Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:22 29.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Прахосмукачка / Пералнянови  
Автор Ariolka (Ari)
Публикувано11.10.05 14:38



Здравейте! Предполагам, че тези въпроси са обсъждани доста пъти, но прерових темите и май останаха още въпросителни
Ще си вземам пералня и прахосмукачка, обаче направо съм много объркана с всичките тези марки и различни функции.
Първо за прахосмукачката (тя е по-спешна) - мога да отделя до около 100 лв. Искам да е с добра мощност, метални телескопични тръби и задължително филтрираща система. Първо се бях спряла на Fagor - всичките екстри ги има, но цената е двойна, също така на едни познати им се счупи малко четката, така че май няма да е тя.Другите имат сходни функции. Вчера се колебаех между две:
http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09000330
http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09013048
Втората ми харесва най-вече, заради четката тупалка, а в първата се влюбих, обаче ми се струва, че и е много малка торбичката. Моля ви за мнения и други предложения
За пералнята: Харесах си Fagor отново:
http://www.fagor.com/mun/pub/productos/index.html
с единствената забележка, че не знам какъв и е барабана. Гледам има някакви от карборан, от дюрапроб и тн. Бихте ли ми казали с какво са по-добри от другите и много ли е важно именно това?
Толкова много марки има, а ми казаха, че например Candy (която аз смятах за много добра) била много калпава. Много ми е трудно. Кои марки, макар и скъпи, не си заслужават и кои са тези, на които човек може да заложи?
Страшно ще съм благодарна на всяко едно мнение. Предварително благодаря на всички и извинявайте за доста дългия ми постинг



Тема Re: Прахосмукачка / Пералнянови [re: Ariolka]  
Автор SoulMate (черешке сладка)
Публикувано11.10.05 15:39



Прескачам прахосмукачките, защото нямам пресни впечатления.
За пералните: какво им е на Канди? Канди си е една чудесна марка, пере като едновремешна перачка на реката. Ако искаш нещо хипер мега ултра като марка, огледай Аристон.
За да получиш добро мнение, което да ти помогне в избора на уред, иди в Технополис. Незнам как ги мотивират тамошните консултанти, но винаги са си на мястото, винаги обясняват и помагат, ако не знаят нещо тичат да питат или викат друг, който знае. Със сигурност ще ти обяснят всичко за видовете казани, ще ти кажат от коя марка и от кой модел има най-малко дефектирали и постъпили за ремонт.
Не те съветвам да се объркваш да ходиш в Техномаркет, само ще си изгубиш времето да чакаш да ти обърнат внимание :)))



Тема Re: Прахосмукачка / Пералнянови [re: SoulMate]  
Автор Ariolka (Ari)
Публикувано11.10.05 16:33



Много си права за Техномаркет. Вчера точно там ходихме и една консултантка толкова ме ядоса, че не знам как се сдържах да не я цапна. Не стига, че знае по-малко от мен, ами и се държи така сякаш е шеф. За съжаление обаче не съм от София и тук все още няма Технополис
Иначе благодаря за вниманието - и за Аристон доста се почудих да ти кажа
Чакам още мнения и да решавам какво ще е, че ми писна



Тема Re: Прахосмукачка / Пералнянови [re: Ariolka]  
Автор Cтaниcлaв! ()
Публикувано11.10.05 16:42



За прахосмукачките - купи си Мулинекс. Много съм доволен. На 5 години е и зорлен я прецаках като започнах да чистя пода преди паркета (беше пълен с цимент и гипс).......та, и сега си чисти, но от време на време започва да вие на умряло

За пералните - не се залъгвай с казаните..... На това качество дето го имат днешните перални, вярвай, повече от 6-7 години няма да ти изкара.. пък и едва ли переш всеки ден нон-стоп че да ти трябва нещо специално....

След руската ЕВРИКА, която изкара 12 години, сега имаме УИРПУЛ (сори, ама не помня как се пише)...... ами, 750 лева струва - не мога да се оплача



Тема Re: Прахосмукачка / Пералнянови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Ariolka (Ari)
Публикувано11.10.05 17:05



Ох, то май почти всеки ден ще се пере с нея, та затова трябва да е читава и да изкара, колкото се може по-дълго А за казаните не знам какво да мисля. Преди години какви ги правиха? Имам познати, които си карат от близо петнайсет години с една и съща пералня и не е мръднала. А сега чувам, че по-смотаните казани издържали максимум 2



Тема Re: Прахосмукачка / Пералнянови [re: Ariolka]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано11.10.05 22:40



Пералня - Бош, казан - инокс - няма мърдане и пере на 6!



Тема Re: Прахосмукачка / Пералнянови [re: fortuna_]  
Автор Cтaниcлaв! ()
Публикувано12.10.05 08:53





Пропусна да кажеш колко струва......
Новите модели на БОШ са от 1000 лева нагоре
И в крайна сметка всяко нещо си има живот. Това че са ти го направили да кажем вечно, не значи че ти ще го ползваш толкова



Тема Re: Прахосмукачка / Пералнянови [re: Ariolka]  
Автор Cтaниcлaв! ()
Публикувано12.10.05 08:55



2 години? Е, това е несериозно

Според мен си купи пералня с казан от неръждавейка....... другите карборани, не знам си кви истории много вяра им нямам



Тема Re: Прахосмукачка / Пералнянови [re: Ariolka]  
Автор бypkaнчe (познато)
Публикувано12.10.05 09:40



за 100 лева не можеш да имаш кой знае какви претенции към прахосмукачката, нито пък има какво толкова да й умуваш. гледах един малък компактен модел на Самсунг за около 90 лева, мой познат си купи и е доволен.

ако си ограничена в бюджета, същото важи и за пералнята. има модели на Горение за петстотин и нещо лева, препоръчвам.



Тема Re: Прахосмукачка / Пералнянови [re: fortuna_]  
Автор Ariolka (Ari)
Публикувано12.10.05 11:35



Сигурна съм, че Бош-а е стабилно нещо, ама пусто парите не стигат




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.