цвят. Иначе съм забелязала, че в София човек може да се облече не в парцали, за разлика от останалите градове, където болшинството от магазините са пълни с дрехи от някаква ужасяваща материя и безумни разцветки.



Тема Re: Прости, интелигентни...нови [re: MYSKYS]  
Автор Hungry eyes (can't disguise)
Публикувано30.01.06 20:45



В отговор на:

Интелигентните жени никога не изглеждат кичозно ,но една проста жена ако ще да сложи най- модерни парцали- лъха на кич


Не само дрехите, но и косата, гримът, и най-вече физиономията и овчият поглед "издават" жената с нерелефен мозък.



Тема Re: Цветнонови [re: тpънчeтo]  
Автор Hungry eyes (can't disguise)
Публикувано30.01.06 20:47



В отговор на:

обичам да вървя по улицата и да ми е шарено


Аз обичам да ми е цветно през зимата - да видя бяло, розово, оранжево, червено, и т.н. Не както онази зима в сиво преди 6 години.



Тема Re: Ouch! Да започнем от "а" и "б"....нови [re: no_bs]  
АвторLlLl (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 20:51



а кой налаг търсенето- РЕКЛАМАТА мила РЕКЛАМАТА -промиват ти мозъка и отиваш в магазина да станеш модерен и да си в матрицата - щот ако не си като в рекламата- те смятат за луд



Тема Re: По акъланови [re: LlLl]  
Автор Hungry eyes (can't disguise)
Публикувано30.01.06 20:52



В отговор на:

пък ти им се водиш по акъла


Бе де да знам, рядко се съобразявам с това, което се носи наоколо, а модни списания не купувам и не чета.



Тема Какво признание!нови [re: LlLl]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.01.06 20:58



Като човек, който доста време си е изкарвал хляба в рекламните среди, признавам, че съм донякъде поласкана от изказването ти.






Тема Re: Какво признание!нови [re: no_bs]  
АвторLlLl (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 21:24



ето разкри се причината за раздразнението ти към темата-ако има повече мислещи -ще има по- малко хора за манипулиране и печалбата ви отива на кино



Тема Re: Какво признание!нови [re: LlLl]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.01.06 21:30



Раздразнението ми не е към темата, а към неграмотната й (във всеки смисъл на думата) трактовка. А мислещите хора са ми любима таргет група, драга ми (недо)замаскирана авторке на въпросната тема. Виж, невежите никак не ми допадат.






Тема Re: Какво признание!нови [re: no_bs]  
АвторLlLl (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 21:31



ма верно си тъпа- не съм авторката а съмишленица на авторката



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: ****]  
Автор dma (irq)
Публикувано30.01.06 21:39



Ами всеки с вкусовете си. Но от модата няма как да избяга човек. Дори сам да си шие и да е готов да бъде изритан от обществото (мдам, модата е социално оръдие), пак ще бъде вписан в дадена мода.

Но съм съгласна, че има някои работи, които и мен ме озадачават. Например шалварките с финни токчета или втъкнатите в ботуши джинси са пряко силите ми.

Но това си е до вкус.



Тема Re: Ouch! Да започнем от "а" и "б"....нови [re: LlLl]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано30.01.06 21:42



Ами не гледай реклами! Боже господи, никой не ви бие да се мацате и обличате по най-нова мода! Ако имате приятелки, които ви се смеят, че не сте по модата, замислете се в какви среди сте. Същото е и за мъжете, които не ви щат, щото не сте по модата.

Ich bin Auslanderin fast uberall.


Тема Re: Ouch! Да започнем от "а" и "б"....нови [re: Aминa]  
Автор dma (irq)
Публикувано30.01.06 21:48



Мдам, хубав съвет .



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: ****]  
Автор snobar (Fuckers League)
Публикувано30.01.06 21:55



кво разбираш ти от тая индустрия?

...и твойта майка също!



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: snobar]  
Авторkkpaвa (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 21:58



а ти?



Тема Re: Ouch! Да започнем от "а" и "б"....нови [re: Aминa]  
АвторLlLl (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 21:59



прсто коментиламе бе душа



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: ****]  
Автор kalinka72 (добро същество)
Публикувано30.01.06 22:00



Ами щом нещо ти се вижда грозно и кичозно, решението е много просто - не го купуваш.

дрехите имат много по-дълъг живот от един сезон, особено, ако са качествени и хубави. но пък другя сезон не можете да ги носите, защото вече няма да са актуални

Зависи. В модата има различни видове тенденции. Някои си сменят по-бързо, други - по бавно. Ако се ориентираш по тези бързите, наистина ще трябва да си носиш дрехите по 3 месеца и после да ги хвърляш. Ако не държиш на последния писък, обаче, имаш и други възможности.

Последният писък най-лесно се забелязва. Обаче като правило си му личи, че е последен писък и че бързо ще свърши. Аз гледам да го разпознавам единствено с цел да го избягвам. И се ориентирам към по трайните тенденции. Има и магазини, които се специализират в предлагането на такава стока /модерна, но не последен писък/, та много улесняват задачата. Там цените са по-високи, но като се има предвид, че дрехата няма да се хвърли след 3 месеца, излиза даже по на сметка.

Има и друг номер, съвсем вече висш пилотаж. Тъй като новото все пак е забравено старо и в модата се забелязва определена цикличност, може от време на време да се вади нещо от старите ракли и да му се вдъхва нов живот. Тук вече споменаха за кюлотите на баба. Не е небохдомио да се стига до такива крайности, но например аз хипарските джунджурии на майка ми съм ги носила с голям успех. А сега се сещам, че и някои шапки на баба ми са ми влизали в работа. Проблемът е много актуален и за официалните рокли на предишните поколения. Обикновено не са носени кой знае колко, материалите са хубави, ефектни, търпят трансформации... Но тук изкуството е правилно да "впишеш" дрехата в съвременните тенденции.

няма да сте като другите

Катастрофа, трагедия... Аз никога не съм го разбирала този мерак човек да бъде точно като другите. Да се съобразява с модата - да, да отчита мнението на другите- да, ама да навлече нещо скъпо и грозно, само защото еди-кой си си бил купил същото - определено не.



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: kalinka72]  
АвторLlLl (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 22:03



да ..........модата се превръща в един вид униформа ..................



Тема но както казва една даманови [re: ****]  
Автор maminsladak (дружелюбен)
Публикувано30.01.06 22:09



но както казва една дама - това е просто бизнес - умните винаги печелят от глупостта на другите.

....................................................

Така е , така е било и така ще бъде. Не е само с дрехите. Със всички стоки е така

вземи мобилните телефони - нима не е така?



Тема Re: но както казва една даманови [re: maminsladak]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.01.06 22:20



Абе, хора, какви са тези пораженчески теории - умните винаги печелели от глупостта на другите. Това е смешно.

И точно пък примерът с телефона е валиден само за част от печалната българска действителност, където формата често вижда сметката на съдържанието.

Хайде кажи ми какво му е лошото на мобилния телефон, ако той ми позволява да си спестя шофирането до офиса, за да си върша работата чрез стационарен телефон. Идва ли ти наум, че освен за моден аксесоар на безработни лекета, висящи по задимените софийски кафенета, този същия телефон може да се използва като средство за повишаване на производителността?



Редактирано от no_bs на 30.01.06 22:24.



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: ****]  
Автор SoulMate (черешке сладка)
Публикувано30.01.06 22:20



Най-много се купуват парцалките защото няма друго! Това е модерно и други модели не правят! Грррх!
Изтръшках сума ти магазини за дънки и всичките модели еднакви-плитки, с кръпки, с някакви шевове, с какво ли не, в отвратителни цветове. Понеже не намирам друго, избирам най-малко ужасните и ги пробвам...кошмар...неудобно...плитко, за любителките на голия кръст е перфектно, но на света съществуват и зиморничави..

Да и продавачките като заубеждават колко е модно, как добре стои, удобно е бе, момичетата много го купуват... че как да купя заради суперлативите на продавачката, почиващи на овчото начало у момичета и жени, но не и на удобство и естетика...
Между другото, евтиното почти винаги е неописуем, отвратителен и безподобен парцал, и колкото по-скъпо става, толкова по-заприличва на нещо хубаво...Същото е и с обувките-само магазините с трицифрени етикетчета предлагат красиви, качествени, заслужаващи вниманието обувки. И модерни, не бабешки.

Е, проблемът е, че с ХХ лв се опитваме да напълним гардероб, който нормално ще се напълни срещу ХХХ лв... и гледаме неподходящите витрини..и се ядосваме.. :)))




Тема Re:нови [re: SoulMate]  
Автор Hungry eyes (can't disguise)
Публикувано30.01.06 22:29



Дънките в ботушките, да, виждаш безброй много момичета така - като роботчета...



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: kkpaвa]  
Автор snobar (Fuckers League)
Публикувано30.01.06 22:33



аз от индустрия нищо не разбирам...а от търговия

...и твойта майка също!



Тема Re:нови [re: Hungry eyes]  
Автор SoulMate (черешке сладка)
Публикувано30.01.06 23:17



На мен тая мода с ботушките ми напомня модата от края на 70-те и началото на 80-те...:)) въпрос на вкус




Тема тук..нови [re: no_bs]  
Автор maminsladak (дружелюбен)
Публикувано30.01.06 23:45



не говорим за ползата от вещите а за причината за тяхната честа смяна и стремежа към нещо на ръба на възможностите ни.

естествено, ползата от мобилните комуникации е очевадна. Това не значи че трябва да си сменям телефона през 6 месеца. Щото видиш ли новия има и радио...или някоя друга екстра и на-важното е гъзарски.



Тема Re: тук..нови [re: maminsladak]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано31.01.06 00:56



Ами тогава стигаме пак до есенцията на проблема, а именно това, че всеки има избор какво, кога и как да потребява. И ако си е избрал да бъде жертва, проблемът си е изцяло негов.

Да закривам ли темата или има и други питания?






Тема Re: мода = безумие ?нови [re: no_bs]  
Автор free_volume (паднах по очи)
Публикувано31.01.06 01:43



Опитваш се да сложиш две различни неща на една плоскост,мисли малко какво пишеш.Грамотността е познаване на правилата на езика,които не зависят от теб.

Стремежа към модерност е приемане на някакъв тертип на обличане или държане и т.н. без оглед на това,дали ти стои добре или не.В този смисъл това зависи от теб и личната ти преценка,а ако ти липсва такава това вече е безумие.Примери по улиците колкото щеш.



Тема А какъв точно е проблеманови [re: free_volume]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано31.01.06 02:58



с поставянето на две различни неща на една плоскост????? Точно за масите това дори би улеснило нещата, свободно ми обемче. Или намекваш, че не следва да си сгъвам блузките от МаксМара на същото рафтче, на което съм поставила колекцията си от halter tops на Армани?




==============
Troll and proud of it!


Тема луд на шарено се радва:)))нови [re: ****]  
Автор frank_flin (terrorist)
Публикувано31.01.06 06:16



аз по принцип също не харесвам това за което говориш -шарено,скъсано ,раздърпано,лъскаво,кичозно, на моменти вулгарно дори и тн.
за мен колкото по семпла е една дреха толко по-добре. повече от 2 цвята в една дреха не допускам ,ако да- много рядко . спокойно мога да кажа ,че имам много добър вкус по отношение на дрехите, до толкова дори, че жените в живота ми са поверили стайлинга си почти изцяло на мен. може за някои и суетно да звучи,но обичам скъпите и качествени дрехи. разбира се не винаги съумявам да си купувам такива ,но именно те преобладават в гардероба ми. прави ми впечатление ,че по улиците повечето са облечени еднакво....зле, в смисъл кичария до шия. като по калъп са.
има една приказка ,която най точно описва картинката - "луд на шарено се радва"
а като видя мъж с тъмен на цвят костюм и с бели (хавлиени) чорапи, стигащи малко над глезена ,но достатъчно че да се открива гледка от която "милиони микроби ще умрат" ми става едновременно смешно и жалко.
има да, че и в парламента дори.

на нов шеф и малко прасенце - не се радвай. не се знае ква свиня ще излезе


Тема ми...нови [re: no_bs]  
Автор maminsladak (дружелюбен)
Публикувано31.01.06 09:47



аз никъде не съм се опълчил срещу купуването, само изказах мнение че хората стават често жертва и дадох пример чрез мобилен телефон. Ти обаче явно си фен на джаджите и веднага се впрегна .

А и темата бе поставена с въпрос, въпреки че основния постинг беше чиста проба възмущение



Тема Re: тук..нови [re: no_bs]  
Автор тpънчeтo (ентусиаст)
Публикувано31.01.06 10:25



ами ти си я закри направо

и възмутени винаги ще има, и кич ще има, и по-старото поколение винаги ще хули по-младото за дрехите и държанието

всичко си е все същото



Тема Re: луд на шарено се радва:)))нови [re: frank_flin]  
Автор тpънчeтo (ентусиаст)
Публикувано31.01.06 10:33



това че за теб семплото е най-добро изобщо не означава, че и за другите трябва да бъде така
и шареното е шарено не защото е крещящо, а защото не е сиво

много лесно и бързо лепите етикети и охулвате всичко, което не е във вашия аршин

еле па ти




Тема Re: тук..нови [re: no_bs]  
Авторkaka (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 10:56



ква си ти ,че ще закриваш темата????и без това не си казала нищо съществено по нея - ти можеш ли да се изразиш със собствени думи без да използваш заучени клишета и да се заяждаш с хората ,че били допуснали праворисна грешка - което е повече от ясно че е направено от бързане - аз не виждам нищо неграмотно в поснингите на изказалите се тук - нещо повече- те имат собствено мнение за разлика от твоя милост- в тъпата ти кратуна има ли нещо повече от изтъркани клишета питам аз!!!Ей такива като тебе са повечето привържанички на модата - празни отвсякъде - че и ТЯ щяла да закрива темата моля ви се .....................



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: ****]  
Авторcopadevino (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 11:16



Възхищавам се на жените със собствен елегантен стил на обличане. Без да копират едно към едно модните тендинции, те винаги са облечени интересно и с вкус. Внасят в облеклото някакви строго индивидуални елементи, което ги прави да изглеждат неповторими.
А що се отнася до масовата мода, която се опитват да наложат, то за мен тя е за жени без въображение.



Тема Re: А какъв точно е проблеманови [re: no_bs]  
Авторпpocтa (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 11:33



ЪЪ пъ не тъ ръзбрах?Кви рафтчета кфи блуски?Кфи забрани?



Тема Re: Ouch! Да започнем от "а" и "б"....нови [re: LlLl]  
Автор Jill (на война)
Публикувано31.01.06 13:38



Да бе..

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.


Тема Re: мода = безумие ?нови [re: SoulMate]  
Автор Jill (на война)
Публикувано31.01.06 13:43



Хех, не знам къде обикаляш, се сещам за поне три магазина, в които се продават нормално дълбоки дънки.

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.


Тема Re: Ouch! Да започнем от "а" и "б"....нови [re: Jill]  
АвторLlLl (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 13:49



виж мила - аз нямам проблем с това дали съм модерна -защото професията ми налга да съм такава ща не ща- обаче като гледам колко дрехи са ми минали през гардероба всеки нов сезон наистина съм осъзнала глупостта на тази модна индустрия и това да си модерен- даваш толкова пари за ПАРЦАЛИ- в един момент след месец- два най- модната дреха става просто един парцал и толкова пари съм давала ,че ме е яд наистина- ако професията ми не го изискваше- може би нямаше толкова да ме е яд ама няма начин - трябва да си в образа ,за да се продаваш и да печелиш - за това са необходими съответните дрехи - но е тъпо,наистина е тъпо ...................



Тема Re: Терапиянови [re: maminsladak]  
Автор Hungry eyes (can't disguise)
Публикувано31.01.06 13:51



В отговор на:

не говорим за ползата от вещите, а за причината за тяхната честа смяна


Шопинг-терапия - и аз съм правила така - купувам си нещо само, за да се почувствам по-добре, а не защото имам крещяща нужда от това.

В отговор на:

това не значи, че трябва да си сменям телефона през 6 месеца


Моето апаратче си го взех с много любов, хареса ми дизайнът, и вече повече от 4 години си го ползвам - първият и последният ми мобилен телефон. И още си го харесвам.



Тема Тъй се манипулират масите..нови [re: ****]  
Автор Jill (на война)
Публикувано31.01.06 13:53



.. като се казват на едно място три истини и една лъжа. И ти така.. Опитваш се да ни пробуташ собствения си вкус за облеклото като ни споделяш няколко универсални истини и вадиш иначе съмнителни изводи.

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.


Тема Re: луд на шарено се радва:)))нови [re: frank_flin]  
Автор Hungry eyes (can't disguise)
Публикувано31.01.06 13:54



В отговор на:

За мен колкото по-семпла е една дреха, толкова по-добре.


И аз така - един цвят в една дреха, но това не пречи да имам такива, изцяло в розово или розово-червено. Онзи ден се появих с една оранжева, или по-скоро керемиден цвят, къса пола, рипс, и ме поздравиха за вкуса.



Тема Re: луд на шарено се радва:)))нови [re: тpънчeтo]  
Автор frank_flin (terrorist)
Публикувано31.01.06 13:55



шегувам се бе трънче ..не ги приемай толко лично нещата , ташак да става- време да минава на тоя принцип работя аз, а сега ме извини ,но тряаа да тръгвам ..........отивам на цирк

на нов шеф и малко прасенце - не се радвай. не се знае ква свиня ще излезе


Тема Re: тук..нови [re: kaka]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано31.01.06 13:57



В случая игаря ролята на синя каска, како. Темата така или иначе беше мъртво родена.




==============
Troll and proud of it!


Тема Re: Ouch! Да започнем от "а" и "б"....нови [re: LlLl]  
Автор Jill (на война)
Публикувано31.01.06 13:58



Значи всъщност не знаеш какво означава рекламата, как се работи с нея и какви резултати носи.

Щом да си напълно в крак с модата е изискване на твоята работа и това толкова те тревожи, винаги можеш да се откажеш и да започнеш нещо друго. Ако ли не, приемаш условията на бизнеса, в който си и продължаваш напред. Какво общо има това с рекламата и т.нар. "промиване на мозъци"?!

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.


Тема Re: луд на шарено се радва:)))нови [re: Hungry eyes]  
Автор frank_flin (terrorist)
Публикувано31.01.06 13:58



поздравявам те и аз усет към стилното и естетичното не се забелязва често напоследък

на нов шеф и малко прасенце - не се радвай. не се знае ква свиня ще излезе


Тема Re: Парцалинови [re: LlLl]  
Автор Hungry eyes (can't disguise)
Публикувано31.01.06 13:58



В отговор на:

след месец-два модната дреха става просто един парцал


Не, тя е или не е такава, и когато си я купуваш, и когато я изхвърляш след месец-два.



Тема Re: ми...нови [re: maminsladak]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано31.01.06 14:01



Фен съм на всичко, което прави живота ми по-лесен или по-приятен. Но конкретно мобилният си телефон я сменя веднъж на 3-4 години, я - не.

Разбирам идеята ти, но не изпитвам никакво съчувствие към хората, които стават жертви на модата в която и да било област. Именно затова патетичните вопли на пусналата темата ми се сториха толкова досадни.




==============
Troll and proud of it!


Тема Re: Ouch! Да започнем от "а" и "б"....нови [re: Jill]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано31.01.06 14:04



Майтап! Току-виж това се окаже някоя българска моделка-недоделка в екзистенциална криза!




==============
Troll and proud of it!


Тема Re: Ouch! Да започнем от "а" и "б"....нови [re: no_bs]  
Автор Jill (на война)
Публикувано31.01.06 14:13



Хехех или по-зле, може да е чисто и просто завист.

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.


Тема Re: Ouch! Да започнем от "а" и "б"....нови [re: Jill]  
АвторLlLl (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 18:22



не съм моделка ,но каквато и да съм не месля да давам отчет - просто отбелязвам наблюденията си - понеже давам куп пари за излишни парцали - честно казано взе да ми писва - ама кой за квото е учил - това е част от магията ,която хората искат да им внушиш............. за съжаление -само магия



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: Jill]  
Автор SoulMate (черешке сладка)
Публикувано31.01.06 19:02



Като имам ограничено време и обсегът ми от магазини се ограничава :))) Пък и като си водя мрънкащ "съветник" и настава една...




Тема Re: Ouch! Да започнем от "а" и "б"....нови [re: LlLl]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано31.01.06 19:59



Какъвто и да ти е проблема, с обвинения към средата няма да го решиш. Инерцията винаги има тъжни последствия. Особено в 21-ви век.




==============
Troll and proud of it!


Тема Re: мода = безумие ?нови [re: ****]  
Автор morska valna (morsko 4edo)
Публикувано31.01.06 19:59



Аз не робувам на модата,а на цвета.Нося черно и само черно.Изключение правят само дънките ми,които са сини и някоя и друга дреха в бяло или синьо.Всеки,който ме види не ме забравя заради черния цвят на дрехите и косите.Не съм в траур,но обожавам черния цвят(без лака за нокти,той е бял).Не спазвам стриктно модата,а нося това което ми отива.Фигурата ми позволява почти всякакъв модел дрехи,но все пак се съобразявам.Не искам да изглеждам като парцалена кукла.



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: morska valna]  
Авторplepod (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 20:50



аз пък обратно- умирам за бяло - и през лятото и през зимата съм дамата в бяло - всички летни дрехи са ми бели и повечето зимни - чувствам се чиста в този цвят



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: plepod]  
Автор morska valna (morsko 4edo)
Публикувано31.01.06 20:57



Аз много обичах да се нося цялата в бяло,но не знам защо преминах от едната крайност в другата.Изведнъж черния цвят ми се видя космополитен,елегантен,величествен(макар,че не страдам от мания за някакво величие).Така,че няма да се учудя на себе си,ако отново обърна цвета,защото обичам бялото.



Тема Re: Бялонови [re: plepod]  
Автор Hungry eyes (can't disguise)
Публикувано31.01.06 22:33



Да не те объркат с някоя от Бялото братство?



Тема я разкажи малко повеченови [re: ****]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано01.02.06 00:45



че станах любопитна

Преди време една мома ми изгря с едни джинси с някаква пухкава кожа по крачолите

Аз явно съм гледала много умно, че тя без да я питам ми каза " Това е модерно сега в България, всички го носят"

И си помислих аз ако цифна с моите тук-там изтъркани-на дупки- фабрично-джински какво ли ще си помислят

А тя ми каза "Щом са Lee ше го преглътнат"

by himbeer



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: ****]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано02.02.06 22:04



Сетих се за тази тема докато си осъществявах window shopping онлайн и реших да покажа, че модерните дрехи далеч не са задължително грозни. Избрах именно модели "с паетки, златисти шарениища и асиметрични":









[image] http://www.neimanmarcus.com/products/mp/NM-0LY5_mp.jpg [/image]
















==============
Troll and proud of it!

Тема Re: Снимкинови [re: no_bs]  
Автор Hungry eyes (can't disguise)
Публикувано02.02.06 22:17



Бих облякла само това от последната фотография. Макар че яката на жилетката е малко в повече.



Тема Re: Снимкинови [re: Hungry eyes]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано02.02.06 22:29



Но грозни струват ли ти се или не?




==============
Troll and proud of it!


Тема Re: мода = безумие ?нови [re: ****]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано03.02.06 09:10



Съжалявам ги тези хора, които дават мило и драго, само и само да изглеждат модни.

И какво става? Вървиш по улицата и гледаш армии (стада) от еднакво изглеждащи жени и мъже.



Модата е за психически неуравновесените хора.



Тема разбира сенови [re: no_bs]  
Автор тpънчeтo (ентусиаст)
Публикувано03.02.06 09:14



че са хубави
между това кое бих облякла аз и кое ми харесва разликата е огромна
аз си слагам неща, които смятам, че на мен стоят добре и ми пасват на темперамента, което никак не ми пречи да харесам нещо съвсем различно върху друг човек



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: no_bs]  
Автор dma (irq)
Публикувано03.02.06 10:21



Всички са супер, без второто (горната часе е гадничка, но панталонът е много стилен). Още днес мога да ги сложа .



Тема Re: Снимкинови [re: no_bs]  
Автор Hungry eyes (can't disguise)
Публикувано03.02.06 11:30



Някои ми се струват кичозни, не точно грозни. Иначе си личи, че са от качествени материи, не като парцалите по магазинчетата в Б-я.



Тема Чак пък толкова...нови [re: ****]  
Автор AюмиAши (ронин)
Публикувано03.02.06 13:20



Що се вживяваш толкова? Стилът на обличане си е абсолютно личен въпрос. На който - както му харесва...

Колкото до модата-мен лично ме кефи. С удоволствие гледам ревюта - и на утвърдени, и на не толкова утвърдени дизайнери. Винаги има някаква закачка, нещо, което да провокира въображението. И много се радвам, когато навън видя някое момиче/жена/мъж, облечени стилно, модерно и с въображение.

И въобще - за мен модата е някаквъв вид проявление на "духа на времето"/ако мога така да се изразя/, както и някаква "вратичка" към вътрешните нагласи на конкретния човек, облечен по конкретен начин...

Иначе аз се обличам по-скоро семпло,консервативно, в монохромни цветове - професията ми е такава, че не мога да си позволя да предизвикам някакво отношение към моя личен вкус. Е, от време на време и аз си позволявам някоя щуротийка.

Мен друго ме учудва - защо ги взимате толкова насериозно тия неща? Да не говорим, че "красивото" и "грозното" са надстилови категории - т.е. - аз мога да не харесвам стилът рококо, защото го намирам за твърде помпозен, но това не значи че отричам шедьоврите със световно значение, които е създал. И разните там декорации и финтифлюшки не са чак толкова важни - важен е организиращият принцип, съотношенията, пропорциите... С това не искам да кажа че красивото е грозно и обратното, просто нещата са малко по-различни..

Та така - по леко с квалификациите.

изненадан от снега,
за миг ми се стори,
че разпознах някой в очите на кучето.

Редактирано от AюмиAши на 03.02.06 13:43.



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: dma]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано03.02.06 15:08



Майтап! И на мен горната част от втория ансамбъл не ми легна на сърцето, но пък и не ми издевателства чувството за естетика....

Боже, защо всеки мечтае за това, което няма? Понеже ходя на работа с костюми, все ми се иска dress code-a ни да беше casual.




==============
Troll and proud of it!


Тема Re: мода = безумие ?нови [re: no_bs]  
Авторaбe xopa (Нерегистриран)
Публикувано03.02.06 15:28



аре стига с тия парцали а? дали кафяво или синьо дали черно или оранжево- хубавия кон и под скъсания чул си личи дет викат старите хора- една хубава жена си е готина квото и да облече а една грозотия квото и да сложи все тая! И най- вече не забравяйте ,че мъжете ни искат просто ГОЛИ



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: ****]  
Автор V-Shokou io kuraiami (НейноВисочество)
Публикувано03.02.06 15:31



хехе
не се караите бийте се

понеже съм абонирана за Вог и от време на време рисувам модели за роклички и парцалки и аз да се изкажа /не, че знам какво е по улиците/
но никъде няма да видите визша мода по улиците
За всички дрехи си има място и време ... но ако носите модели които ви отиват в цветовете които ви отиват няма да сбъркате ..... стилът рядко се определя от модата.
И ако заложите на класиката при скъпите облекла няма да ви се налага да ги сменяте всяка година

Men will sooner forget the death of their fathers then the loss of their property


Тема Re: мода = безумие ?нови [re: aбe xopa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано03.02.06 15:45



Мдам, тази дълбокомислена забележка я прати към посестримите си, аз съм грешен адресат в случая.

Обичам красиви дрехи не защото в тях ме искат мъжете, а по същата причина, по която обичам всичко красиво в този живот - музика, изкуство, природа, you name it.




==============
Troll and proud of it!


Тема Re: мода = безумие ?нови [re: no_bs]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано03.02.06 15:46



значи си грозна



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: no_bs]  
Автор frank_flin (terrorist)
Публикувано04.02.06 04:18



за мен лично всички с изключение на снимки 1, 2 6 и 7, са много стилни. разбира се влияние оказват и моделите но все пак ми харесват много. моя тип е 4 и 8 - красавици нали

на нов шеф и малко прасенце - не се радвай. не се знае ква свиня ще излезе


Тема Re: мода = безумие ?нови [re: ****]  
АвторMoдeлиep (Нерегистриран)
Публикувано04.02.06 15:40



Измисли ти нещо оригинално



Тема Re: но както казва една даманови [re: maminsladak]  
Автор champion (минаващ)
Публикувано04.02.06 16:18



понеже спомена мобилни телефони не мога да се сдържа да не споделя. преди време ми се повреди стария и трябваше да си купя нов. човек не може да си намери телефон! мога да си взема неизползваемо кофти радио, мога да си купя скапан цифров фотоапарат, мога да си взема подобие на компютър с неудобни програми (на някой им казват игри), рекламират ми цветове сякаш ще си купувам монитор или цветен телевизор. истинска трагедия, дължаща се на банда обезумели мениджъри, които си мислят че ако го докарат телефон да ми пере чорапите ще съм най-доволен, а те милиардери.

модите съм го отсвирил изначално!

мързелът е белег за интелигентност



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: frank_flin]  
Автор тpънчeтo (ентусиаст)
Публикувано04.02.06 19:02



аууу, на теб ти харесват жени с порочно излъчване





Тема Re: мода = безумие ?нови [re: тpънчeтo]  
Авторфpaнk (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 03:24



е не са ли вълнуващи , а? мен много ме провокират точно такива . колко страст виждам в тях , че и интелекта им личи отдалеч



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: ****]  
Автор alteza (ОЧЗ)
Публикувано05.02.06 06:28



Пънкар минава покрай старец в парка и се заяжда с него:
--К'во ме гледаш бе, дъртак?! Не си ли виждал млад човек?
Старецът му отговаря кротко:
--Гледам те, момче,такъв един шарен, и се сещам, че преди години се бях напил и приятелите ми разправяха, че съм оправил един папагал, та се питам дали не си ми син...



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: фpaнk]  
Автор тpънчeтo (ентусиаст)
Публикувано06.02.06 09:38



мен не ме вълнуват
по друг тип жени си падам

много са ми лъстиви тези
ама вие мъжете ако не сте естети, то пък сте разбирачи, нали?





Тема Re: мода = безумие ?нови [re: ****]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 10:46



Много ясно - модата е за улеснение на тези, които нямат вкус и мнение. Казва им се какво да носят и те го носят.




Тема Re: мода = безумие ?нови [re: ****]  
Автор dma (irq)
Публикувано07.02.06 11:20



Днес ще излизам да си попълвам гардеробната колекция. Като изключим, че този момент ми е силно неприятен, ще имам прясна информация по темата .



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: dma]  
Автор HAДEЖДA™ (dum spiro spero)
Публикувано07.02.06 12:16



Е честно да ти кажа, джапайки днес из Софийската киша, определено ми се прищя да съм с панталон, който да можех да го наврЪ в бутушите

Апропо, и ти ли си фен на хъскитата???

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ – ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ

Редактирано от HAДEЖДA™ на 07.02.06 12:17.



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор dma (irq)
Публикувано07.02.06 12:48



Фен? Аз съм стигнала до една налудничава степен на фенство . Обожавам ги. Имам си едно в къщи, дето ме научи що за стока са хъскитата.

А да видим днес дали и аз ще искам да си втъкна панталончето в ботуши (дето ги нямам). Тук временцето е едно.. да не ти разправям.

Между другото, много ме е яд, че не мога да нося ботуши, ама прасците и глезените ми са прекалено хърбави за такива екстри. Но дори да можех, тези ефекти, за които говорим, не бих ги направила.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.