Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:04 06.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Чистачката в къщинови  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано10.07.05 13:38



Искам да си взема веднъж в седмицата чистачка. Апартамента ми е голям, цапащите са много. Да си го позволим не е никакъв проблем. Но мъж ми не е съгласен. Категорично - НЕ!
И защо, питам го с недоумение. Защото казва, си спомням как на времето чистеше чистачката на майка ми. Като влезеше първо пребъркваше хладилника, вареше си кафенце, после си вземаше вана, с вносните соли, дето тате ги носеше от чужбинско, и накрая минаваше набързо с пахосмукачката за отбиване на номера и да се каже, че си е оправдала 12 те лева. За такава чистачка, ай мерси.
Споделете опит как е при вас и какви са днешните чистачки.



Тема Re: Чистачката в къщинови [re: Maka_]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано10.07.05 13:42



не се взима първа срещната, а само тези с препоръки.



Тема Re: Чистачката в къщинови [re: Maka_]  
Автормъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 13:46



Моята шефка казваше От всички в къщи най-много си обичам чистачката.
Аз имах една златна жена. Обаче беше възрастна, поразболя се и ме напусна.
Идваше в петък. Прибирам се от работа след седмицата, вкъщи ухае на лимон.
Сядам си пред телевизора с питието - кеф. Казвах й да си вземе каквото иска от хладилника, но тя задължително си носеше храна. Не само изчистила, ами и на децата дрешките сгънала и чиниите измила - имаме миялна. Един ден и останало време та и прозорците почнала да мие. А иначе от познати чувам, че имат много проблеми. Моя съседка сама си лъска мезонета, защото не може да си намери свястна чистачка.



Тема Re: Чистачката в къщинови [re: мъpмopaнa]  
Автор Amilia (dobra)
Публикувано10.07.05 13:49



имаме 2 чистачки
по принцип чистят банята кухнята коридора и стаите
в същото време зареждат и с талетна хартия и препарати за почистване както и изхвърлят боклука(при нас има дни в които се слага боклука пред къщата към 10х сутринта)
никакви проблеми нямам
но сега има проблем че са в отпуска

www.amilia.net


Тема Re: Чистачката в къщинови [re: Amilia]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано10.07.05 14:30



Имам си жена, която да помага в домакинската работа тук.
Дайте адекватни цени за София. Как плащате...........на час, на ден, на свършена работа?



Тема ами квато си я изберешнови [re: Maka_]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано10.07.05 15:15



тука даваха по ТВ със скрита камера снимали такива домашни помощници кви ги вършат. Аз лично никога не бих пуснала в къщата си непознат човек, та ако ще да ми го препоръчат. Познавам хората и знам, че рядко може да се попадне на надеждна чистачка днешно време. А и съм от хората, които обичат да си вършат сами работата... вера на друг, че може да я свърши по-добре нямам.
А може да се изказвам така понеже за момента нямам нужда от помощ в къщи... Човек не знае какви изненади ще му поднесе съдбата...



Тема Re: Чистачката в къщинови [re: kem.kem.]  
Автормъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 15:28



Защо мило Кемче? В София ли ще се разквартируваш?

Аз й плащах 10 лв. на ден. Когато свърши нещо извънредно, като прозорците, се опитвах да й дам допълнително, но тя не ги взимаше. Да не говорим, че се е случвало да се прибера по-рано и викам Отивай си. Тя не, имала да си довърши. А бе, златна жена, ти казвам!!!



Тема това 10 лв на ден [re: мъpмopaнa]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано10.07.05 15:36



за колко часа работа на ден става въпрос?



Тема Re: това 10 лв на деннови [re: DreamNow]  
Автормъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 15:38



Не сме определяли часове, но цял ден. Идва сутрин преди да тръгна на работа и ме чака да се прибера за да си тръгне.



Тема Re: Чистачката в къщинови [re: Maka_]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано10.07.05 15:44



Много досадна работа е това чистенето, така че отдавна съм го subcontract-нала. Вършат го две бразилки, много доволна съм от качеството, не мисля, че злоупотребяват по някакъв начин.

Преди в България също имах жена, която ми чистеше и също бях много доволна. Плащах й 6 лв на посещение (преди 6 години).

Мъжът ми не само няма нищо против (защото иначе ще му се налага да чисти наравно с мен ), ами дори той е този, който се занимава с промените в графика и с комуникацията с тях (понеже почти не говорят английски, ако има нещо, което трябва да им обясним, се налага да го напишем на бележка и да помолим някой да ни го преведе на португалски).

Честно казано никак не ме вълнува дали пият кафе докато чистят или не. Важното е като се прибера къщата да свети. Не се занимавам с micro management, интересува ме не процеса, а резултата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.