Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:57 12.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Първи път при гинеколог...нови  
Авторjusty (Нерегистриран)
Публикувано06.02.05 23:13



Доста се 4удих в кой клуб да помоля за помощ и в крайна сметка реших, 4е този е най-подходящият. Проблемът ми е следния: на 17 години съм и от много време имам продължително бяло те4ение и гаджето ми разбра - настоява да идем на гинеколог. Наясно съм, 4е трябва да ида, оба4е си умирам от страх - нямам никаква представа какво се прави в гинекологи4ен кабинет...В какво се състои един преглед, как се правят изследания и колко ще ми струва това? Страшно се притеснявам и от резултата...вси4ки ми казват, 4е бялото те4ение не е опасно, но имам някакво неприятно пред4увствие.
Надявам се, 4е ще ми помогнете откъм информативната страна на нещата
Благодаря предварително



Тема Re: Първи път при гинеколог...нови [re: justy]  
Автор angels_zg (кукла z22)
Публикувано06.02.05 23:37



Няма от какво да се плашиш,винаги има първи път.За цената-можеш да вземеш направление от личния лекар и ще ти излезе евтино.А за това,че не е опасно-напротив може да е много опасно и да стигнеш до там,че да ти се запушат тръбите.Ще ти бъде направено микробиологично изследване и ако е нормално-тогава наистина няма проблем с течението,но ако имаш някакви гадинки,то ще ги лекуваш-и ти и приятелят ти ще пиете лекарства,а не теб може и свещички да ти изпишат.



Тема Re: Първи път при гинеколог...нови [re: justy]  
Автор esti ()
Публикувано06.02.05 23:58



А нямаш ли някоя близка с която да споделиш - майка,сестра,приятелка - те биха ти дали полезни съвети за това какво можеш да очакваш от гинекологичен преглед.
И тук би могло да стане това,но си има някой деликатни моменти за които ще ти е от полза разговор с близка жена.

Успех и не се тревожи предварително!

ПП. И споко, гинеколозите също са хора



Тема Re: Първи път при гинеколог...нови [re: justy]  
АвторBabydoll (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 00:45



Изобщо не се притеснявай от това. Ама никак!
Просто гледай да отидеш при жена, ще се чувстваш много по-удобно като за 1 път. Та ако имаш GP (не знам при малолетните как стои въпроса), отивай веднага при него/нея да ти даде направление за гинеколог, че след няколко дни няма да има - най-късно в средата на месеца повчето GP-та спират да дават направления. Помоли GP-то да те насочи към конкретен гинеколог.
GP-то има потребителска такса от 2 лв, същото е и при гинеколога. Ако ти правят намазка и изследвания, пак ще платиш нещо, но няма да е много щом минава през здравната каса. После обаче лекарствата са скъпи, и най-простите свещички против гъбички (най-вероятно от това ти е течението) ще са поне 10 лв и нагоре.
Ако тръгнеш директно на частно, нещата стават дебели откъм финансовата страна. Гинеколозите са си доста скъпи (необосновано в сравнение с другите лекари според мен). Преглед - 20-30 лв., видеозеон - 15-30 лв. (а там често те гледат със и без нужда), изследвания - още към 15-20 отгоре и то отиде, че се не видя при това за дребен проблем, какъвто предполагам имаш.
За самия преглед - влизаш в кабинета, събуваш се зад параван, сядаш на стола и още няколко минути неудобство. Не е особено приятно, но пък продължава много малко време. Докато се усетиш ще си пак с дрехи и ще слушаш седнала на нормален стол напътствията на лекарката.
Най-важното е да не се притесняваш и да не отлагаш. Всички сме минали през това, ще оживееш.
Стискам палци да не се окаже нещо сериозно.



Тема Re: Първи път при гинеколог...нови [re: Babydoll]  
Автор 7kari (щастлива)
Публикувано07.02.05 19:55



1. Такса при личен лекар - 1,50 лв
2. След като имаш направление, не плащаш при гинеколог
3. Как реши, че прегледите при гинеколог са необосновано скъпи?
Следващият път като пишеш информация тя трябва да е точна

Не се обръщай назад, може би нещо те настига!


Тема Re: Първи път при гинеколог...нови [re: 7kari]  
АвторBabydoll (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 21:45



1. Да, таксата наистина е 1.50 лв. Обърках се, защото миналата седмица си правих кръвни изследвания и те са 2 лв. Сори.
2. След GP-то потребителска такса се плаща и при специалиста, какъвто и да е той. Не съм имала случай да не ме таксуват, при какъвто и лекар да съм ходила.
3. Според мен прегледите са доста скъпи в сравнение с преглед при... офталмолог или УНГ например. Там даваш 8-15 лв и си ОК, докато частните гинеколози само за "здравей" взимат 20-25, а никога не се свършва само с това "здравей". За мен лично тази разлика е необоснована.



Тема Re: Първи път при гинеколог...нови [re: Babydoll]  
Авторjusty (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 22:02



имам и още един проблем - GP-то ми е приятелка на майка ми и за мое съжаление лекарската тайна изобщо не е гарантирана
т.е не мога да си всема направление...
Приятелят ми ходил при неговото GP и тя му написала на едно лист4е при коя да идем, оба4е това май не се води направление, т.е май ще трябва да се плаща.



Тема Re: Първи път при гинеколог...нови [re: justy]  
АвторBabydoll (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 22:07



Дааа, и това ми е добре познато от ученическите ми години...
Тогава просто отиди в някоя поликлиника, там при всички положения е по-евтино отколкото в частен кабинет. Май прегледите им са на еднаква цена за всички лекари (към 10 лв) и поне до миналата година се плащаше още долу на регистрацията, а на лекаря носиш само бележката, че си платил. Ама пак се подготви за всеки случай, че с изследванията може да ти излезе към 20-30 общо.
Успех!



Тема Re: Първи път при гинеколог...нови [re: justy]  
Автор cuddly (добронамерена)
Публикувано07.02.05 22:33



когато отидох за пръв път на гинеколог ме беше много страх и му казах. Имах късмет н много разбран и внимателен лекар и повярвай ми, нищо неприятно или болезнено не усетих (освен собствения си страх, де). Това беше само профилакти4ен преглед.

но, всъщност, ако имаш кариес за правене няма дълго да го отлагаш, понеже не е притяна процедурата, нали?

Е, ако имаш някакво взъпаление, сигурно гинекологи4ноят преглед няма да мине съвсем безболезнено, но колкото по-рано идеш на лекар, толкова по-добре. Повярвай ми.



Тема Re: Първи път при гинеколог...нови [re: justy]  
Автор DarkCat (хищна)
Публикувано08.02.05 09:34



това че GP-то Ви е приятелка на майка ти не е толкова проблемно. помоли я за едно направление, кажи че чувстваш накакъв дискомфорт ниско долу, че ти е много обилна менструацията и те е страх и така. вметни така, между другото, че не искаш да притесняваш майка си.. поне да си спестиш пари за преглед




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.