Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:51 01.07.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Прахосмукачка / Пералнянови [re: Ariolka]  
Автор Cтaниcлaв! (Онзи)
Публикувано12.10.05 11:40



да, здрави са.....

ама изглеждат като сечени с брадва



Тема Re: Прахосмукачка / Пералнянови [re: Ariolka]  
Автор Чepнokoca ()
Публикувано12.10.05 12:58



За прахосмукачка - избирай да е лека, тиха и мощна, пък марката не ми се струва важна, долу-горе се предлагат еднакви.
За пералнята - с механичен контрол, повечко обороти; а тъй като моята беше се развалила и си контактувах дълго и напоително с майстора й (похвалиха ми сервиза като най-добрия в Сф), се наслушах и нагледах на такива ужасии за новите модели, и то на хубави марки, че ми щръкна косата.



Тема Re: Прахосмукачка / Пералнянови [re: Чepнokoca]  
Автор Mъppp (пристрастен)
Публикувано12.10.05 13:11



Мамка им, правят ги с мисълта, че можеш да си ги сменяш през 2-3 год. Имах пералня от ГДР - сега е на 20 г. и още работи. Новата ми е Сименс - майстора каза ЗакъсАла си го с тоя Сименс, госпожо.



Тема Re: Прахосмукачка / Пералнянови [re: Чepнokoca]  
Автор Ariolka (Ari)
Публикувано12.10.05 14:26



Ами тази, на която съм се спряла е лека, сравнително мощна, за тиха не мога да кажа все още
И аз, като се оглеждам за перални спирам поглед най - вече на тези с механичен контрол, логически ми изглеждат по-надеждни 1100 оборота, надявам се е добре.
И аз чух доста кофти неща за най-новите модели и точно затова съм толкова притеснена какво да избера



Тема Re: Прахосмукачка / Пералнянови [re: Mъppp]  
Автор Чepнokoca ()
Публикувано12.10.05 14:29



Точно така се оказва, за съжаление; моята е АЕГ, пет години я ползвам, а е купена втора употреба, така че не й знам годините... та майсторът ми показа другите в сервиза, все новички и ме убеди, че по-добре да си оправя моята, вместо да мисля за нова. Гарантира ми, че след 3-4 години с нова пак до него ще стигна, правели ги колкото покрива гаранционния срок долу-горе, а частите нарочно се правят различни за всеки модел, за да няма взаимозаменяемост(в смисъл търсиш например барабан не само за пералня Х, модел У, а и година на производство Z), да се оскъпи ремонта и да ти излезе по-добре нова.



Тема Re: Прахосмукачка / Пералнянови [re: Ariolka]  
Автор Чepнokoca ()
Публикувано12.10.05 14:48



1100 е супер, и моята е така, но майсторът ме предупреди по-рядко да използвам 1100, защото по-бързо ще й отидат лагерите. Честно казано, не го правя, нали все искам бързо да съхне.

В един друг клуб доста хвалеха Горение, сглобявали се само в завода им, в Словения, ама нямам никакъв техен уред, за да ти го препоръчам.



Тема Re: Прахосмукачка / Пералнянови [re: Ariolka]  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 12:19



прахосмукачка: тя е нещо оборотно и лесно заменимо, хич не гледам марката...гледам да е лека, да събира към 3 кг прах и да е достатъчно мощна (моята е 1800 W). Шумът не ме притеснява...Марката е Бестон и я имам от 2,5 години, обирам всичко подред без да я жаля Дали ще дам 200 лв и ще я ползвам 5 г. или 100, но след 2 г. ще си купя нова, не ме бърка много...

ето един сайт с местна класация по марки и модели:
http://www.mediamarkt.nl/1/producten_trends/witgoed/top/stofzuigers/index.php3

За пералнята: Моята е Индезит (около 680 лв +100 лв екстра гаранция, като сумата ми се връща, ако не я ползвам) и съм много доволна, също на 2, 5 години с 5 годишна пълна гаранция... Като купувах, гледах за кг пране (поне 5 кг), оборотите (поне 1400) и видовете програми най-вече да има възможност за половин пране и да става за фино пране (понеже пера доста често и на ръка не пипам!)...Най-много харесах Миеле, но ми се струват нереално скъпи (2000 лв +)...

Според мен всичко е до късмет... зануси, индезит, миеле, бош, АЕГ... всичките са си ОК...Признавам за пералнята, не бих си купила някоя непозната марка...



Тема Re: Прахосмукачка / Пералнянови [re: Ariolka]  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 12:30



Сетих се и нещо друго: барабаните бяха всичките един тип като купувахме: забравих как се казваш: вид метал, не ръждясва (сори за елементарното обяснение)...

Също като погледнах каталога ти: не ми харасаха пералните с електронните табла, защото ако се повредят, трудно се подменят+ е доста по-скъпо.На нашата, 'копчето' за програмите се върти във всички посоки, т.е. шансът да се повреди нещо там е минимален.



Тема Re: Прахосмукачка / Пералнянови [re: Flicka]  
Автор Ariolka (Ari)
Публикувано13.10.05 14:58



Ами тази на Fagor, която съм си харесала също е с механично копче. И аз смятам, че е по-надеждно




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.