Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 11.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема хеееееелп - почистване на злато?нови  
Автор ШAФPAHTИЯ (за шнурене)
Публикувано16.11.05 10:52



Дайте жокер как да почистя един златен пръстен - иска ми се да го топна в нещо ...ама се чудя в какво...има много малки орнаменти около които се е събрала мръсотия и няма начин да го почистя "на ръка" с клечка примерно.



Тема Re: хеееееелп - почистване на злато?нови [re: ШAФPAHTИЯ]  
Автор3лaтapka (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 10:55



Чисти се с царска вода.



Тема Re: хеееееелп - почистване на злато?нови [re: 3лaтapka]  
Автор !Блyдницa (омаДьосана)
Публикувано16.11.05 10:58



тази царска вода в царска чешма ли тече, да ходя да си взема и аз , че около диамантите короната ми се е позацапала

Любов е всичко от което се нуждаеш ти.
Д.Ленън


Тема Re: хеееееелп - почистване на злато? [re: 3лaтapka]  
Авторrazbirashta (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 11:10



abe kato ne razbirate zashto davate glupavi saveti, s tzarska voda zlatoto se raztvaria, chisti se samo s razredena solna kiselina, primerno okolo 0.01-0.1 M concentracia.



Тема Re: хеееееелп - почистване на злато?нови [re: razbirashta]  
Автор HAДEЖДA™ (ИПСБ)
Публикувано16.11.05 11:19



точно така, със царска вода се проверява, дали бижуто е златно, именно, защото го разтваря.
Може да пробва със сода за хляб и стара четка за зъби, аз така правя и има ефект

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ – ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ


Тема Re: хеееееелп - почистване на злато?нови [re: razbirashta]  
Автор dma (irq)
Публикувано16.11.05 11:23



Чакайте да ви питам, теб и Надежда. Навремето ми казаха, че сепочиствало добре с Кока Кола. Топваш го в кола и после чакаш там някакво време и киселината в нея разграждала мръсотиите. Ама не знам тази киселина (те май са две де) не разгражда ли и златото също?



Тема Re: хеееееелп - почистване на злато?нови [re: HAДEЖДA™]  
Авторrazbirashta (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 11:24



da, ako iska da si namali gramaja na pratsena moje v carska voda, no hodi da pitash zlatarite s kakvo raztvariat ne4istotiite , dostatachen e raztvor na solna kiselina. ve4e 7 godini se zanimavam s himia, taka che ne mislia da sporia poveche.



Тема Re: хеееееелп - почистване на злато?нови [re: dma]  
Авторrazbirashta (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 11:28



moje da probvash s koka kola, no ne mislia 4e shte se pochisti dobre, zashtoto nasloiavaniata sa poveche ot kalk. nai-dobre e solna kiselina. izviniavam se za ltinicata no ne sam v bg i kredora mi ne raboti. no nai dobre go daite na zlatar, te znaiat nai dobre s kakva koncentracia.



Тема Re: хеееееелп - почистване на злато?нови [re: razbirashta]  
Автор dma (irq)
Публикувано16.11.05 11:36



Аз не носия злато, благодаря за отговора. Просто ми стана интересно да разбера дали бачка с Кока Кола.



Тема Re: хеееееелп - почистване на злато?нови [re: razbirashta]  
Автор HAДEЖДA™ (ИПСБ)
Публикувано16.11.05 11:43



а именно, това е най-добре, за нула време ще и го почистят, и най-много лев-2 да и вземат

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ – ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.