Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:23 30.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Колко от вас си месят хляба?нови  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано10.07.05 11:18



Пак ще ме обявите за луда, знам си го.
Ама ако знаете само каква далавера си е. В нашето семейство хляб не се купува. Белят си го правя сама, а ръженият - свекървата. Знам, че в БГ няма практика да се яде домашен хляб, при положение, че има хубав и евтин от магазина. Не че тук няма. Ама човек като се научи да си прави най-хубавия хляб в къщи и после купешкия не му харесва.
Да не поверва човек мъжът ми ме научи. Още докато се сваляхме ми сервираше страхотен хляб и се хвалеше, че сам си го правил. Аз не вярвах, имах го за луд, че се опитва да впечатлява гаджетата именно с хляб и то чак пък да лъже, че сам го е правил... Ама не било лъжа. Прави го човека и мен ме научи. Толкова е лесно, отнема не повече от 10 минути мое участие. Няма месене и чистене на маси както в БГ мама прави. Лесно, просто и вкусно.
Ако някой има желание да знае повече може да пита.



Тема Re: Колко от вас си месят хляба?нови [re: DreamNow]  
АвторHини (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 11:32



А мен мьжьт ми ме нау4и да правя kanel-bullar i köttbullar,страшно са вкусни.
И отдавна дори и не опитвам готовите от магазина.А свекьрва ми меси страхотни ljusikatter. A хляба аз сьщо си го меся сама.Не мога да го ям този от магазина винаги сьс захар,консерванти ....



Тема мале вернонови [re: Hини]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано10.07.05 11:41



тоя хляб от супера е наистина супер-гаден. Слагат му кво ли не уж за вкус и накрая не става за нищо. Ти не знам къде си и тези манджи дет споменаваш нищо не ми говорят. Ама тука по датско имат идиотския навик да слагат захар почти във всичко
Иначе за най-хубавия хляб се иска само брашно, мая, сол и водица.



Тема Re: мале вернонови [re: DreamNow]  
АвторHини (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 11:53



Дриими,комшиики сме.Само преминаваш моста Копенхаген -Малмо.



Тема Re: мале вернонови [re: DreamNow]  
Автор DarkCat ()
Публикувано10.07.05 12:01



да допълня, че в хляба на 1 кг брашно се слага 1 с.л. захар. така става божествен белия хляб

правя хляб веднъж, два пъти в месеца. наистина разликата между него и купения е от тук до небето. и децата го изяждат ей така, без нищо

а как се прави ръжения хляб в Дания? много е хубав, както е хубав във всички сев.страни. сподели рецепта, пък аз ще си намеря ръж



Тема Re: Колко от вас си месят хляба?нови [re: DreamNow]  
Автор HAДEЖДA - (ИПСБ)
Публикувано10.07.05 12:20



на вилата ако съм сама с децата и няма услужлив комшия наблизо да ме закара с колата на пазар, т.е. ако ми е спешно, там нещо за закуска и т.н.и то е по-скоро някакъв вид тутманик по скоро, с яйца, сирене и т.н. иначе и у нас и на вилата винаги имам по един -2 хляба за всеки случай във фризера. знам,че правения е по-вкусен, ама ...

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ – ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ


Тема Re: Колко от вас си месят хляба? [re: DreamNow]  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано10.07.05 13:01



Ние също не купуваме хляб. Мъж ми се занимава с печенето / и месенето/. Много е просто, няма никакви тайни. Хлябът го прави Бакавтомат. Не е нужно нищо освен да сипеш продуктите в нужната пропорция. Автоматът струва около 40 евро и е с големината на фритюрник. Изкарва 1 кг хляб. Процедурата трае около 2 часа.
Има и книга с рецепти, която върви в комплект с автомата. Има над сто различни рецепти, като се почне от прост селски хляб и се свърши на фин козунак.
Купешкият хляб е за съжаление наблъскан с всякакви изкуственяци, а ние се стремим да се храним здравословно и затова минахме от около две години на домашно приготвен хляб.



Тема sorry DarkCatнови [re: DarkCat]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано10.07.05 15:02



аз съм специалистка само на белия за сега. Ръжен много не ям, мъжо си пада по него. Ама ръжения... българин малко трудно ще го възприема като вкус, защото киселее.
Това за захарта ще го повервам като пробам. Мисля да експериментирам следващия път. Само да не стане като да го ям с Nutella после. Не че няма да се изяде.



Тема Re: Колко от вас си месят хляба? [re: DreamNow]  
Автор pchelichkata maya (неповторима :))
Публикувано10.07.05 15:52



Така му бях хванала цаката на хляба че всички баби и лели ми завиждаха Обаче сега поради липса на свободно време меся хляб само по празници или през отпуската ако съм в къщи. Домашния (ако е направен добре разбира се ) го обичам повече от купешкия.

Carpe diem




Тема Мога, но не искам [re: DreamNow]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано10.07.05 17:31



Вкъщи само децата ядат хляб. Ако почна да меся, ще почнем всички и ще станем по 100 кила. Иначе много хубави питки правя. Нищо сложно няма.

Стига простотии бе, тате!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.