Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:33 18.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема протозачатъчнинови  
Авторлидия (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 15:54



Здравейте момичета!
На 29 съм и с изключение на 2-3 месеца не съм вземала противозачатъчни, а даже и тяхното име вече не помня. Личният ми лекар беше казал, че не би позволил на жена си да взема хапчета, поради макар и малкия процент увеличен риск от рак на гърдата. Напоследък взех да се интересувам и разбирам, че някои хапчета били за след 30 годишна възраст предимно или че се вземат и по ред хормонални и "циклични" причини . Та, бихте ли ме ориентирали в цялото това многообразие. Приятелка си слага някакъв пластир на кръста, но као прочетох в указанията вредните ефекти, се уплаших доста. Надали имаше орган в тялото, които да не пострада. Дайде съвети! Благодаря ви предварително!



Тема Re: протозачатъчнинови [re: лидия]  
Автор HAДEЖДA - (ИПСБ)
Публикувано12.10.05 16:03



виж, абсолютна глупост е да питаш за тези неща по форумите.Противозачатъчни може да ти изпише само гинеколог, и то след преглед, и като се съобрази с общото ти състояние.тук могат да ти кажат жените на тях какво са им изписали, но това не значи, че ще бъде най-подходящото за теб.така, че бягай при гинеколога си, там най-добре ще те посъветват с хапчетата ли да се предпазваш, със спирала ли

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ – ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ


Тема Re: протозачатъчни [re: HAДEЖДA -]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано12.10.05 16:06



подкрепям изцяло.



Тема Re: протозачатъчнинови [re: jam]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано12.10.05 16:14



Точно така, не си прави излишни експерименти. Освен всичко друго, противозачатъчните са противопоказни и за пушачки.



Тема Re: протозачатъчнинови [re: лидия]  
Автор Refine ()
Публикувано12.10.05 16:16



Най-добре за теб е лекар да те посъветва. Мога да те посъветвам да попиташ лекаря и за спирала - ако няма противопоказания при теб, е отлично, удобно и сигурно средство.
Аз наскоро започнах да пия едни - Yasmin - но след консултация с лекар-гинеколог. Не GP, а гинеколог. Подчертавам това, защото смятам, че джи пи-тата получиха незаслужено високо доверие и не е възможно да ни консултират качествено по всички въпроси на нашето здраве.



Тема Re: протозачатъчнинови [re: лидия]  
Автор kalinka72 (добро същество)
Публикувано12.10.05 16:28



Присъединявам се и аз към горните мнения. С допълнението, че просто ходенето на какъв да е лекар сащо не е гаранция за нищо. Лекарят трябва да е добър и да са направени съответните анализи.
На око такива работи не се преценяват. Знам, че намирането на добър лекар у нас не е лесна работа, но си заслужава усилията. Не е излишно човек и на частно да отиде. Не е безумно скъпо.

Аз с тези хормонални проблеми се запознах от малко по-друг ъгъл. Във връзка с едни симтоми, които уж на пръв поглед нямат нищо общо.... и се оказа, че на мен например противозачатъчните са ми напълно противопоказни, защото и без тях си имам дисбаланс. То добре, че никога не съм пила, ама ако бях тръгнала на своя глава да си предписвам нещо, страх ме е да си помисля какви допълнителни бели съм могла да си докарам.



Тема Re: протозачатъчнинови [re: HAДEЖДA -]  
Авторлидия (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 16:43



знаете как е с гинеколозите -колкото лекари, толкова и мнения. не казах, че ще си купя и ползвам тези, които ми кажете, а просто исках някакви ориентири. не съм пушачка и не съм и раждала. за спирала не искам да чувам.



Тема за тези против "питането във форума"нови [re: HAДEЖДA -]  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 11:31



Ами, нека и аз да попитам...Как точно ви помага лекаря с избора? Защо да не се консултираме тук?

Аз взимам противозачатъчни от 10тина години...като последните 2 без прекъсване. Току що направих 1 мес. пауза, защото пропуснах да звънна навреме за рецептата за следващите 3 месеца...

Всеки път като съм била на гинеколог: България или чужбина, ме питат какво точно искам: силно / слабо (защото слабите трябва да се взимат редовно) и най-вече какво съм взимала досега...И аз им давам дългия лист да ми изпишат нещо. Никога не са ми правили тестове или нещо подобно. Казват: ако не се чувстваш добре, ще го сменим! А при кървене, препоръчват да се пие 2-3 месеца, защото организмът се настройвал?!?!

Днес казах на лекаря, че искам да сменя хапчетата и той ме пита какви искам (по телефона!). Казах 'най-леките', изброих няколко и получих тригинон.

Това ли е консултацията за която говорите или имате друг опит?



Тема да попитамнови [re: Flicka]  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 11:37



2 години пих Диан 35 (и еквивалентни), защото като ги започнах имах проблеми с кожата. Единственото лекарство предписано с цел!!! Като си ги изпих за 3 месеца, отидох на лекар и той препоръча да си ги пия нататък щом ми понасяли добре. Така и направих...Като ги спрях този месец обаче, усетих, че отслабнах (точното 2 килца дето все са отгоре)...Затова реших да го сменя с друго...

Вие имате ли подобен опит с противозачатъчните? Аз май при всеки вид слагам малко килца отгоре...просто не мога да намеря "магичното" хапче...



Тема Re: за тези против "питането във форума"нови [re: Flicka]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано13.10.05 12:09



права си да питаш. не е това консултацията, която би трябвало да дават гинеколозите, ама почти всички са пердета и безхаберници.
би трябвало да ти изследват хормоните първо и тогава да ти предпишат конкретен вид хапче.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.