Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:41 03.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема страх от летене  
Автор morskasirena (приятел)
Публикувано03.09.05 14:29



Изпитвате ли страх от летене със самолет и как се справяте с него. Предстои ми дълго пътуване и не мога да се оправя с паниката, която ме е обзела. Голяма бъзла съм.



Тема не.нови [re: morskasirena]  
Автор Maлka Hoщнa Myзиka (in the marble..)
Публикувано03.09.05 14:42



Аз лично обичам да летя
Но доколкото знам има няколко неща, които евентуално биха ти помогнали да преодолееш страха си от летене: дълбоко *йогистко* дишане; самовнушение *автогенен тренинг*, упраженения за отпускане и релаксиране. Повечето целят да ти помогнат да примеш факта, че във въздуха контролът над ситуацията не е в твои ръце, както и да се довериш на уменията на пилотите - те също искат да се приземят по живо, по здраво - и на силата на техническия прогрес (статически погледнато, има много по минамална вероятност да се случи "въздушнотранспортно произшествие" отколкото ПТП)
Дано съм ти помогнала


...endlessly cold within
and dreaming I'm alive...


Тема Re: не.нови [re: Maлka Hoщнa Myзиka]  
Автор morskasirena (приятел)
Публикувано03.09.05 14:49



Знам, че е така, но не мога да се контролирам. По-силно е от мен. Всяко пътуване за мен е такъв стрес........ Преди да тръгна от страх не мога да се зарадвам, че ще отида някъде. Като пристигна пък през цялото време мисля как ще се върна и ми се разваля цялото удоволствие от посещението. Луда работа.



Тема Re: не.нови [re: morskasirena]  
Автор Xoлдън (уморен)
Публикувано03.09.05 16:09



Няма нищо страшно.В авиацията има най голяма дисциплина.Аз съм летял над сто пъти със самолет.
Ако чак толкова те е страх цапни една водка преди полета за кураж.
Но ако ти става лошо има хапчета против прилошаване.
Кофти е ако си пушач,че вече навсякъде забраниха пушенето и сега не ми се тръгва за никъде.




Тема Re: страх от летененови [re: morskasirena]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано03.09.05 20:25



отпускаш се като дроб, включително и мислите и не гледаш много през прозореца, разглеждаш списанието в джоба на седалката, ядеш, пиеш, каквото ти предложат и се съсредоточаваш върху вкуса.
ако тези не работят, винаги можеш да си кажеш: И това ще премине!
споко: ще се приземиш жива и здрава (и в двете посоки )



Тема удари стотачка преди полетанови [re: morskasirena]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано03.09.05 21:06



имах един колега, дето го беше страх от летене, та като ходим по командировки той си носеше такова лекарство. твърди че помагало. иначе мен летенето ми е любимия начин за пътуване, най ме кефи излитането, а ако горе има турбуленции да поразлюлее е още по-готино.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: страх от летененови [re: morskasirena]  
Автор Cлaв ()
Публикувано03.09.05 21:10



няма нищо страшно в летенето......

абстрахираш се от новините, от съобщенията за катастрофи и прочие...

чисто статистически вероятността да се случи нещо във въздуха е малка. Жертвите от автомобилните катастрофи са пъти в повече от тези със самолети.

Единствено само приземяването е малко неприятно, но то пак зависи от пилота.

Не се притеснявай. Все пак не си само ти в самолета

Като ми се приработи, седам и чекам да ми мине


Тема Re: удари стотачка преди полетанови [re: zaphod]  
Автор morskasirena (приятел)
Публикувано04.09.05 10:05



Удрям... и по време на полета също...... Последния път като летях 12 часа и два лексотана изпих.......... Сигурно съм се дрогирала, а ма пак си умрях от страх.



Тема Re: страх от летененови [re: Cлaв]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано04.09.05 11:16



Ти пък съвсем утепа публиката. В компания всичко е по-приятно,а? Ако ще и падащ самолет да е........

Тъй като мен също ме е страх, а обикновено ми се налага да летя поне по два пъти месечно, ще си позволя да дам мнение. Борбата със страха в този му вариант зависи от степента на страха. Аз засега само стискам зъби и чета криминалета по време на полета. Ако е лошо времето и се очаква повече друсане, плесвам гореописаните сто грама./ако те е страх повече - може и повече. Веднаж след една катастрофа летях на близо половинка водка. Ама тогава се появяват други проблеми. Оттогава не пия водка........Но поне докато се бориш с признаците на прилошаване, нямаш време да мислиш дали ще падне самолета./ Ако и това не помага, познавам хора, които се борят успешно с проблема с приспивателни. Взимат едно след граничния контрол, докато те отведат до самолета, точно е подействало. Така че просто рухваш на седалката и си заспала, преди самолетът да е излязъл на рульожката. Но не го препоръчвам, ако летиш сама. Щото самолетите имат гнусния навик да закъсняват. И тогава няма кой да те замъкне до седалката.......Толкова от личен опит и впечатления.

Всъщност, сериозно - сигурно най-доброто е някакво успокоително. Какво и в каква доза - може да ти каже само лекар. Защото аерофобията си е признато заболяване.



Тема Re: страх от летененови [re: _snowqueen_]  
Автор Cлaв ()
Публикувано04.09.05 11:57



хаха....

аз алкохол не пия, какво остава горе....

ям много, пия сокове, не чета вестници или списания.. заглеждам стюардесите

абе, каквото трябва да се случи, то ще се случи..... после 11 или 21 грама по-леки

Като ми се приработи, седам и чекам да ми мине



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.