Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:50 11.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Коментар относто събитията от последните дни.  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 10:40



Или казано направо смятам, че крайно време да си изберем модератор ако не за друго то поне за да банва и трие такива като Ежко.
Който е ЗА нека остави един постинг в подкрепа. Смятам, че е необходимо за спокойствието на клуба.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано01.02.05 10:42



Съгласна.
Няма ли желаещи доброволци?



Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано01.02.05 10:45



Нека си поства.
И без това всички го виждат, колко е жалък.
Езерото и аз му зададохме няколко въпроса, та се посра.
Поне да се посмеем на хорската простотия.
На мен ми е забавно.

Каждый мужчина в душе бармалей.

Редактирано от xaджи Дoнчo на 01.02.05 10:46.



Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано01.02.05 10:47



Мдааа, Ежко, ако не друго, то поне раздвижи клуба. Че беше доста позаспал по едно време.



Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 10:56



Принципно съм съгласен, но онази тема за абортите просто преля моята чаша на търпението. Има моменти в живота на една жена, когато тя е в много уязвимо положение и ако бъде акатувана по подобен начин в такъв момент просто ще бъде наранена за дълго и дълбоко. Смятам, че в името на спокойствието на жените, които всички (надявам се) обичаме би трябвало да се опитаме да осигурим по някакъв начин техния комфорт тук.
Затова аз смятам, че клуба се нуждае от модератор. Дай боже да не се налага да се намесва или почти да не се налага, но винаги ще има някой откачен побърканяк който да намери нечие слабо местенце и да наранява тези, които ги боли.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор woman (Любяща и любима)
Публикувано01.02.05 11:09



Да, това е много градивна позиция - дай да елиминираме всичко, което не ни харесва, да трием истината, от която боли, да банваме хората, които ни дразнят с позицията си... Ако следваме това, значи всеки трябва да си има клуб, в който да си пише сам, защото ние непрекъснато се дразним едни от други... Аз пък, не искам да чета цинизми и ругатни тук...
Също така не искам да се обижда, човек заради принципите и морала му... Е, според теб - да изритам 10 човека, да закрия клуба или... просто да спра да пиша тук, като не ми харесва?!?
Постингът ми за предишния дух в клуба беше не, за да казвам какво ми харесва на мен и какво не, не за да дразня или обиждам, а да припомня, че този клуб никога не е имал модератор, че именно дамите в него са го поддържали така, както поддържат себе си или къщите си..., съответно и мъжете са били Мъже... И всичко това предполага една атмосфера на толеранс, изслушване, търпимост и пр., както в едно семейство, ако щеш...
Модераторът в случая би бил свекървата..., или съдията в бракоразводен процес..., или любовникът... Без да обиждам никой от изброените персонажи, вкл. и Модераторите . Но, истината е, че този клуб винаги е бил различен от останалите, това исках да подчертая. Явно, вече не може да се запази такъв и ще има нужда от страж... Но, ако той го пази от ценните, истинни и естествено като такива - болезнени теми, а не от простащината, значи клубът трябва да се преименува по - скоро на древна професия, отколкото да носи името на Жена... Защото Жената преди всичко дава живот, обича, пази, вярва, и не на последно място все пак е красива...



Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор didata (nova)
Публикувано01.02.05 11:11



на мен пък не ми е забавно. единствената цел на тоя пръдльо Ежко е да създава гадно и тягостно настроение. не влизам в клубовете за да се обременявам с гадости. при това не съм от чувствителните, никак даже, при това му прочетох само 10% от гнусотиите, и пак ми остави гаден вкус в устата. Веднага модератор. Да се затрие този Ежко!



Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано01.02.05 11:16



модератор няма морално право да трие мнения и отказва на достъп на потребителя заради това, че мнението на потребител е по-различно от това на другите.



Тема Ех, дидке, дидке - развалих ви рахатлъка,, понеженови [re: didata]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано01.02.05 11:20



не искате да чуете истината, нито да я погледнете с открито лице, неже ли да я приемете с чисто сърце.


Знаете ли, някак си НЕестествено ми звучат думи като "пръдльо" , излезли от сърцето на една Ж е н а.

". . . Защото от препълнено сърце говорят устата. . . " (Матея, 12:34)



Господ е мое упование

Редактирано от Eжko_ на 01.02.05 11:24.



Тема Re: Ех, дидке, дидке - развалих ви рахатлъка,, понеженови [re: Eжko_]  
Автор didata (nova)
Публикувано01.02.05 11:27



въобще не ме интересува ТВОЯТА извратена болнава истина, нито ще споря с теб, нито ще ти чета писанията дето си се хабил да ги пишеш. дръж си я черната ти истина, отглеждай си я, поливай си я, и се наслаждавай на нещастното си депресантско битие.

а пък на моята улица грее слънце, знаеш ли? и животът е толкова хубав



Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: woman]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 12:18



Нещо в края на постинга ти ме навява на мисълта, че не вярваш, че обичам жените. Няма да се занимавам с това. Само ще ти кажа какво е моето виждане за ролята на един модератор по принцип.
Ролята на модератора не е да ограничава мненията а по-скоро да служи за нещо като предпазен клапан в момента в който почне да се сипе помия и простотия и след отминаването на този момент модератора просто пак трябва да потъне. Има поне няколко клубчета, които са модерирани наистина добре.
Има и още една роля на модератора, но тя тук едва ли ще е нужна, защото тя се отнася само до клубчетата в които има приети правила.
И естествено модератора трябва да се подчинява на мнението и желанието на клубарите.
Това е моето мнение по въпроса. Що се отнася до темата на Ежко нещата можеха да бъдат и много по-меки ама така нареченият 41 годишен мъж определено не си пада по деликатните изпълнения. Може и да не му харесва, но аз определено го смятам за грубиян.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема ПРОТИВ МОДЕРАТОРнови [re: AЛБATPOC]  
Автор DarkCat ()
Публикувано01.02.05 12:20



как така ще трие различните????

я стига, че това почва да избива на фашизъм.

клуба е свободен, всеки има право на мнение. различните не се убиват с камъни. който иска чете и пише, който не иска да не отваря теми на определени клубари. точка

С ДВЕ РЪЦЕ ПРОТИВ МОДЕРАТОР



Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: didata]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 12:23



Е, на теб май ти трябва ASSASIN от клуба на разведените ама той се отказа от модераторстване преди няколко месеца.
Аз не бих нарекъл Ежко пръдльо. Той определено е интелигентен и умен а в такива ситуации това само увеличава поразиите, които той може да направи. И като съчетаем това с манията за богоизбраност определено нещата стават като селски кенеф в който си хвърлила пакетче мая пролетно време когато слънцето е пекнало.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор DarkCat ()
Публикувано01.02.05 12:24



този клуб си е добре без модератор.

Какво толкова си се загрижил за женския клуб?? Така си е чудесен



Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: Bълk]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 12:26



Но модератор има право да изиска от потребител да спазва добрия тон и има право да модерира тези части от мнението на потребител, които са извън добрия тон. Прав ли съм?
Освен ако в правилата приети от клубарите изрично е заложено че псувните и цинизмите са разрешени.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: DarkCat]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 12:31



Ами тогава да помолим Ежко да пусне още няколко теми. Ти го помоли. Аз не мога, защото това местенце определено винаги ми е харесвало и това, което стана в него тия дни не ме радва.
И защо ми се струва, че от твоя постинг лъха неприязън? С какво я предизвиках? Можеш и на бележка да ми кажеш какво те смущава. Подозирам какво е, но ще изчакам бележка от теб за да ти обяснявам.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор didata (nova)
Публикувано01.02.05 12:33



аууу, какъв бисер имало - защо не си ме запознал още с този ASSSASIN? да ме препоръчаш в най-скоро време



Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор woman (Любяща и любима)
Публикувано01.02.05 12:37



Не съм се съмнявала в любовта ти към жените!!! Сакън! Защо реши така?
Ами, ок - както казах, щом се налага, налага се... Въпросът е там кое е помия и кое не и кой ще го определя това...
Ако човек, който нарича нещата с истинските им имена е грубиян - ок.
Не можем да си живвем с напудрени, розови, успокояващи ни названия на истинските, брутални и груби неща от живота ни.
Да - абортът е убийство. Точка. Случва се. Така, както се случва да убиеш на война, примерно, което е различно, от това да убиеш бабичка за пенсията й. Има си Кой да реши кое убийство какво е, и кое е оправдано, ако изобщо има такова. Но, думата е убийство.
Както думата за заложниците ни в Ирак е обезглавяване.
Както думата за пияния шофьор, убил дете е убиец.
Както думата за липса на ценности и вяра е - пустош.
Много е лесно да се крием зад нови, съвременни определения - като това да наречеш "чуждо присъствие" робството ни... Чудя се, ако сега стане такова нещо... Ще се хвърлят девойки от скалите ли?!? Пфу! По - скоро добре ще се изтъргуват, като гледам какъв е моралът напоследък...



Както и да е. Желая на всички поне не толкова разрушителни и грозни чувства и емоции.



Тема Ще ти разкажа една историйка.нови [re: DarkCat]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 12:40



Преди време в едно друго клубче беше пусната една тема озаглавена "приятно четене". Темата може и да имаше своето основание по принцип, но определено беше много далече от приятно четиво. Не зная какво е нивото ми на чувствителност. Не съм грубиян, но и не се имам за прекалено чувствителен. От онази тема обаче в буквалния смисъл ми се доповръща. При това нямах отношение към ситуацията описана в темата. Направо не ми се мисли какво би станало с жена, която е имала отношение към подобна ситуация и налети на темата. Вероятността да изпадне в криза или шок според мен е напълно реална.
Не ме питай нито за клубчето нито за клубарката, която беше пуснала темата. И сега се заобикаляме с нея когато вляза в онзи клуб.
Дай боже никога да не разбереш за какво точно говоря и никога да не попадаш в подобна ситуация. Аз казах.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: didata]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 12:41



Ще го намериш в клуба на разведените. Това е бившият им модератор. Приятен на живо и остър в интернет.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано01.02.05 12:42



това е малко субективно, но е така, клубарите сами си определят правила и се стараят да ги спазват. Модератор е необходим при трагични случаи когато дискусията или е извън правилата на форума или излиза от рамките на общоприет нетикет.

Но, не забравяй и другото, мъжки и женски клуб са общи клубове и модерирането е доста ограничено поради специфика на тези клубове. Не можеш да триеш или заключваш мнение на някой мъж в женски клуб защото то не съвпада с мнението на жени, стига да не се минава границата на общоприетите норми и правилата на клуба.



Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: woman]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 12:50



Абортът може и да е убийство, но определено не смятам, че други имат право да решават вместо тази, която ще го прави. Нито имат право да издевателстват психически над нея. Дали ще реагираш по същия начин ако се наложи на собствената ти дъщеря или ще се опиташ да търсиш най-доброто решение?
Нека не забравяме колко се пречупват проблемите през собствената ни призма и нека се опитваме да бъдем взаимно толерантни.
А за тези, които няма да се съобразят с това нека си изберем един полицай. Понякога дори само наличието на полицай е достатъчно за успокояване на страстите. Все пак едно е да си сигурен, че няма модератор в клуба а съвсем друго е ако вероятността да те изтрият съществува. Това автоматично слага задръжки на много хора. Повярвай ми.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: Bълk]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 12:53



Аз не искам да трия никого. Аз искам просто да се спазва добрия тон и да не се издевателства над хора в тежък за тях момент. Случвало ми се е да видя как някой се срива понеже е бил в тежък момент и някои капки от клубовете са преляли чашата.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: AЛБATPOC]  
АвторMoмичe (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 12:55



Понеже аз съм виновницата за тези събития, мога да ти кажа, че нищо не можа да ме разколебае или нарани. В живота си съм била толкова наранявана, че знам как да игнорирам хора, които подхождат само с такова намерение. Случи ми се нещо много неприятно. Но знаех, че мога да се справя и успявам. Сама съм, но не се оплаквам, бащата просто се доказа като незаслужаващ вниманието и уважението ми. И вече е в миналото. А и познавам много хубави и стойностни хора, чиито качества сега оценявам още повече, от позицията на човек, преминал през тежък момент и видял много от своите илюзии да се сриват, включително тази, че съм умно момиче, което няма да допусне да му се случи това. Сигурна съм вече и че никога няма да си позволя с лека ръка да съдя някой направил грешка от наивност или просто човещина... И страшно съм доволна, че има и сред вас ведри и добри хора.



Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано01.02.05 12:59



значи, автора на темата трябва да си дава сметка, че ще има какви ли не мнения по нея, не може да се очакват само добри, това е публична дискусия, както има някой "за" и е аргументиран, така ще има и някой "против" и също е алгументиран. Тежеста на момента в който се намира автор никого не го интересува, темата може да бъде дискутирана още години след това стига да не отиде в архива.



Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: Bълk]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 13:05



Може и да е така, но определено смятам, че думите Хомо Сапиенс би трябвало да означават и наличие на някакъв разум, както и поне мъничко добронамереност. Ние животни ли сме или човеци?

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: Moмичe]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 13:12



Честно да ти кажа аз нещата при теб в крайна сметка ги почувствах (имам предвид след пояснението ти, че вече си направила аборт) не толкова като колебание колкото като проверка на общественото мнение. Дали съм прав не зная. Я си представи обаче как би се почувствало едно момиче, което се колебае какво да направи? Ако искаш да коментираме нещо бих го направил с удоволствие, но нека не е в тази тема. Нея я пуснах специално по повод това да се реши дали да има модератор в клуба или да няма.
Личното ми мнение е че е добре да има. Ако повечето хора решат, че не е добре да има значи няма да има. Точка.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема абортът не е убийство. точканови [re: woman]  
Авторж (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 13:14



ама защо го казвате абортът е убийство като научен факт- то не е научен факт- а интерпретация. твоята интерпретация. много други хора/ доста вещи/ смятат, че не е. за мен абортът не е еквивалентен на това да убиеш роден човек. така , че няма точки мочки:)
това, което ме дразни в ежко, не е ,че си има мнение, а че го изказва натрапчиво по 300 пъти- това е пасивна агресия и е по неприятно от това, някои да те псува и нарича с обидни епитети.



Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано01.02.05 13:15



което и да е мнение публикувано в общото пространство може да получи както позитивни така и негативни отговори (стига да не излизат извън границите) и това не е повод за модериране. Не можеш да очакваш, че ти като пуснеш мнение с еди кой си проблем и да получиш само положителни и подкрепящи те отговори (то и при пускане можеш да напишеш така, че всички или ще те подкрепят или ще то отричат).



Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: AЛБATPOC]  
Автормoмичe (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 13:16



По-скоро темата ми беше опит да се свържа с други минали през този път, за споделяне и взаимоуспокоение. Защото по разбираеми причини не съм казала на никого какво ми се случи. А е трудно да пазиш само в себе си такова нещо.



Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: Bълk]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 13:22



Шикалкавиш. Спирам дотук с теб. Казваш очевидни неща и не казваш собственото си мнение ясно и категорично както бих искал.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: Bълk]  
Авторж (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 13:23



човек може да обижда без употребата на обидни думи- натрапчивото агресивно повтаряне на едно и също нещо и а използването на скъпи образи на дете , супруг и т.н. за да се наложи мнение си е чиста манипулация и тормоз. за сега съм против модератор, ама предусещам ежедневен религиозен спам от ежко:)



Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: мoмичe]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 13:24



И май се оказа, че е на грешното място. Ако искаш пиши ми на пощата от профила. Сега изчевам от нета но ако ми пишеш ще ти отговарям.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: абортът не е убийство. точканови [re: ж]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 13:25



Това на Ежко е много далече от пасивна агресия. Това е един от най-опасните видове активна агресия. Агресията на промиването на мозъци.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: ж]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 13:27



То и един път в месеца стига за да прогони свестните хора от един клуб.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: ж]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано01.02.05 13:32



религиозен спам може да бъде оборен със същото. 2 години писах софтуер за уеб-сайтове на една мрежа проповедници в щати. Та те самите ми демонстрираха как може да се манипулира тълпа използвайки религия днес по един начин а утре на обратно, при което твърденията от днес и утре противоречат, но и за двата дни са извадени от ония дебелите книжки, номера е да се опираш на едното и да въздействаш на околните като те не знаят за противното.



Тема Re: Тежките моментинови [re: AЛБATPOC]  
Автор DarkCat ()
Публикувано01.02.05 13:34



спазването на добрия тон е малко размито като понятие.

не може от този клуб да лъха само на оптимизъм, славееви песни и розови листенца за в случай на нечии тежък момент да не засегнем човека.

тежки моменти има всекидневно, а за чувствителните души тези моменти са като цяло повече. но това не значи че не трябва да бъдат допускани неприятни за окото теми. света около нас е шарен и е лицемерно да се изисква тук да се пишат само хубави и свежи неща

трябва да има уважение към различините. както на теб ти е болно че си виядл нещо грозно, на друг му е болно че се правят аборти, трети търси да забърше нещо, някоя се оплаква от лош ден, друга има рожден ден и е щастлива.... няма начин да се угоди на всички

клуба си е добре така. няма нужда от модериране /или както ти го разбираш триене на теми които не се харесват на някакъв процент от обществото тук. даже този процент да е повече от 50, това не дава право тези хора да бъдат пребити с камъни. и трябва да се уважават различните. това е



Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: Bълk]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 13:35



Бил съм в малките църкви и се откъснах от тях. Казват, че най-добрия ловец на крадци бил бившият крадец. А какво да кажем за такъв, който се е измъкнал от промиването на мозъци още на 17? От тогава всяко нещо, което се опитва да поведе мнението ми в някаква определена насока ме дразни.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема всеки може да си пуска теми тукнови [re: AЛБATPOC]  
Автор DarkCat ()
Публикувано01.02.05 13:41



аз съм на срещуположно мнение с ежко по въпроса за абортите. но това не значи че той трябва да спре да пише. аз като съм за евтаназията трябва ли да спра да пиша???

местенцето се прави от хората тук. форума е свободен, не е редно и не трябва да се ограничава достъпа на различните. както има различни в реалния живот така трябва да има и тук. УВАЖЕНИЕ е думата.

Действително се отнасям с голяма неприязън към идеята ти за модератор. ПРедизвикваш я с това, че ше стане една забранена територия за различните, и модератора ще коли и беси.

Аз уважавам различните,уважавам хората със собствено мнение, това че някой е различен от стадото не значи че трябва да бъде линчуван. това е.

Няма да ти пускам бележка, подозренията които имаш за моите притесненя са ми безразлични, пък и тук си казах мнението

смущава ме модераторството, и то много

Редактирано от DarkCat на 01.02.05 13:42.



Тема Четеш както дяволът чете евангелието :))))нови [re: DarkCat]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 13:41



И извърташ и изопачаваш смисъла на казаното от мен точно по същия начин. Като толкова ти харесват различията да поканим и Мулето да дойде тук. Да видим ако тези двамцата - Ежко и Мулето се обединят дали изобщо ще остане нещо от женски клуб. Може и Оро да поканим ако искаш, но него не зная къде мога да го намеря за разлика от първите двама.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Четеш както дяволът чете евангелието :))))нови [re: AЛБATPOC]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано01.02.05 13:43



те нямат ли тотален бан към клубове като цяло заедно с ония откачалник ... антицензора ли беше дет се опитва да направи някакъв форум в който да пишат недоволни модерирани?



Тема чета си го както го виждамнови [re: AЛБATPOC]  
Автор DarkCat ()
Публикувано01.02.05 13:44



не трябва да се спират различните

защо??? защо искаш да се трият мнения на хора които мислят различно?? това прилича на диктатура.

долу тираните!



Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано01.02.05 13:48



е, ти реагираш, с което показваш, че си уязвим. Аз слава богу съм от рода в който съветската власт не значеше бог знае какво а нещата са се акцентирали върху родината и човешките взаимоотношения, пък и перестройката се случи точно на време :)



Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: Bълk]  
Авторж (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 13:49



хахахаха. ох като американците няма други:) ми страната на маеркетинговите стратегии .
единственото ми притеснение е,че ние не сме толкова посветени на каузата , колкото е ежко бежко:) просто засега се справя с около 50 разгневени човека без проблем. мисля, че сме обречени на провал.



Тема Re: всеки може да си пуска теми тукнови [re: DarkCat]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 13:50



Ами ако си изберете олигофрен определено ще има олигофрения. Ако си го изберете свестен няма да съжалявате.

И като по принцип харесваш местенцето от една страна а от друга не си готова да гласуваш доверие на никой от него какво следва? От твоите думи индиректно следва извода, че смяташ всички посетители на това клубче за олигофрени и за самозабравили се идиоти с мания за величие.

Щом по принцип модераторстването те смущава то трябва да търсиш причините за това и вътре в себе си а не само в околните. Когато ги намериш и когато се изправиш срещу тях ще осъзнаеш, .. хайде пък да не ти поднасям своето мнение. Ще минеш и без него. Както ще минеш и без модератор.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Четеш както дяволът чете евангелието :))))нови [re: Bълk]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 13:53



Няма как да баннеш нерегистриран а Мулето винаги пише нерегистриран. И никога не пише от една и съща мрежа. В някои отношения атаката на Мулето е направо кошмарна.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема айде де, айде без индиректни изводинови [re: AЛБATPOC]  
Автор DarkCat ()
Публикувано01.02.05 13:56



струва ми се, че имаш себе си като най-подходящ за модератор. м? така е май? мерак ли ти е? да режем крилцата докле е време ако е така. ако женския клуб има модератор това ще да е жена

избора на модератор ще раздели клуба на няколко части.

това е вредно. не всеки който е подходящ за модератор има желанието да губи част от времето си в четене на всичко

по никакъв начин не можеш да твърдиш че смятам пишещите тук за олигофрени и идиоти.

това е може би твоето мнение щом ги юркаш да си изберат модератор, сякаш те са неспособни да преценят някой и да отсеят какво да четат и какво не

на мен тук ми е добре, разни теми за аборти не ми пречат.

айде сега да търся причините в мен си - психологически профили за моята личност не са ми необходими, нито толкова се задълбочавам в душевността си.

срещу какво да се изправям??



Тема Re: Четеш както дяволът чете евангелието :))))нови [re: AЛБATPOC]  
Авторж (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 13:58



мулето да не е един паралийски чичко сектант мулетаров?



Тема Упорито извърташ.нови [re: DarkCat]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 13:59



Ти ми посочи къде съм казал, че трябва да се трият различните? На теб доставя ли ти удоволстве грубата агресия и цинизмите? На мен не ми доставят. А тези дни се изсипаха пак доста цинизи. Не е за пръв път. Няма и за последен да е. И ако начина да се спрат или поне да се ограничат бруталностите е да се въведе модериране аз съм за.
Ти пишеш и в Говорим си за секс. Там уж има модератор, но никой не е модериран на практика. Там обаче има въведено изискване за писане само от регистрирани никове а това много ограничава спамърите защото като цяло те не си падат по регистрациите. Ще го отречеш ли?
И въпреки това Дакота е на линия за да заключи нещо ако се наложи. Макар и много рядко, но се е случвало. Виждал съм заключени теми дори и там.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Четеш както дяволът чете евангелието :))))нови [re: AЛБATPOC]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано01.02.05 14:02



по IP или цялата мрежа както аз отрязах тези които влизат през орбител от стара загора заради един нещастник дет публикувал порно-разкази с копи-пейст. Какво да кажа, сорри на пострадали.



Тема Re: абортът не е убийство. точканови [re: ж]  
Автор woman (Любяща и любима)
Публикувано01.02.05 14:02



Виж колко интересно се получава. Повечето жени тук се бият в гърдите, че са атеистки, че не им пука от нищо и пр. И изведнъж реагират бурно на нещо, което им звучи обвинително. Защото все пак вярват в нещо, имат съвест и тя реагира непримиримо към подобни епитети. Може би проблемът идва от незнание и неразбиране.
Убийство звучи страшно. Никой не иска да извърши такова нещо. Повечето хора мислят, че това е най - ужасното нещо на света... Но се случва. И всеки един от нас може да го извърши при дадени обстоятелства. Щом ни е страх да не се случи, значи го приемаме за огромен грях. Истината е, че една лъжа може да бъде по - голям грях при определена ситуация, защото понятие като голям, по - голям и най - голям грях няма. В този смисъл не можем да кажем, например, че спонтанният аборт не е проблем, проблем е доброволният. Ами, ако аз не съм се грижила достатъчно за себе си и за детето в мен - това си е жива немарливост и изобщо не е оправдана. Затова в правото има умишлено убийство, убийство по непредпазливост, неизбежна отбрана и пр. термини. Не може целият човешки живот да се включи в една дума и тя да се възприема едностранчиво.
Не ми се е случвало до сега да направя аборт. Но не съм застрахована. Както и не съм застрахована да не прегазя човек на улицата... "Агитацията" на Ежко беше в същия дух, както тази за колана при шофиране, за неупотребата на алкохол - това също е пасивна агресия, кампанията против тютюнопушенето също и пр. ... Целта е единствено и само, за повече внимание и по - голяма отговорност. Аз, поне така я разбрах.
Ако, утре ми се наложи да направя аборт по медицински причини, ще го направя. Ще съжалявам до края на живота си, така както съжалявам сега, за други неща, които съм правила... Изборът си е наш, разбира се. Но нека не го възприемаме като избор на козметична процедура, защото не е...



Тема Re: Четеш както дяволът чете евангелието :))))нови [re: ж]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано01.02.05 14:03



аха, същия, дет в там някъв секстански клуб по битноста му модератор направил 2 страници статични мнения :)



Тема Ако исках да бъда модератор нямаше да е тук.нови [re: DarkCat]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 14:05



И само за твое сведение бях номиниран за модератор на едно друго клубче, но си направих самоотвод. Както ще си направя и тук ако моя ник се появи в подобен списък.
А що се отнася до индиреткните изводи - ти първа започна с изопачаване на моите думи. За разлика от теб аз само свързах заедно две различни изречения от един твой постинг.
Хайде спри се. Стига толкова агресия. Ако не можеш да пишеш без нападки ще си помисля, че не искаш модератор за да не бъдеш евентуално модерирана и ти един ден.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: ж]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано01.02.05 14:06



защото са разгневени, показват му къде са уязвими, което му дава насока. Посочи му, че той не се различава от другите, че жена му е както всички други ако не и по-зле, след тона наблюдавай и прави изводи.



Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор woman (Любяща и любима)
Публикувано01.02.05 14:11



А тя как решава вместо други - бащата и въпросното създание? Получава се омагьосан кръг... Никой, никого не съди. Няма право. Не знам защо се възприема така. Просто предупреждава.
На мен лично няма да ми пука, че някой ще ме изтрие. Не съм, чак толкова нарцистична. Никога нищо не е могло да ме спре да си кажа мнението и да го защитя в рамките на добрия тон, все пак.
Но, виж, ако се разхождам в гора и ми се пее и ми се скача и ми се търкаля по поляните, заедно с група приятели или дори сама - само с животники разни, но имам охрана или горския ми шепне в ухото, ми ще ида на Аляска, колкото и да съм зиморничева...
Така, че всъщност извинявай, че ти разводних темата. Изборът си е мой, наистина просто ще спра да пиша тук и за мен поне всичко ще си е ок, за вас също. Така, че спорът е излишен. Всеки си намира гьолчето.




Тема Re: Четеш както дяволът чете евангелието :))))нови [re: Bълk]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 14:13



И какво ти даде право да отрежеш един куп невинни заради един виновен? Нали ти преди няколко постинга ми написа, че модератор няма право да трие посетител? Значи да го триеш нямаш право, но да му попречиш да пише имаш?
Обясни ми този парадокс ако можеш?

Зная много добре, че може да се банва и по IP но това на практика означава да се банне цяла София парче по парче защото Мулето пише от клубчета. И накрая какво? Ще орежеш клубарите и ще си останеш сам в клуба.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Четеш както дяволът чете евангелието :))))нови [re: ж]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 14:14



Не. Не е.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Защо имаш такъв мерак да спреш различните?нови [re: AЛБATPOC]  
Автор DarkCat ()
Публикувано01.02.05 14:15



Ето ти първото мнение : Или казано направо смятам, че крайно време да си изберем модератор ако не за друго то поне за да банва и трие такива като Ежко ще ме прощаваш, но звучи като "Хайде да трием всеки който пише нещо дето не ни кефи"

Това ти писание Смятам, че в името на спокойствието на жените, които всички (надявам се) обичаме би трябвало да се опитаме да осигурим по някакъв начин техния комфорт тук.
Затова аз смятам, че клуба се нуждае от модератор. Дай боже да не се налага да се намесва или почти да не се налага, но винаги ще има някой откачен побърканяк който да намери нечие слабо местенце и да наранява тези, които ги боли.
- като някой се е издепресирал яко, просто не отваря такива теми. не може да има само прекрасни неща по клубовете, само радостни и щастливи писания и хора.

А за тези, които няма да се съобразят с това нека си изберем един полицай. Понякога дори само наличието на полицай е достатъчно за успокояване на страстите. Все пак едно е да си сигурен, че няма модератор в клуба а съвсем друго е ако вероятността да те изтрият съществува. Това автоматично слага задръжки на много хора. Повярвай ми. - ти си за цензура, задръжки, страх от изтриване, премисляне на всяка написана думичка.... така де, малко е смешно но точно Ежко не е писал нецензурни думички...достатъчно умен е. виж, такива като мен дето лесно се нервират....

Аз не искам да трия никого. Аз искам просто да се спазва добрия тон и да не се издевателства над хора в тежък за тях момент. Случвало ми се е да видя как някой се срива понеже е бил в тежък момент и някои капки от клубовете са преляли чашата. - такива нежни души не са за виртуалната реалност. да отидат в клуб Романтика примерно

в Говорим си за секс пуснах една тема за чорапите и мрежестите чорапи, провокирана от рекламата на водка Флирт. е те до там бях.



Тема Re: абортът не е убийство. точканови [re: woman]  
Авторж (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 14:18



въпросът е дали е "грях" "нередно" и т.н.. става дума в случая за избор..т.е. кой от два възможни варианта е по неприемлив. за мен грешно е раждането на нежелано дете. и абортът- приятен или не- ми се вижда по добрият изход. в никакъв случай не го възприемам като убийство, а просто като нещо вредно за организма на жената. като стане дума за убийство - пак въпросът е в обстоятелствата. грешно ли е да убиеш сериен убиец? не може да се абсолютизира. абсолютни правилно и грешно няма. въпрос на интерпретация и на ценностна система. аз не съм атеист. аз съм
просто антихристиянка, анти сяквицъркви и анти "смирената" натрапчивост и абсолютизъм на тез орица.
за някого(например мен) е покъртително да се убият ненам си колко милиона евреи в концлагер, но за цяла нация германци не е било покъртително.
за мен е престъпно убийството на дете, но не смятам абортът за такова. мисля, че имам право, да решавам какво ще расте в моето тяло и какво не- да си махна един бъбрек това аморално ли е?
за мен е много по-важно да съм най добрата майка, която бих могла да бъда , в един подходящ момент, от това да съм многократна родителница, само ,защото по погрешка съм забременяла от някой нехаен. на земята има предостатъчно биологичен материал- условията са такива, че за да стане от едно дете човек трябват възпитание, грижи и т.н. , които аз мога да осигуря еднократно-двукратно.
за мен е ценно момичето и нейният живот мечти, за теб е ценно бебето. за мен е грях да се зароби момичето на 19 с дете от някакъв тъпанар, и да бъде самотна майка при положение, че животът и любовта са пред нея, за теб е грях, тя да махне едномесечна зигота/след 4 седмици зиготата НЕ Е човек/ . всеки с ценностите си.
за мен е съществено качеството на хората, за теб явно количеството.



Тема Re: всеки може да си пуска теми тукнови [re: DarkCat]  
Автор esti ()
Публикувано01.02.05 14:20



Коте,съгласна съм с повечето неща, които казваш,ама едно нещо не го разбирам - трябва ли да уважаваме някой само щото бил различен?
Уважението трябва да се спечели,да се заслужи.
Приликите или разликите сами по себе си не би трябвало да печелят или губят уважението на хората.

А за модераторството ми е все тая,дали ще го има или не.
Аз сама си модерирам



Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: woman]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 14:23



Виж... бащата сам се е лишил от правото да решава след като не и е казал за скъсания презерватив. Преди това той може и да е имал право на мнение, но след това вече просто отпада. Да е говорил навреме. То не е постинор какво беше там то не са различни възможни варианти за предпазване при аварийна ситуация. И последствията от тях не са такива както от аборт.

Що се отнася до гьолчето - много си права. Замисляла ли си се защо съм прелитащ? Просто защото не ми харесва достатъчно на нито едно място за да остана само в него. Тук се застоявам доста макар и да не пиша редовно. Мога и да не се застоявам.

Мога още доста неща да напиша, но едва ли има смисъл. Винаги ще се намери кой да опорочи и най-добрите намерения и да ги извърти. Жалко само че мислиш, че споря. Приятен ден и на теб.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Четеш както дяволът чете евангелието :))))нови [re: Bълk]  
Авторж (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 14:23



ама аз тоз скицест даже на живо го познавам. през "сектантския" си 2седмичен период. бях на 19, когато много напористо ми обясняваше как истинският човек не се нуждае от секс,пари ...демек за себе си говореше:)имаше бая$ и май излизаше с няква приятелка на щерка си/но това по непотвърдена инфо/ той е добряк:) ама наистина е супер чалнат.



Тема безнови [re: AЛБATPOC]  
Автор!Блyдницa (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 14:24



модератор ние добре...ти знаеш ли какво значи една жена да се усеща с власт над други жени...
аз не искам модератор
само се питам що пък трябва мъж да определя добра ли е атмосферата на клуба или не
или зора е за модераторския флаг



Тема Re: абортът не е убийство. точканови [re: ж]  
Автор////////////////////////////// (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 14:24



Не си атеист, но си ''антихристиянка". Мюсюлманка ли си, или будистка?



Тема Re: Четеш както дяволът чете евангелието :))))нови [re: AЛБATPOC]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано01.02.05 14:24



защото е ставало систематично и преднамерено. Пейства се, порно-разказче изкопирано някъде из интернет, след това се оставя, после започват да се появяват възхитени посетители одобряващи разказа. В един момент на първите 3 страници на клуба имало десетина теми а останалото бяха разкази от различни анонимни потребители, голямата изненада беше, че тези разкази и доволните потребители са писали от горе-долу един и същ IP адрес. Заради което тези неща са били изтрити и сложен бан (след няколко предупреждения). В момента в който премахнах бан - след 2 минути имах порно-приказка от същото IP което е предизвикало триене и слагане на перманетен бан. Същото беше и в женски клуб, където се е намесил временен модератор и за една седмица изчистила клуба и след това се е отказала от правата си. При мен с модериране клуба се е съкратил с 3 страници теми.



Тема Re: Четеш както дяволът чете евангелието :))))нови [re: AЛБATPOC]  
Авторж (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 14:24



еее жалко.



Тема ти не ме разбирашнови [re: AЛБATPOC]  
Автор DarkCat ()
Публикувано01.02.05 14:26



аз съм за шаренията, да минават и пишат най-различни хора.

това дали ще съм модерирана или не не е болка за умиране, пък и няма да публикувам тук трактата си за безсмъртието на душата и едно модериране да го унщожи безвъзвратно

аз не съм агресивна, но нещо напоследък видях що е то модератор с пристрастия които без да чете модерира смело по призумпция кой какво би написал.... грозна работа.

но все още не мога да си обясна защо нито една жена не се е затръшкала че иска модератор на женския клуб, а ти като мъж толкова лелееш за това....



Тема Re: абортът не е убийство. точканови [re: ////////////////////]  
Авторж (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 14:26



what is the sound of shit clapping li beshe:)



Тема Права си.нови [re: DarkCat]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 14:26



Ежко определено е по-опасен противник от теб. Странно ми е обаче защо ме смяташ за враг. Не ми отговаряй. Това са си само мои мисли и не държа на отговор на тях. Каквото и да напишеш ще е без значение за мен.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Четеш както дяволът чете евангелието :))))нови [re: ж]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано01.02.05 14:26



всеки луд е с номера си, пък някои са с цялата програма



Тема Re: ти не ме разбирашнови [re: DarkCat]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 14:30



И аз съм виждал модератор идиотче. И отлитането му в небитието съм виждал. Стига обаче сме си повтаряли едни и същи неща без да заговорим на един език. Ти много упорито изопачаваш моите думи. Не много, но достатъчно за да се загуби техния смисъл.
А аз пък упорито отказвам да вляза в тон с теб.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: всеки може да си пуска теми тукнови [re: esti]  
Автор DarkCat ()
Публикувано01.02.05 14:31



аз под уважение към различните разбирам да признаваме и уважаваме правото на собствено мнение на хората.

това че някой е религиозен, че друг е циганин, че е разведен, че е момиче, че е студент, че е евреин не значи че ние трябва да го мразим и да не го приемаме. естествено че трябва да се заслужи.

Ако утре се появи някой вегетарианец не значи че заслужава уважение защото е различен, но заслужава право на мнение/я това имам предвид, а дали ще намери съмишленици е друго



Тема Re: всеки може да си пуска теми тукнови [re: DarkCat]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 14:34



А дали ще се радваш на същия вегетарианец ако всеки път когато влезеш тук той почне да ти крещи че си убийца щом ядеш месо?

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Враг пред портата а :))))нови [re: AЛБATPOC]  
Автор DarkCat ()
Публикувано01.02.05 14:35



това ли виждаш....

грешно....няма значение.

не съм противник, аз съм неморално създание и морала ми е като ластик а и бързо губя интерес ...но не съм противник.

непокорна съм бе човек, ама не го виждаш...и не искам някой да ми виси на главата и да ми праща бележки "Внимавай какво пишеш" , това е



Тема Re: абортът не е убийство. точканови [re: ж]  
Автор woman (Любяща и любима)
Публикувано01.02.05 14:36



И за мен са важни всички тези неща. За мен е важно да не сторя някому зло, например. Поради тази причина все още нямам шофьорска книжка. Не се чувствам готова, страхувам се, че мога да нараня някого и т.н. Сега не си вади извода, че по аналогия не съм правила секс до 30-годишна възраст, но точно защото съм държала на същите неща, на които и ти чаках чак до 26, за да си помисля за дете въобще... И пак не съм много доволна от себе си. Но това е друга тема и е много индивидуално, разбира се - сега да не кажете, че заклеймявам всички родили под 25...
Въпросът е, че вече има пре - достатъчно начини, за да не стигаме до там. Колкото и да ми говорите не мога да приема, че на една жена не й трепва окото, като й се случи нещо подобно... Защо да не можем да си го спестим при всички тези съвременни методи не мога да разбера...
Абсолютно съм за свободният избор на хората - всеки има право на това, но и си носи последствията по - късно. Друг е въпросът (и май за отделна тема, защото подозирам, че авторът на тази иска модератор точно заради мен:)), кое гарантира, че този избор в момента е правилен. Вярно е, че имаме невероятно развит женски инстинкт, но как да сме сигурни, че точно това е трябвало да направим в момента, и че това ще ни гарантира по - добро бъдеще... За каквото и да се сетиш като избор - учене, работа, мъж, дете... На какво се осланяме, когато решаваме?



Тема ми няма да го чета, толкова е простонови [re: AЛБATPOC]  
Автор DarkCat ()
Публикувано01.02.05 14:36



...а и нечии крясъци не могат да ме притеснят особено

може да почета, да си кажа мнението и толкоз....



Тема Re: Враг пред портата а :))))нови [re: DarkCat]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 14:38



непокорна съм бе човек, ама не го виждаш...и не искам някой да ми виси на главата и да ми праща бележки "Внимавай какво пишеш" , това е

Ако си стойностен човек не би трябвало да се страхуваш от това. А ако не си - сама си знаеш.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Съгласеннови [re: AЛБATPOC]  
Автор инж. 3лaтko 3лaтeв (спициалист)
Публикувано01.02.05 14:40



Нека изберем някой, ама да е по як и прост та да ги бие и ебе тия лошите!



Тема Re: всеки може да си пуска теми тукнови [re: DarkCat]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано01.02.05 14:42



В отговор на:

Ако утре се появи някой вегетарианец не значи че заслужава уважение защото е различен, но заслужава право на мнение




Благодаря за проявеното великодушие, Црна Мацо, че ме допускаш да пиша в този клуб.

Нали се сещаш каква е разликата - аз не пиша тук фермани против яденето на месо и убийството на животни. Даже във клуб вегетарианство се отнасям остро с фанатичните вегетарианци. Защото това е право на личен избор, а не на наложен закон.
Ако аз започна да пиша по няколко продължителни теми на ден, описващи моралните принципи на вегетарианството, няма да ти е приятно да посещаваш клуба.

Каждый мужчина в душе бармалей.

Тема Re: абортът не е убийство. точканови [re: woman]  
Авторж (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 14:42



оф аз млъквам,защото съм напълно съгласна с това, което казваш-демек на всяка жена и е неприятно и болезнено дори да си мисли за такова нещо. именнно затова смятам, че ежко тормози. подобно заклеймяване идващо от мъж е адски дразнещо. никой не прави такива неща с цел забавления. просто ако трябва да избереш между а и б , избираш. болезнено е, но не е аморално и не е убийство. това, ежковото, е като да биеш паднал човек.



Тема Нямам предвид теб.нови [re: woman]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 14:42



И честно казано не съм пускал темата заради някой специален. Дори и заради Ежко не е. Той беше даден само за пример. Как мислиш? Дали полицията е създадена заради един определен престъпник или заради престъпността като цяло?

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Спор,нови [re: AЛБATPOC]  
Автор woman (Любяща и любима)
Публикувано01.02.05 14:42



но приятен, бих казала... И както виждаш стигаме до общи точки. Това му номерът на спора, а не да си мерим каруцарските думи.
Приятно летене и нежен вятър!



Тема Re: Спор,нови [re: woman]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 14:45



Това аз го наричам дискусия. Понякога се случва дискусиите и да се поразпалят, но определено не обичам преминаването им в спор. А в кавга направо мразя.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: всеки може да си пуска теми тукнови [re: AЛБATPOC]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано01.02.05 14:47



Още сега започвам!!!

УБИЙЦИ!!!

А за Вълк, дето ходи на лов, нямам думи!!!
Вие не сте хора и ще горите в ада!
Вашата съвест, тя ви подсказва, че всъщост не трябва да ядете месо, но вие не се вслушвате в съвестта си!

Можете да бъдете спасени единствено ако спрете да ядете всякакво месо!

А картофите - те са толкова мръсни, когато излизат от земята. И картофите не трябва да ядете, защото е грях. За морковите се подразбира. Трябва да бъдат забранени краставиците и бананите, защото може да предизвикат нечестиви мисли у слабите духом!

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: абортът не е убийство. точканови [re: ж]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 14:47



И при това в името на Бог ако правилно си спомням.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема А морковите...нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 14:49



Може ли да си ги завирам отзад?

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: всеки може да си пуска теми тукнови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано01.02.05 14:51



само пилешки кожички!



Тема ех, ще взема да отида на едни курсовенови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор DarkCat ()
Публикувано01.02.05 14:52



по краснопис, може да почна по-разбрано да пиша

това с вегетарианците беше пример..... същото можеше да е за любителите на ръчно плетени пуловери, или за еколозите...така де, различните не трябва да бъзат отблъсквани ...

ох, омръзна ми да пиша...ще поработя малко
омръзна ми темата



Тема Re: А морковите...нови [re: AЛБATPOC]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано01.02.05 14:53



Сега трябва да ти пратя 3-4 съобщения с цитати и разяснения как правилно трябва да се тълкуват тези цитати, така че да разбереш, че си поел по грешен път, и да си извадиш банана отзад, защото може да предизвика инфекция, пък да не говорим за перитонит и други гадости.



Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Разгеле :))))нови [re: DarkCat]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 14:56



Ама кел файда че си отиваш след като ми я наводни.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: ех, ще взема да отида на едни курсовенови [re: DarkCat]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано01.02.05 14:57



А аз ти давам пример.

Че като съм различен и споделям някаква идея, не се отнасям към другите като към по-долни от мен или като към заблудени. И не си въобразявам, че имам мисия да спася света, като втълпявам вегетарианството на околните.

Както ако любител на ръчно плетени пуловери започне да праща по няколко теми на ден, обяснявайки ти, че не бива да носиш пуловер от фабрика, защото ще гориш в ада.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема не си ли даваш сметка ...нови [re: AЛБATPOC]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано01.02.05 15:02



.. че който и да е от хора отговарящи на постингите ти може да е същия Ежко но е с друг логин или там не знам какво?

или може би ти и Ежко сте една и същата персона и така се бъзикате с умове и мненията на хората (вид шизофрения), м? Все пак сме в Интернет и анонимното пространство


Редактирано от Bълk на 01.02.05 15:10.



Тема Re: Враг пред портата а :))))нови [re: AЛБATPOC]  
Автор DarkCat ()
Публикувано01.02.05 15:09



не съм си закачила табелка "Аз съм стойностен човек"

страхувам се не от това че ще бъда персонално модерирана, а от променената обстановка в клуба и от угрозата всеки с различно мнение от модераторката да бъде поставен под забрана



Тема Re: Разгеле :))))нови [re: AЛБATPOC]  
Автор DarkCat ()
Публикувано01.02.05 15:11



мисля след малко да ме хване виртуална шизофрения и тогава ще се издави всичко....



Тема Re: Враг пред портата а :))))нови [re: DarkCat]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано01.02.05 15:13



то и аз се опитах това да му кажа, ама в отговор слушам промиване на мозъка с тема "добронамеренност" и там какво ли не.



Тема айде курс за ръчно плетивонови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор DarkCat ()
Публикувано01.02.05 15:13



от утре

най-лесния начин някой да замине в небитието /визирам 2-ра страница/ е да не се пише в темата му....лесно, просто, ............. и трудно изпълнимо



Тема Re:добронамереносттанови [re: Bълk]  
Автор DarkCat (хищна)
Публикувано01.02.05 15:17



като някой почне да иска да прави добро и веднага изпадам в притеснение

все ми се върти в главата, че цялата тая доброрнамереност е за модераторския флаг /както мисли и !Блудница/ ....

пък и такива спасители..... хм, я виж ти...



Тема Re: айде курс за ръчно плетивонови [re: DarkCat]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано01.02.05 15:18



И по шев и кройка и по тъчене. Че ризите задължително трябва да са на ръка ушити, от ръчно тъкан плат!

Ми не е баш така, щото този някой продължава да си пише в темата, а все някой се наема да му отговори.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: айде курс за ръчно плетивонови [re: DarkCat]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано01.02.05 15:21



Обаче виж че доста живна клуба, пък и всеки си показа уменията/неуменията да води спор по деликатна тема.
Изказванията на доста хора само ми затвърдиха положителното мнение за тях. Макар и не всички да съвпадаха с личната ми позиция.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re:добронамереносттанови [re: DarkCat]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано01.02.05 15:21



функциите на модератор са доста по-различни и много точно се определят от правила които всеки един от нас чете регистрирайки се в този форум.



Тема Re: айде курс за ръчно плетивонови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор DarkCat (хищна)
Публикувано01.02.05 15:22



забрави бродерията...нали трябва да се украсяват тия ризи...

бродерията има магическа сила, нали знаеш. пази от зли същества...затова основният и цвят е червен

като я гледаш темата много ли те дразни?



Тема Re: не си ли даваш сметка ...нови [re: Bълk]  
Авторж (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 15:24



а кой е казал, че албатросът си няма на мен той доста ми напомня на друг, нерегистриран пишещ.



Тема Re:добронамереносттанови [re: Bълk]  
Автор DarkCat (хищна)
Публикувано01.02.05 15:24



да, аз нямам против модерирането като такова.

но имам против да се баннват или заключват такива които си пишат и подкрепят по тема и с мнение различно от това на болшинството.



Тема Re: не си ли даваш сметка ...нови [re: ж]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано01.02.05 15:26



въпрос на ник.



Тема Re:добронамереносттанови [re: DarkCat]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано01.02.05 15:29



то няма значение дали е мнозинство или малцинство, щом не съдържа личните нападки, сексуален контекст, расова или религиозна принадлежност, реклама, спам целящ запълване на пространство, нецензурните обращения - не можеш да ограничиш това мнение



Тема Правила на модерираненови [re: AЛБATPOC]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано01.02.05 15:35



Общоприето е, че се трият спам и реклами. Спам са теми, в които не се казва нищо съществено, а се пускат, за да запълват първата страница, измествайки другите теми. Обикновено се трие и изнесена лична информация за член на клуба. Трият се обиди към членове на клуба, груби нападки и нецензурни изрази. С ТРИЕНЕТО НЕ БИВА ДА СЕ ПРЕКАЛЯВА. Когато модераторът се колебае, по-добре е да не трие. Преди да трият, много модератори уведомяват автора на постинга с бележка, предупреждават го да не пуска подобни неща и често нещата се оправят без да се стига до триене. Хубаво е когато въпреки всичко се наложи изтриване - да се съобщи на човека с бележка защо е изтрит постинга му. НЕ СЕ ТРИЯТ ТЕМИ, ЗА ДА СЕ ОСВОБОЖДАВА МЯСТО ЗА НОВИ ТЕМИ. Докато в една тема има мнения, значи тя е интересна на членове на клуба. Когато в нея престане да се пише, тя минава все по-назад, освобождавайки по естествен път място за новите теми.

Не забравяй, че колкото по-малко се намесваш, толкова по-добре. Модераторът НЕ Е ЦЕНЗОР ИЛИ ОЦЕНИТЕЛ, той не пресява и не оценява темите според неговите разбирания за качество, а само следи да се спазват основните правила - да няма спам, реклами, обиди, лично инфо.



Тема Това беше грубо.нови [re: Bълk]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 15:42



Имам предвид сравнението ми с Ежко. Да ме пази Господ да стана един ден като него.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема не,нови [re: AЛБATPOC]  
Автор DarkCat (хищна)
Публикувано01.02.05 15:46



.. ти просто си толкова добродетелен, толкова загрижен за добруването на жените в клуба....

мда...такива неща...и таз борба която си повел да имаме модератор за наше добро....



Тема Благодаря ти за любезността.нови [re: Bълk]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 15:48



Всички тези неща ги знам добре. Защо обаче изпитвам чувството, че и ти очакваш да се кандидатирам за модератор? Видял съм на няколко места лошите страни на това да си модератор. Нямаш право да си просто себе си. Когато някой те издразни не можеш просто да го напсуваш а трябва любезно да го предупредиш да се замисли за поведението си. Трябва да четеш всички или почти всички постинги по задължение. Да изброявам ли още?

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Женска ти работа.нови [re: DarkCat]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 15:49





Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Благодаря ти за любезността.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано01.02.05 15:56



знам лошите страни, нали аз съм модератор в мъжки клуб. Просто се опитвам да кажа, че да си модератор не значи това, че ще триеш нещо различно от мнението ти.

Пък и не значи да триеш нещо различно от мнение на мнозинство, защото това не е демократия а е демократически централизъм (комсомолската му работа насаждаща повиновение към тълпата)


Редактирано от Bълk на 01.02.05 15:57.



Тема Re: не,нови [re: DarkCat]  
Авторж (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 15:57



мисля, че алб. просто се дразни на ежко , а не че толко има мерак да модерира. което си е съвсем човешко. и мен ме дразни тоз. не мисля, че писанията му имат някакви катастрофални последици и определено не се класифицират като спам или обиди и явно и модератор не би могъл с чиста съвест да ги изтрие...ма пак си дразни. с тези правила най много мен да ме филтрират с всичките ми епитети по бодливия.



Тема Re: не,нови [re: ж]  
Автор DarkCat (хищна)
Публикувано01.02.05 16:02



вероятно да, ще подлежат на модериране тези които по си изпускат нервите. Ежко достатъчно разумно пише, така че да няма причина да бъде заключен или изттрит. но виж останалите дето скачат срещу него с обидите и определенията...

а пък аз си мисля че на АЛБАТРОС просто му е мерак да стане модератор, но е лисичест и се прикрива



Тема Тебе ще те предложа за модераторка.нови [re: DarkCat]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 16:28



Аз може и да съм лисичест, но съм праволинеен и почтен за разлика от една котка, която криволичи из тъмното.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Благодаря ти за любезността.нови [re: Bълk]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 16:43



Зная добре че си модератор в мъжкия. И други неща зная за теб, но нека ги коментираме на срещата на клуба ако дойда. Става ли? Когато се случи да се срещнем очи в очи ще ти кажа каква треска имаше ти в моите очи доста време. Приятно ми е, че все пак си я изгладил.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Противнови [re: AЛБATPOC]  
Автор Jill (на война)
Публикувано01.02.05 16:48



Не пиша много често тук, но все пак да си кажа.. Против съм модераторите по принципни съображения. До сега във всички клубове, в които съм се задържала по-дълго съм гласувала против. В различните случаи е имало различна развръзка, но забелязах, че клубовете с модератори се превръщат по-лесно в затворено общество, което не допуска нови членове. Това не е единствената причина естествено, но допринася.

Пиша и в клубове, които нямат модератор - няма големи проблеми.

Спам&Реклама темите бързо слизат на задни страници и не пречат никому.

Така че.. ви съветвам да се откажете от модератор.

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.


Тема мда..нови [re: ж]  
Автор Jill (на война)
Публикувано01.02.05 16:50



То, ако човек и в нета не може да си отпусне душата и да си каже какво мисли за другите, то каква остава за реалния свят..

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.


Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано01.02.05 17:08




Нека си поства.
И без това всички го виждат, колко е жалък.
Езерото и аз му зададохме няколко въпроса, та се посра.
Поне да се посмеем на хорската простотия.
На мен ми е забавно.


Здравейте хаджи,
Как сте, поуспокоиха ли се духовете

"На мен ми е забавно", казвате. Знаете ли, когато прочетох Вашият постинг, и на мен ми стана забавно. С Ваше позволение Ви съветвам, да си го прочетете и Вие няколко пъти - може пък накрая и да разберете защо.

Хайде, със здраве и лека, спокойна вечер

Редактирано от Eжko_ на 01.02.05 17:15.



Тема Re: безнови [re: !Блyдницa]  
Авторkaka ти (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 17:19



Още повече, че пише - Женски клуб, само за жени. Аз нямам нищо против да го посещават мъже, де.Но да не се изживяват като ''власт имащи".



Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: Eжko_]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано01.02.05 17:30



Още ли не си си намерил кой да ти смени памперса?


Виж, аз не се подигравам на теб, а на начина ти на мислене.
Уви, достигнал си наивността на детската душа, но не и чистотата.
И до романтичността на Дон Кихот си далеч.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор V-Пpинцeca нa мpaka (НейноВисочество)
Публикувано01.02.05 17:59



аз съм ЗА
само, че не виждам как точно ще помогне това - по принцип не можеш да триеш мнение само защото не съвпада с твоето ....... тя и простотията по-принцип си има граници, но в Ежковия случай тя няма и тябва нещо да се направи

I like it when we go to extremes, You let me live my dreams...


Тема А в твоя случай?нови [re: V-Пpинцeca нa мpaka]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 18:10



май и там няма...



Тема Re: Анови [re: aз]  
Автор V-Пpинцeca нa мpaka (НейноВисочество)
Публикувано01.02.05 18:14



с интелектуални титани като теб .... не смятам и да споря

I like it when we go to extremes, You let me live my dreams...


Тема Re: Анови [re: V-Пpинцeca нa мpaka]  
Авторж (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 19:01



виж "аз"-ът, чиито обръщения са само производни на "курви", може да бъде трит с кееф:)



Тема Re: Анови [re: ж]  
Автор Kontra ()
Публикувано01.02.05 19:19



та де ги тия курви, дет викаш ?
само свиркай и веднага ше се пръкне поне един висококачествен мъж, дет да ги оправи ... с кееф :)



Тема Прединови [re: AЛБATPOC]  
Автор *pearl (в короната)
Публикувано01.02.05 19:32



няколко месеца имаше избор на модератор, но тогава пишещите тук бяха на мнение че не е нужен такъв .


Вчера е история, утре е мистерия, днес е подарък .


Тема Re: противнови [re: AЛБATPOC]  
АвторKontra (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 19:41



братле, осъзнай се :)
кво чАк толко си ръгнал да триеш и кой чак па прелиташ да банваш в поредната виртуална драма ?
поне по подразбиране всички тук сме възрастни хора
и колкото и трогващи да са загрижеността ти за спокойствието в клуба и общото ни благо някак си не виждам де са тълпите от огорчени чупливи кукли


от 4 години и един ден:) съм регистриран в дир-а, а се навъртам наоколо дори от по-отдавна - и иначе плюсовете са доста спорни, а па за клуб без що-годе определена тематика мъдураторът е по-голяма спекария отколкото полза
аджеба, "кому е нужно туй насилие ? " :)
твърдо против



Тема Re: противнови [re: Kontra]  
Автор DarkCat (хищна)
Публикувано01.02.05 20:33



я какво хубаво си му го казал....така де, в няколко реда



Тема Re: противнови [re: DarkCat]  
Автор Kontra ()
Публикувано01.02.05 20:51



затрогващи поздравления както и росни китки изпращай от понеделник до петък сутрин между 9 и 10, а в събота следобед от 2 до 3
освен ако не си изрусена и брутално, и некултурно на зор да кръшкаш с нещо бая младо, максимално мъжествено, почти толкова скромно и учудващо ентелигентно в неделя не давам да ме тормозиш, щото ми е полов ден, демек тогава отебавам всякаква работа



Тема Re: противнови [re: Kontra]  
Автор DarkCat (хищна)
Публикувано01.02.05 20:54



ще се старая да се вместя с китките в посочените часове

бруталност колкото искаш, но по изрусеност не отговарям на критериите и затова отивам да подсмърчам и си правя самокритика



Тема Re: противнови [re: DarkCat]  
Автор Kontra ()
Публикувано01.02.05 21:05



внимавай докато подсмърчаш да не се удавиш в реката от сополи
мъжете сме си долни твари, симулираме кавалерска активност само когато ни изнася и ако ти потрябва кърпичка като не си изрусена си е божа работа кой мръсник ша се прежали



Тема Re: противнови [re: Kontra]  
Автор DarkCat (хищна)
Публикувано01.02.05 21:11



сега ще строя лодка, че стана езеро от сълзи....белким изрусее косата от сълзите и се нямери някой мръсник с кърпичка....хлъц



Тема Re: противнови [re: DarkCat]  
Автор Kontra ()
Публикувано01.02.05 21:36



а дано изрусее, та да ти тръгне на лесно живота
академична оптимизация откъм системни ресурси е сал вместо лодка, докато ревейки тъй и тъй си скубеш косата
а иначе при различен от ултималния за чекиста цвят на коса най-бързият алгоритъм за лов на културен мръсник е просто да заголиш я баджак, я любимка
минусът тук е дренаж на просълзеното ти езеро от толко кърпички - хем твърде много, хем не рядко леко сополиви



Тема Re: противнови [re: Kontra]  
Автор Kontra ()
Публикувано01.02.05 23:04



след известно замислено пощене по бръснатата тиква ме светна, че тука почнах да бозя простотии, които академично погледнато вече дори не са къдрещи
извинявам се



Тема Re: противнови [re: Kontra]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано02.02.05 09:40



Хааахаха.
Твоите писания ги оценявам на 3 ракии.
Даже къмто 4- може да отидат .
Ама още ти е далече от класата на нощните творения на Вълк.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: AЛБATPOC]  
Автор ezeroto (пързалка)
Публикувано02.02.05 10:56



Аз по принцип не обичам модераторите.Обаче като гледам нещата тези дни почвам да се замислям...и се питам защо ли таралежът не пусна някой от "актуалните си въпроси" в Мъжкия клуб


Обикни тишината

Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни.нови [re: ezeroto]  
Автор Kontra ()
Публикувано02.02.05 15:27



щото къвто е хубавец в Мъжкия веднага ше му намерим неко манаф, дето да го усмихне



Тема Re: противнови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано02.02.05 15:32



rp.epkd ;r r;ejf ====



Тема Re: противнови [re: Bълk]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано02.02.05 15:35



Ей това му викам 6-ца!!!
хмм.. Все пак е 6-, заради буквените символи!

Ей това дали ще се прати?
®???±~?®???±~??¦?¤??§©

Ееее, половината символи не ги познава...
Скапан софтуер имат тея форуми.

Каждый мужчина в душе бармалей.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от xaджи Дoнчo на 02.02.05 15:37.</EM></FONT></P>

Редактирано от xaджи Дoнчo на 02.02.05 15:39.



Тема Re: противнови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано02.02.05 15:39



упс...

не видех кирилицата ... та викам "излезе ми името ..."




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.