Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:21 22.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: мода = безумие ?нови [re: snobar]  
Авторkkpaвa (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 21:58



а ти?



Тема Re: Ouch! Да започнем от "а" и "б"....нови [re: Aминa]  
АвторLlLl (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 21:59



прсто коментиламе бе душа



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: ****]  
Автор kalinka72 (добро същество)
Публикувано30.01.06 22:00



Ами щом нещо ти се вижда грозно и кичозно, решението е много просто - не го купуваш.

дрехите имат много по-дълъг живот от един сезон, особено, ако са качествени и хубави. но пък другя сезон не можете да ги носите, защото вече няма да са актуални

Зависи. В модата има различни видове тенденции. Някои си сменят по-бързо, други - по бавно. Ако се ориентираш по тези бързите, наистина ще трябва да си носиш дрехите по 3 месеца и после да ги хвърляш. Ако не държиш на последния писък, обаче, имаш и други възможности.

Последният писък най-лесно се забелязва. Обаче като правило си му личи, че е последен писък и че бързо ще свърши. Аз гледам да го разпознавам единствено с цел да го избягвам. И се ориентирам към по трайните тенденции. Има и магазини, които се специализират в предлагането на такава стока /модерна, но не последен писък/, та много улесняват задачата. Там цените са по-високи, но като се има предвид, че дрехата няма да се хвърли след 3 месеца, излиза даже по на сметка.

Има и друг номер, съвсем вече висш пилотаж. Тъй като новото все пак е забравено старо и в модата се забелязва определена цикличност, може от време на време да се вади нещо от старите ракли и да му се вдъхва нов живот. Тук вече споменаха за кюлотите на баба. Не е небохдомио да се стига до такива крайности, но например аз хипарските джунджурии на майка ми съм ги носила с голям успех. А сега се сещам, че и някои шапки на баба ми са ми влизали в работа. Проблемът е много актуален и за официалните рокли на предишните поколения. Обикновено не са носени кой знае колко, материалите са хубави, ефектни, търпят трансформации... Но тук изкуството е правилно да "впишеш" дрехата в съвременните тенденции.

няма да сте като другите

Катастрофа, трагедия... Аз никога не съм го разбирала този мерак човек да бъде точно като другите. Да се съобразява с модата - да, да отчита мнението на другите- да, ама да навлече нещо скъпо и грозно, само защото еди-кой си си бил купил същото - определено не.



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: kalinka72]  
АвторLlLl (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 22:03



да ..........модата се превръща в един вид униформа ..................



Тема но както казва една даманови [re: ****]  
Автор maminsladak (дружелюбен)
Публикувано30.01.06 22:09



но както казва една дама - това е просто бизнес - умните винаги печелят от глупостта на другите.

....................................................

Така е , така е било и така ще бъде. Не е само с дрехите. Със всички стоки е така

вземи мобилните телефони - нима не е така?



Тема Re: но както казва една даманови [re: maminsladak]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.01.06 22:20



Абе, хора, какви са тези пораженчески теории - умните винаги печелели от глупостта на другите. Това е смешно.

И точно пък примерът с телефона е валиден само за част от печалната българска действителност, където формата често вижда сметката на съдържанието.

Хайде кажи ми какво му е лошото на мобилния телефон, ако той ми позволява да си спестя шофирането до офиса, за да си върша работата чрез стационарен телефон. Идва ли ти наум, че освен за моден аксесоар на безработни лекета, висящи по задимените софийски кафенета, този същия телефон може да се използва като средство за повишаване на производителността?



Редактирано от no_bs на 30.01.06 22:24.



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: ****]  
Автор SoulMate (черешке сладка)
Публикувано30.01.06 22:20



Най-много се купуват парцалките защото няма друго! Това е модерно и други модели не правят! Грррх!
Изтръшках сума ти магазини за дънки и всичките модели еднакви-плитки, с кръпки, с някакви шевове, с какво ли не, в отвратителни цветове. Понеже не намирам друго, избирам най-малко ужасните и ги пробвам...кошмар...неудобно...плитко, за любителките на голия кръст е перфектно, но на света съществуват и зиморничави..

Да и продавачките като заубеждават колко е модно, как добре стои, удобно е бе, момичетата много го купуват... че как да купя заради суперлативите на продавачката, почиващи на овчото начало у момичета и жени, но не и на удобство и естетика...
Между другото, евтиното почти винаги е неописуем, отвратителен и безподобен парцал, и колкото по-скъпо става, толкова по-заприличва на нещо хубаво...Същото е и с обувките-само магазините с трицифрени етикетчета предлагат красиви, качествени, заслужаващи вниманието обувки. И модерни, не бабешки.

Е, проблемът е, че с ХХ лв се опитваме да напълним гардероб, който нормално ще се напълни срещу ХХХ лв... и гледаме неподходящите витрини..и се ядосваме.. :)))




Тема Re:нови [re: SoulMate]  
Автор Hungry eyes (can't disguise)
Публикувано30.01.06 22:29



Дънките в ботушките, да, виждаш безброй много момичета така - като роботчета...



Тема Re: мода = безумие ?нови [re: kkpaвa]  
Автор snobar (Fuckers League)
Публикувано30.01.06 22:33



аз от индустрия нищо не разбирам...а от търговия

...и твойта майка също!



Тема Re:нови [re: Hungry eyes]  
Автор SoulMate (черешке сладка)
Публикувано30.01.06 23:17



На мен тая мода с ботушките ми напомня модата от края на 70-те и началото на 80-те...:)) въпрос на вкус





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.